Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

czyli który z tych wybrać bo wogóle nie rozumiem nic z tego co napisałeś? ;-)

Na tej stronie co podałem dowiesz się nt. opóźnienia (LAG) danego modelu np:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=4614&ph=12

 

Z lewej monitor A z LAG'iem średnim 10 ms a z prawej monitor B z LAG'iem 12 ms - czyli monitor B ma nieco większe opóźnienie (które powinno być jak najmniejsze).

 

Następnie przebicie overdrive mające wpływ na zniekształcenie/rozmycie ruchomego obrazu (czasem są też artefakty) np:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=1384&ph=1

 

... z lewej model z idealnym obrazem ruchomym a z prawej z białymi odbiciami (źle wyregulowany overdrive)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o overdrive leprzy jest monitor B

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=4614&ph=12

 

czyli suma sumarum lepszy jest jednak B czyli LG?? sadze ze te rozmycia sa wazniejsze od LAG, który w tym przypadku nie jest dużo słabsze. i czas reakcji LG ma 2 ms a samsung 5ms. Takze chyba z tych co zaproponowalem LG w2261 jest najlepsze. czy mam rację??

Edytowane przez robus88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych monitorków byłby najlepszy i czy w ogóle są dobre? Zastanawia mnie jak jest z częstotliwością odświeżania w LCD, bo nie mogę znaleźć monitorów lepszym odświeżaniem niż 60-70 herców. Mam nadzieję, że to nie powoduje nieprzyjemnego migotania?

 

LG Flatron W2261VP-PF

 

LG Flatron W2252TQ

 

Który byłby lepszy, bo moim skromnym zdaniem ten pierwszy. Czy może jest jakiś lepszy monitor w cenie do 700zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś ostatnio zamawiał Dell 2209WA u tego sprzedawcy ?

 

 

http://www.allegro.pl/item726185882_nowy_d..._piks_w_wa.html

 

 

Zamówiłem u niego i od 5 dni mam status zamówienia, że rozpoczęto produkcję w fabryce Della. Już sam ten status pierwszego dnia mnie lekko wk.. Spodziewałem się,że muszą skądś sprowadzić te monitory, albo już je mają na stanie. A tu okazuje się, że nie są jeszcze wyprodukowane. Patrząc na daty zakupów, z tej aukcji wyżej, i brak komentarzy kupujących widać,że nie tylko ja sobie długo czekam. Jeden zamówił 28 sierpnia. Dziś mamy już 8 września i jego komentarza nie ma. Jedynie jeden wystawił komentarz po zakupie 27 sierpnia. Napisałem do jednego z nich czy ma już monitor w domu, ale nie dostałem na razie odpowiedzi.

 

 

 

 

EDIT: ok teraz dokładnie przejrzałem stronę tej aukcji i jest informacja na dole

 

 

ZE WZGLĘDU NA DUŻE ZAINTERESOWANIE SPRZEDAWANYM PRZEZ NAS MONITOREM CHCIELIŚMY POINFORMOWAĆ ŻE CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA MOŻE WYDŁUŻYĆ SIĘ 7 - 14 DNI.

 

Nie wiem co mam przez to rozumieć. Bo co najmniej 2 aukcje zakończyły się zaledwie 6-8 sprzedanymi monitorami. Chyba, że chodzi im o Della, że się nie wyrabia. W każdym razie nie toleruje tego typu sprzedaży, Ty zamówisz u nas, a my wyślemy jak go nam wyprodukują. Na innych aukcjach wysyłają niby od razu. Brak jakiejkolwiek infornacji że brak monitorów stanie etc.

 

Powoli żałuję,że tam zamawiałem. Sprzedawca może solidny, ale jak coś zamawiam w sklepie to wolę to dostać w 24-48 h, a nie czekać 14 dni.

 

 

 

Sorry za małe oT, ale lekko się wkurzyłem. Może powinienem to umieścić w innym temacie. W razie czego przeniosę posta, gdzie trzeba.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli żałuję,że tam zamawiałem. Sprzedawca może solidny, ale jak coś zamawiam w sklepie to wolę to dostać w 24-48 h, a nie czekać 14 dni.

 

 

 

Sorry za małe oT, ale lekko się wkurzyłem. Może powinienem to umieścić w innym temacie. W razie czego przeniosę posta, gdzie trzeba.

Dlatego lepiej zamawiac w sklepie tu jest taniej i od ręki http://www.hitech.com.pl/?con=products&amp...d=499c66835f435 Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak spisuje się monitor ? Żadnych wad ? Zaraz dzwonię do kuplaptopa.pl z zamiarem wycofania oferty. A niech mi nawet negatywa wystawią. Przeczytałem właśnie neutralny komentarz , że gość czekał miesiąc na monitor jak w kontrast mają od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wysłałem im maila,że rezygnuje i nie mam zamiaru odebrać przesyłki (za pobraniem płatne dopiero przy odbiorze). Oczywiście była to grzeczna prośba z mojej strony, z aczkolwiek naciskiem , że przesyłki i tak nie odbiorę. Monitor zamówiony w Kontrast.

 

Ponoć ten sklep Kuplaptopa to autoryzowany partner Della, ale mimo wszystko nie zamierzam czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnosnie gwarancji na ten monitor dell 2209wa

Jakbym go od kogos kupil(czyli nie bede pierwszym wlascicielem) to gwarancja jest uznawana a jesli tak to na podstawie jakiego dokumentu? Na co zwrocic uwage kupujac tego della od kogos a nie prosto ze sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na niecały tydzień użytkowania - nie zauważyłem żadnej wady. Jeśli jednak mogę tego della zestawić z moim poprzednim monitorem 173p plus to samsung miał bardziej czarną czerń :-). Poza tym wszystko jest ok, no i dell jest zauważalnie szybszy - nic nie smuży, kąty widzenia także ok.

Kupując monitor zależało mi na tym aby nie odczuć różnicy na gorsze. Poza tym ten dell ma naprawdę rewelacyjną podstawkę z pełną możliwością regulacji ustawienia monitora - żaden inny monitor z trumwiratu (LG, Samsung, IIyama), który brałem jeszcze pod uwagę nie oferował innej matrycy niż TN i "stopki" (stojaka) zamiast wielofunkcyjnej podstawy.

PS - o różnicy w gwarancji nie wspomnę ;-)

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po paru testach ogólnie jestem zadowolony z tego Della 2209WA.

 

Ponieważ rzadko do czynienie miałem w grach z LCD to zauważyłem teraz lekkie rozmycie przy poruszaniu się. Obojętnie czy w COD 4, Crysis czy BF2. Np jak poruszam się na boki i stoi ktoś przedemną to lekko jego postać jest rozmyta. Mam tak nawet w Q3, że czasem obraz lekko się rozmywa. To jest normalne ? W filmach wszystko jest ok. To samo w normalnej pracy w Windowsie. Obraz ostry jak żyleta. Świetne kolory i dobre kąty. Dla mnie to dziwne jest to rozmycie, bo na starym CRT'ku chyba tego nie widziałem. Musze zresztą jutro po testować dokładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To jest normalne tyle o ile ;) Na to wplyw ma czas reakcji matrycy , czasow srednich , ktore ponoc za to odpowiadaja - nikt nie podaje. Operuje sie najwyzej GTG czy ISO. Jesli rozmywa Ci obraz to znaczy , ze po prostu masz ghosting/blurring , wolna matryca i widzisz to.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale skoro to IPS to dziwne. Nie jest to tak bardzo widoczne. Powiedziałbym, że ledwie zauważalne. Dopiero jak się dobrze przyjrzałem to zauważyłem ten efekt, że przy poruszaniu się lekko obraz traci ostrość. Np jakiś obiekt czy nawet tekstura. Dla mnie to jest do zaakceptowania, a obraz, zwłaszcza kolory jest znakomity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś więcej napisać o tym Overdrive ? Dla mnie ten efekt jest dosyć dziwny. Najbardziej to widoczne jest w Half Life 2. Np poruszając się na boki , gdy stoi przede mną Alyx jej postać jest zamazana. Obraz nie powiela się jak to ma miejsce np na tym obrazku niżej. Po prostu traci ostrość. To samo tyczy się tekstur. Jest to mój pierwszy LCD, którego mogę dokładnie po testować stąd moje wątpliwości i pytania. ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Napisalem PW , jesli monitor tego nie ma to nic z tym nie zrobisz. Overdrive dopala matryce wyokim napieciem skracajac czasy reakcji (ale czasem powoduje to "artefakty" na lcd , gdy overdrive jest zle wyregulowany). Swoja droga , pisalem o tym tez w PW - jestes chyba pierwszym , ktory GRA w szybkie gierki na tym monitorze (cos jak odswiezanie rF czyli np. HL2) i zauwazyl ta wade. U mnie plywanie obrazu od razu skresla taki moniek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż wydaje mi się, że muszę się do tego powoli przyzwyczajać. Efekt z bliska jest widoczny, ale siedząc nieco dalej (zresztą za blisko siedzę, bo nawyk po CRT 17' nadal jest ;) ) jest już znacznie lepiej. Zresztą gram coraz mniej, a w filmach monitor sprawuje się znakomicie. Chociaż ta czerń mnie troszkę dobija. To jedyna zauważalna wada tego monitora. Jeszcze pomyślę co dalej robić i poważnie zastanawiam się czy go nie zwrócić czasem. Mam na to 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po paru testach ogólnie jestem zadowolony z tego Della 2209WA.

 

Ponieważ rzadko do czynienie miałem w grach z LCD to zauważyłem teraz lekkie rozmycie przy poruszaniu się. Obojętnie czy w COD 4, Crysis czy BF2. Np jak poruszam się na boki i stoi ktoś przedemną to lekko jego postać jest rozmyta. Mam tak nawet w Q3, że czasem obraz lekko się rozmywa. To jest normalne ? W filmach wszystko jest ok. To samo w normalnej pracy w Windowsie. Obraz ostry jak żyleta. Świetne kolory i dobre kąty. Dla mnie to dziwne jest to rozmycie, bo na starym CRT'ku chyba tego nie widziałem. Musze zresztą jutro po testować dokładnie ;)

 

Lekkie rozmycie będzie zawsze, takie są LCD. Efekt ten byłby mniej widoczny, jeśli monitor miałby 120Hz. Ten IPS co masz, to jest jedna z najszybszych matryc, więc stricte do gier musiałbyś poszukać czegoś na jeszcze szybszej TN ( ale trzeba sprawdzić który dokładnie model, bo połowa TN i tak ma gorsze czasy reakcji niż ten IPS ). Niestety tracisz wtedy na kolorach i kątach.

 

Testuj ile wlezie, zobaczysz czy Ci to pasuje czy nie. Ja tak samo miałem jak kupiłem pierwszy LCD 5 latek temu. Rozmywanie od razu rzuca się w oczy, zwłaszcza jak schodzi się z CRT. Nie ma bata. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Rozmywanie od razu rzuca się w oczy, zwłaszcza jak schodzi się z CRT. Nie ma bata. :wink:

Kwestia matrycy i tyle. Sam zlazlem z CRTka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to rozmywanie mi sie np. podoba w crysisie :] patrzcie w prawo/lewo i obroccie glowe o 180 stopni w ciagu sekundy, nie ma bata by widziec wyraznie cos podczas obrotu :] wogole najpierw myslalem ze to tak specjalnie w grze hehe

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia matrycy i tyle. Sam zlazlem z CRTka ;)

Nawet na najszybszej na świecie matrycy będzie lekki efekt rozmycia, kwestia technologii.

 

BTW, co jest w tej chwili najszybsze z TN ( ale realnie najszybsze, a nie "ulotkowo" )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kij z tym rozmyciem. Monitor zostaje ;) I tak wygląda to znacznie lepiej niż na Samsungu 2233BW, który ma mój kumpel. Tam jest gorzy efekt jakby powielania obrazu. Widać to np na jakiś obiektach w grach czy modelach. Nie jest to uciążliwe, ale bardziej się rzuca w oczy niż to rozmazanie. Kwestia przyzwyczajenia. Jednak te kolory i kąty przekonały mnie do tego bym zatrzymał tego Della. Jeszcze jakby czerń była bardziej czarna, a nie taka szara to byłby to ideał wśród Panoram 22'. Niestety nie można mieć wszystkiego. Powinni w końcu wynaleźć jakąś technologię co oferowała by podobną szybkość co CRT z maksymalnymi kątami jak w Plazmach, znakomitym odwzorowaniem barw. I czarną czernią przede wszystkim, bo to zarówno w grach i filmach ma spore znaczenie. Zwłaszcza w filmach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby czerń była bardziej czarna, a nie taka szara to byłby to ideał wśród Panoram 22'. Niestety nie można mieć wszystkiego. Powinni w końcu wynaleźć jakąś technologię co oferowała by podobną szybkość co CRT z maksymalnymi kątami jak w Plazmach, znakomitym odwzorowaniem barw. I czarną czernią przede wszystkim, bo to zarówno w grach i filmach ma spore znaczenie. Zwłaszcza w filmach.

Można zastosować trik, aby zmylić oczy. Daj jakieś światło za monitorem, oszuka się oko i kontrast będzie się wydawał większy niż jest w rzeczywistości a i czerń będzie czarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

no ale to rozmywanie mi sie np. podoba w crysisie :] patrzcie w prawo/lewo i obroccie glowe o 180 stopni w ciagu sekundy, nie ma bata by widziec wyraznie cos podczas obrotu :] wogole najpierw myslalem ze to tak specjalnie w grze hehe

w Crysisie masz blurra wiec nie wiem czy ma to zwiazek z monitorem ;)

 

Nawet na najszybszej na świecie matrycy będzie lekki efekt rozmycia, kwestia technologii.

 

BTW, co jest w tej chwili najszybsze z TN ( ale realnie najszybsze, a nie "ulotkowo" )?

Nawet? U mnie tego nie widzialem. Of koz TNka.

 

A co do pytania - na to chyba nie znajdziesz jednej zwiezlej odpowiedzi. OWszem, mozna poszukac czasu reakcji , ale srenich nikt nie podaje , a ponoc te duzo warunkuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...