Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie ma...

No w zasadzie to faktycznie nie ma.A Z TN-ek do tej kwoty opłaca sie cos brać czy lepiej brac tego brzęczącego hp-ka?Zastanawiam sie czy to PVa bedzie mi smużyło w grach.Bo nie chce dac 1100zł za smużenie jak w TN z przed paru lat.Moze lepiej jakas szybka Tn-ke

 

Jakiś T220 czy może LG.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialbym kupic jakis moitor do 500zl, przy czym to jest cena maks, zastosowania raczej standardowe, internet, gry dla dzieci, czasem jakis film. Przegladajac oferte agito.pl znalazlem takie oto modele:

 

Philips 220ws8fs

Philips 200VW8FB

LG L222WS-SN

Hyundai N200WA

Asus VW221d

Acer V203W

 

 

ktory z tych monitorow bylby najlepszy? ewentualnie jakies propozycje do 500zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś może powiedzieć o iiyamie E2201W-B1?

Bo z np. testu na PRAD.de monitor wygląda bardzo obiecująco, a coś cicho o nim...

Ten monitor mam tez na uwadze. Jest rekomendowany do gier, przyczepic sie mozna tylko do katow, ale to jest typowe dla wszystkich TN.

Ma przynajmniej oryginalny panel Samsunga (LTM220 M2). Poza tym jest tani.

 

http://www.behardware.com/articles/689-12/...e-3rd-wave.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt w tym temacie nie wspominał tez o tym modelu z pivotem:

 

Hyundaï W220D 817zł

 

http://www.digitalversus.com/article-358-3702-49.html

 

Moim zdaniem naprawde godny uwagi monitor na TN.Dzieki zastosowaniu pivota mozemy w znacznym stopniu ograniczyć negatywny wpływ matrycy TN na kąty.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt w tym temacie nie wspominał tez o tym modelu z pivotem:

 

Hyundaï W220D 817zł

 

3135669[/snapback]

No w zasadzie to faktycznie nie ma.A Z TN-ek do tej kwoty opłaca sie cos brać czy lepiej brac tego brzęczącego hp-ka?Zastanawiam sie czy to PVa bedzie mi smużyło w grach.Bo nie chce dac 1100zł za smużenie jak w TN z przed paru lat.Moze lepiej jakas szybka Tn-ke

 

Jakiś T220 czy może LG.

Dobrze dopalany (bez przebicia) S-PVA jest szybszy niż niejedna dzisiejsza TN Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViewSonic 22" LCD VX2255WMB 732zł-

http://www.digitalversus.com/article-358-2684-41.html

bardzo dobre odwzorowanie kolorów,dosyć szybki,kamerka 1.3mpix i przede wszystkim umożliwia regulacje góra-dół.Gwarancje na bad-pixele.

 

Samsung 22" LCD SM T220 Rose - nie ma co sie rozpisywać.Świetny panel.

http://www.digitalversus.com/article-358-3448-36.html

 

 

Wezmew chyba ViewSonic.Jak myślicie?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało popularny chyba że odważysz się przetestować i jak ci się nie spodoba go oddasz :) Dobrze o nim piszą... mało popularne nie oznacza wcale gorsze ;]

Dobrze by bylo oba sobie porownac.

 

Edit:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=2684&ph=1

 

Chyba jednak Samsung.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ViewSonic 22" LCD VX2255WMB 732zł- bardzo dobre odwzorowanie kolorów,dosyć szybki,kamerka 1.3mpix i przede wszystkim umożliwia regulacje góra-dół. Gwarancje na bad-pixele".

 

Faktycznie, uwaza sie, ze ma dobre, nawet fabrycznie ustawione kolory. Na plus takze bardzo dobra ergonomia. Z drugiej strony "az" 5ms i co dziwne, dobre kolory i...panel Innolux (AUO), o ktorym rozne rzeczy mozna wyczytac.

Moimi faworytami sa:

Viewsonic VX2255WMB, plusy: ergonomia, kolor(?); minusy: 5ms i Innolux TN panel(?), dla mnie - glossy obudowa :(

LG L227 WT: plusy:2ms, LG Philips TN panel; typowe minusy dla TN

Iiyama E2201 WS: plusy: 2ms, Samsung TN panel, 0 input lag - najlepszy do gier; minusy: katy, trudniej ustawic kolory.

Do tej grupy dolaczylbym jeszcze Samsunga SM 2243BW gdyby nie loteria z panelami.

Edytowane przez sherpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ViewSonic 22" LCD VX2255WMB 732zł- bardzo dobre odwzorowanie kolorów,dosyć szybki,kamerka 1.3mpix i przede wszystkim umożliwia regulacje góra-dół. Gwarancje na bad-pixele".

 

Faktycznie, uwaza sie, ze ma dobre, nawet fabrycznie ustawione kolory. Na plus takze bardzo dobra ergonomia. Z drugiej strony "az" 5ms i co dziwne, dobre kolory i...panel Innolux (AUO), o ktorym rozne rzeczy mozna wyczytac.

Moimi faworytami sa:

Viewsonic VX2255WMB, plusy: ergonomia, kolor(?); minusy: 5ms i Innolux TN panel(?), dla mnie - glossy obudowa :(

LG L227 WT: plusy:2ms, LG Philips TN panel; typowe minusy dla TN

Iiyama E2201 WS: plusy: 2ms, Samsung TN panel, 0 input lag - najlepszy do gier; minusy: katy, trudniej ustawic kolory.

Do tej grupy dolaczylbym jeszcze Samsunga SM 2243BW gdyby nie loteria z panelami.

No kwestia tych 5ms w Viewsonicu faktycznie troche boli.

 

Co do:

LG L227WT: to(na podstawie testów na digitalversus) porażka w odwzorowaniu kolorow ale gamut bardzo dobry

 

Iyama E2201WS:to faktycznie idealny do gier ze względu na 0 input lag.Kolory po ustawieniu nie odbiegają od tych w Samsungu T220.Kontrast i jakosć czerni na praktycznie identycznym poziomie co Samsung T220.Gamut nieco lepszy niz w Samsungu.Kąty ponoc kuleja ale wersja B2 nie ma tego problemu.Za to opóźnienie już jest,kontrast i czerń gorsza niz w b1 :damage_wall:

 

Edit:

 

Nie poszedłem jak ciele za stadem....zamówiłem viewsonica.Zobaczymy za pare dni co jest wart ten panel.Najwyzej sie odesle i weźmie T220. :rolleyes:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki oto dylemat moja stara dobra Belinea 101920C na mva premium wysioneła ducha nie jest już na gwarancji więc stoje przed dylematem kupna nowego monitorka, ma to być monitorek nie do gier bo na te raz ze mało czasu dwa ze mam konsolke którą to co jakis czas odpalam na chwile zeby sobie pograc w coś szybkiego, kompa używam do maila, www, muzyki itp czyli pierduł, ostatnio zmieniłem mojego kompa na cos co mi w zupełności wystarczy (tak mysle) i bedzie przyjazne memu portfelowi (czyli pobiera mało W) czyli AMD 780 i do tego 45W AMD ze zintegrowanym Radkiem 3200 na pokładzie.

wiem już że nowy monitor to bedzie panorama bo na takich się lepiej pracuje, wiem już że niekoniecznie musi być to matryca mva czy ips bo raz ze tych jest niewiele poza oczywiście eizo za dużą kwote , gatewayem do którego delikatnie mówiąc nie mam zaufania i HPekiem który wydawał mi się idealny póki nie dowiedziałem się o piszczeniu. I niewiem który monitor <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> aby wzrok mi sie niewypalał, czy koniecznie szukać czegoś na va czy ips czy jak czytałem dzisiejsze generacje TNek są wystarczająco dobre dla tego typu zastosowań bo w końcu 90 procent monitorków na nich jest zrobionych. No i mam dylemat czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 19" czy może coraz szerzej wybierany 22" panel wielkośc ta troche mnie przeraża wiec może ktoś by się wypowiedział jakie były jego odczucia po przejściu z 19" na 22" czy nie za duży do pracy taki ekran, w grach może bajer ale na codzień jak to wyglada? wiem że będe wybierał z tyche firm IIyama, Samsung, HP bo do LG tak średnio mam zaufanie.

Najbardziej wizualnie odpowiadają mi IIyama bo maja klasyczne kształty, matową ramke i ogólnie jakieś zaufanie mam do nich, te nowe samsungi z serii T dziwnie mi sie nie podobają, jest jeden fajny samsung 2233bw ale ponoć różne matryce w nim montują i można na kiche trafić. Ogólnie nie szukam monitora najtańszego choć na eizo mnie niestać, szukam moniora który nie wypali mi gałek, będzie wyświetlał ostry obraz i naturalne kolorki i tyle.

Podsumowując powiedzcie jak wyglada praca na 22" monitorku czy lepiej niz na 19" i jaki panel polecacie a jakie kategorycznie nie polecacie.

 

aha i jak wygląda sprawa mojego Radka 3200 czy wielkosc ekranu ma tu znaczenie, czy na mniejszym bedzie lepszy obraz, będzie podłączony przez DVI wiec niewiem czy wydajnosc karty do jakości obrazu będzie miała jakieś znaczenie jeśli niebęde grał w gry?

Edytowane przez dixidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bede miał pieniędzy na 24" HP. Więc teraz pozostaje TN 22" (nie większe, nie mniejsze). Do 1000zł - gry (raz na jakiś czas), internet, filmy (od czasu do czasu). Mam obecnie Tn L1919S i wady tej matrycy mogę zaakceptować. Co mi polecicie? LG, Samsung, HP? Chodzi o monitor najlepszy z TN i w tej cenie. NEC mi się nie podoba to tak na wstępie.

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem, nie wiem co wybrac:

-Samsung SyncMaster T220HD-najgorszy z tych trzech czas reakcji ale duzo gniazd wejsciowych,wyglad

-Samsung SyncMaster T220- wyglad, najlepszy czas reakcji, malo gniazd

-ViewSonic VX2255wmb- sredni czas, sredni wyglad, najlepsze kolory

Przydalaby sie recka JejoX tego ViewSonica. Wszystkie maja jakies plusy i minusy i wszystkie do bani katy (ale to norma w TN) i brak regulacji gora/dol. Moze ktos zdecyduje za mnie :)? (najlepiej jakby jakos to uzasadnil) Monitor do gier i filmow przede wszystkim.

Edytowane przez Si3beN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac obecnosc tunera mi zwisa. A z tych co podalem, to ktory brac. Innych nie biore pod uwage przejrzlem tony testow, opinii, widoerecenzje i wydaje mi sie ze te trzy to obecnie najlepszy wybor dla 22" (moge sie mylic). Najbardziej boli brak gwary na pixele i brak HDMI w T220 bo wtedy bym wzial. Doradzi mi ktos?

Edytowane przez Si3beN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ale cena tez nie jest bez znaczenia. A dobry ten LG bo nie widzialem zeby gdzies go chwalono. mozna gdzies o nim oczytac, czy to jest to samo co Lg W2252tq-pf tylko ze z HDMI?

Edytowane przez Si3beN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec poczytalem troche w temacie na forum o LG W2252TQ-PF no i sie zdecyduje na niego "chyba" (w wersji V oczywiscie) jesli odradzasz T220 (na pewno ladniejszy ale nie to jest najwazniesze przeciez), jak co bedzie na Ciebie ;), dowiem sie gdzie mieszkasz ;P. To "chyba" to jedynie z powodu gorszej oceny (glownie ze wzgledu na kolory) na digitalversus.com monitora LG W2252TQ-PF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec poczytalem troche w temacie na forum o LG W2252TQ-PF no i sie zdecyduje na niego "chyba" (w wersji V oczywiscie) jesli odradzasz T220 (na pewno ladniejszy ale nie to jest najwazniesze przeciez), jak co bedzie na Ciebie ;), dowiem sie gdzie mieszkasz ;P. To "chyba" to jedynie z powodu gorszej oceny (glownie ze wzgledu na kolory) na digitalversus.com monitora LG W2252TQ-PF.

T220 to świetny monitor ktory jest o niebo lepszy od tego LG.

 

Jesli chodzi chodzi o subiektywne odczucia z mojego Viewsonica to musze powiedziec ze:

 

+swietne odwzorowanie kolorów

+nie uswiadczyłem żadnego smużenia w żadnej grze(GRID,COD4,itp.itd)

+wygląd moim zdaniem jest wielkim atutem.Nie wygląda jak telewizor(Samsung) a równiez jest wykonany w stylu bling bling pianino.Jakość wykonania jest na wysokim poziomie

+podstawka jest bardzo stabilna

+możliwość rotacji na boki,w pionie,w poziomie.Od razu ostrzegam że w poziomie do przodu przechyla sie w bardzo małym stopniu(praktycznie w ogóle)

+kąty....siedze bardzo nisko w fotelu i praktycznie nie widac różnic w obrazie

+zdecydowany plus za jakość zabezpieczenia monitora oraz dodatki

+gwarancja na martwe piksele

 

 

- ustawienie jansości ponizej 85 skutkuje buczeniem :damage_wall: Mozna sobie z tym poradzic poprzez manipulacje innymi parametrami aby uzyskać odpowiednia jasność.Buczenie przy wyciszonym komputerze daje dosyć mocno o sobie znać

-przyciski regulacji nie sa instynktowne i często sie myle

- menu nie jest zbyt bogate w funkcje

 

Jak macie jakies pytania to chętnie na nie odpowiem.Ogólnie jestem zadowolony z tego monitora ale sądze że bardziej bym był zadowolony z Samsunga :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje zobaczyc W2252TQ-PF i NEC'a 22'' (nie pamietam modelu, wiem ze byl w cenie ~900zl z DVI). NEC pod wzgledem kolorow wypadal o niebo lepiej od tego LG, bo ten drugi po prostu przeklamuje kolory! Przejscie jest pasami a nie plynne, a do tego od czarnego do bialego przechodzimy przez... zielony!?

 

Mimo tego co wyzej napisalem, wybralem LG:

1) Nizsza cena (~740zl w stosunku do ~900zl za NEC)

2) brak opcji 4:3 w monitorze NEC

3) to akurat malo istotne ale obudowa jest ladniejsza w LG (ale sie szybko kurzy)

 

Kolega w pokoju ma samsunga 2232BW, designem jest IDENTYCZNY jak moj LG (u mnie na dole jest jakis siwosrebrny pasek, u kolegi tego nie ma). Na pierwszy rzut oka nie widac roznic, moze na weekendzie porownamy przejscia kolorow.

 

O T220 nie moge powiedziec nic poza tym co slyszalem, a slyszalem w Bicie ze sprzedali 3 i wszystkie 3 wrocily na gware.

 

IMO:

~700zl - LG2252TQ-PF (jak komus zalezy na HDMI to wersja V-PF) lub ten samsung 2232BW

~900zl - NEC 22''. Moze sie nie podobac design, ale to jest inna klasa monitorow. Wyzsza klasa.

Aha w/w monitory sa bez tunera!

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje zobaczyc W2252TQ-PF i NEC'a 22'' (nie pamietam modelu, wiem ze byl w cenie ~900zl z DVI). NEC pod wzgledem kolorow wypadal o niebo lepiej od tego LG, bo ten drugi po prostu przeklamuje kolory! Przejscie jest pasami a nie plynne, a do tego od czarnego do bialego przechodzimy przez... zielony!?

 

Mimo tego co wyzej napisalem, wybralem LG:

1) Nizsza cena (~740zl w stosunku do ~900zl za NEC)

2) brak opcji 4:3 w monitorze NEC

3) to akurat malo istotne ale obudowa jest ladniejsza w LG (ale sie szybko kurzy)

 

Kolega w pokoju ma ktoregos samsunga, designem jest IDENTYCZNY jak moj LG (u mnie na dole jest jakis siwosrebrny pasek, u kolegi tego nie ma). Na pierwszy rzut oka nie widac roznic, moze na weekendzie porownamy przejscia kolorow.

 

O T220 nie moge powiedziec nic poza tym co slyszalem, a slyszalem w Bicie ze sprzedali 3 i wszystkie 3 wrocily na gware.

 

IMO:

~700zl - LG2252TQ-PF (jak komus zalezy na HDMI to wersja V-PF) lub ten samsung

~900zl - NEC 22''. Moze sie nie podobac design, ale to jest inna klasa monitorow. Wyzsza klasa.

Aha w/w monitory sa bez tunera!

 

spróbuj różnych ustawień monitora moze to poprawić odwzorowanie kolorów, spróbuj także ustawień gamma +/-50 ktoś na forum pisał że moze pomóc.

A najwazniejsze ze na cale szczescie monitor nie służy do oglądania gradientów tylko do grania, ogladania filmów, neta itd :) wszystkie TN niestety mają te wady o których piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
Wiedzmin , masz TN - wiadomo , ale napisz jak to sie zachowuje w grach. Mam na oku albo twojego 2252 albo 227 tez LG. Jak ze smuzeniem u Ciebie w grach? Co z podswietlaniem? Kolory az tak tragiczne? Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tym słyszeliście:

" Firmy Sharp, LG oraz Chungwha Picture Tubes przyznały się do popełnienia przestępstwa, polegającego na celowym zawyżaniu cen swoich paneli TFT LCD, począwszy od roku 2001. Do przyznania się, zmusiło ich śledztwo Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który wykrył nieprawidłowości w tym segmencie.

 

Największe koszty tego niechlubnego przedsięwzięcia poniesie LG, które musi zapłacić 400 milionów dolarów grzywny, co jest drugą co do wysokości kwotą w historii Departamentu Sprawiedliwości. Pozostałe dwie firmy podzielą się karą grzywny w kwocie 185 milionów dolarów."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...