Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za odpowiedz.Czyli jesli chcialbym powiedzmy pograc gry z emulatorow psx etc czy cokolwiek gdzie powiedzmy jest rozdzielczosc 640x480 to mimo wszystko bede w stanie pograc dzieki skalowaniu przez grafe do tej rozdzialki na monitorze bez jakis dziwnych rozciagniec , gababrytow etc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

postanowilem to wlasnie sprawdzic, bo Firekage wspominal ze wyglada to tragicznie, kiedy skalujemy przy pomocy karty.

 

Odpalilem Call of Duty 4 w 640x480 i wszystko dziala ok. Wiadomo ze nie wyglada to slicznie ze wzgledu na niska rozdzielczosc, ale jednak dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, w praktyce niektóre starsze gierki ( nie wiem jak gry z emulatorów ) mimo ustawień skalowania 1:1 rozciągają się na cały ekran. Ja tak mam w Settlers 1, Lords of the realm 2. No ale to są gry raczej typowo dosowe. Może przy użyciu dosbox'a lub innej tego typu aplikacji byłoby ok.

 

Rozciąganie nie jest problematyczne, jeśli mamy monitor 4:3/5:4 i odpalamy starą grę w "kwadratowej" rozdziałce. Wtedy mimo rozciągnięcia na cały ekran jest ok ( nie ma oczywiście tej ostrości ale jest dobrze ). Problem się zaczyna, jak mamy monitor panoramiczny, wtedy "kwadratowa" rozdziałka rozciągnięta na cały ekran powoduje, że obiekty są nienaturalnie szerokie.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to gry maja cos do tego?

 

Mam radka 4850 i po prostu w Catalyst Control ustawilem skalowanie GPU.

Zaskoczylo bez problemu.

 

Jinxed -> Mozna tez ewentualnie zrobic tak ze sprawdze ten emulator. Wyslij PM i powiesz mi co i jak, a ja postaram sie to szybko zrobic ;)

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym coraz bardziej mi sie ten monitorek podoba - a to mam jeszcze jedno pytanko odnosnie tego skalowania wlasnie - wiadomo niska rozdzialka , nizebyt wyglada grafa ale czy obraz wyglada w miare naturalnie po tym skalowaniu? Bo np chcialbym emulowac gry z psx1 , psx2 na kompie i chcialbym wiedziec czy w miare to bedzie wygladac.. nie mam na mysli az takich starych gierek jak Setlersi etc :)

Edytowane przez Jinxed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

Okrojony jest po bokach do 4:3

 

Ogolnie zaskoczony bylem jakoscia wyswietlanego obrazu w rozdzielczosciach innych niz natywne.

Nie tylko w sumie ja, bo nawet zagorzaly fan CRT przyznal ze wyglada to niezle ;)

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

Okrojony jest po bokach do 4:3

 

Ogolnie zaskoczony bylem jakoscia wyswietlanego obrazu w rozdzielczosciach innych niz natywne.

Nie tylko w sumie ja, bo nawet zagorzaly fan CRT przyznal ze wyglada to niezle ;)

No nie wygląda to źle, też byłem zaskoczony na +.

 

Dzieki za szybka odpowiedz no to nie pozostaje nic innego jak zamawiac na allegro :) ma nadzieje ze cos takiego jak gwara istnieje a nie jets wirtualna ;]

Zamawiaj i bez strachu. Chyba wszystkie te Delle z allegro to kupione z Dell Polska, także z gwarancją nie będzie problemu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Dell'a 2209Wa:

 

Krótki test/recenzja potraktowane translatorem, klik.

 

Ogólnie bardzo udana jednostka, troszkę słaba regulacja jasnością, prawie 130 cd/m2 przy brightness ustawionym na 0 ( jak dla mnie to już za wysoko ). Kontrast około 800:1 przy fabrycznym ustawieniu kontrastu na 75.

Małe testy użytkownika z Hardforum, klik.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc co lepiej wziąć ? do tej pory byłem zdecydowany na LG L227WTP-PF jednak teraz mocno pod uwagę biorę tego Dell'a. Różnica w cenie nie jest duża, max 50 zł. Dell'a kupiłbym tutaj, a odebrał osobiście bo mieszkam blisko.

monitor będzie używany przez 90% czasu do www, filmów i multimediów, czasami prac biurowych. W gry prawie nie gram, ale nie chciałbym sobie przekreślać takiej możliwości kupując coś, co słabo się będzie spisywało podczas grania.

prosiłbym o pomoc w tym ciężkim wyborze ;) podrasowane TN od LG czy dell'owskie e-IPS.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego dell'a od jakiegos czasu i tez uzywam go do tych samych rzeczy co Ty.

 

W grach sprawdza sie swietnie, ogolnie sprawdza sie swietnie.

 

Wyjde tu niedlugo na jakiegos fanboja 2209WA, no ale serio ten monitor mnie zachwycil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem już ten monitor. Ciekawi mnie tylko jak np coś się zwali w monitorze i Dell nie da rady tego naprawić to czy czasem nie będzie wolał oddać kasy niż wysyłać nowy model. W końcu na dowodzie zakupu będzie 250 zł. A ktoś dał na allegro np 1100 zł - lekki zonk, 850 zł w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no raczej nie ma takiej opcji ;)

strasznie by sie wtedy osmieszyli

 

poza tym to tez zalezy od kogo kupujesz.

Ja kupilem od firmy i oni wystawili mi normalnie fakture na kase jaka im zaplacilem.

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak właściwie to co tu stanowi gwarancję? Doszedł do mnie już monitor, ale nie widzę żadnej gwarancji na papierze - karton z monitorem nie był otwierany od zapakowania w DELLu

 

Dodam tylko, że ten monitor jest wprost cudowny ;)

No i w końcu normalna rozdzielczość (wcześniej miałem Lenovo L220x)

Edytowane przez gooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarl do mnie ten dell i jak na razie jestem wiecej niz zadowolony. Co do gwary to realizowana jest na podst. nr. seryjnego i nr. zamowienia z pudla.

 

Dla zainteresowanych na jakies chinskiej stronie juz wybebeszyli ten monitor: link

 

Ichni egz. wyprodukowany w chinach, w srodku matryca LM220WE4 od LG display, uklad pikseli sugeruje ze jest to H-IPS.

 

 

W Polsce wg. info. z menu serwisowego monitory pochodza z fabryki Foxconn'a w Czechach.

 

 

Co do jasnosci w dzien jest ok, ale w nocy to trzeba zjechac z kontrastem zeby nie walilo po oczach

 

na hardforum ktos pomierzyl jasnosc przy roznych ustawieniach:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarl do mnie ten dell i jak na razie jestem wiecej niz zadowolony. Co do gwary to realizowana jest na podst. nr. seryjnego i nr. zamowienia z pudla.

 

Dla zainteresowanych na jakies chinskiej stronie juz wybebeszyli ten monitor: link

 

Ichni egz. wyprodukowany w chinach, w srodku matryca LM220WE4 od LG display, uklad pikseli sugeruje ze jest to H-IPS.

 

 

W Polsce wg. info. z menu serwisowego monitory pochodza z fabryki Foxconn'a w Czechach.

 

 

Co do jasnosci w dzien jest ok, ale w nocy to trzeba zjechac z kontrastem zeby nie walilo po oczach

 

na hardforum ktos pomierzyl jasnosc przy roznych ustawieniach:

No przecież 6 postów wyżej dałem te informacje z translatora i hardforum. :blink:

 

No gdyby nie ta wysoka minimalna jasność to byłby sprzęt idealny. Widzę że już sporo osób ma ten sprzęcik. Jak wygląda kwestia podświetlenia matrycy ( na czarnej planszy nie ma "wycieków" światła ? ) a biały jest równy na całym ekranie czy widać minimalne różnice ( np. jedna strona zalatuje lekko jakimś kolorem ? ).

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Idealny? Z tego co widzialem to on nie ma pixel mappingu , nie pograsz na nim w oknie. Do idealu to mu daleko brakuje , zas w momencie ceny przy jego matrycy - staje sie po prostu ciekawa oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny? Z tego co widzialem to on nie ma pixel mappingu , nie pograsz na nim w oknie. Do idealu to mu daleko brakuje , zas w momencie ceny przy jego matrycy - staje sie po prostu ciekawa oferta.

Ten "pixel mapping" jest (przynajmniej dla mnie) zadziwiająco mało używany (wiecznie mam rozdz. natywną ... praktycznie tylko menu w NFS:U jest 1:1 ~800x600). Nawet gdybym go nie miał a potrzebowałbym to i tak obszedłbym problem ustawiając odpowiednie opcje w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Lepiej cos miec , niz nie? Tak samo podnoszono kwestie dynamicznego kontrastu , ktory to ma np. LG , a czesc innych nie...Wada? Bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny? Z tego co widzialem to on nie ma pixel mappingu , nie pograsz na nim w oknie. Do idealu to mu daleko brakuje , zas w momencie ceny przy jego matrycy - staje sie po prostu ciekawa oferta.

No ale to nie jest żaden problem przy DVI. A no i racje, idealny monitor to to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie jest żaden problem przy DVI. A no i racje, idealny monitor to to nie jest.

Idealny to byłby (przynajmniej bliski ideałowi) gdyby miał 10-12 bit programowalnego LUT , A TW IPS , 120 Hz , zakres reg. jasności od ~60 cd i 1920x1200 ... czyli coś typu EIZO CG232W B-) . Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczesne matryce są podobnej jakości. Jeśli chcemy wybrać coś naprawdę dobrego musimy dużo szukać, pytać i czytać. Ja nie mam swojego ulubionego producenta ale jak trochę poczytam to pewnie znajdę swojego faworyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny to byłby (przynajmniej bliski ideałowi) gdyby miał 10-12 bit programowalnego LUT , A TW IPS , 120 Hz , zakres reg. jasności od ~60 cd i 1920x1200 ... czyli coś typu EIZO CG232W B-) .

:gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może co się stało z resztą stron w topicu o 2209WA na Hardforum ? Było 25, jest tylko 17... znajdowały się tam interesujące mnie informacje dotyczące ustawienia monitora i kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...