Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Już byłem zdecydowany (a raczej zdesperowany) na Acera DVI jak tylko wejdzie... tymczasem okazało się że prawodpodobnie Iiyama przyjedzie do mnie z niemiec, przy okazji... Gwarancja Iiyamy jest międzynarodowa więc nie ma najmniejszych problemów... A cena w niemczech - 1250-1300 ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany (a raczej zdesperowany) na Acera DVI jak tylko wejdzie... tymczasem okazało się że prawodpodobnie Iiyama przyjedzie do mnie z niemiec, przy okazji... Gwarancja Iiyamy jest międzynarodowa więc nie ma najmniejszych problemów... A cena w niemczech - 1250-1300 ;x

Na pewno nie ma problemow z gwarancja??

Na pytanie do Iiyama Polska czy gwarancja Iiyamy zakupionej w Niemczech jest akceptowana w Polsce, dostalem odpowiedz:

 

"Tylko gwarancja serwisowa i tylko wg. 2 klasy normy ISO13406-2

Dodatkowo do rozpatrzenia reklamacji należy mieć dowód zakupu i gwarancję

jednocześnie."

 

Nie wiem czy dobrze zrozumialem.

Gwarancja serwisowa to 3 letnia gwarancja door-to-door? Czyli w razie uszkodzenia przyjezdza kurier i zabiera? Z odpowiedzi od Iiaymy wynika tez, ze miesieczna gwarancja na wypalone pixle nie jest respektowana?

Zastanawiam sie czy nie zrobic czegos takiego: kumpel kupilby mi Iiyame w Niemczech i przez 1m-c sprawdzilby czy nie wyskoczyly pixle. W razie czego wymienilby na nowa w Niemczech, a po m-cu poprawnej pracy zabralbym ja spowrotem.

 

pozdrawiam

chojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany (a raczej zdesperowany) na Acera DVI jak tylko wejdzie... tymczasem okazało się że prawodpodobnie Iiyama przyjedzie do mnie z niemiec, przy okazji... Gwarancja Iiyamy jest międzynarodowa więc nie ma najmniejszych problemów... A cena w niemczech - 1250-1300 ;x

Taka cena jest już rozsądna. Kiedy go dostaniesz to postaraj się stwierdzić obecność/nieobecność FRC ( please :rolleyes: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

E-mail:sarkazz@gmail.com

 

Komentarze:Czy monitory Iiyama sa objete miedzynarodowa gwarancja, np. czy

kupujac monitor w Niemczech, mam równiez mozliwosc naprawy monitora w

systemie door2door, lub przy osobistym dostarczeniu do serwisu (oczywiscie

posiadajac wszystkie dokumenty potwierdzajace zakup (paragon + karta

gwarancyjna)) w Polsce ?

 

ODP

 

Tak

Po okazaniu (paragonu + karta gwarancyjna)monitor będzie naprawiony wg.

warunków gwarancji w systemie door to door.

 

+

 

Gwarancja na monitory marki iiyama opiera się na postanowieniach ustawowych, przy czym okres gwarancji na usterki, które nie zostały stwierdzone w ramach regulaminowego obowiązku klienta sprawdzenia przedmiotu kupna i zgłoszenia reklamacji, wynosi 36 miesięcy, o ile miejscem pobytu lub miejscem pracy właściciela monitora jest obszar Republiki Federalnej Niemiec, Republiki Austrii, Polski lub Republiki Czeskiej.

 

Gwarancja na piksele obowiązuje tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży, i to chyba przez nie się to załatwia, co nie?

 

 

Taka cena jest już rozsądna. Kiedy go dostaniesz to postaraj się stwierdzić obecność/nieobecność FRC ( please :rolleyes: ).

To dopiero w okolicach połowy grudnia (o ile znajomy pojedzie), więc trzeba będzie trochę poczekać... Poza tym nie wiem jeszcze jak wygląda dostępność fizyczna tych monitorów w sklepach (ktoś tam na pclab narzekał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większa płynnośc w grze UT2004 i podobnych, teraz standardowo mam 75Hz na 19" LCD i przełączyłem na chwile na 60Hz - jest zdecydowanie gorzej, wniosek: 15katek więcej to spora widoczna roznica w płynności szybkich strzelanek...

 

a czy w nizszej rozdziałce np 1440x900 da się cos więcej niz 60Hz ?

A vsync probowal wylaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja, powiedzcie mi co lepiej wziac Samsunga SyncMaster 215TW czy 225bw, o pierwszym slyszalem ze jego jedyna wada jest smuzenie w grach, ale tak to bardzo spoko monitor na lepszej matrycy niz 225bw,interesuja mnie tylko te dwa modele ze wzgledu na hdcp,bo iyama chyba tego nie ma co nie? ktory byscie proponowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A vsync probowal wylaczyc?

Wyłączenie synchronizacji sprawia że widzimy więcej ale "fragmentów ramek" przez co obraz jest zniekształcony ( np. przesuwamy "punkt widzenia" w danej grze w np. lewo i pionowy słup jest "pocięty" ).

 

Wyłączenie synchronizacji nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. 20" ma 0,25 plamke? Ja mam teraz na CRT... 0,2? ;d Co kogo plamka obchodzi, rozmiar się liczy ;d

Może posługujcie się "wielkością piksela" a nie "plamką" ... bo plamka na CRT a plamka na LCD to zupełnie inna bajka, inna książka , inny @#$%^ gatunek literacki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurna, dajcie spokój z takimi postami.

Szkoda zaśmiecąć ciekawego wątku.

kazdy lubi to co lubi ...

 

 

Test usera belinei 22" W Aristline

http://www.widescreengamingforum.com/forum...opic.php?t=7627

 

jak widać belinea to dokładne ksero (obudowa) iiyamy

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemieckich cennikach pojawił się :

 

Acer 22" 2223W ET.L840B.041 800:1 5ms HDCP 500Euro!!!

2398439[/snapback]

OT:

Acer 26" AL2616W ET.L8208.001 800:1 6ms VA 872Euro!!!

http://www.heise.de/preisvergleich/a227635.html

OT: i znowu panel z dziwacznie dużym pikselkiem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawe czy ten nowy ACER ma FRC ...

OT: i znowu panel z dziwacznie dużym pikselkiem :|

Jak chcesz mały to kup 23" ( 0,258 ) albo 30" ( ok 0,25 ) - poza tym czy piksel 0,286 jest taki duży ? Jest mniejszy niż na 19" 5:4 i 15" 4:3 gdzie też znajdą się ludzie twierdzący że jest za mały ! Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...