Skocz do zawartości
zavader

Akumulatorki - Jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm no to chyba dla mnie energizery nie bedą dobrym wyborem, gdyż potrzebuję akumulatorków do padów do x360, a wiadomo, grac będe np. 2 godziny dziennie, więc chciałbym aby jak nie gram trzymały normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ale jesteś złośliwy ;P

 

Nie no tak serio, to sam nie wiem...

Energizery, te Enelopy, moze te pentagramy ? nie wiem, nie wiem...

Mają być do padów do konsoli, czyli używane max 2 godziny dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam zestaw taki i jestem bardzo zadowolony. Szybko ładuje, info że naładowane/ładowane to bardzo fajna i przydatna sprawa (nie jest to zbędny bajer). Polecam, porównując do starej ładowarki hamy czy coś takiego to niebo i ziemia ;) (gp to niebo - żeby nie było niedomówień :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ale jesteś złośliwy ;P

 

Nie no tak serio, to sam nie wiem...

Energizery, te Enelopy, moze te pentagramy ? nie wiem, nie wiem...

Mają być do padów do konsoli, czyli używane max 2 godziny dziennie

Hmm Enery bym wykluczył chyba. :) Sam popatrz, jedynymi zadowolonymi użytkownikami tych akku jestśmy - Skrytobojca i Ja. Wnioskując po niezadowolonych userach, nie są godne polecenia (osobiście nic do nich nie mam :> ). Patrz tam gdzie jest najwięcej zadowolonych userów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładowarki: minwa 9168, 8168, obie po ok 1 roku zaczęły wariować- nie rozpoznawały końca ładowania lub rozpoznawały źle.

4xenergizer2500(HR)

- usmażone po ok 4 miesiącach używania w myszy(ładowarka je załatwiła?)- efekt identyczny jak opisany wyżej, mają pojemność ok 1800-2200 i rozładowują się w 2-4 dni...kicha

4x profitexx2700- ładowane tą samą ładowarką, żyją, ale pojemnośc mają ok 2000-2100 i tyle mają od poczatku, zwykłe oszustwo.

4x maxcell 2800- też ładowane mw9168, pojemność ok 1800-1900, śmiech na sali.

 

Niedawno kupiłem do firmy 2xbc-700,z kompletami po 4x2600 technoline,( ładowarki pozwoliły uratować ww profitexy i maxcelle, bo nie ładowały się już prawie, a enerki nie wstawały w ogóle...)

, ładowarki mają po 4 kanały - czyli można ładować dowolną liczbę accu w zakresie 1-4, dobrą preselekcję prądów ładowania/rozładowania no i bajer w postaci pomiaru pojemności(typowy bajer, ale przydatny przy ocenianiu mocy posiadanych accu- nie łudzić się proszę że dokładność tego jest jakaś sensowna, tym niemniej pozwala pogrupować accu w pary, ocenić samorozładowanie itp etc)

accu tecnoline2600 mają pojemność 2450-2630 wg ładowarek, dość dobrze dają sobie radę na dużym rozładowaniu, mają dość niskie samorozładowanie.

Nie jakaś extraklasa ale lepsze od syfu typu profi/maxcell/inne śmieci.

 

PS.1 Pentagramy mają bardzo nierówne wyniki- test chipa wybitnie sponsorowany

PS.2 bc700+4x2600 można mieć od ok 105zł, Imo tak samo dobrym wyborem będzie jakiś markowy zestaw byle ładowarka było porządna- 4 kanałowa i wszystkie opcje

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test sponsorowany w chipie? Tośmy się rozerwali...

Po pierwsze: energizer albo duracell o wiele wiecej bylby w stanie "posmarowac" jezeli zalezało by im na wypromowaniu produktów.

Po drugie: ogniwa infinity to nie tylko test chipa ale również opinia centralnego laboratorium akumulatorów i ogniw (napewno tez pentagram posmarował)

Po trzecie: akumulatory zajeły pierwsze miejsce tyko w tescie na faktyczną pojemność w zakresie do 2400MhA,

 

Jesli chodzi o stwierdzenie "aparaty tez wybieracie z chipa" to wogóle no comment. Miesiąc przed wydaniem majowego miesiecznika po 3 tygodniach studiowania internetu zakupiłem s6500fd, stosunek jakosci do ceny bezkonkurencyjny...potwierdzają to najwieksze fora fotografii cyfrowej w polsce jak i jeden z najelepszych serwisów internetowych z recenzjami aparatów fotograficznych dpreview.com...

Jakiś czas później wpadł mi w łapy foto - video i cóż ujrzałem? Tylko i wyłącznie potwierdzenie że dokonałem doskonałego wyboru, tak wiec jezeli ktos kupił aparat fuji sugerując się recenzją chipa to napewno nie stracił. Była również recenzja olympusa 500 z 18 krotnym zoomem (defaultowy soft w apracie) i ostro został pojechany. Oczywiście wzmianka o tym ze producent zapewnia znaczną poprawę jakości wykonywanych zdjęc po aktualizacji softu pojawiła się w rameczce...żeby nie było. Olympus ten również zderzył się z rzeczywistością na innych serwisach internetowych (np. ww dpreview)...

Polecam miesiecznik foto video, a w bajki typu sponsorowane testy, teksty i recenzje po prostu nie uwierzę bo nie "od wczoraj" zaglądam do tego miesięcznika i wszystko co opisują ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Tak więc jak w temacie, myślę że pentagramy spokojnie można polecić, tym bardziej że do najdroższych nie należą. Pozdro

 

PS. Zajrzałem właśnie do chipa, reszta testów "pojemności zmierzonej do deklarowanej":

 

wrzucam fotki bo nie chce mi sie pisać.

 

Tabela wyników do 2400mAh:

 

Dołączona grafika

 

Tabela wyników powyżej 2400mAh:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o stwierdzenie "aparaty tez wybieracie z chipa" to wogóle no comment. Miesiąc przed wydaniem majowego miesiecznika po 3 tygodniach studiowania internetu zakupiłem s6500fd, stosunek jakosci do ceny bezkonkurencyjny...potwierdzają to najwieksze fora fotografii cyfrowej w polsce jak i jeden z najelepszych serwisów internetowych z recenzjami aparatów fotograficznych dpreview.com...

Jakiś czas później wpadł mi w łapy foto - video i cóż ujrzałem? Tylko i wyłącznie potwierdzenie że dokonałem doskonałego wyboru, tak wiec jezeli ktos kupił aparat fuji sugerując się recenzją chipa to napewno nie stracił. Była również recenzja olympusa 500 z 18 krotnym zoomem (defaultowy soft w apracie) i ostro został pojechany. Oczywiście wzmianka o tym ze producent zapewnia znaczną poprawę jakości wykonywanych zdjęc po aktualizacji softu pojawiła się w rameczce...żeby nie było. Olympus ten również zderzył się z rzeczywistością na innych serwisach internetowych (np. ww dpreview)...

Łał, czytasz dpreview.com :D jesteś PRO.

 

Posłuchaj, wybór aparatu to indywidualna kwestia, każdy może chcieć co innego i nie można "uogólnić" właściwości aparatu bo to już jest błędem samym w sobie. Jakbym miał wybierać aparat w takiej cenie to NIE wybrałbym Fuji bo dla moich potrzeb inny jest lepszy. Rozumiesz już o co chodzi ? Pozatym, Nie czytałem Chipa już od pół roku , nie czytałem ponieważ starsze wszystkie testy WCALE nie odwzorowywały prawdy i wygrywały naprawdę marne aparaty. Może się poprawili, jeśli tak to chwała im za to.

 

Co do dpreview, też je czytam, i to bardzo dogłębnie i jak dla mnie ocena "Highly Recommended (with some reservations)" nie jest tą najwyższą. ;) Ale dobra, rozumiem, że chcesz sobie i światu udowodnić, że masz najlepszy aparat - ok, niech i tak będzie. :)

 

EDIT : Z tym "potwierdzają to najwieksze fora fotografii cyfrowej w polsce" to też się tak nie wyrywaj, bo jak już wspomniałem, każdemu pasuje co innego.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca jest tak. Miernikiem to moze i jest 1,2V (tyle MAJA akumulatorki standardowo!), ale juz pod obciazeniem napiecie mocno siada, gdyz sa rozladowane. Poniewaz aparat ciagnie dosc duzy prad, to bach, napiecie leci w dol i sie wylacza aparat. Natomiast miernik to zadne obciazenie :)

Tak, masz w 100% rację -żle się wyraziłem z tym "potrzebuje wiecej niz 1,2V ".chodziło o zdolnośc do utrzymania 1,2V pod obciążeniem.Miiałem wcześniej odpisać -ale jakoś zapomniałem.

 

 

A co do testów aparatów na dppreview polecam jeszcze(chyba juz to podawałem) ->tą stronkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dpreview, też je czytam, i to bardzo dogłębnie i jak dla mnie ocena "Highly Recommended (with some reservations)" nie jest tą najwyższą. ;) Ale dobra, rozumiem, że chcesz sobie i światu udowodnić, że masz najlepszy aparat - ok, niech i tak będzie. :)

Twoja wypowiedz jest highly złośliwa (with some reservations) ale nie będę z moderatorem wchodził w dyskusje bo nie mam zamiaru dostac procentów [= wiec koncze ten OT. A fuji polecam, bo w cenie do 1300 zlotych nic lepszego nie znajdziesz ;)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedz jest highly złośliwa (with some reservations) ale nie będę z moderatorem wchodził w dyskusje bo nie mam zamiaru dostac procentów [= wiec koncze ten OT. A fuji polecam, bo w cenie do 1300 zlotych nic lepszego nie znajdziesz ;)

True true, złośliwa, może na wyrost - przepraszam. ;) Ogólnie wyznaję zasadę, że jeśli ja zacznę "zaczepkę" czy napiszę coś złośliwego to dlaczego miałbym karać za riposty ? :D Przecież to by było chore, ale tak, wiem, takich sytuacji w ogóle nie powinno być. ;)

 

Co do "1300zł" to jak już wspominałem, ja bym wybrał co innego bo co innego mi potrzebne. :) O gustach się nie dyskutuje. ;) popieram EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No cóż, przejrzałem całe forum ale nie znalazłem opinii na temat ładowarki MINWA 6178.

 

Chciałbym się czegoś więcej na jej temat dowiedzieć bowiem waham się pomiędzy jej zakupem a BC-700.

Doradźcie co będzie lepszym wyborem i dlaczego.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez stigmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No cóż, przejrzałem całe forum ale nie znalazłem opinii na temat ładowarki .MINWA 6178

 

Chciałbym się czegoś więcej na jej temat dowiedzieć bowiem waham się pomiędzy jej zakupem a BC-700.

Doradźcie co będzie lepszym wyborem i dlaczego.

 

Pozdrawiam.

Posiadam BC700 i kilkanaście sztuk Sanyo HR-3UTG czyli tzw. ENELOOP oraz cała mase innych mniej wartościowych Akku a przetestowałem już rózne ładowarki łacznie z MINWA 6178 i szczerze polecam Ci ładowarkę firmy TechnoLine..

 

polecam Ci poczytać tutaj i tutaj żeby rozwiać twoje wątpliwosci co do słusznego wyboru ładowarki..

 

BC700 Instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem accu Energizer Advanced 2500mAh NiMH w cenie 21PLN za cztery sztuki w "supermarkecie dużej sieci handlowej" :) Myślę, że to dobra cena tymbardziej, że 2szt. 1700mAh kosztowały w tym samym sklepie jeśli dobrze pamiętam 44PLN. Nie wiem czy można podać nazwę sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu moglem przetestowac te energizery, bo w koncu mam aparat - canon s1. Na pierwszym ładowaniu zrobilem 170 zdjęć z czego około 20 z lampą.

Przy wszystkich włączony system is (zre baterie), więc narazie niezle. Na gp 1800 tym aparatem strzelam jakies 100 fotek. Zobaczymy jak będzie pózniej

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co sadzicie ładowarkach sony?, w tym wątku raczej mało jest o nich mowy, a ich cena wraz z bateriami nawet ciekawa. Chodzi mi o modele:

http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action...ry=BAT+Chargers

http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action...ry=BAT+Chargers

http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action...ry=BAT+Chargers

ewentualnie znalazłem cos takiego :

http://allegro.pl/item211765044_ultraszybk..._2800_gwar.html

http://allegro.pl/item212787050_ladowarka_...kroproceso.html

http://allegro.pl/item212158982_procesorow...gizer_box_.html

 

Czy juz lepiej dołożyc do BC 700, chociaż nie zależy mi na żadnych bajerkach . Co bedzie optymalnym wyborem ?

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ladowac okolo 15 -16H.

 

Zrobilem test :

 

Ladowalem Energizery 2500 pradem 0.1Q i mierzylem napiecie na zaciskach baterii.

Wyszlo mi na to ze naladuja sie szybciej niz wejdzie do nich relalne 100% pojenosci ( mowie tu o napiecu 1.45 -1.5 na ogniwo)

Zmniejszylem natezenie do pradu 24godzinnego i weszlo w nie 2400 mah..

 

Kumpel te same aku ladowal wczesniej ladowarka procesorowa i na jego naladowaniuzrobilem okolo 120 zdjec na moim systemie 180..

 

Jak mam dlugo je składowac naładowane to pakuje je do lodówki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że mój iriver ledwo trzyma na 1xAAA o pojemności 1100 (GP). Pomyślałem, że to ładowarka daje [gluteus maximus], więc chyba trzeba coś kupić. Widzę, że BC700 byłoby dobrym wyborem. Jednak nie do końca rozumiem (?) zasadę jej działania...

Ładowarka ładuje następującymi prądami:dla akumulatorków R03/AAA: 200mA, 500mA, 700mA
Czyli jeśli chcę najlepiej naładować moje 1100 to muszę włączyć je pod 200 na 5 (a może 6) godzin? Czy ta ładowarka naprawdę nie oferuje większej różnorodności w opcjach ładowania? Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...