Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Santi Ty masz Viewsonica ?

Tak.

 

Zastanawiaja mnie tez ceny 22". Tego Cheimei mozna zamowic za 549$ (dostepnosc w drugiej polowie sierpnia) --->http://www.aussiepcshop.com/product_info.p...02e410e94df5c77. Czyli u nas 'bite' 2500PLN jak nie wiecej. A ten Acer ma w koncu DVI czy nikt jeszcze tego nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Zastanawiaja mnie tez ceny 22". Tego Cheimei mozna zamowic za 549$ (dostepnosc w drugiej polowie sierpnia) --->http://www.aussiepcshop.com/product_info.p...02e410e94df5c77. Czyli u nas 'bite' 2500PLN jak nie wiecej. A ten Acer ma w koncu DVI czy nikt jeszcze tego nie wie?

Ja myślę żę będzie kosztował mniej niż 2000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mala zagadka. W specyfikacji Westinghouse LCM-22w2 na oficjalnej stronie jest podane, ze ten monitor ma palete barw 16,2mln. :? Prawda to czy blad w opisie?

http://www.westinghousedigital.com/pc-60-3...en-monitor.aspx

 

Pare zdjec tego montiorka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocena 9.4/10

 

Z podsumowania "This unit is very clear for text use, plays HD movies with stunning clarity, and does very well when it comes to gaming. It is an all around great monitor that anyone would be lucky to own. As more games are supporting 1680x1050 widescreen resolutions, it's only going to get better and better in the future. Speaking of future, this monitor is built to take care of you as it supports HDCP that will be a requirement for BluRay and HD-DVD playback on your computer"

 

Czytasz ty, to co linkujesz? Cóż tam nieciekawego zauważyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale test znaleźliście... Bez testu kolorów, kątów widzenia, natomiast zrobił screeny menu... 22" na TN to porażka pod każdym względem i jak monitor dostaje 9,4/10 to śmiech roznosi się na sali... (to jest TN co nie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To be honest, I'd like to keep my 2185W because it looks great beside the Samsung LCD"

A w minusach autor pisze, że "I don't get to keep it.". Sugeruję uważniejsze czytanie tekstu, szczególnie w j. obcych- zaowocuje to ich pełnym zrozumieniem, bo cytowane przez ciebie zdanie to ironia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w minusach autor pisze, że "I don't get to keep it.". Sugeruję uważniejsze czytanie tekstu, szczególnie w j. obcych- zaowocuje to ich pełnym zrozumieniem, bo cytowane przez ciebie zdanie to ironia.

Trafnie spostrzezenie. ( ze to zdanie to ironia )

 

------------------------

 

->Sarkaz

to nie jest zwykle TN .....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Sarkaz

to nie jest zwykle TN .....

a-si TFT active matrix

 

to nie naprawa optymizmem ;/ na dobre duże panoramy trzeba będzie jeszcze poczekać, na razie ceny sensownych modeli są przerażające.

 

EDIT

 

takie matryce sie stosuje zamiennie z TN w najtanszych monitorach... jak dla mnie TN to nie jest lcd tylko badziew, siostra ma w notebooku Asusa takie "lcd" i to az przykro sie robi z powodu kolorow/kątów.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a-si TFT active matrix

 

to nie naprawa optymizmem ;/ na dobre duże panoramy trzeba będzie jeszcze poczekać, na razie ceny sensownych modeli są przerażające.

 

EDIT

 

takie matryce sie stosuje zamiennie z TN w najtanszych monitorach... jak dla mnie TN to nie jest lcd tylko badziew, siostra ma w notebooku Asusa takie "lcd" i to az przykro sie robi z powodu kolorow/kątów.

Co nieoptymistycznego widzisz ? :wink:

 

Jak mozesz porownywac katy 120 st do 160 st ....... i color gamut 45% do 72% ......... - czyli mowisz ze tn to szajs majac przed oczyma przyklad najgorszych jej przedstawicieli ( katy 120 i 45% gamut )

 

To tak jak bys powiedzial ze nie kupisz samochodu bo maluch jest badziew.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w minusach autor pisze, że "I don't get to keep it.". Sugeruję uważniejsze czytanie tekstu, szczególnie w j. obcych- zaowocuje to ich pełnym zrozumieniem, bo cytowane przez ciebie zdanie to ironia.

owszem moj angielski jest słaby, więc proszę napiszcie mi (najlepiej na PW) tłumaczenie/sens ostatnich zdan z podsumowania:

 

"On one hand the 225BW edges ahead in terms of size, but the Gateway LCD has more features like PiP, AutoPivot and S-Video, Composite & Component video inputs as well as a built in USB2.0 Hub. To be honest, I'd like to keep my 2185W because it looks great beside the Samsung LCD. A desktop of 3360x1050 is not easy to give up, but I do have to send Samsung back their display."

 

 

oraz Cons:

 

"Unevenly lit at top left.

Display is quite "blue" until you tweak it down.

I don't get to keep it."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze tn to szajs majac przed oczyma przyklad najgorszych jej przedstawicieli

Miałem okazje zobaczyć niejeden monitor na TN, od najtańszych po jakieś śmieszne Iiyamy których cena nie odzwierciedla możliwości. Już pomijam kąty widzenia które w przypadku panoramy MUSZĄ BYĆ DOBRE, to najbardziej w TN denerwuje mnie specyficzna ziarnistość obrazu, coś czego przy MVA/PVA/IPS nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem moj angielski jest słaby, więc proszę napiszcie mi (najlepiej na PW) tłumaczenie/sens ostatnich zdan z podsumowania:

 

"On one hand the 225BW edges ahead in terms of size, but the Gateway LCD has more features like PiP, AutoPivot and S-Video, Composite & Component video inputs as well as a built in USB2.0 Hub. To be honest, I'd like to keep my 2185W because it looks great beside the Samsung LCD. A desktop of 3360x1050 is not easy to give up, but I do have to send Samsung back their display."

oraz Cons:

 

"Unevenly lit at top left.

Display is quite "blue" until you tweak it down.

I don't get to keep it."

Z jednej strony 225bw przoduje w rozmiarze ale Gateway ma wiecej dodatkow jak PIP, Autopivot i wejscia S-video, composite & component jak i hub USB2.0. Badzmy szczerzy , zatrzymam mojego 2185 ( Gateway ) bo wyglada ladniej niz Samsung.

Pulpit 3360x1050 nie jest latwy do poddania ( czyli jest cool ) , ale musze oddac im spowrotem ich wyswietlacz ( Samsunga )

 

Wyswietlacz jest niebieskawy ( ? ) poki nie skorygujesz tego - czyli pewnie trzeba niebieski zminimalizowac nieco

Nie moge go zatrzymac

 

*************

 

Unevenly lit at top left pierwszego czlonu nie rozumiem

 

Unevenly lit at top left - nierowno podswietlony w lewym gornym rogu

aaaaaa prawie tak myslalem :wink: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje zobaczyć niejeden monitor na TN, od najtańszych po jakieś śmieszne Iiyamy których cena nie odzwierciedla możliwości. Już pomijam kąty widzenia które w przypadku panoramy MUSZĄ BYĆ DOBRE, to najbardziej w TN denerwuje mnie specyficzna ziarnistość obrazu, coś czego przy MVA/PVA/IPS nie ma.

Nie musza nie kazdy bierze panorame, zeby ogladac filmy w 10 osob. Do grania na kompie czy pracy z tekstem nie musisz miec 170 w poziomie.

 

A wlasnie kupil ktos w koncu tego acer 2216Ws ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musza nie kazdy bierze panorame, zeby ogladac filmy w 10 osob. Do grania na kompie czy pracy z tekstem nie musisz miec 170 w poziomie.

Nie bo po co, w końcu przekłamania kolorów w ogóle nie wpływają na komfort, a wyobraż sobie wole się rozwalić na fotelu niż siedzieć prosto idealnie przed ekranem... I do tego nie trzeba 10 osób, wystarczy jedna - i już TN pokazuje klase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo po co, w końcu przekłamania kolorów w ogóle nie wpływają na komfort, a wyobraż sobie wole się rozwalić na fotelu niż siedzieć prosto idealnie przed ekranem... I do tego nie trzeba 10 osób, wystarczy jedna - i już TN pokazuje klase.

O jakim modelu TN mowisz ? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalizuje, bo wszystkie monitory na TN są jednakowo beznadziejne.

Wiec jestes w bledzie bo widzialem matryce ( patrze na nia ) TN z nowoczesnego notebooka i jest wyraznie gorsza od w miare nowoczesnej TN przeznaczonej do stacjonarnych LCD ( ale tez mi nie odpowiadala ) .... o najnowszych TN3 nie mowie bo narazie jeszcze nie sa popularne ani za bardzo dostepne ( a modele 22" beda na nich oparte ). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że widziałeś, popatrz też sobie na matryce VA i porównaj je z nowoczesnymi TN. Zupełnie inna liga, zarówno jakościowo,jak i niestety - cenowo.

Tych TN3 jeszcze nie ma na polkach wiec sobie raczej nie porownam ale poczytaj sobie test Gateway VA 21" i Samsung TN 22". Tak poza tym to faktycznie inna liga jesli chodzi o predkosc matrycy ( VA 8 ms GTG - TN3 2 ms GTG ). Poza tym te TN maja lepszy kontrast niz niejedna dzisiejsza VA ( nie ustepuje VA o deklarowanym 1000:1 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super, mają ekstra czas reakcji i kontrast na papierze. Ustaw taki normalnie to oślepniesz w tydzień. Mnie interesują kąty, i wygląd matrycy - tzn. brak paskudnej ziarnistości obrazu znanej z TN. Zresztą nie bez powodu monitory na TN są tańsze... bo są po prostu gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super, mają ekstra czas reakcji i kontrast na papierze. Ustaw taki normalnie to oślepniesz w tydzień. Mnie interesują kąty, i wygląd matrycy - tzn. brak paskudnej ziarnistości obrazu znanej z TN. Zresztą nie bez powodu monitory na TN są tańsze... bo są po prostu gorsze.

Kontrast na papierze ..... o czym Ty mowisz ??

 

Masz "papierowy kontrast" :lol:

http://www.monitor4u.co.kr/review/review4u...nt.asp?idx=1078 - zmierzony w tym modelu 22" kotrast to 843:1 czyli nawet minimalnie wiecej niz matrycach VA z deklarowanym 1000:1 ( realnie 830:1 )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super, mają ekstra czas reakcji i kontrast na papierze. Ustaw taki normalnie to oślepniesz w tydzień. Mnie interesują kąty, i wygląd matrycy - tzn. brak paskudnej ziarnistości obrazu znanej z TN. Zresztą nie bez powodu monitory na TN są tańsze... bo są po prostu gorsze.

Tu sie nie zgodze. Kontrast na tych nowych matrycach TN zostal zmierzony i wynik byl na poziomie 800:1. Moj ViewSonic (P-MVA) mial zmierzony kontrast i jest on na poziomie 650:1, a w specyfikacji jest podane 800:1. Widac wiec, ze nowa TN daje rade z kontrastem. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrast na papierze bo de facto juz kontrast 600:1 jest wystarczajacy.

to ze ferrari jezdzi 300km/h nie znaczy ze taka predkoscia sie jezdzi nim i jest w ogole to mozliwe.

 

o to pewnie koledze wczesniej chodzilo.

 

ateraz pytanko...

tanie panoramy 22" tudziez 24".. da sie w ogole w polsce dostac? w sensie do 2500zl... ALE NIE TN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrast na papierze bo de facto juz kontrast 600:1 jest wystarczajacy.

to ze ferrari jezdzi 300km/h nie znaczy ze taka predkoscia sie jezdzi nim i jest w ogole to mozliwe.

 

o to pewnie koledze wczesniej chodzilo.

Tak, o to mi chodziło. Żeby osiągnąć taki kontrast trzeba poświęcić zdrowie oczu, zresztą podobnie ma się to z kolorami. Na niższym kontraście nie jest tak fajnie...

 

ateraz pytanko...

tanie panoramy 22" tudziez 24".. da sie w ogole w polsce dostac? w sensie do 2500zl... ALE NIE TN :)

 

Lipa jest, przed chwilą szukałem jest 24" HP na S-PVA za 3,300. Trzeba będzie poczekać do 2007 na coś sensownego.... Teraz modne są 19/20 panoramy na TN. No i 22 na TN teraz wejdą, super odlotowo.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...