Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

kontrast na papierze bo de facto juz kontrast 600:1 jest wystarczajacy.

to ze ferrari jezdzi 300km/h nie znaczy ze taka predkoscia sie jezdzi nim i jest w ogole to mozliwe.

 

o to pewnie koledze wczesniej chodzilo.

 

ateraz pytanko...

tanie panoramy 22" tudziez 24".. da sie w ogole w polsce dostac? w sensie do 2500zl... ALE NIE TN :)

Jesli chodzi o ten kontrast to wazne jest to aby byl jak najwiekszy przy jak najmniejszej jasnosci .

Ten model 22" ma jasnosc 258 cd ( i na takiej jest to 843:1 ) wiec po jej zmniejszeniu bedzie mial i tak wysoki kontrast uzyteczny bo jasnosc z kontrastem ok 840 jest stosunkowo niewielka i nie ma potrzeby znacznej redukcji.

 

Co do VA i 22" to chyba nawet CMO (ktore mialo byc VA ) jest TN - wiec raczej nie ma. A 24" to juz ponad 3 tys ....

 

Tak, o to mi chodziło. Żeby osiągnąć taki kontrast trzeba poświęcić zdrowie oczu, zresztą podobnie ma się to z kolorami. Na niższym kontraście nie jest tak fajnie...

Lipa jest, przed chwilą szukałem jest 24" HP na S-PVA za 3,300. Trzeba będzie poczekać do 2007 na coś sensownego.... Teraz modne są 19/20 panoramy na TN. No i 22 na TN teraz wejdą, super odlotowo.

Jesli dobrze ustawisz to nic nie poswiecasz ( nie czyta sie na LCD na tle o wartosci 255/255/255 )

 

Co do roku 2007 to juz lepiej celowac w model 26" ( 0,286 ) lub nawet 27" ( 0,303 ) a nie meczyc oczu na pikselu 0,27 ( modele 21 i 24 " - nadal nieco malawy )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek viewsonika 22" VX2235WMhttp://

 

Trochęinne parametry od tych podanych wcześniej:

 

Type .......................... 22" Wide TN Colour TFT active matrix ESXGA+ LCD

Display Area................ 47.4cm horizontal x 29.6cm vertical: 55.9cm diagonal

Pixel Pitch ................... 0.282mm

Optimum Resolution..... 1680 x 1050@ 60Hz

Pixel Clock.................. 150MHz

Contrast Ratio.............. 700:1 (typ.)

Viewing Angle.............. 150°horizontal,140° vertical (at 10:1)

Responce Time............ 5ms (off on off)(typ.)

Colour support............ 16.2M colours (6-bit+2-bit FRC)

Light Source................ long life, 40000 hrs. (min)

Brightness.................. 280cd/m2

Panel Surface............. Anti-glare (3H)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten acer wyglada ciekawie ;) niska cena jak na 24' paramety tez nie sa zle, ciekawe jak u niego ze smuzeniem

Nigdy nie umiałem używać pixel persistence analyzera, ale jak dla mnie jest OK. Matryca AFAIK Samsunga nie AUO.

Niestety ten Acer jak i ostatnie modele (serii xx16/17) ma dosyć denerwującą przypadłość - Auto Adjust co zmianę trybu i przy starcie komputra jest to ciut irytujące tymbardziej że potrafi się źle ustawić i trzeba kliknąc palcem.

 

Ja swoje sprzedałem jak zobaczyłem że dostępny jest już model AL2423W i zostałem bez monitora, bo nigdzie fizycznie 2323W nie ma :(

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozemy na razie zapomniec o slicznym TN3 :?

 

A masz pewność, że ten viewsonik 22" VX2235WM to TN3 ?

 

Poza tym czekam na monitor na matrycy Samsunga wymienionej na początku wątku. IMO wtedy dopiero okaże się co jest to TN3 warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20" kontra 22" czy jest wyraznie większy...?

 

http://product.pcpop.com/000028886/Picture/000216307.html

http://product.pcpop.com/000028886/Picture/000216306.html

 

Choć osobiście nie jestem pewien czy ten z lewej to AL1916W czy AL2016Ws ?

 

DVI jest :)

http://product.pcpop.com/000028886/Picture/000216312.html

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ten monitor jest dostępny gdzieś poza sklepem digitalo.pl (tam teoretycznie jest)?

w komputroniku mają go w spisie ale nie mają w magazynie a pozatym kosztuje 2189zł czyli prawie 300zł wiecej.

szukałem na allegro ale tez nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ten monitor jest dostępny gdzieś poza sklepem digitalo.pl (tam teoretycznie jest)?

Nie ma szans, ten acer jest dostepny tylko w 2 sklepach w niemczech i 1 u nas.

Wynika z tego ze firma acer nie wprowadziła jeszcze oficjalnie tego modelu.

 

(na allegro jest bo sprzedaje tam firma digitalo.de/pl))

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, ten acer jest dostepny tylko w 2 sklepach w niemczech i 1 u nas.

Wynika z tego ze firma acer nie wprowadziła jeszcze oficjalnie tego modelu.

a wiadomo coś na temat tego kiedy może się pojawić w innych sklepach tzn kiedy ACER wprowadzi ten model oficjalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Acer jak i ostatnie modele (serii xx16/17) ma dosyć denerwującą przypadłość - Auto Adjust co zmianę trybu i przy starcie komputra jest to ciut irytujące tymbardziej że potrafi się źle ustawić i trzeba kliknąc palcem.

One wszystkie tak maja. Mam acera sprzed 3 lat i tez co zmiane trybu wyskakuje okienko autoadjusta. Natomiast problem znika jak mam go podlaczonego przez dvi wtedy wszystko jest ok.

Inna sprawa, ze ciezko zobaczyc ekran bootowania bo pierwsze x sekund monitor z dvi i d-subem poswieca na przeskanowanie wejsc (+ jeszcze troche na jakis s-video itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche OT22" ale najtanszym wartym zainteresowania 24" LCD jest HP L2465 3365zł:

http://www.tre.pl/index.php?docid=abctowar&id=44702

 

ma wszystko co potrzeba a czeski tescik z potwierdza ze jest szybki i na SPVA samsunga:

http://www.svethardware.cz/art_doc-991A15A...A9003B647C.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując 2219w:

-ma DVI (zakłądając że ta wersja 2216w z chinsko-japonsko-koreańskiej strony z fotkami to to samo co sprzedawane u nas)

-można go dostać tylko w digit... za 1899zł

Czy miał ktoś do czynienia z tym sklepem, albo czy jest jakiś posiadacz 2216w żeby potwierdzić że ten polskorynkowy w 1000% ma DVI ? Bo mocno się zastanawiam nad zakupem i wymianą mojego LG 1940B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując 2219w:

-ma DVI (zakłądając że ta wersja 2216w z chinsko-japonsko-koreańskiej strony z fotkami to to samo co sprzedawane u nas)

-można go dostać tylko w digit... za 1899zł

Czy miał ktoś do czynienia z tym sklepem, albo czy jest jakiś posiadacz 2216w żeby potwierdzić że ten polskorynkowy w 1000% ma DVI ? Bo mocno się zastanawiam nad zakupem i wymianą mojego LG 1940B

mozesz zaryzykować kupno, ale niektore pozycje w sklepie digitalo.pl są wyraznie drozsze od przeciętnej ceny u nas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem maila do digitalo z pytaniami odnosnie 2216w i... rozczarowanie, odpisano mi ze kolor jest czarny a ramka srebrna (chyba na fotkach z wczesniejszego linku tego nie bylo), a na pytanie czy na 100% posiada DVI odpowiedziany zostalem ze 2216w posiada styk VGA (na fotkach jest DVIU jak byk) no i zgłupiałem.

To możliwe żeby ta sama rzecz tej samej firmy o nazwie 2216w była w różnych krajach różną rzeczą ? były takie przypadki w monitorologii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Acer'ach nazwa handlowa jest niewiążąca.

 

Istotny jest batch, czyli jeżeli chcesz to samo co na pcpop to interesuje Cię ET.L7409.039. Kwestia tego czy będzie dostępny u polskich dystrybutorów to narazie wróżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W siriusie podobnie jak w komputroniku acer jest w katalogu, cena kosmiczna, wersja srebrna bez DVI.

Na koreanskiej stronie były fotki wersji 2216W bd (b-black d-DVI tak przypuszczam)

 

 

19 CRT vs 22LCD Acer:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK ! ...

To już wiem gdzie w połowie Września kupuje monitor :twisted:

Kyle jak zwykle spadasz z nieba

Już się bałem, że nie dostane go nigdzie prócz drogiego siriusa... bo to chyba aktualnie najlepszy wybór z 22-jek ?

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...