Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź proszę gmfriend czy jest FRC. A następnie obadaj go na wszystkie strony B-)

ps. interesuje mnie tylko badanie na DVI ... na d-sub nie warto

Ok ale mam tyle do testowania ze nie wiem za co się zabrać

Przede wszystkim dobra regulacja jasności, siedze w całkowicie ciemnym pokoju, jasnośc monitora 35 i oczy mnie nie bolą!

 

Fotki:

 

KOLOR:

Dołączona grafika

 

PODSWIETLENIE: znacznie lepiej niz na fotce, te rozswietlenia przy gornym i dolnym brzegu (jasnosc 35) mało widoczne w realu a przynajmniej MVA ze swiecącymi moze się schować:)

Dołączona grafika

 

FILMIK HD:

Dołączona grafika

 

Reszta będzie powoli na mojej stronie bo nie chce mi się linkować z Imageshack...

 

 

LYSYN: NIE MAM GG!

 

 

Zadnych drgan z FRC na mikrowzorach ze strony MVA.pl i z programu TFTEST nie widzę

Zadnych drgań na gradientach nie widzę w przeciwieństwie do obok stojącego 19" Fujitsu na TN

Zadnego ditheringu z mikrowzorów tez nie widzę

Monitor podłączony przez DVI 1680x1050x60Hz

Gradienty niestety niezbyt płynne ale jeszcze nic nie regulowałem w kolorach

Zabieram sie za test gier w natywnej i w nienatywnej...

 

 

Oczywiscie wszystko piszę na gorąco...

 

Zero uszkodzonych piksli:)

Katy, niestety nie jest tak super jak wydawało mi się w sklepie szczegolnie w pionie ale dla jednej osoby zdecydowanie wystarczające.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katy, niestety nie jest tak super jak wydawało mi się w sklepie szczegolnie w pionie ale dla jednej osoby zdecydowanie wystarczające.

Niestety kąty w pionie to nadal pięta achillesowa monitorów na matrycach TN. Ale za taka cenę...

 

a co sadzicie o tym lcd?

http://allegro.pl/item143816511_new_acer_2...f_vat_w_wa.html

czy lepsza iiyama 22?

To jest monitor który kosztuje 2x więcej, więc nie ma sensu porównywać. 24" na bardzo dobrej matrycy. Jak Cię stać - nic, tylko brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie o tych LCD i piszecie :mur: , ale mało który wspomni czy po dłuższym czasie użytkowania danego modelu nie wyskoczyły mu pixele. Oczywiście jak pojawiły się świeżo po zakupie to też możecie napisać ;-)

Szczególnie interesuje mnie Samsung 225BW - mam nadzieję że cenowo podąży za iiyama ProLite E2200WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie o tych LCD i piszecie :mur: , ale mało który wspomni czy po dłuższym czasie użytkowania danego modelu nie wyskoczyły mu pixele. Oczywiście jak pojawiły się świeżo po zakupie to też możecie napisać ;-)

Szczególnie interesuje mnie Samsung 225BW - mam nadzieję że cenowo podąży za iiyama ProLite E2200WS

 

Mi (225BW) nie wyskoczyły żadne ,mam już monitor 3 dzień ,chodzi 14godz. bez przerwy każdego dnia :) ,hmm poustawiałem go tu i jest nawet dobrze z tym Samsungiem ,ale nadal nie jestem pewny ,może zamienię na tą IIYAME ,albo na jakąś 19'.

BTW. Wie ktoś jak to dokładnie jest z Fujitsu Siemens P19-2 w grach ? Bo mi trzeba monitor do gier głównie i czy ten większy kontrast w IIYAMIE czyni różnicę w jakości obrazu ? Jak tak to dużą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi (225BW) nie wyskoczyły żadne ,mam już monitor 3 dzień ,chodzi 14godz. bez przerwy każdego dnia :) ,hmm poustawiałem go tu i jest nawet dobrze z tym Samsungiem ,ale nadal nie jestem pewny ,może zamienię na tą IIYAME ,albo na jakąś 19'.

żadnego drgania obrazu, piszczenia też nie masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skleciłem podsumowanie tej iiyamy dałem "Dodaj odpowiedz" i forum mi padło :( ufff nie chce mi się pisać od nowa, w skrocie:

 

 

+cena/jakoscwykonania/wielkosć

+szybkosc

+kolory (jak na TN ponadprzecietne)

+duza regulacja jasnosci LAMP, mozna pracować w całkowitej ciemnosci

+brak objawów symulacji kolorów

+gwarancja dootodoor +30dni na kazdy piksel

 

~(neutralne)

~podswietlenie

 

-kąty tylko kilka stopni lepsze niz na standardowej TN

-wygląd (głosniki)

-brak kabla DVI w komplecie

-przydała by się regulacja wysokosci

 

 

IMHO monitorek jeszcze troche za drogi jak na to co oferuje, czuje ze acer byłby w sam raz do moich potrzeb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego drgania obrazu, piszczenia też nie masz ?

 

Drgań nie ma ,po między jakimiś 90% a 20% jasności piszczy ,w różnych procentach różnie i zmiennie. Ale i tak trzeba siedzieć conajmniej 1,5m od monitora ,wiec nie słychać tego.

 

Ja jednak zdecydowałem ,że oddaję tego Samsunga i posiedze jeszcze tak do lutego góra na starym CRT ,pozbieram kaske i potem kupię NEC MultiSync 20WGX2 ,monitor trochę stanieje zapewne ,ja dozbieram kasę ,a sprzęt będzie rewelacja. Poza tym 22' i rozdziałka 1680x1050 to za mało jak dla mnie ,w grach widać i tak ziarnistość ,taka rozdziałka w 20' jest w sam raz ,do tego trzeba siedzieć daleko od 22' ,a mi to nie pasuje (miejsce i biurko).

 

 

Co do samego Samsunga 225BW - po odpowiednim skalibrowaniu go ,ustawieniu itd. monitor jest naprawdę dobry i jak za te pieniądze niezły sprzęcik. Ogólnie dałbym mu 7+/10. Do windowsa ,filmów jest bardzo dobry ,jednak do gier 22 cale z rozdzielczością 1680x1050 nie nadają się ,po prostu rozdziałka jest za niska co do wielkości monitora ,nawet jak usiądzie się 2m od monitora ,a dodając do tego matrycę TN wychodzi nie ciekawie (kolory ,ostrość) Tak więc ja odradzam kupna 22' do giercowania z taką rozdziałką.

 

To jak mówicie jest z tym oddaniem sprzętu ?? Mam 10 dni na to tak ?? I nawet jak monitor był włączony i rozdarłem folijkę w której była płytka to mogę śmiało oddawać i zwrócą mi kasę ?? I jak to idzie dokładnie ?? Ja im wysyłam ,a oni przelewają mi pieniądze na konto czy wysyłają pocztą ??

Edytowane przez AVRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak mówicie jest z tym oddaniem sprzętu ?? Mam 10 dni na to tak ?? I nawet jak monitor był włączony i rozdarłem folijkę w której była płytka to mogę śmiało oddawać i zwrócą mi kasę ?? I jak to idzie dokładnie ?? Ja im wysyłam ,a oni przelewają mi pieniądze na konto czy wysyłają pocztą ??

z rozdartą płytką moze być problem i mogą conajmniej odliczyć jakąs kasę, kasę zazwyczaj przelewają na wskazane konto, w niektorych sklepach najpierw musisz wypełnic kupon zwrotu i po otrzymaniu jakiegos tam numeru zwrotu wysyłasz na swoj koszt (i najlepiej ubezpieczone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rozdartą płytką moze być problem i mogą conajmniej odliczyć jakąs kasę, kasę zazwyczaj przelewają na wskazane konto, w niektorych sklepach najpierw musisz wypełnic kupon zwrotu i po otrzymaniu jakiegos tam numeru zwrotu wysyłasz na swoj koszt (i najlepiej ubezpieczone)

 

Nie no płytki to ja nie rozdarłem ;) tylko te folijki żeby się dostać do płytki i do kabla DVI :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem! IIYAMĘ E2200WS :) siedzę i patrzę jakie to olbrzymie :lol2: :lol2: :lol2:

Pozwoliłem sobie na mały OT. Olbrzymie to jest 30", a poniżej 22" vs 24" (AL2216 vs AL2416)

Celowo zrobiłem zdjęcie grubości - czyżby matryce TN były dużo cieńsze niż *VA (w tym przypadku S-PVA) ?

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczne porownanie pomiedzy moim a brata acerkiem (24 vs 22)

jego maszynke widzialem pierwsza jak jeszcze nie mialem swojego LCD i wtedy wydawal mi sie boski

a teraz po ok 2 tygodniach przywyklem do 24 jakby to byl chleb powszedni :lol: i jak przyjezdzam na weekend popatrzec na 22cale to mi czegos brakuje, taki wybrakowany jakis sie wydaje B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałem ,że oddaję tego Samsunga i posiedze jeszcze tak do lutego góra na starym CRT ,pozbieram kaske i potem kupię NEC MultiSync 20WGX2 ,monitor trochę stanieje zapewne ,ja dozbieram kasę ,a sprzęt będzie rewelacja. Poza tym 22' i rozdziałka 1680x1050 to za mało jak dla mnie ,(1) w grach widać i tak ziarnistość ,taka rozdziałka w 20' jest w sam raz ,do tego trzeba siedzieć daleko od 22' ,a mi to nie pasuje (miejsce i biurko).

Co do samego Samsunga 225BW - po odpowiednim skalibrowaniu go ,ustawieniu itd. monitor jest naprawdę dobry i jak za te pieniądze niezły sprzęcik. Ogólnie dałbym mu 7+/10. Do windowsa ,filmów jest bardzo dobry ,jednak ([edit]3)do gier 22 cale z rozdzielczością 1680x1050 nie nadają się ,po prostu rozdziałka jest za niska co do wielkości monitora ,nawet jak usiądzie się 2m od monitora ,(2) a dodając do tego matrycę TN wychodzi nie ciekawie (kolory ,ostrość) Tak więc ja odradzam kupna 22' do giercowania z taką rozdziałką.

1 - czy włączyłeś AA minimum x4 ?

2 - ostrość ? - na łączu cyfrowym nie wiem jak może być różnica między TN a IPS ... ( zakładam że oba mają wyłączone rozmywanie itp )

- kolory ? - dowody na to że jakość kolorów nie zależy praktycznie od typu matrycy ( tzn. TN może mieć lepsze niż IPS ) już dawałem ...

3- skoro od 22" musisz siedzieć w odległości 2m to od 20" musisz siedzieć w odległości ok 1,8 m bo różnica między nimi jeśli chodzi o wielkość to 10%

A ja się zastanawiam czy nie kupić CRT 22 cale za 400 zł :)

Jakość obrazu nieporównywalnie lepsza a cena...

Na CRT nie uzyskasz idealnej ostrości - to wynika z budowy - no jest to teoretycznie możliwe na masce trinitron ale niemożliwe praktycznie. Piszesz że jakość obrazu nieporównywalnie lepsza ... CRT mruga - LCD nie , CRT jak napisałem nie ma idealnej ostrości , geometrii ( ogólnie dopasowania miejsca pikseli na ekranie gdzie na LCD każdy piksel ma własne fizyczne położenie i nie ma przekłamań pod warunkiem transmisji przez DVI ), na CRT jest dodatkowo ryzyko wystąpienia zakłóceń ( wady transmisji analogowej ) .... pamiętaj że obecnie łącza analogowe na kartach graficznych są traktowane "po macoszemu" ...... więc gdzie ta "nieporównywalnie lepsza jakość" ??????

 

CRT ma swoje plusy podobnie jak LCD więc teksty typu "nieporówynwalnie itd. " są "chyba" mocno chybione .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... więc gdzie ta "nieporównywalnie lepsza jakość" ??????

- max rozdzelczość na monitorze 22" to 2048 x 1536 przy 86Hz, słabo?

- kąty - monitorów CRT ten problem nie dotyczy;

- polemizowałbym jeśli chodzi o słabą ostrość na CRTkach;

- cena w granicach 400zł za profesjonalny monitor 22" to jest całkiem niezly 'bargain' (biorąc pod uwagę 'owczy pęd' za LCDkami).

Zapotrzebowanie na LCDki rosnie, podobno w ciągu roku Polacy mają kupic 300tys telewizorów LCD, więc jeśli ktoś liczy na wejście nowych technologii i masową obniżkę cen to jest moim zdaniem w mylnym błędzie. Najpierw rynek musi się nasycić a to prędko nie nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ankiety na pclabie juz połowa uzytkowników ma LCD, kupowanie crt 22" to bezsens radził bym kupic przeciętne niedrogie LCD, przyzwyczaisz się do tej "jakosci" a pozniej przesiadka na lepszy model na SIPS to bedzie jak przepaść.

 

CRT w zyciu bym juz nie kupił, wole nawet słabe tanie uzywane LCD niz CRT, sam kupiłem ponad poł roku temu uzywaną 19" na TN za 400zł :) i jestem zadowolony.

 

IIYAMA 22" spisuje się coraz lepiej :), granie na WIDE to czysta przyjemność...

dzisiaj włączyłem na chwile stare 19" LCD i miałem wrazenie jakbym wszedł do ciasnego pomieszczenia hehehe, takie to malutkie i wąziutkie...

 

Jesli chodzi o ziarnistość to IIYAMA tez troche daje taki obraz szczegolnie widać na tunerze TV, jednak po wyregulowaniu przejsc gradientowych i lekkiej korekcji gammy tak aby dolne kolory były płynne problem znacznie się zmniejszył. Jednym słowem REGULACJA REGULACJA i po trzecie REGULACJA.

Dołączona grafika

http://www.friend.bun.pl/LCD/Iyyama1/images/dscf0160.jpg

 

 

obraz bez skalowania na DVI

http://www.friend.bun.pl/LCD/Iyyama1/images/dscf0159.jpg

 

Gra w 1024x768

http://www.friend.bun.pl/LCD/Iyyama1/images/dscf0057.jpg

 

Gra w 1440x900

http://www.friend.bun.pl/LCD/Iyyama1/images/dscf0055.jpg

 

Gra w 1680x1050

http://www.friend.bun.pl/LCD/Iyyama1/images/dscf0056.jpg

 

Czerń

http://www.friend.bun.pl/LCD/Iyyama1/images/dscf0104.jpg

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wielka prosbe do AVRAL`a i gmfriend`a B-)

 

czy moglibyscie sprawdzic input lagi jesli macie pod reka jakis crt (ewentualnie w stosunku do innego monitora lcd)

 

p.s. rowniez zaciekawil mnie tekst o upadlosci iiyamy :blink: skad masz takie informacje G-Dave??

Edytowane przez R.E.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moglibyscie sprawdzic input lagi jesli macie pod reka jakis crt (ewentualnie w stosunku do innego monitora lcd)

juz odpisałem na pw, zero odczuwalnego inputlagu

 

PS juz kolejny raz przekonuje się ze roznica między DVI a DSUB jest znikoma, podłączyłem kabel dsub i obraz jest taki sam,

powiem więcej: na dsubie udało mi sie uzyskać 1440x900x75Hz czego na DVI się nie da.

 

ech: na dzisiaj bym zaryzykował kupno fujitsu 22" z pixmani za 1260zł, DVI jest kompletnie zbędne...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. rowniez zaciekawil mnie tekst o upadlosci iiyamy :blink: skad masz takie informacje G-Dave??

Już w 3 sklepach mi o tym mówili, a gdzieś w internecie wyczytałem, że podobno IIYAME wykupił Samsung, ale ile w tym prawdy to sam nie wiem.

 

Może ktoś wie więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Szkoa że na www Iiyamy (japońskiej) nic o tym nie ma, na wikipedii japońskiej też nie. Iiyama przechodziła jakieś wykupywanie i inne transformacje na przełomie 2005/2006 ale do plajtowania to im jeszcze bardzo daleko. Kto takie rzeczy wymyśla to ja nie wiem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- max rozdzelczość na monitorze 22" to 2048 x 1536 przy 86Hz, słabo?

2- kąty - monitorów CRT ten problem nie dotyczy;

3- polemizowałbym jeśli chodzi o słabą ostrość na CRTkach;

4- cena w granicach 400zł za profesjonalny monitor 22" to jest całkiem niezly 'bargain' (biorąc pod uwagę 'owczy pęd' za LCDkami).

Zapotrzebowanie na LCDki rosnie, podobno w ciągu roku Polacy mają kupic 300tys telewizorów LCD, więc jeśli ktoś liczy na wejście nowych technologii i masową obniżkę cen to jest moim zdaniem w mylnym błędzie. Najpierw rynek musi się nasycić a to prędko nie nastąpi.

1 - tak, słabo - z dwóch powodów a- obraz już nie będzie ostry, b-86Hz to już mruganie .... zresztą na 17" też włączę Ci taką rozdzielczość ( przy ok 60 HZ dla modelu ~96 khz ) - i co z tego że taką włączę skoro i na 22" CRT i na 17" CRT obraz nie będzie ani stabilny ani ostry !!!

 

2- no pomijając nie płaskie CRT .... ale z drugiej strony nowoczesnych matryc IPS też ten problem nie dotyczy

 

3- nie napisałem że jest słaba tylko gorsza ze wzgl. fizycznych niż na wyświetlaczach ze stałym położeniem piksela .... ale jeśli nie masz karty typu matrox i chcesz pracować w wysokiej rozdziałce przy wysokim odśw. to mogę "w ślepo" powiedzieć że ostrość nie będzie dobra

 

4- profesjnalny NOWY monitor CRT ?????

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Szkoa że na www Iiyamy (japońskiej) nic o tym nie ma, na wikipedii japońskiej też nie. Iiyama przechodziła jakieś wykupywanie i inne transformacje na przełomie 2005/2006 ale do plajtowania to im jeszcze bardzo daleko. Kto takie rzeczy wymyśla to ja nie wiem :wink:

Nie rozumie po co tu ta ironia? Może źle określiłem to słowem plajta - powinienem użyć słowa kryzys ponieważ taką informację, dostałem od trzech różnych sprzedawców (z czego jeden mi mówił, że w tamtym okresie gdy mieli kryzys, miał kłopoty z realizacją gwarancji), a że w temacie nie siedzę to wolałem się upewnić tu na forum.

 

Poza tym przeczytałem w internecie, że wykupił ją Samsung co potwierdziło w części słowa sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - czy włączyłeś AA minimum x4 ?

2 - ostrość ? - na łączu cyfrowym nie wiem jak może być różnica między TN a IPS ... ( zakładam że oba mają wyłączone rozmywanie itp )

- kolory ? - dowody na to że jakość kolorów nie zależy praktycznie od typu matrycy ( tzn. TN może mieć lepsze niż IPS ) już dawałem ...

3- skoro od 22" musisz siedzieć w odległości 2m to od 20" musisz siedzieć w odległości ok 1,8 m bo różnica między nimi jeśli chodzi o wielkość to 10%

1 - włączone we wszystkich grach AAx4

2 - kumepl przyniósł swojego BenQ 19' FP91GP na MVA i widać bez cudowania że obraz ostrzejszy

- kolory - akurat w tym 225BW kolory są przebajerowane ,słabe przejścia za dużo zielenie i niebieskiego ,mimo wielu różnych ustawień ,nawet schodziłem z niebieskim i zielonym do 0 ,a i tak obraz był zielonkawy i niebieskawy względem tego co było na BenQ ,BenQ ma bardziej realistyczne kolory ,na 225BW biel jest niebieskawa ,a szary jest zielonkawy ,czerwonego też trochę za dużo ,ale już z nim mniejszy problem ,czasem nawet ładnie to wyglądało

3 - przy 22' siedze w odl. 1,5m i jest w sam raz ,przy 20' przeniose monitor tak jak powinien stać i wtedy będe jakieś 1,2,-1,3m od niego

 

Po prostu porównując te oba monitory bez wątpliwości BenQ jest dużo lepszy jeślo chodzi o obraz:

- nie smurzył ,za to 225BW leciutko smurzy ,niby troszeczkę ,ale niektórym wyczulonym FPP maniakom może to przeszkadzać ,a napewno zauważą to

- kąty ma dużo lepsze od 225BW ,w Samsungu te kąty to tragedia ,szczególnie gdy patrzy się w dół i w górę ,w bok szybko i znacznie żółknie obraz ,jeśli chce się oglądać nawet filmy to trzeba siedzieć dokładnie przed monitorem ,nie ma mowy o np. położeniu się na łóżku ,żeby było dobrze trzeba mieć linię oczu na środku monitora ,trochę niżej i już znacznie ciemnieje obraz ,trochę wyżej i znacznie jaśnieje ,z BenQ jest całkiem dobrze w tej sprawie ,może pare osób siedzieć obok siebie i oglądać film ,można niżej się ułożyć itd.

- czarny na BenQ jest naprawdę czarny ,nie ma co się czepiać ,na 225BW jest rozjaśniony ,różnica jest bardzo duża na niekorzyść 225BW ,podświetlenie ekranu to samo ,te paski na górze i na dole dobijają

-kolory lepsze ,bardziej realistyczne niż na 225BW ,na Samsugu nie ujrzymy bieli i szarości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...