Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje panoramy 22' zastosowanie gry i internet. Teraz mam Samsunga 931BW ktory pod wzgledem wyswietlanego obrazu jak najbardziej mnie zadowala, jednak potrzebuje czegos wiekszego mysle tutaj o panoramie 22' tylko ze nie wiem za bardzo co.

 

Zastanawiam sie nad 226BW na matrycy Samsunga ale takie to juz jedynie z allegro a jak w sklepie to w cenie >1k, ewentualnie iiyama e2201w-b2 czy co innego moglibyscie polecic?

 

Budzet to jakies 700, max 800zl.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ta iiyama ma input laga i to naprawde sporego , dostala to dodatkowo lacznie z wiekszymi katami , B1 nie mial tego problemu i to byl monitor do gier. B2 to nie monitor do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta iiyama ma input laga i to naprawde sporego , dostala to dodatkowo lacznie z wiekszymi katami , B1 nie mial tego problemu i to byl monitor do gier. B2 to nie monitor do gier.

A oprocz tego sa jeszcze jakies roznice pomiedzy nimi?

 

BTW: Orientuje sie ktos gdzie moge dostac wersje B1? Bo wszedzie maja B2. :(

 

Polecam lekture: http://www.xbitlabs.com/articles/monitors/...rameters_7.html dotyczace IL.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Input Lag, w granicach 33ms ( 2 klatki ), w windzie, filmach nie zauważalny, w HL2 lekko wyczuwalny, ale jest to bardzo minimalna kwestia i wielu w ogóle nie zauważy jakichś opóźnień;

Zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć EIZO S2231W (porównanie z CRT, oba w trybie 1680x1050 60Hz) i LAG wynosi raczej 30 ms (poniżej 2 pełnych ramek). LAG w tym modelu jest ponadto bardzo stały (na większości zdjęć jest to równe 30 ms). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam kupić mój pierwszy monitor lcd 22' i moja prośba na co zwracac uwagę ? na jak najwiekszy kontrast ? Mam do wydanie 650 zł

Proszę o jakieś propozycje najlepsze modele do tej ceny

 

Monitor chcialem podpiac pod laptopa aby ogladac tv z karty dvb-s 2 technotrend 3600

 

Proszę o pomoc i jakieś typy

 

LG W2252TQ-PF będzie coś lepszego od tego monitora w tej cenie ?

Chcialem jeszcze zapytać jak bedzie wyglądało ogladanie telewizji na nim ? Będą czarne pasy po bokach ?

 

Pozdro :)

Edytowane przez Enjama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam kupić mój pierwszy monitor lcd 22' i moja prośba na co zwracac uwagę ? na jak najwiekszy kontrast ? Mam do wydanie 650 zł

Proszę o jakieś propozycje najlepsze modele do tej ceny

 

Monitor chcialem podpiac pod laptopa aby ogladac tv z karty dvb-s 2 technotrend 3600

 

Proszę o pomoc i jakieś typy

 

LG W2252TQ-PF będzie coś lepszego od tego monitora w tej cenie ?

Chcialem jeszcze zapytać jak bedzie wyglądało ogladanie telewizji na nim ? Będą czarne pasy po bokach ?

 

Pozdro :)

W2252TQ - bardzo dobry monitor, polecam, w tej cenie nic lepszego nie ma.

 

Jak bedzie wyglądała telewizja to nie zalezy od monitora tylko od sygnału jaki wyślesz, jeśli wyślesz 4:3 a masz monitor panoramiczny to chyba logiczne ze jesli obraz wypelnil caly ekran to bedzie rozciagniety? Aby zachowac proporcje mozna "scisnac" obraz no ale wtedy masz czarne pasy bo niby co by tam miało być? To nie jest kwestia monitorow, komputerow czy rozdzielczosci ale geometrii.

 

 

W telewizorach jeszcze bywa funkcja PAN-SCAN czyli zachowuje propocje i obraz jest na calym ekranie ale obcina obraz po bokach, tak jakby przybliza wycinek srodka obrazu na caly ekran.

 

ewentualnie mozesz wysylac sygnal o proporcjach panoramicznych i wtedy bedzie dopasowany do panoramy a ściśniety na zwyklym 4:3

 

nie wiem jakie wyjscia masz w tym tunerze TV, jesli potrzebujesz HDMI to jest model wyzszy monitor W2252V i ma to złącze dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2252TQ - bardzo dobry monitor, polecam, w tej cenie nic lepszego nie ma.

 

Jak bedzie wyglądała telewizja to nie zalezy od monitora tylko od sygnału jaki wyślesz, jeśli wyślesz 4:3 a masz monitor panoramiczny to chyba logiczne ze jesli obraz wypelnil caly ekran to bedzie rozciagniety? Aby zachowac proporcje mozna "scisnac" obraz no ale wtedy masz czarne pasy bo niby co by tam miało być? To nie jest kwestia monitorow, komputerow czy rozdzielczosci ale geometrii.

 

 

W telewizorach jeszcze bywa funkcja PAN-SCAN czyli zachowuje propocje i obraz jest na calym ekranie ale obcina obraz po bokach, tak jakby przybliza wycinek srodka obrazu na caly ekran.

 

ewentualnie mozesz wysylac sygnal o proporcjach panoramicznych i wtedy bedzie dopasowany do panoramy a ściśniety na zwyklym 4:3

 

nie wiem jakie wyjscia masz w tym tunerze TV, jesli potrzebujesz HDMI to jest model wyzszy monitor W2252V i ma to złącze dodatkowo

 

Dokładnie to jest tuner sat tv na usb fotka http://www.1klik.pl/shop_image/product/08/1368008.jpg z pelnym full hd tuner podpinam pod laptopa kablem usb 2.0 , a z lapka kablem do monitora LG no wlasnie d-sub czy hdmi ? bo w lapku mam hdmi port czy to bedzie mialo jakas roznice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dymy a co ma wspolnego podswietlenie z iloscia wyswietlanych kolorów?kompletnie nic - mylisz kilka rzeczy - za ilosc kolorow odpowiada wylacznie elektronika(nawet nie matryca bo krysztaly sa takie same w kazdej)

 

enjama full hd nie istnieje przy zadnej tv - standardem jest 720p i czasem 1080i (one nie jest full hd w pelnym slowa znaczeniu

 

co do roznic to proste - polaczenie cyfrowe zawsze bedzie lepsze od analogu(o ile nie traci danych) bo nie przenosi zadnych zaklocen i nie wymaga jakiejkolwiek korekcji geometrii

a walnij sobie slaby 5 metrowy dsub i jeszcze go zwin w petle to zobaczysz jak obraz potrafi falowac - tego na zadnym hdmi czy dvi nigdy nie uswiadczysz bo masz ideal - pixel = pixel a nie ze wypada gdzies pomiedzy dwoma jak przy dsub

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dymy a co ma wspolnego podswietlenie z iloscia wyswietlanych kolorów?kompletnie nic - mylisz kilka rzeczy - za ilosc kolorow odpowiada wylacznie elektronika(nawet nie matryca bo krysztaly sa takie same w kazdej)

rodzaj podświetlenia wpływa na gamut czyli zakres barw. Są monitory na TN z ograniczoną paletą kolorów ale dzięki podświetleniu nnymi świetlówkami CCFL i trybowi WCG mają ładniejsze kolory niemożliwe do uzyskania bez tej metody, może o to chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , mial ktos stycznosc z HP 2228H? Podoba mi sie ten monitor zarowno jesli chodzi o wyglad jak i kolory - matryca glare wiec wiadomo. Widzialem go w akcji , wiem ze ma 3sm GTG wiec pewnie ma dopalanie RTC , ale nie widzialem go w grach wiec lekko boje sie laga. Zastanawiam sie tez czy ma on pisel mapping 1:1 aby miec te 4/3 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję monitora w cenie ok 800 (ale jeśli warto mogę dołożyć).

Widzę, że na tym forum polecane są monitory przede wszystkim samsunga, lg, iiyamy lub benq.

Chciałbym kupić monitor oczywiście 22cal. Zastosowania:

- czytanie , praca, surfowanie 60%

-filmy 30%

gry 10%

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

 

PS; mam w domu monitor iiyama e2200ws i jestem z niego zadowolony, więc teraz szukam czegoś równie dobrego lub lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

Czy ten monitorek: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=15793

Jest wart wydanych na niego pieniędzy? :-> Jakieś alternatywy? ;-]

Nie jest wart tych pieniędzy. Jeśli EIZO to na PVA/IPS a nie TN (w opisie jest błąd - ten model jest na TN). Jeśli chcesz EIZO (zajmujesz się pracą z kolorem) to S2231W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wra1th

A gdzie można zakupić taki monitorek? Bo na esc nie ma, z ciekawości zobaczyłem na komputronika, bo tam prawie zawsze mają wszystko - i tam też nie ma... :-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje pilnie jakiegoś monitora 22" do ok 700zł , najlepiej na allegro i Warszawa . Zastosowanie - net, filmy, gry

 

z góry dzięki

 

oczywiście przeglądałem temat ale całkiem zbaraniałem i nie mam pojęcia co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często można na allegro spotkać monitory zupełnie nie występujące w w Polsce w regularnej sprzedaży. np DELL sp2208WFP Ciekawe, że między kilkoma ofertami tego modelu występuje rozbieżność cenowa rzędu 400 zł.

Co sądzicie o tym monitorku?

Edytowane przez rambusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często można na allegro spotkać monitory zupełnie nie występujące w w Polsce w regularnej sprzedaży. np DELL sp2208WFP Ciekawe, że między kilkoma ofertami tego modelu występuje rozbieżność cenowa rzędu 400 zł.

Co sądzicie o tym monitorku?

Po prostu kolejny model TN jakich wiele na rynku. Te TN'ki różnych firm to z grubsza klony w innych obudowach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mial ktos stycznosc z HP 2228H? Podoba mi sie ten monitor zarowno jesli chodzi o wyglad jak i kolory - matryca glare wiec wiadomo. Widzialem go w akcji , wiem ze ma 3sm GTG wiec pewnie ma dopalanie RTC , ale nie widzialem go w grach wiec lekko boje sie laga. Zastanawiam sie tez czy ma on pisel mapping 1:1 aby miec te 4/3 :|

Mam ten monitorek i sprawuje się o Ok w gry nie gram więc nie powiem ci jak się wpisuje w nich jak narazie używam go do neta,filmów,ofice i TV DVBS. a czy ma pisel mapping 1:1 to nie wiem ale chyba raczej nie chociaż ręki nie dam uciąć .

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam ten monitorek i sprawuje się o Ok w gry nie gram więc nie powiem ci jak się wpisuje w nich jak narazie używam go do neta,filmów,ofice i TV DVBS. a czy ma pisel mapping 1:1 to nie wiem ale chyba raczej nie chociaż ręki nie dam uciąć .

Dzieki , ma - aspect ratio , fill to. Zrobilem jego recenzje na PCLABIE z dosc spora iloscia fotek. W grach jest rewelacyjny.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=431509&hl=

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I tak , i nie. Juz mowie o co chodzi. W moim , mialem 2 , nie mam tego w czasie pracy w kazdym zakresie podswietlania lamp , czy na profilach tematycznych , jednak jesli monitor wylacze w ogole i nie pracuje na nim , nie gram , monitor jest wylaczony przyciskiem tak slychac prace zasilacza , ktorej to nie slychac w ogole w czasie pracy. Jednakze aby nawet przy wylaczonym monitorze ten delikatny dzwiek uslyszec musze "wsadzic" ucho na matryce , albo wejsc z glowa i sprawdzac tylny panel. Tego dzwieku na wylaczonym monitorze nie slysze siedzac od niego 30 cm. Nie wiem jak w innych , mialem takie 2. W obu to bylo , ale w obu niezauwazalne , niedenerwujace. Pewnie w ogole bym o tym nie wiedzial , gdybym nie wylaczyl go idac w pewne miejsce i nie szukal wylacznika od moich glosnikow - musialem wejsc glebiej z glowa i zobaczyc , gdzie on jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za Twoją wypowiedź. Najważniejsze, że podczas pracy monitora tego nie słychać, nawet przy zmianie taki parametrów jak np brightness, czy wyciszonym kompie. Takie objawy to ja mam ze swoim CRT w trybie "stand by", a że i tak odłączam cały sprzęt poprzez listwę przeciwprzepięciową więc nie będzie problemu. Pytanie może upierdliwe z tym bzyczeniem/piszczeniem, ale dla osoby cierpiącej na szumu uszne jest to bardzo ważna sprawa.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję monitora do gier FPS i internetu z niezłym designem, możliwie niskim input lagiem i ładnym obrazem. 20-22" cena do 900zł

 

Upatrzyłem sobie to i jestem już na 90% zdecydowany:

 

http://pl.lge.com/download/product/addon/W2284F2.jpg

http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-22-lcd-w...352.335756.html

 

Podobno lag na poziomie 12ms, wyszło testerom że jest mniejszy niż w W2252TQ-PF.

 

Warto brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję monitora do gier FPS i internetu z niezłym designem, możliwie niskim input lagiem i ładnym obrazem. 20-22" cena do 900zł

 

Upatrzyłem sobie to i jestem już na 90% zdecydowany:

 

http://pl.lge.com/download/product/addon/W2284F2.jpg

http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-22-lcd-w...352.335756.html

 

Podobno lag na poziomie 12ms, wyszło testerom że jest mniejszy niż w W2252TQ-PF.

 

Warto brać?

w W2252TQ lag jest niewyczuwalny więc jeśli w tym jest jeszcze niższy to spokojnie możesz brać. No napewno jest ładniejszy od W2252 a parametry ma wyższe, tylko że trochę droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Witam!

 

Potrzebuję monitora do gier FPS i internetu z niezłym designem, możliwie niskim input lagiem i ładnym obrazem. 20-22" cena do 900zł

 

Upatrzyłem sobie to i jestem już na 90% zdecydowany:

 

http://pl.lge.com/download/product/addon/W2284F2.jpg

http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-22-lcd-w...352.335756.html

 

Podobno lag na poziomie 12ms, wyszło testerom że jest mniejszy niż w W2252TQ-PF.

 

Warto brać?

4 posty nad twoim , dalem linka na PCL , zobacz jaka regulacje bedzie mial twoj LG , jaka daje HP , zareczam Ci - to sie bardzo , ale to bardzo przydaje , zwlaszcza jesli z kims chcesz ogladnac na tej TNce film , a jestescie pod roznymi katami , oddaleni od siebie itd. Na LG jest prawie zerowa mozliwosc regulowania wysokosci obrazu jak i pochylenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...