Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

gmfriend: o to to wlasnie - od lewej kremowy gradient do srodka. Dla mnie to nie do przyjecia, zreszta jak mam zmienic kolorystyke edytora tekstu? Ustawic go na kolory dos'owego edit'a czy unix`owego terminala? Bez jaj, nie po to zainwestowalem w sprzet markowej firmy, zeby takie rzeczy znosic - bialy ma byc bialy, a nie z przejsciem. Zreszta oczy od tego bola, lewa strona jest ciemniejsza niz prawa.

 

borsuczy_król: nie wpisali ci gwarancji, bo masz prawo w ciagu 10 dni oddac sprzet, ja zrobilem blad i kupilem w sklepie normalnym i takiego prawa teraz nie mam. Ciesz sie, gwarancja to kotwica - poki jej nie masz, masz wiecej mozliwosci niz jak juz ci ja dadza. Dostac "gwarancje", to jak przybic sie gwozdziem do sprzetu. W kazdym razie ten zakup byl _ostatnim_ sprzetem jaki kupilem w normalnym sklepie - od dzis wszystko co sie da kupuje z sieci. Jeszcze do 2000-ktoregos roku obowiazywala ustawa z 1983, ktora umozliwiala zwrot towaru bez podania przyczyny w ciagu 3 dni (w sklepie "stancjonarnym"), ale oczywiscie nasze cudowne (p)osly musialy i ten kawalek prawa spieprzyc i teraz klient nie ma absolutnie nic do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virek ja mam troche ciemniejszy prawy gorny rog ekranu, ale tylko wtedy gdy patrze na obraz z odleglosci 0,5m lub mniejsze (lewy jest ok!, wiec pewnie to nierowne podswietlenie). U mnie roznica w poziomie to 2mm, wiec praktycznie nie zauwazalna. Nie wiem jakie stery instalowales, ale przy tych sciagnietych ze strony HP AutoPivot dziala bez problem. W opcjach MyDisplay masz oczywiscie wlaczony AutoPivot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virek ja mam troche ciemniejszy prawy gorny rog ekranu, ale tylko wtedy gdy patrze na obraz z odleglosci 0,5m lub mniejsze (lewy jest ok!, wiec pewnie to nierowne podswietlenie).

U mnie niestety roznica jest bardziej zauwazalna i dotyczy calego boku ekranu (fakt, bardziej rzuca sie w oczy w rogu ale to pewnie wynik roznicy odcieni gora-dol wlasciwych dla TN`ek). I pewnie faktycznie jest to nierowne podswietlenie - lewa swietlowka pewnie swieci slabiej, coby jednak nie bylo, tak nie powinno byc i juz.

 

U mnie roznica w poziomie to 2mm, wiec praktycznie nie zauwazalna.

No, taka moze byc ale nie centymetr kurde. Jednakze to pikus jest, bo pewnie kwestia regulacji, tyle ze sam wole w tym nie grzebac zeby plomb nie tykac, wiec niech to serwis zrobi.

 

Nie wiem jakie stery instalowales, ale przy tych sciagnietych ze strony HP AutoPivot dziala bez problem. W opcjach MyDisplay masz oczywiscie wlaczony AutoPivot?

Tez masz karte nVidii? MyDisplay`a mialem wszystkie - ten z plytki (1.1), z upgrade`u (1.2) i taki z ich strony, ktory nie pojawia sie przy opcji uaktualniania (1.3). Stery nVidii obecnie uzywam 93.71, ale probowalem tez na najnowszych 162.18 (ale je wywalilem, bo ten nowy panel nVidii to koszmar, a i tak zadnych poprawek dla mojej karty od serii 9x nie bylo). Problemem moze byc jak zwykle kiepskie wsparcie dla x64 - uzywam W2K3 x64 i teoretycznie te stery sa z tym kompatybilne, ale wiele razy juz mialem okazje sie przekonac, ze w przypadku x64 od teorii do praktyki jest daleko.

 

Mozesz mi jeszcze powiedziec, jak masz ustawiona konfiguracje kolorow (poszczegolne skladowe, kontrast, jasnosc, temperatura)? Zawsze bylem kiepski w ustawianiu monitorow, a kurde jak zrobie zeby bialy byl bialy to bije mi po galach, a jak zrobie zeby nie bilo, to jest juz szarawy. Monit i tak leci do serwisu, ale info przyda mi sie na pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tych monitorach jest świetlówka tylko na dole ;)

No nie wiem, ja tam na czarnym widze lekkie swiecenie wszystkich obrzezy ekranu (bardzo delikatne, co jest plusem tego monitora, widzialem fote jakiegos LG chyba, co mial normalnie X przez caly ekran na czarnym). Ale sie nie znam, wiec moze i jest jak mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety roznica jest bardziej zauwazalna i dotyczy calego boku ekranu (fakt, bardziej rzuca sie w oczy w rogu ale to pewnie wynik roznicy odcieni gora-dol wlasciwych dla TN`ek). I pewnie faktycznie jest to nierowne podswietlenie - lewa swietlowka pewnie swieci slabiej, coby jednak nie bylo, tak nie powinno byc i juz.

No, taka moze byc ale nie centymetr kurde. Jednakze to pikus jest, bo pewnie kwestia regulacji, tyle ze sam wole w tym nie grzebac zeby plomb nie tykac, wiec niech to serwis zrobi.

Tez masz karte nVidii? MyDisplay`a mialem wszystkie - ten z plytki (1.1), z upgrade`u (1.2) i taki z ich strony, ktory nie pojawia sie przy opcji uaktualniania (1.3). Stery nVidii obecnie uzywam 93.71, ale probowalem tez na najnowszych 162.18 (ale je wywalilem, bo ten nowy panel nVidii to koszmar, a i tak zadnych poprawek dla mojej karty od serii 9x nie bylo). Problemem moze byc jak zwykle kiepskie wsparcie dla x64 - uzywam W2K3 x64 i teoretycznie te stery sa z tym kompatybilne, ale wiele razy juz mialem okazje sie przekonac, ze w przypadku x64 od teorii do praktyki jest daleko.

 

Mozesz mi jeszcze powiedziec, jak masz ustawiona konfiguracje kolorow (poszczegolne skladowe, kontrast, jasnosc, temperatura)? Zawsze bylem kiepski w ustawianiu monitorow, a kurde jak zrobie zeby bialy byl bialy to bije mi po galach, a jak zrobie zeby nie bilo, to jest juz szarawy. Monit i tak leci do serwisu, ale info przyda mi sie na pozniej.

Stery nVidii 91.48, monitor podlaczony przez vga, nie dvi. Uzywam trybu text, jasnosc 45, kontrast 60 (zmian w kolorach bez kalibratora nie ma sensu wprowadzc) . We wlasciwosciach ekranu, w zakladce Pivot Software mam wlaczone tylko: "allow rotate to 0 i 90", no i w My Display "Enable Auto Pivot".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cane: mam wrazenie, ze mowimy o dwoch roznych monitorach... nigdzie nie moge sie doszukac zakladki (ani przycisku ani nic) pt. "Pivot Software", a po ustawieniu jasnosci jak mowiles ekran mam prawie szary...

wlasciwosci ekranu -> ustawienia -> zaawansowane -> pivot software

post-142680-1187438892_thumb.jpg

 

edit: mnie sie to pokazalo po zainstalowaniu sterownikow od HP, ale byc moze bylo wczesniej tyle ze przy moim CRT sie nie uaktywnilo

 

edit2: sprawdzilem, po odinstalowaniu My Display (ver 1.21), zakladka Pivot Software znika

Edytowane przez cane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dodatkowy program jakis? Kurde no ja tego nie mam, a w sieci kosztuje 40 dolcow.

fabrycznie w sterownikach 94.24 jest opcja do pivot i nawet skrót mozna przypisać

 

ja mam przypisane

CTRL + SHIFT + 7 = obrót o 270'

CTRL + SHIFT + 0 = obrót 0'

 

wszystkie te opcje są w sterownikach detonatorach i nie trzeba żadnego zewnętrznego programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna funkcja pivot, ze jest to wiem i uzywam, mi chodzi o auto-pivot`a, zeby nie trzeba bylo nic naciskac :) HP sie chwali, ze te monitory i ich oprogramowanie daja takie mozliwosci - tyle, ze nie dziala to za bardzo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Virek auto-pivot działa u mnie bez problemu, grafa to 8600gt a stery 162.18.

Nie zauważyłem też różnic w odcieniach białego koloru o którym piszesz.

Masz rację, monitor trzeba serwisować lub wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnoscie kalibracji kolorow, szukalem na google i nic nie było.

Sa do tego jakies programy ? bo mam problem z IIYAMA, ci co ja ustawiali powinni zostac dopadnieci przez chucka N - jest znacznie za jasno (-- gamma/jasnosc raczej malo ciekawe pomysly ;) )

Otóz ciemne obszary kijowo wygladaja i przez ta jasnosc widac nieładne kolory :/ na CRT jest ciemniej i ładnie :), dopiero jak podwyzsze jasnosc na screenie i znacznie półcienie (w picture manager) to widac tak jak na LCD...

tu przykładowy screen z miejscem wystepowania (gra przykladowa wystepuje w kazdej w ciemnych czesciach):

http://img114.imageshack.us/img114/6821/666zena7.png

za pomoc będe wdzieczny.

stare pytanie dotyczące IIYAMY TN E2200 ale teraz zdjęcia które zrobiłem wyjaśniają przyczynę: dolne odcienie kolorów na iiyamie E2200 to DYSKOTEKA barw, tak wygląda nieudolna symulacja kolorów TN, obraz przedstawia fotografię pierwszych 15 odcieni szarości ze strony:

http://lcdresource.com/tools/blacktest.htm

Po lewej IIYAMA 22" E2200, po prawej PVA 1000:1

Dołączona grafika

 

 

pytanie do użytkowników innych 22" - jak wygląda u WAS? od którego numeru odcienia coś widać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gubię się w tych monitorach, nie wiadomo co wybrać!

Proszę doradźcie mi coś...

Monitora używam głównie do filmów i przeglądania neta, czasem sobie pogram online.

na pivocie mi nie zależy

cena ok. 1000pln

Znajdzie się coś ?

 

ps. chodzi oczywiście o 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena ok. 1000pln

Znajdzie się coś ?

 

ps. chodzi oczywiście o 22"

od 24 SIERPNIA wielka WYPRZ w MM :) moze coś znajdziesz np jakiegos LGka w dobrej cenie, w KRAKU bedzie belinea 22" za 799zł

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem.

 

hp w2207 i geforce fx 5600

 

po instalacji najnowszych sterownikow i ustwaiweiu rozdzielczosci 1680x1050 monitor wskazuje ze pracuje w 1600x1000 a pulpit plywa mi po ekranie, tzn jego powierzchnia jest za duza i moge sobie go myszka przesuwac na lewo prawo gora dol...

po ustawieniu rozdzielczosci na 1600x1000 pulpit sie zmniejsza do wymiarow ekranu....

daje znowu 1680x1050 - znowu pracuje w 1600x1000 i pulpit plywa.

 

wpadlem na pomysl, zeby edytowac wlasne ustawienia, ale niestety, nie da sie testowac, przez co zapisac.

niechcacy bawiac sie juz kolejna godzine, po kliknieciu testuj i anuluj, wrocilem do zmiany rozdzielczosci, ustwialem na 1600x1000 -zastosuj - czy chcesz zatrzymac aktualne ustawianie, kliknalem na "nie" i wrocilo mi na 1680x1050 ale juz relane 1680!

z tym, ze po wylaczeniu i wlaczenia komputera, znowu plywa pulpit i pracuje w 1600x1000.

co robic?

bawilem sie juz ze starszymi sterownikami, ale tam nawet nie ma rozdzielczosci 1680x1050...

Edytowane przez edwardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem.

 

hp w2207 i geforce fx 5600

 

po instalacji najnowszych sterownikow i ustwaiweiu rozdzielczosci 1680x1050 monitor wskazuje ze pracuje w 1600x1000 a pulpit plywa mi po ekranie, tzn jego powierzchnia jest za duza i moge sobie go myszka przesuwac na lewo prawo gora dol...

po ustawieniu rozdzielczosci na 1600x1000 pulpit sie zmniejsza do wymiarow ekranu....

daje znowu 1680x1050 - znowu pracuje w 1600x1000 i pulpit plywa.

 

wpadlem na pomysl, zeby edytowac wlasne ustawienia, ale niestety, nie da sie testowac, przez co zapisac.

niechcacy bawiac sie juz kolejna godzine, po kliknieciu testuj i anuluj, wrocilem do zmiany rozdzielczosci, ustwialem na 1600x1000 -zastosuj - czy chcesz zatrzymac aktualne ustawianie, kliknalem na "nie" i wrocilo mi na 1680x1050 ale juz relane 1680!

z tym, ze po wylaczeniu i wlaczenia komputera, znowu plywa pulpit i pracuje w 1600x1000.

co robic?

bawilem sie juz ze starszymi sterownikami, ale tam nawet nie ma rozdzielczosci 1680x1050...

Nie wiem czy pomoze, ale mozesz sprobowac:

1. Odinstaluj wszystkie sterowniki (od monitora i grafiki) w trybie awaryjnym, zresetuj komputer i zainstaluj ponownie wszystkie sterowniki.

2. W OSD monitora jest jeszcze Image Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. juz kombinowalem, z nowymi, starymi, bez rezultatow.

ad2. no jest, ale jak zmieniam, nic sie nie dzieje....

 

tak sie zastanawiam, czy to moze wina tego, ze mam karte jaka mam, a lcd jest dosc nowe i moze w nastepnej wersji forceware poprawia ta, czy tez moze jak przeinstaluje windowsa od pocztaku to bedzie banglalo...

 

 

PS. ma ktos spider2 expres?

PS.2. ten hp jest mniam mniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale po zabiegach wyzej opsianych z edytowaniem ustaiwen i wracaniem do poprzednich wskakuje na 1680x1050... czyli jednak moze... szukam szukam

 

z gory thx za zainteresowanie

w driverach od nvidii w zakladce "Display Mode Timing" (klasyczny wyglad panela Nvidii) z Auto-Detect zmien na CVT lub CVT-RB

http://www.nvidia.com/object/advanced_timings.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaintalowalem najnowsze beta 163.44, tam storzylem nowe ustwaienia rozdzielczosci - przeszedl test, nie wiem jak, wczesniej wywalalo ze sie nie da, no i juz jest gicior.

 

z tego co wyczytalem to wlasnie fx5600 fx5200 ma problemy przy 1650x1050 przez dvi. moze kiedys to poprawia, moze nie.

 

przy laczu vga podobno nie ma problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do użytkowników innych 22" - jak wygląda u WAS? od którego numeru odcienia coś widać ?

w2207 - na jasności i kontraście 100 jestem w stanie dostrzec wszystkie odcienie (kilka najciemniejszych ledwo ledwo, ale są odróżnialne). Nie widzę żadnych przebarwień, paski są szare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w2207 - na jasności i kontraście 100 jestem w stanie dostrzec wszystkie odcienie (kilka najciemniejszych ledwo ledwo, ale są odróżnialne). Nie widzę żadnych przebarwień, paski są szare.

A wagi RGB na ile masz ustawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przypadkiem nie masz "przepalonego" obrazu na kontraście 100 % ?

Nie bardzo wiem czym się charakteryzuje "przepalony" obraz. Obraz jest za jasny (tak jakby z podwyższoną gammą), ale jakichś dziwnych anomalii nie widzę.

 

Przyjrzałem się paskom dokładnie z bliska i pod kątami. Patrząc z odległości na wprost wydają się po prostu ciemno szare (ciemniejsze niż na obu monitorach z podanego obrazka). Porównując do obrazka wyżej - Iiyama to jakiś kosmos, zorza polarna. Gateway ma takie delikatne smugi. U mnie widać to inaczej - żadnych smug, tylko jak się przyjrzeć dokładnie to każdy z nich ma delikatny odcień jakiegoś koloru (fioletowy, zielony...).

 

Patrzę bezpośrednio na podanej stronie, może po prostu źle przeprowadzam tą obserwację...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem czym się charakteryzuje "przepalony" obraz. Obraz jest za jasny (tak jakby z podwyższoną gammą), ale jakichś dziwnych anomalii nie widzę.

 

Przyjrzałem się paskom dokładnie z bliska i pod kątami. Patrząc z odległości na wprost wydają się po prostu ciemno szare (ciemniejsze niż na obu monitorach z podanego obrazka). Porównując do obrazka wyżej - Iiyama to jakiś kosmos, zorza polarna. Gateway ma takie delikatne smugi. U mnie widać to inaczej - żadnych smug, tylko jak się przyjrzeć dokładnie to każdy z nich ma delikatny odcień jakiegoś koloru (fioletowy, zielony...).

 

Patrzę bezpośrednio na podanej stronie, może po prostu źle przeprowadzam tą obserwację...?

Przepalony - górne odcienie na gradiencie są zlane w jeden ( nierozróżnialne ) - oczywiście mam na myśli pełny gradient od 0 0 0 do 255 255 255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...