Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Eizo to Eizo, elektronika wysokiej klasy i jakości.

Ciekawe bo z tego co wiem to i oni biora od np. NECa matryce do lepszych modeli. Cena z czegos wynika , troche smiesznym jest oczekiwanie , ze za circa 1000 zl dostanie sie swietnego SIPSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podsumować można to tak, ze technologia LCD to totalny niewypał.

Ktoś zaplątał się za bardzo w przymiotniku "plaski", a zapomniał o obrazie:(

Właśnie chciałem prosić o poradę "jaki monitor do 1K", ale jak widzę co za kpina jest urządzana z tą "technologią" to podziękuje :mur: .

2,5K na 100% sprawny monitor(Eizo, Nec) nie mam...

 

 

edit>>pytanie co do wytrzymałości matrycy lcd

ile to ustrojstwo wytrzyma, jakie uderzenia??

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo z tego co wiem to i oni biora od np. NECa matryce do lepszych modeli. Cena z czegos wynika , troche smiesznym jest oczekiwanie , ze za circa 1000 zl dostanie sie swietnego SIPSa.

Matryca matrycą, pisałem o elektronice.

Nie wiem czy wymaganie równo podświetlonego ekranu, brak różnic temp barwnej na ekranie to są jakieś "kosmiczne" wymagania. Takie kryteria powinien spełniać każdy monitor. Dalszy wybór powinien już być w zakresie matryc, jak się chce tanio, bierzesz TN, drożej PVA lub IPS. Skąd Eizo bierze panele to mnie nie interesuje, niech nawet kupują od Pana Józia z warzywniaka, byle jakość tych paneli była dobra.

 

A podsumować można to tak, ze technologia LCD to totalny niewypał.

Ktoś zaplątał się za bardzo w przymiotniku "plaski", a zapomniał o obrazie:(

Właśnie chciałem prosić o poradę "jaki monitor do 1K", ale jak widzę co za kpina jest urządzana z tą "technologią" to podziękuje :mur: .

2,5K na 100% sprawny monitor(Eizo, Nec) nie mam...

 

 

edit>>pytanie co do wytrzymałości matrycy lcd

ile to ustrojstwo wytrzyma, jakie uderzenia??

LCD są dobre, ale jeśli bierze się ogólny przekrój to faktycznie lipa straszna. Pomijam wady wynikające z samej konstrukcji paneli, ale jest masa innych problemów jakościowych. Przez kiepską kontrolę jakości wychodzą później takie buble. A ludzie sie później męczą z wymianami.

Dobrym przykładem na podsumowanie może być fakt, że sam szukałem monita przez pół roku. Przejechałem sporo modeli i dopiero na S2231W stanęło. A jak ktoś nie ma tyle kasy to co, musi się męczyć z kupą wad. Masakra totalna. :mur:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A podsumować można to tak, ze technologia LCD to totalny niewypał.

Ktoś zaplątał się za bardzo w przymiotniku "plaski", a zapomniał o obrazie:(

Właśnie chciałem prosić o poradę "jaki monitor do 1K", ale jak widzę co za kpina jest urządzana z tą "technologią" to podziękuje :mur: .

2,5K na 100% sprawny monitor(Eizo, Nec) nie mam...

Mam TN , nie narzekam na swojego HP , kolory oraz podswietlanie mam wzorowe. Szukalem monitora ponad 3mc lacznie z ogladaniem na zywo.

 

Matryca matrycą, pisałem o elektronice.

Nie wiem czy wymaganie równo podświetlonego ekranu, brak różnic temp barwnej na ekranie to są jakieś "kosmiczne" wymagania. Takie kryteria powinien spełniać każdy monitor. Dalszy wybór powinien już być w zakresie matryc, jak się chce tanio, bierzesz TN, drożej PVA lub IPS. Skąd Eizo bierze panele to mnie nie interesuje, niech nawet kupują od Pana Józia z warzywniaka, byle jakość tych paneli była dobra.

Chwila , zaraz - upraszczasz. Mozna tego wymagac , ale od ceny zalezy to czego oczekujesz. Mozesz dostac dobra TN , rownomiernie podswietlona do 1000 zl , ale niekoniecznie juz SIPSa w tej cenie , cos z czegos wynika. Zreszta , zobacz ze nawet szeroko polecany LG 2252 opisany tutaj na forum ma rozrzut jakosci. Jeden pisze , ze idelanie podswietlony , drugi iz juz nie. Cena ta sama. Jeden pisze , ze ma biedne kolory - inny wrecz przeciwnie. Duzo zalezy od postrzegania tematu. Zreszta , CRT byly lepsze? Problemy z geometria dla przykladu.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo z tego co wiem to i oni biora od np. NECa matryce do lepszych modeli. Cena z czegos wynika , troche smiesznym jest oczekiwanie , ze za circa 1000 zl dostanie sie swietnego SIPSa.

Z tego co wiem to EIZO kupuje matryce od NEC dla np. CG232W - tylko co z tego ?

 

Dla innych monitorów np. na PVA, EIZO kupuje matryce od Samsunga .... tylko że ten sam model matrycy w EIZO jest znacznie wyższej jakości niż "samsung w samsungu" :] (EIZO ma matryce innego sortu).

 

Kolejna sprawa to elektronika ... EIZO ma od 10 bit zapis barw (wewn.) a taki samsung (który na dzień dobry jak wspomniałem jest na gorszej jakościowo matrycy) ma zapis max 8 bit - tak jak tom83 napisał .... EIZO to coś zupełnie innego (elektronika,sort matryc ... po prostu jakość) i to że kupują matryce od Samsung'a czy NEC'a czy tam Pana Józia absolutnie NIC nie zmienia (pod warunkiem że Pan Józio da EIZO tak wysokiej jakości matryce jak EIZO wymaga).

 

Mam TN , nie narzekam na swojego HP , kolory oraz podswietlanie mam wzorowe.

Wyświetl na tym TN, na cały ekran jednolity kolor (np. pomarańcz), popatrz na niego z normalnej odległości (tak jak zwykle siedzisz) i powiedz czy nadal jest jedna barwa na Twoim TN - jak zobaczysz nie - oczywiście różnica barw też jest na "normalnych" obrazach czyli zawsze ... tylko po prostu przy takim teście to wyraźniej widać.

 

Kolejna sprawa to "liniowość barw" - jeszcze nie widziałem LCD TN który na prawdę by nie był "pofalowany" (tak jak kiepskie głośniki na char. częstotliwości od natężenia mają góry i doliny +-10 dB). Widać to dokładnie po pomiarach kolorymetrem .... a w praktyce widać to po tym że monitory wyświetlają kolory różnie (gdyby były "liniowe", i skalibrowane do jednej temp. barw to barwy na różnych wyśw. byłyby powtarzalne). Oczywiście na "pofalowanych" modelach nie ma praktycznie szans na uzyskanie na prawdę naturalnych/prawdziwych/realnych barw na jakiejś fotografii.

 

I jeszcze nieszczęsne 262 tys barw na TN (TN mają zapis 6 bit kanał ... te ~17 mln barw na TN jest symulowane przez dithering/frc) - widać to jako siatkę na testach syntetycznych a w praktyce bardziej "ziarnisty" obraz (dithering) lub mrugające piksele (frc).

 

- to są wady które TN mają (ta masówka) więc do "wzorowych kolorów" to im brakuje lat świetlnych

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z tego co wiem to EIZO kupuje matryce od NEC dla np. CG232W - tylko co z tego ?

 

Dla innych monitorów np. na PVA, EIZO kupuje matryce od Samsunga .... tylko że ten sam model matrycy w EIZO jest znacznie wyższej jakości niż "samsung w samsungu" :] (EIZO ma matryce innego sortu).

 

Kolejna sprawa to elektronika ... EIZO ma od 10 bit zapis barw (wewn.) a taki samsung (który na dzień dobry jak wspomniałem jest na gorszej jakościowo matrycy) ma zapis max 8 bit - tak jak tom83 napisał .... EIZO to coś zupełnie innego (elektronika,sort matryc ... po prostu jakość) i to że kupują matryce od Samsung'a czy NEC'a czy tam Pana Józia absolutnie NIC nie zmienia (pod warunkiem że Pan Józio da EIZO tak wysokiej jakości matryce jak EIZO wymaga).

To teraz powiedz mi jak to jest , ze prawdziwi serwisanci (czyli nie tacy , ktorzy pracuja przy sklepie swojej firmy) mowia , ze Eizo to dzis nie to co bylo kiedys? Jakim cudem ten sam model matrycy moze byc lepszy w Eizo niz w Samsungu , ktorego ta matryca jest jesli pominiemy elektronike sterujaca? Jest bo jest?

 

Wyświetl na tym TN, na cały ekran jednolity kolor (np. pomarańcz), popatrz na niego z normalnej odległości (tak jak zwykle siedzisz) i powiedz czy nadal jest jedna barwa na Twoim TN - jak zobaczysz nie - oczywiście różnica barw też jest na "normalnych" obrazach czyli zawsze ... tylko po prostu przy takim teście to wyraźniej widać.

Plansze wyswietlalem i nie widzialem abym mial rozne "odcienie" na planszach.

Kolejna sprawa to "liniowość barw" - jeszcze nie widziałem LCD TN który na prawdę by nie był "pofalowany" (tak jak kiepskie głośniki na char. częstotliwości od natężenia mają góry i doliny +-10 dB). Widać to dokładnie po pomiarach kolorymetrem .... a w praktyce widać to po tym że monitory wyświetlają kolory różnie (gdyby były "liniowe", i skalibrowane do jednej temp. barw to barwy na różnych wyśw. byłyby powtarzalne). Oczywiście na "pofalowanych" modelach nie ma praktycznie szans na uzyskanie na prawdę naturalnych/prawdziwych/realnych barw na jakieś fotografii.

 

I jeszcze nieszczęsne 262 tys barw na TN (TN mają zapis 6 bit kanał ... te ~17 mln barw na TN jest symulowane przez dithering/frc) - widać to jako siatkę na testach syntetycznych a w praktyce bardziej "ziarnisty" obraz (dithering) lub mrugające piksele (frc).

 

- to są wady które TN mają (ta masówka) więc do "wzorowych kolorów" to im brakuje lat świetlnych

Nikt nie twierdzi , ze TN to wypas , ale powiedz mi po co nam de facto do domow przy "rozrywce" cos lepszego? Pomijam of koz sprzety najtansze w okolicach 500 zl. W wiekszosci gier w ogole roznicy nie da sie zauwazyc o ile sama czern monitor poprawnie odwzorowuje , w filmach dokladnie tak samo. Widac to jedynie na niektorych planszach przy WWW czego przykladem jest de facto PPC i jego strona glowna z tym odcieniem szarosci przy szarosci. Nie twierdze , ze TN to istnt cud , ale i daleki jestem od stwierdzenia , ze to sie nie nadaje - ba , po 7 latach przesiadlem sie z CRTkow (przy czym sam mialem wysoki model NEca 17) na LCD i w ogole nie narzekam , gram/ogladam i jestem bardziej niz zadowolony , choc przyznam racje ze 2 lata temu bylo slabo , mialem okazje bawic sie IIYama i tam to w ogole byl dramat od kolorow po czern , a to byla ledwo 17...

 

Mowisz o kolorach , jak wspomnialem tego poza forum lub "testami" nie wylapie sie , ziarnistosci czy mrugania to ja nie widzialem w ogole na kilku nowszych LCD - of koz mowie o normalnym uzytkowaniu , a nie sytetykach serwisowych bo to samo mozna przeciez pisac o CRT jak sie wezmie na warsztat - a to kolor , a to geometria , a to mruganie itd. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedz mi jak to jest , ze prawdziwi serwisanci (czyli nie tacy , ktorzy pracuja przy sklepie swojej firmy) mowia , ze Eizo to dzis nie to co bylo kiedys?

Nic takiego nie słyszałem ... no chyba że są zieloni i mówią to co mówią na podstawie jedynie EIZO na TN (wypuścili kilka takich monitorów które moim zdaniem nie powinny się ukazać).

 

Jakim cudem ten sam model matrycy moze byc lepszy w Eizo niz w Samsungu , ktorego ta matryca jest jesli pominiemy elektronike sterujaca? Jest bo jest?

TAK ... dokładnie TAK ! ... jest bo jest :) !!!

 

Widziałem HP LP2465 na S-PVA - zafarby wzgl. kąta (pewnie tak jak w HP LP2475 na IPS) , nierównomierności ... oglądam EIZO S2231W na S-PVA i nic z tego nie mam !

 

... po prostu matryce są sortowane i tak właśnie jest :} Tak samo jest z monitorami NEC ... UXI kontra Spectraview ... różnią się głównie sortem matryc (+ firmware'owymi ograniczeniami które czasem da się obejść).

 

Plansze wyswietlalem i nie widzialem abym mial rozne "odcienie" na planszach.

Nie widzisz różnicy w barwie między górą a dołem ? (góra ciemniejsza) - nieźle ... czyli TN z takimi kątami ... co to za wyjątkowy model ? (wybacz sarkazm ... po prostu jeszcze takiego TN nie widziałem .... nie wierzę że katy w pionie masz tak doskonałe w TN)

 

Nikt nie twierdzi , ze TN to wypas

Napisałeś że kolory i podświetl. masz wzorowe ... ale chyba źle się zrozumieliśmy.

 

Mowisz o kolorach , jak wspomnialem tego poza forum lub "testami" nie wylapie sie , ziarnistosci czy mrugania to ja nie widzialem w ogole na kilku nowszych LCD - of koz mowie o normalnym uzytkowaniu , a nie sytetykach serwisowych bo to samo mozna przeciez pisac o CRT jak sie wezmie na warsztat - a to kolor , a to geometria , a to mruganie itd. :]

Po prostu są różne granice akceptacji dla różnych ludzi. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

 

ps. CRT nie są takie wspaniałe ... w większości bardzo zbijają detale w cieniach (przykład "różnych ludzi" ... mi to przeszkadza ... to że nie mogę pewnych rzeczy w cieniach zobaczyć ... a na komputerze nie tylko gram)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie widzisz różnicy w barwie między górą a dołem ? (góra ciemniejsza) - nieźle ... czyli TN z takimi kątami ... co to za wyjątkowy model ? (wybacz sarkazm ... po prostu jeszcze takiego TN nie widziałem .... nie wierzę że katy w pionie masz tak doskonałe w TN)

Nie widze lub ewentualnie jest to na tyle male , ze nie zwracalem na to baczniejszej uwagi zwlaszcza ze gram i ogladam filmy, a plansze sprawdzalem , monitor to HP2228H na matrycy Innoluxa.

 

Wiesz , na forum audio (stricte audio) ktos fajnie napisal jak jakis "czubek" zaczal rozwodzic sie nad tym jakie to kable potrzebne sa do zestawow ala lampowa manta etc. - "nie wiem , ja slucham zestawu/muzyki , a nie kabli". Cos w tym jest :]

 

Napisałeś że kolory i podświetl. masz wzorowe ... ale chyba źle się zrozumieliśmy.

Wzorowe , moze nie tyle jako ze to TN wiec wprowadzilem pewne zamieszanie , ale zestawialem go z moim NEC FE771SB i nie widze aby on wypadal gorzej , slabiej czy wrecz zle. Dla mnie , jako ze moja TN to glare , mam kolory tak jak na CRT co mnie cieszy.

Po prostu są różne granice akceptacji dla różnych ludzi. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

 

ps. CRT nie są takie wspaniałe ... w większości bardzo zbijają detale w cieniach (przykład "różnych ludzi" ... mi to przeszkadza ... to że nie mogę pewnych rzeczy w cieniach zobaczyć ... a na komputerze nie tylko gram)

Zgadzamy sie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila , zaraz - upraszczasz. Mozna tego wymagac , ale od ceny zalezy to czego oczekujesz. Mozesz dostac dobra TN , rownomiernie podswietlona do 1000 zl , ale niekoniecznie juz SIPSa w tej cenie , cos z czegos wynika. Zreszta , zobacz ze nawet szeroko polecany LG 2252 opisany tutaj na forum ma rozrzut jakosci. Jeden pisze , ze idelanie podswietlony , drugi iz juz nie. Cena ta sama. Jeden pisze , ze ma biedne kolory - inny wrecz przeciwnie. Duzo zalezy od postrzegania tematu. Zreszta , CRT byly lepsze? Problemy z geometria dla przykladu.

Niby tak, ale patrząc z drugiej strony to np. kupując Tani Nowy ( TN hehe, czy inne słabo jakościowe PVA, IPS ) samochód mam się obawiać, że jedna strona będzie miała inny kolor niż druga, że mi koła odpadną lub coś innego się stanie. Płacisz mniej, masz np TN, czyli gorsze kąty, mniej nasycone kolorki. Chcesz lepszy sprzęt, płacisz więcej. A w obecnych czasach mamy tak, że jak nie zapłacisz naprawdę dużo ( Eizo, Nec'i WUXi i inne ) to bardzo często ( ale nie zawsze ) dostajemy produkty "zepsute" jakościowo. Tak nie powinno być.

 

To teraz powiedz mi jak to jest , ze prawdziwi serwisanci (czyli nie tacy , ktorzy pracuja przy sklepie swojej firmy) mowia , ze Eizo to dzis nie to co bylo kiedys? Jakim cudem ten sam model matrycy moze byc lepszy w Eizo niz w Samsungu , ktorego ta matryca jest jesli pominiemy elektronike sterujaca? Jest bo jest?

Bo płacą większą kasę i dostają najlepsze matryce. A co do jakości, to chodzi Ci o jakość dawnych LCD do obecnych, czy czasy CRT Eizo?

 

Nikt nie twierdzi , ze TN to wypas , ale powiedz mi po co nam de facto do domow przy "rozrywce" cos lepszego? Pomijam of koz sprzety najtansze w okolicach 500 zl. W wiekszosci gier w ogole roznicy nie da sie zauwazyc o ile sama czern monitor poprawnie odwzorowuje , w filmach dokladnie tak samo. Widac to jedynie na niektorych planszach przy WWW czego przykladem jest de facto PPC i jego strona glowna z tym odcieniem szarosci przy szarosci. Nie twierdze , ze TN to istnt cud , ale i daleki jestem od stwierdzenia , ze to sie nie nadaje - ba , po 7 latach przesiadlem sie z CRTkow (przy czym sam mialem wysoki model NEca 17) na LCD i w ogole nie narzekam , gram/ogladam i jestem bardziej niz zadowolony , choc przyznam racje ze 2 lata temu bylo slabo , mialem okazje bawic sie IIYama i tam to w ogole byl dramat od kolorow po czern , a to byla ledwo 17...

 

Mowisz o kolorach , jak wspomnialem tego poza forum lub "testami" nie wylapie sie , ziarnistosci czy mrugania to ja nie widzialem w ogole na kilku nowszych LCD - of koz mowie o normalnym uzytkowaniu , a nie sytetykach serwisowych bo to samo mozna przeciez pisac o CRT jak sie wezmie na warsztat - a to kolor , a to geometria , a to mruganie itd. :]

Tak jak już kiedyś pisałem i powtórzę jeszcze raz. To nie jest tak, jak dużo ludzi pisze: "lepszego monitora nie wykorzystam". Jak można nie wykorzystać. I to nie tylko testy uwidaczniają wady poszczególnych matryc, ale w normalnym użytkowaniu też.

 

Nie chodzi mi o to, żeby kogoś na siłę przekonywać że TN jest ble a inne super. Wszystkie mają wady i zalety, co komu pasuje ten kupuje. Chodzi mi natomiast o to, że jest ogromnie dużo syfu na rynku, którego w ogóle nie powinni wypuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Szlo mi o LCD Eizo.

Zas z ostatnim zdaniem zgadzam sie , ale wydaje mi sie , ze to bardziej tyczy sie totalnie budzetowego sektora. Zreszta , przeca sa 22 calowki w Media w okolicach 450 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2002 do 2008 miałem CRT LG F700B (niezły model, ahym?)

 

W 2008 przesiałem na LG W2252TQ-PF na TN... i... jestem bardzo zadowolony. Nie jestem grafikiem itp, głównie internet + filmy + czasem gra. Dla zwykłego usera taka TNka jest zupełnie OK, nie ma co dramatyzować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie koledzy - czy warto wymienić za dopłatą ~100zł 2-miesięczny monitor W2284F-PF (100% sprawny, na gwar, 0 badów) na W2261V-PF? Zastosowanie: filmy HD, gry, internet. Generalnie to ile mógłbym wołać za mój obecny monitorek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To teraz powiedz mi jak to jest , ze prawdziwi serwisanci (czyli nie tacy , ktorzy pracuja przy sklepie swojej firmy) mowia , ze Eizo to dzis nie to co bylo kiedys? Jakim cudem ten sam model matrycy moze byc lepszy w Eizo niz w Samsungu , ktorego ta matryca jest jesli pominiemy elektronike sterujaca? Jest bo jest?

(..)

2. Mowisz o kolorach , jak wspomnialem tego poza forum lub "testami" nie wylapie sie , ziarnistosci czy mrugania to ja nie widzialem w ogole na kilku nowszych LCD - of koz mowie o normalnym uzytkowaniu , a nie sytetykach serwisowych bo to samo mozna przeciez pisac o CRT jak sie wezmie na warsztat - a to kolor , a to geometria , a to mruganie itd. :]

ad1. EIZO to w skali rynkowej bądź co bądź niemal niszowy producent. (oczywiście nie do końca, bo nie jest to Lacie). nie wiedzieć czemu wszelkie małe błędy u EIZO to wielka zniewaga, a dla innych producentów to tylko małe niedopatrzenie. moim zdaniem od EIZO po prostu ludzie więcej wymagają. w dodatku nie serwisuje się ich aż tyle by można zrobić obiektywną, wolną od osobistych preferencji opinię. no chyba że piszesz o ludziach np z Alstora czy choćby Mastiff ZPK

ad2. @Firakage... czy ty jesteś świadom co piszesz? geometria w przypadku CRT to kluczowy wskaźnik jakości! zaraz obok, również wymienionego przez ciebie 'mrugania' , a a wynikającego wprost z parametrów maksymalnego odświeżania poziomego w relacji do rozdzielczości.

czy jesteś w stanie mi powiedzieć jak negatywna ocena monitora CRT, który na czarnym tle wyświetla białą linię z np. czerwoną poświatą (wina geometrii) w dodatku męczący ci wzrok po 30min (odświeżanie, mruganie obrazu) może być jedynie jakimś "dyskursem akademickim" a nie realnym ocenieniem jakości monitora do zastosowań codziennych? (tak w pracy jak i do zabawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat "biala linia z czerwona poswiata" to wynik zlej zbieznosci kolorow, a nie geometrii. Problem z geomteria jest wtedy, gdy wyswietlona na czarnym ekranie biala linia prosta nie jest prosta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

czy jesteś w stanie mi powiedzieć jak negatywna ocena monitora CRT, który na czarnym tle wyświetla białą linię z np. czerwoną poświatą (wina geometrii) w dodatku męczący ci wzrok po 30min (odświeżanie, mruganie obrazu) może być jedynie jakimś "dyskursem akademickim" a nie realnym ocenieniem jakości monitora do zastosowań codziennych? (tak w pracy jak i do zabawy)

Mialem przyjemnosc posiadania CRT 15 cali firmy "monitor" , nawiasem mowiac spalil sie :D Dlatego nie mowicie , ze wady maja tylko LCD. Cena z czegos wynika.

 

Moj DROGI NEC po roku czasu mial w ogole problemy z zoltym kolorem , musial isc na serwisowanie bo cos w nim padlo. Obraz byl tylko zolty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat "biala linia z czerwona poswiata" to wynik zlej zbieznosci kolorow, a nie geometrii. Problem z geomteria jest wtedy, gdy wyswietlona na czarnym ekranie biala linia prosta nie jest prosta ;)

tak to jest jak się coś pisze o 2:24...

dzięki za zwócenie uwagi. chyba faktycznie poplątałem poczciwe "kratki białe" i "kratki niebiesko-zielono-czerwone" hehe. dawno już nie włączałem Nokia test :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć warto brać samsung 2233bw ? Jest w media za 25zł miesięcznie wiec stać mnie na niego. Szukanie CRT jest strasznie męczące a i tak nie mam pewności czy coś znajdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas CRT miną więc moim zdaniem nie warto już szukać takich monitorów.

A podany przez ciebie Samsung to całkiem dobra propozycja. Do codziennego użytku idealna.

A może masz jeszcze jakieś monitory do wyboru to się wybierze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś monitorek 22" LG W2242S-BF, jest w tej chwili w Media za 550 pln-ów, ma on służyć do grania i netu dla dziecka 14-lat, mam góra 600 zł i nie chcę dokładać już kolejnych 50, bo można tak w nieskończoność, tylko myślę czy komp wydoli do tych 22 cali, athlon 2400 grafa radeon 850 xl. Co myślicie o tym monitorze?? Chłopak nie jest wyjątkowo wymagający, jak myślicie będzie zadowolony?? traz ma samtrona crt (klon samsunga) chodzi na 100 hz, w grę wchodzi kupno w sklepach w Kielcach albo w wawie.

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim monitorze (22cale) i takim sprzęcie nie pogra w nowsze gry w rozdzielczości natywnej (1650x1050), konieczne będzie przeskalowanie i już nie będzie tak fajnie...niska rozdzielczość na dużym ekranie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG W2242S-BF - brak DVI, brak overdrive = omijać szerokim łukiem

 

Do 600 PLN "się da" kupić przyzwoity TN 19"-20"

 

Jest sens oglądać np. coś typu SAMSUNG SyncMaster T190 ... tylko nie wiem czy ma ekran matowy czy błyszczący ... z błyszczącym bym raczej nie kupował bo będą problemy z refleksami ... choć z drugiej strony na tego typu monitorach nie ma efektu "pyłu" i przy odpowiednim oświetleniu stanowiska zabawy może się dobrze spisać.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim monitorze (22cale) i takim sprzęcie nie pogra w nowsze gry w rozdzielczości natywnej (1650x1050), konieczne będzie przeskalowanie i już nie będzie tak fajnie...niska rozdzielczość na dużym ekranie...

 

co jest złego w przeskalowaniu obrazu w dzisiejszych LCD? Widziałeś jak wygląda przeskalowywany obraz na nowych LCD czy opierasz swoje uwagi na doświadczeniach z monitorów LCD z przed kilku lat?

 

Utrata jakości jest nieznaczna a już na pewno nie przeszkadza w graniu, obraz traci ostrość i wygląda mniej więcej jak na CRT.

 

Nie popadajmy w paranoję, bo niedługo zaczniecie doradzać kupno 15" bo komputer tylko w takiej rozdzielczości uciągnie nowe gry... a za rok gdy bedzie mial nowy komputer to co? Monitor znów ma wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go w sklepie dla idiotów i dogadałem się że będę mógł go zwrócić dziś, przyjdzie młody to będziemy testować. Myślę że trochę przesadzacie, ten monitor wydaje się nienajgorszy, obraz jest spoko przynajmniej na filmach, ale to po zapuszczeniu paru gier sprawdzę, nie chcę uruchamiać jakiochś synetycznyhch testów, bo najważniejsze dla mnie to subiektywny odbiór na dobrym poziomie. To nie ma być sprzęt dla grafika czy ekspert informatyka, ma w miarę dobrze śmigać, bez smużenia, bezawaryjnie, no i bez widocznych dla laika znaczących różnic w tem. barwy i jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Warto nadmienic , ze moze tez grac albo w oknie , albo w rozciagnieciu , albo tez w odpowiedniku proporcji czyli 14x9 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go w sklepie dla idiotów i dogadałem się że będę mógł go zwrócić dziś, przyjdzie młody to będziemy testować. Myślę że trochę przesadzacie, ten monitor wydaje się nienajgorszy, obraz jest spoko przynajmniej na filmach, ale to po zapuszczeniu paru gier sprawdzę, nie chcę uruchamiać jakiochś synetycznyhch testów, bo najważniejsze dla mnie to subiektywny odbiór na dobrym poziomie. To nie ma być sprzęt dla grafika czy ekspert informatyka, ma w miarę dobrze śmigać, bez smużenia, bezawaryjnie, no i bez widocznych dla laika znaczących różnic w tem. barwy i jasności.

no i dobrze, skoro to monitor dla młodego chłopaka wystarczy mu na 5-6lat potem wybierze sobie sam, pewno ze lepiej z DVI ale nie w tej cenie. Monitor 22" powinien pracować w rozdzielczości 1680x1050 to zepwnia najlepsza jakosc ale jesli bedzie gral wybieraj nizsze rozdzielczosci w proporcjach panoramicznych np 1440x900. A w najgorszym przypadku jesli bedziesz chcial mial gre w zwyklej rozdzielczosci np.1280x1024 to monitor ma funkcje FUN 4:3 in wide i przestawiasz go tryb niepanoramiczny.

 

No i go gier i filmow mozesz wlaczac kontrast dynamiczny zeby poprawic jakosc kolorow, musisz wlaczyc monitor w tryb fEngine movie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i go gier i filmow mozesz wlaczac kontrast dynamiczny zeby poprawic jakosc kolorow, musisz wlaczyc monitor w tryb fEngine movie

Paradoksalnie lepiej czasem by w ciemnych scenach było rozjaśnianie a nie ściemnianie x-P - jak w ciemnej scenie jeszcze przykręcisz jasność to mniej zobaczysz. To samo przy jasnych scenach ... jeśli dodatkowo podkręcisz lampy to będzie razić ... "kontrast dynamiczny" to jak dla mnie totalna pomyłka.

 

... jedyny sens wybierania modelu z kontrastem dynamicznym (oczywiście z funkcją wyłączenia tego badziewia) to wymuszanie na producentach implementacji szerokiego zakresu regulacji mocy lamp podświetlających.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...