Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

no tak

 

W tym teście widać że mierzony kontrast monitora na matrycy CMO 22" ( dekl. 700:1 ) wynosi 843:1 ( śr. ) .

 

:rolleyes:

 

A od kiedy to, kraje kultury Zachodniej posługują się nowoczesną odmianą pisma obrazkowego ? :blink:

 

Widziałem wcześniej ten "test", dlatego zadałem Ci delikatne pytanie odnośnie wiarygodności tezy którą postawiłeś. Nie znam kultury wszystkich krajów wschodnio-azjatyckich, ale co nieco czytałem o chińskiej. Być może zainteresuje Cię info, że panuje tam kultura korupcyjna, w naszym Zachodnim sensie. Tam nikt nie wstydzi się korupcji, tylko chlubi się nią. Jedną z głównych miar, wg. których oceniany jest tam człowiek, jest wielkość i siła jego zaplecza korupcyjnego. Zaplecze takie to, to grupa ludzi wpływowych, którzy mogą coś załatwić dzięki sile stanowisk lub kasy. Im bardziej takie załatwianie nie musi przejmować się prawem lub zwyczajami, tym lepiej świadczy to o danym zapleczu. Takie zaplecze korupcyjne ma swoją specjalną nazwę, niestety jej nie pamiętam.

 

W świetle poniżej opisanego zjawiska, mam nadzieję, że zgodzisz się z tezą, iż do azjatyckich testów należy podchodzić z dużą dozą wstrzemięźliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. po prostu wiedziałem że się do kwestii pochodzenia jednego testu przyczepisz B-) :angry: :wink:

 

Chciałeś powiedzieć "jedynego" :)

 

"Przyczepisz" ? Tylko spytałem czy znasz jakiś test z obszaru kultury Zachodniej. A Ty, ku memu zdziwieniu, rzekłeś "Tak".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemczech 22" ACER AL2216W czarny z DVI kosztuje 399 € czyli ok 1600 PLN , u nas srebrny bez DVI kosztuje ok 1800-1900 PLN ... :ploom: ....... POLSKA RULEZ ehh

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

:rolleyes:

 

A od kiedy to, kraje kultury Zachodniej posługują się nowoczesną odmianą pisma obrazkowego ? :blink:

 

Widziałem wcześniej ten "test", dlatego zadałem Ci delikatne pytanie odnośnie wiarygodności tezy którą postawiłeś. Nie znam kultury wszystkich krajów wschodnio-azjatyckich, ale co nieco czytałem o chińskiej. Być może zainteresuje Cię info, że panuje tam kultura korupcyjna, w naszym Zachodnim sensie. Tam nikt nie wstydzi się korupcji, tylko chlubi się nią. Jedną z głównych miar, wg. których oceniany jest tam człowiek, jest wielkość i siła jego zaplecza korupcyjnego. Zaplecze takie to, to grupa ludzi wpływowych, którzy mogą coś załatwić dzięki sile stanowisk lub kasy. Im bardziej takie załatwianie nie musi przejmować się prawem lub zwyczajami, tym lepiej świadczy to o danym zapleczu. Takie zaplecze korupcyjne ma swoją specjalną nazwę, niestety jej nie pamiętam.

 

W świetle poniżej opisanego zjawiska, mam nadzieję, że zgodzisz się z tezą, iż do azjatyckich testów należy podchodzić z dużą dozą wstrzemięźliwości.

Jest tam aż tak źle .... ?? Ten test nie wygląda na naciąganego ( są wady np. nierównomierność ) .... może są w tym mistrzami :rolleyes:

 

ps. po prostu wiedziałem że się do kwestii pochodzenia jednego testu przyczepisz B-) :angry: :wink:

 

ps2.

Chciałeś powiedzieć "jedynego" :)

 

"Przyczepisz" ? Tylko spytałem czy znasz jakiś test z obszaru kultury Zachodniej. A Ty, ku memu zdziwieniu, rzekłeś "Tak".

Pytanie było o testy potwierdzające moją tezę więc podałem 2 linki z których jeden był krzaczkowy
Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekac, na samsungi mirai viewsoniki

 

Edit: Samsung 225BW niestety cena ponad 480Euro:(

 

jesli chodzi o sprowadzanie to gostek ktory sprzedawał srebrne wersje na allegro ma taki teskt w podpisie aukcji:

"NA ŻYCZENIE MOGĘ WYSTAWIĆ KONKRETNY MODEL MONITORA, PROSZĘ PISAĆ MEILE JAKI PAŃSTWO POTRZEBUJĄ MONITOR A JA PODAM CENĘ I PRZY CHĘCI ZAKUPU WYSTAWIĘ GO NA ALLEGRO. ZAPRASZAM."

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekac, na samsungi mirai viewsoniki

 

jesli chodzi o sprowadzanie to gostek ktory sprzedawał srebrne wersje na allegro ma taki teskt w podpisie aukcji:

"NA ŻYCZENIE MOGĘ WYSTAWIĆ KONKRETNY MODEL MONITORA, PROSZĘ PISAĆ MEILE JAKI PAŃSTWO POTRZEBUJĄ MONITOR A JA PODAM CENĘ I PRZY CHĘCI ZAKUPU WYSTAWIĘ GO NA ALLEGRO. ZAPRASZAM."

Jeśli chodzi o czekanie na Samsungi, Wievsoniki czy mirai .... zgadzam się . Zresztą co myślicie o tym że w przyszłym roku LCD mają być tańsze o 30% ? ( źr. Chip - [Reuters] - powodem ma być nadprodukcja ) Jeśli do tego dodamy konkurujące modele 22" to ceny powinny być naprawdę ...... rozsądne.

 

Co do sprowadzania : jeśli on ma wersję tańszą za np. 1830 PLN czy nawet 1750 to po ile by sprzedał z DVI ? 2000 PLN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp dziwna sprawa, powinien się wysilić o te DVI do Niemiec, lepiej by mu szły, ale nie wiem...

 

Ile trzeba czekać będzie na owe Samsungi, Viewsonici i Mirai ? kurcze, miałem cichą nadzieje na monitor w tym miesiącu, czyżby miało nie wypalić ... :?

 

Kyle sądze, ze z DVI tyle by chciał, albo może troszkę mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej zastanawialem sie nad tym monitorem

 

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?sk...d=1142292834310

 

byl w cenie 400$ jednak troche sie spoznilem :( . Przemawialo za nim to ze posiadal 1 composite, 1 S-video,

 

 

No ale z tego co widze pojawilo sie cos takiego

 

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?sk...d=1152837304703

 

Co o nim myslicie ?? Cena nawet przystepna. Lepszy bedzie od ACERA 22' ??

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej zastanawialem sie nad tym monitorem

 

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?sk...d=1142292834310

 

byl w cenie 400$ jednak troche sie spoznilem :( . Przemawialo za nim to ze posiadal 1 composite, 1 S-video,

No ale z tego co widze pojawilo sie cos takiego

 

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?sk...d=1152837304703

 

Co o nim myslicie ?? Cena nawet przystepna. Lepszy bedzie od ACERA 22' ??

Niedopatrzyłem się jakichś wad ( m.in. ma DVI ), tylko nie widzę dł. gwarancji. Za 1200 PLN sam bym go kupił ( jeśli miałby 3L gw. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam własnie kase na monitor... no i wpadam w szał, bo nie ma nigdzie 22-jki za około 2000zł z DVI, i nie wiem kiedy się ich doczekam, niezły dylemat :(

jutro gostek ma napisac na pewnym forum info o acerze (czy ma dvi czy nie) bo odbiera go z pixmanii

 

na digitalo potaniał do 1799zł ale niestety bez DVI

 

viewsonik 22" pojawił się w katalogu polskiej hurtowni

http://www.rrc.com.pl/index.php?strona=ofe...=451&div=fd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, viewsonik, pasuje... gmfriend wielka prośba do Ciebie - napisz jutro o tym acerze z pixmanii

No a ten viewsonik wszystko fajnie, w katalogu jest, można zamawiać, 3 lata gwarancji, tylko jak z ceną?

Jeśli ten acer z pixmani będzie bez DVI, to zamawiam najprawdopodobniej viewsonika, odbiega on od acera ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten acer z pixmani będzie bez DVI, to zamawiam najprawdopodobniej viewsonika, odbiega on od acera ? ...

viewsonik - patrząc na inne monitory to jest lepszy od acera tylko dla mnie wygld VX2235 jest do d...

trzeba by napisac do gvcnet bo oni handlują detalicznie viewsonikami, obie firmy(RRC) są we Wrocławiu...

o acerze oczywiscie napiszę jak tylko cos sie dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś gwiazdka z nieba ? Najpierw finanse na monitor, dziś taka informacja, na dodatek Wrocław jest koło mnie ;) napisze do nich, spytam o tego viewsonika... i oczywiście napisze czego się dowiedzialem.

 

edit : eh, no to niestety są ważniejsze wydatki a więc monitor poczeka z tydzień, myśle że góra 2. Oczywiście napisałem maila do tego sklepu, a odpowiedź napiszę - jak dostane

 

edit 2:

 

Witam.

To jest nowość w ofercie producenta. VS jeszcze ich nie wyprodukował -

Pierwszą dostawę mamy zaplanowaną na koniec wrzesnia.

Cena obecnie wynosi 1750 PLN netto (2135 pln brutto)Jest to cena

wyliczona po dzisiejszym kursie EURO (1E=3,9885pln)

Jeżeli będzie Pan chciał dokonać u nas zakupu, to proszę o przesłanie do

mnie zamówienie mailem.

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Viewsonic pozostaje w tym momencie najlepszym wyborem. Jeśli nic się do końca miesiąca nie zmieni (czyt. nie pojawi nowego) to prawdopodobnie jego będę zamawiać. No i relacja też bedzie, bo jakby inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...