Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na Samsunga 226CW, ktoś wie kiedy bedzie dostępny w polskich sklepach ? warto na niego czekać ? czy lepiej kupić 226BW ? a może wogole nie warto kupowac tych samsungów bo w tej cenie jest cos lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 226CW w polsce trzeba jeszcze poczekać, a i na pewno będzie kosztował więcej niż 1500. Jest lepszy od 226bw. W tej chwili to chyba lepszy jest HP, ale ma szybkę i 5 ms i tak da się to przeboleć w porównaniu z tym co robi samsung :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 226CW w polsce trzeba jeszcze poczekać, a i na pewno będzie kosztował więcej niż 1500. Jest lepszy od 226bw. W tej chwili to chyba lepszy jest HP, ale ma szybkę i 5 ms i tak da się to przeboleć w porównaniu z tym co robi samsung :angry:

czytam ze HPki tez mają jakiś numer z wersjami

in fact, the first was bad "2007 april - GTMV 1.4"

the second one, 1 dead pixel,,after 2 days 1 stuck pixel, with a big bleeding in the bottom . "2007 april - GTMV 1.4"

the third one was very good, no Dead/Stuck pixel and the bleeding is minimal and a liitle on the top, plus the fading is much better than the others. "2007 may - GTMV 1.6".

so, the third one is okay for me.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli monitory produkowane od maja nie mają już tych wad ? do polski chyba nie trafią monitory wyprodukowane w kwietniu i wcześniej ? możesz podać źródło tego cytatu ?

Edytowane przez napster666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli monitory produkowane od maja nie mają już tych wad ? do polski chyba nie trafią monitory wyprodukowane w kwietniu i wcześniej ? możesz podać źródło tego cytatu ?

27 stron na hardforum, ja jestem na 25 a zacząłem czytanie od końca :)

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...531&page=26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam dość duży problem z doborem odpowiedniego monitora. Im dłużej czytam tym mniej jestem pewien, co kupić, aktualnie można powiedzieć im dalej w las tym ciemniej:)

Interesuje mnie lcd wide powyżej 20 cali z przeznaczeniem przed wszystkim do grania (szybkie gry FPS: ET, CS, BF2 + czasem inne), przeglądania internetu, filmy.Wiec interesuje mnie monitor, który będzie się charakteryzował niskim Input Lagiem, szybką reakcją matrycy i brakiem smużenia.

 

Czasami zajmuję się obróbka zdjęć np w PT, ale jest to jakby temat poboczny.

 

Z tego co się doczytałem matryce TN dobrze nadają się dla graczy z uwagi na szybką reakcje i brak smużenia, co do IL to chyba zależy od konkretnego modelu.. ?

 

Matryce S/P - PVA/MVA : ładnie odwzorowują kolorki etc ... ale niestety podobno? nie nadają się do grania zwiększony czas reakcji matrycy + smużenie , IP ?

 

Matryce S-IPS - Wypośrodkowane charakterystyki ale ta cena :/

Doczytałem się jeszcze gdzieś , że te matryce nie mają podobno IL ?

 

 

Dodam, iż sprzęt, do którego będzie podłączony monitor to najprawdopodobniej

( jestem w fazie zamawiania):

 

GeForce 8800 GTS 320 mb ram

Asus P5K

2x1 GB Ramu

Intel E6750

 

Moje typy monitorów (choć nie musi być któryś z tych)

 

22" iiyama ProLite E2200WS black - przystępny cenowo ok 1150 - 1250 zl

 

22" HP w2207 - jakaś nowość chyba bo ogólnie mało opinii jest o nim, na c-necie ocena 7,6 jako monitor dla gracza . - cena również przystępna ok 1250 zl ale z tego co widzę narazie niema go nigdzie na stanie. Minusem tego monitor, może aczkolwiek nie musi być ta szybka, widziałem u kumpla laptopa z taką szybką i muszę powiedzieć, iż nie wyglądało to rewelacyjnie sporo się w niej odbijało troszeczkę więcej niż na moim wysłużonym Samsungu SM 755 Df 17'' CRT

 

22" Samsung SyncMaster 226BW - czytałem wiele opinii były różne, chyba w zależności od tego, jaka komu matryca trafiła, aktualnie podobno, niemożna określić rodzaju matrycy. - cena 1300- 1500 zł.

 

Zastanawiałem się również nad wersją 223BW - 1200 -1300 zl ponieważ miały być tylko na matrycach oznaczonych jako S - czyli tych najlepszych z serii 226BW. Ma trochę gorszy czas reakcji ~5ms do ~2ms w 226 bw przynajmniej teoretycznie

 

20" NEC MultiSync 20WGX2 PRO silver-black - Matryca I-SPS ,

cena - 1750-1850 zł dość wysoka jak na monitor 20,1 cala. Posiada podobno trochę uciążliwa powłokę Opti Clear, która odbija światło ..

 

To by było chyba na tyle, po moim kilku dniowym rekonesansie w tej materii:) proszę o pomoc oraz szybką odpowiedź. Chciałbym w przyszłym tygodniu dokonać zakupu.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wziełem LG 226WT

teraz mozna śmaiało brać 226WA z HDMI

dobra gwara - nie ma niespodzianek co do matrycy (?)

niektórym przeszakdza tylko wygląd

 

tan HPek ciekawie się prezentuje

są już jakieś jego testy i co to w ogóle za matryca jest? (jaki producent)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 226CW w polsce trzeba jeszcze poczekać, a i na pewno będzie kosztował więcej niż 1500. Jest lepszy od 226bw. W tej chwili to chyba lepszy jest HP, ale ma szybkę i 5 ms i tak da się to przeboleć w porównaniu z tym co robi samsung :angry:

Wysłalem wiadomosc do samsunga z zapytaniem kiedy bedzie dostępny ten monitor w polsce tylko cos nie odpisuja :mur: Dziś rano patrze do apollo a tam 226BW za ~1360zł więc staniał o jakieś 100zł moze to dlatego ze wlasnie 226cw sie szykuje ? mam nadzieje ze cena 226cw nie przekroczy 1600zł i ze bedzie tylko na matrycy "S".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupił już ktoś ten monitorek lub spotkał się z nim? http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/HP/...pelny,id,43498/

Rozważam jego kupno a na zagranicznych forach ma dobre opinie poza tą szybą w niektórych przypadkach. Jeśli będzie stał tyłem do okna z lewej strony ściana i z tyłu do połowy ściana to będzie mi przeszkadzać ta szyba? Pokój dobrze oświetlony przez słońce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na HP w2207, może na tygodniu będzie gdzieś dostępny

jest informacja z niemieckiego forum dotycząca HP w2207 ze monitor posiada jakąś wadę w złączu DVI i HP wstrzymało wszystkie dostawy tego modelu, kolejne dostawy dopiero w połowie sierpnia 2007

 

http://shop.getmac.de/catalog/product_info...amp;language=de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: kurde i co teraz kupić ? chociaż HP wygląda na solidną markę bo nie wciska ludziom wadliwego sprzętu. Wziąłbym 226BW ale ta loteria matryc mnie dobija, a w najbliższym czasie (czyt. 1-2 tydzień) 226CW się nie pojawi na polskim rynku i jeszcze będzie kosztował więcej niż 1500 zl. LG Flatron L226WA ma rwanie na krawędziach poruszających się obiektów, LG Flatron L226WTQ (jakieś opinie), iiyama ProLite E2200WS na koputroniku ma dobre opinie, a wy co byście polecali z tych monitorów, bo do połowy śierpnia nie mam za bardzo ochoty czekać :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś mógł to zarzuć jeszcze jakieś zdjęcia, jak wygląda np Xvid i przeskalowanie w grach, nikt nie ma iiyamy ?

IIyamę ma Djsilence ;)

 

Happy e2200 user :) testuję od 10.30 rano i jak narazie jest nieźle. Troszke lampy widać (bardziej dolną) oraz kąty pionowe mogłyby być troszkę lepsze.

W komplecie BYŁ kabel DVI i dsub :) co mnie mocno zaskoczyło jako że misco.co.uk twierdzi, że nie sprzedaje z tym kablem :) Albo ktoś dorzucił w sklepie do paczki (brak śladów otwierania na pudełku przed otwarciem) albo Iiyama poprawiła gafę jaką był brak kabla DVI.

Odwzorowanie kolorów dość dobre, ale wymaga kalibracji. Lepiej patrzeć na monitor z powyżej punktu środka niż poniżej.

 

Przesiadłem się z Iiyamy VMpro 450 19" (max 2560x1536@72Hz) i stoi sobie grzecznie obok do porównania jakości. Jest nieźle i jak za tą cenę jestem zadowolony.

 

Foty - http://www.silent.dolsat.pl/iiyama (tak :) rozpakowywałem na łóżku :) )

Edytowane przez Rahuene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam jego kupno a na zagranicznych forach ma dobre opinie poza tą szybą (...)

Moim zdaniem szyba przy matrycy TN jest zaletą, gdyż w sporym stopniu niweluje wadę TN - słabą przestrzeń barw, ergo zwiększa nasycenie kolorów. A jej wada - efekt lustra - która w laptopach jest nie do zniesienia, w monitorze stacjonarnym nie jest bardzo dokuczliwa. Trzeba tylko sobie stworzyć odpowiednie warunki oświetleniowe (rolety w oknach na wypadek zbyt slonecznych dni, rozproszone oświetlenie sztuczne).

W swoim czasie porównywałem TN z szybą i bez - różnica jest diametralna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak, od godziny jestem szczęsliwym posiadaczem LG L226WTQ-SF ;)

Kolory bardzo dobre, kontrast też. Ogólnie mówiąc jest lepszy niż przewidywałem :) Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Polecam.

Dodam jeszcze, że wszyscy tak narzekają na kąty w TN, a tak na prawdę są one ok. Przecież zazwyczaj siedzimy prosto przed monitorem, przynajmniej według zasad ergonomii tak powinno być. W każdym razie, mi wystarcza jakość taka jaka jest. Możliwe, że gdybym miał na biurku do porównania monitor z S-IPS i TN to zmienił bym zdanie. Jednak na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że nie potrzebuje lepszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie w temacie

 

http://www.clubic.com/shopping-198777-0-iisonic-iim24wb.html

 

ale cenowo calkiem calkiem ;)

 

moze niebawem monitory 24 stanieja i staniemy przed wyborem wlasnie wsrod nich ;) ... w cenie do 1500 zl ;)

nie wiadomo jakie kąty widzenia -> czy to nie jest TN, bo jesli tak to nie będzie żadna atrakcja, 22" zdobyły taką popularność ze względu na duzy rozmiar vs małą rozdzielczość vs niską cenę

 

tu jest HPek 24" TN za 1949zł:

http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i_te...9_hp_w2408.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy siedzisz idealnie na wprost w wygodnej odległości , odpalisz paint na cały ekran ( wielkość obszaru obrabianego na minimum ) to nie widzisz różnicy w barwie między górą a dołem ?

Widzę niewielką różnicę, ale w pracy codziennej- internet, gry, jest nie zauważalna- przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę niewielką różnicę, ale w pracy codziennej- internet, gry, jest nie zauważalna- przynajmniej dla mnie.

Czyli spoko :wink:

 

Co do modeli 24": Skoro ten HP na TN kosztuje 2K to już bym wolał dołożyć 400 PLN do S-PVA - po prostu matryca TN przy ekranie 24" może okazać się przegięciem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak, od godziny jestem szczęsliwym posiadaczem LG L226WTQ-SF ;)

Kolory bardzo dobre, kontrast też. Ogólnie mówiąc jest lepszy niż przewidywałem :) Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Polecam.

Dodam jeszcze, że wszyscy tak narzekają na kąty w TN, a tak na prawdę są one ok. Przecież zazwyczaj siedzimy prosto przed monitorem, przynajmniej według zasad ergonomii tak powinno być. W każdym razie, mi wystarcza jakość taka jaka jest. Możliwe, że gdybym miał na biurku do porównania monitor z S-IPS i TN to zmienił bym zdanie. Jednak na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że nie potrzebuje lepszego ;)

a jak tam czerń w filmach, dobra jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Jestem obecnie w Niemczech i poszukuje monitora do Polski , ocyywiscie 22 calowego. :) Bylem tu w MM i po przeliczeniu na pl mamone oplaca sie brac jeden z tych 2 monitorow.

1 - LG L226 WTQ-SF za 329 euro

2 - LG L226WA-WN za 349 euro

Polecacie ktorys czy wstrzymac sie z zakupem?

PS : Jesli kupie tu lcd w MM to uwzglednia mi to w Polskim MM? Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Jestem obecnie w Niemczech i poszukuje monitora do Polski , ocyywiscie 22 calowego. :) Bylem tu w MM i po przeliczeniu na pl mamone oplaca sie brac jeden z tych 2 monitorow.

1 - LG L226 WTQ-SF za 329 euro

2 - LG L226WA-WN za 349 euro

Polecacie ktorys czy wstrzymac sie z zakupem?

PS : Jesli kupie tu lcd w MM to uwzglednia mi to w Polskim MM? Pozdro.

strasznie drogi ten LG w MM.de, NIE WARTO

 

http://www.heise.de/preisvergleich/LG_Elec...TQ_a247364.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam czerń w filmach, dobra jest ?

Czerń ok, jednak podświetlenie górne i dolne delikatnie widać, ale nie jest przeszkadzające.

Po dłuższym testowaniu mogę zdecydowanie powiedzieć, że zrobiłem dobry zakup ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam od kilku dni philipsa 220ws.

Ogólnie jak na pierwsze moje lcd to jestem bardzo zadowolony-zyskałem sporo miejsca na biurku, do filmów gier itp jest fantastyczny. Nieco problemów było z internetem- musiałem neico pogrzebać w ustawieniach przeglądarki i windowsa- większa czcionka zdecydowanie się przydaje.

 

Z nieprzyjemnych rzeczy to brak kabla dvi w komplecie- musiałem dokupić sobie kabelek za 30zł - nie łatwiej jak by cene podnieśli o te 10zl i był od razu w zestawie ?<_<

 

Po kilkunastu godzinach ogladania filmów itp zauważyłem walniety 1 piksel- w sklepie sprawdzałem matryce i była ok :mur:

 

Jednak tak szczerze nie jest to specjalnie widoczne- ot na jasnych tłach nie pali się 1 piksel. co ciekawe np w teście nokii na czerwonym i niebieskim tle działa ok, tylko na białym i zielonym piksel nie działa.

Poza tym obraz mnie zadowala- kolory są po regulacji jak dla mnie całkiem akceptowalne, czerń nie jest tak zła jak się tego spodziewałem z daleka to wyglada naprawde jak czarny :P

Co do kątów to na boki są całkiem wystarczające, pion jest zle jak patrzez na monitor z dolu, jednak przy normalnej pracy mam go idelanie na wysokości oczu i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...