Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

a więc tak chciałbym wybrać jeden z dwóch tych monitorów

IIYAMA E2200WS albo GATEWAY 2185W FDP

który z nich jak sądzicie? chodzi jak wiadomo użytki domowe (sporo filmów trochę gier i net, word) a jeśli nie te to który z takiego przedziału cenowego bo na Samsunga 215tw to niestety mnie nie stać ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w akcji Samsungi 19" panoramę i 19" w nowej stylistyce. Wyświetlany był pulpit z Visty. Jak dla mnie kolorki bardzo żywe, fajnie się to oglądało. Kąty w poziomie zupełnie wystarczające. Dół - wiadomo traci kontrast od razu, ale w sumie kto patrzy spod biurka (poza sporadycznymi przypadkami)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko na allegro się pojawił

 

niepotrafią podać na jakiej jest matrycy

 

EDIT: jeden sklep zabłyszczał w odpowiedzi na mejla: TYP MATRYCY TO : TN + FILM

i żaden inny :)

pozdrawiam

:D

Dodam tylko że pytanie było odpowiednio sprecyzowane.

 

Mam nadzieje że do PL nie trafiły matryce A. Za granicą ludzie co kupili tego Samsunga na A to w większości wymieniało go na S. Gdzieś te A muszą trafić :/

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z posiadaczy acera 2216 wsd by sie wypowiedzial czy ma jakies swiecace punkty na matrycy czy warto wymieniac czy ta wada tez wystepuje w wiekszosci . U mnie po 4 godzinach az 4 sie pojawily subpixele .

Prosze o odpowiedz .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszedł do mnie ten samsung z hurtowni (dostali tylko 7szt). zero martwych pikseli, w typie podane "s"

Do tej pory byłem zatwardziałym CRT-owcem, miałem 20 cali Eizo t67s.... powiem szczerze ,że po włączeniu, rzeczywiście szoook jeżeli chodzi o jakośc obrazu (mówię o pierwszych spostrzeżeniach czyli pulpit, net). Następnie załączyłem jakiegoś divx-a, troszkę entuzjazm opadł, widać wszystkie niedoskonałości filmu, CRT jakoś to kamuflował,ale tracąc właśnie przy tym na ostrości, kolorze. (obraz był niby bardziej mdły,ale mniej ukazywał wad). Postanowiłem więc podłączyć dodatkowo jako klona CRT....wszystko się potwierdziło, później jeszce dotarło do mnie ,że obraz jest większy na samsungu co dodatkowo pogarsza jakość wyświetlanego obrazu. Natomiast po włączeniu Prisona już jest ok (niby hdtv ale jest lepiej)

Postanowiłem włączyć jakieś gry: PES, Rainbow six, ghost. Po zarzuceniu Pesa, nie ukrywam, że doznałem szoku jeśli chodzi o jakość obraz. Dodatkowo zmieniłem rozdzielczośc na 1680-1050 (posiadam 7900GS 512dddr3 galaxy) obraz piękny, wyraźny, nie potrafię opisać, ale kosmos (patrzyłem wcześniej też na innych lcd-kach). Jedyne co mnie troszkę zmartwiło to....mimo 2ms zauważyłem lekkie, minimalne smużenie przy dłuższym przerzucie piłki, czy szybkim podaniu. Byłem tym zaskoczony, wyobrażam sobie co sie dzieje na wolniejszych matrycach, ale to kwestia przyzwyczajenia. Nie jest to uciążliwe, może moje odczucie jest takie ,bo gram w to codziennie po 2-3 godziny od pierwszej części jescze na playstation.

Rainbow także wyglądał ładnie, ale nie poczułem już takiej różnicy, może dlatego ,że tam dzieje sie wszsytko raczej w zaciemnionych miejscach.

Ghost to samo, ale tu zauważyłem włąśnie tą wadę czrnego koloru. tam gdzie wcześniej używałem noktowizora, tu można było teoretycznie iść bez niego. Wiadomo jak wyglądają na LCD lecący lekki dym, chmury....nic nadzwyczajnego. Za gry dałbym 4 na 5 pkt

Postanowiłem zarzucić DVD - jest naprawdę ok, kolorki bardzo ładne.

Potwierdziłęm to sobie zapuszczając prezentację DVD, którą niedawno robiłem przez 30 pare godzin, a zatem wszystkie zdjęcia i filmiki miałem jeszce przezd oczami....za kolory 5 na 5

Kąty boczne, naprawde jestem zaskoczony na plus. Siedze od komp. jakies 100-110 cm, próbowałem z boku i stwierdzam ,że trzeba naprawde sporo daleko aby cos sie zmieniło. Jedynie góra/dól są dość czułe. 4,5 na 5

Wygląd zewn. kwestia gustu. Mnie sie podoba czarna (odblaskowa) rama, jedynie troszkę wkurza mnie podświetlenie włącznika. są tam dwa niebieskie (teraz modne) ledy, które przy oglądaniu leżac, troszkę przeszkadzają. nie znalazłem możliwości wyłączenia. 4,5/5

Monitor posiada fabryczne ustawienia kolorów, jasności i kontrastu. Bardzo przydatne i dobrze skonfigurowane. Menu też jest ok i brak języka polskiego nie przeszkadza, bo jest czytelne. 5/5

Używałem do tej pory tylko ustawień skonfigurowanych. dopiero zacznę samemu sie bawić...ale nie wiem czy coś poprawie. Cała instrukcja i opis jest w necie. W opisach nigdzie nie ma ,że posiada HDCP, ale na naklejkach jest. Jutro podłączę pod "n" i zobacze.

 

Nie jest to może rzetelny dla wszystkich opis, ale może komuś sie przyda. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale wiem,że tylko filmy dobrej jakości będą łądnie wyglądały. Nawet po 30% skompresowaniu filmu,koncertu dvd widać diametralną róznicę w jakości (szczególnie w ciemnych miejscach- tworzą się tzw czarne-kolorowe kwadraty, to chyba grandienty)

 

PS: mam jeden problem, otóż widziałem to już na CRT ale teraz przy takiej wrażliwośći matrycy przeszkadza mi tak jakby załamujący się obraz podczas filmów, niektórych gier. tutaj widać ,że idzie to od dołu przez całą szerokość ekranu aż do góry. szczególnie w subedit i w pes-ie, a w powerdvd pojawiają się jakiej paski na dole, raz na górze, jak kiedyś na źle ustawionym video co to może być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gdzie kupiłeś i za ile?

To że to "S" to dobrze, składany na Słowacji? Podstawka czarna czy czarno-srebrna?

Co do zbyt jasnego czarnego to wydaje mi się ze to kwestia ustawienia brightnes i contrast. No ja prawdopodobnie będe jutro zamawiał. Co do filmów to może za blisko patrzysz? Mysle ze 2-3m będzie w sam raz.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 226 jest dostępny np TU

http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=46292

 

i tu za 1656zł

http://www.koyto2.pl/eSklep/prod.php?partnumber=SM226BW

 

i 17 sztuk w siriusie ale drogo 1780zł

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...22_SM226BW.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawka to czarny połysk, wygląda bardzo elegancko, jest okrągła i można ją przekręcać do okoła jednym palcem.

Jestem z Łodzi i sam handluję. Towar biorę bezpośrednio z hurtowni, ale cena w tym kyoto2 jest dobra.

 

W nocy patzryłem jeszcze filmy/filmiki w hdtv, kolory naprawdę piękne. to już nieprawda,że TN są gorsze !!

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: mam jeden problem, otóż widziałem to już na CRT ale teraz przy takiej wrażliwośći matrycy przeszkadza mi tak jakby załamujący się obraz podczas filmów, niektórych gier. tutaj widać ,że idzie to od dołu przez całą szerokość ekranu aż do góry. szczególnie w subedit i w pes-ie, a w powerdvd pojawiają się jakiej paski na dole, raz na górze, jak kiedyś na źle ustawionym video co to może być ??

Spróbuj włączyć VSync. Mnie pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kąty i tak są słabsze i to widać

pozatym do kolorów też się można doczepić ale i tak jest spora poprawa

 

BTW ma ktoś już jakieś dobrze przetestowane ustawienia do LG l226wt bo jakos nie mam czasu się za to zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem, wiem włąśnie. tylko dlaczego takie coś u mnie występuje ? czego to wina ?? przecież komp nie jest taki najgorszy. czy to wina sterów ??

Dlaczego jest rwanie ekranu ? to proste...

włacz frapsa i podaj jaki masz FPS w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy 50 fpsach może rwać - zauważyłem że im większa rozdziałka tym większe prawdopodobieństwo że będzie ścinać w poziomie. Przykład? Oblivion na 1600x1200 ( w pomieszczeniu, nie na zewnątrz) przy 50-70 fps mi rwało- Vsync włączyłem i kłopot z głowy (fpsów też mniej). W Americas Army to samo, z tym że w tej grze cały czas 85fps.

Czuje że po kupnie lcd 22" vsync będzie podstawą w każdej grze na rozdzielczości 1680x1050.

 

#erosito

ten Samsung Made in Slovakia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa recenzja 226BW:

 

http://www.trustedreviews.com/displays/rev...Master-226BW/p1

 

Mają też recenzje Acera:

 

http://www.trustedreviews.com/displays/rev...reen-Display/p1

 

iiyamy:

http://www.trustedreviews.com/displays/rev...reen-Monitor/p1

 

Viewsonic:

http://www.trustedreviews.com/displays/rev...nic-VG2230wm/p1

 

i jakiś Mirai:

http://www.trustedreviews.com/displays/rev...-LCD-monitor/p1

 

Jak narazie Samsung na czele. Chętnie bym zobaczył na tej stronie recke LG.

 

EDIT:

 

#erosito

 

kabel DVI jest załączony do opakowania?

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

 

Czytam ten wątek od jakiegoś czasu i nadal nie wiem czym się różnią poszczególne matryce.

Udało mi się kupić 226bw w wersji "S" Made in Slovakia z ostatniej dostawy (3 dni temu).

Jestem pod wrażeniem tego monitora (poprzedni Sony SMD-S94).

Kolory po prosu "bajka", smużenia nie zauważyłem.

 

Może ktos wyjaśni dlaczego polecają "S"?

 

Pozdrawiam

Sonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. forum http://www.hardforum.com użytkownicy, którzy kupili ver. A zauważyli backlight bleed, którego nie ma na Sce.

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1157788 - post 18ty - masz tu dowód na istnienie 2 matryc (menu servisowe to potwierdza). W jednym ze sklepów w Polsce jednen gość podaczas rozmowy przez tel. nieuwierzył mi że istnieją 2 matryce w tym monitorze. Był na 100% pewien że Samsung ma tylko swoje matryce... ehhh

 

S- to matryca Samsunga:

 

http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Mon...M1/LTM220M1.htm

 

A-to matryca AUO:

 

http://www.auo.com/auoDEV/products.php?sec...;items_id=1That

 

#Sonix

gdzie kupiłeś? i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia.

 

Monitor udało mi sie kupić przez 'przypadek', po informacji że są dostępne w Polsce.

Znajomy ze sklepu który zaopoatruje się www.incom.pl sprzedał mi go za 1750 brutto.

 

Przynajmniej miałem możliwość sprawdzenia bad pixeli i bad subixeli :) .

Po kilkunastu godzinach użytkowania stan pixeli bez zmian :).

 

Pozdrawiam

Sonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Witam!

 

Mam pytanie co do Acerka 22". Za pare dni przyjdzie do mnie taki a nie upewniłem się czy fabrycznie ma możliwość przymocowania go do ściany i jak to dokładnie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś i ja dostałem Samsunga 226BW. Matryca "S". Produkcja - Słowacja. Kupiony w KoYoto. Zamówiony wczoraj - dziś dostawa. Bad pikseli na szczęście się nie dopatrzyłem.

22" lcd a 17" crt (lekko uszkodzone odświerzanie - pojawiają się cienie np czarnych liter na białym tle) to przepaść. 22" jest ogromny. Narazie nie bawiłem się ustawieniami, gdyż dopiero się z nimi zapoznaje, ale odpaliłem demo c&c3 - poprostu magia :D. Jak poustawiam to napisze troche więcej o nim - nawet pokusze się na test input laga. Acha AutoCad ma teraz olbrzymią przestrzeń roboczą:). Kąty to tak jak piszą inny użytkownicy - w poziomie jest b dobrze, w pionie to już TN daje się we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Tak panie zielonka :)

No to przy okazji jeszcze jedno pytanie panie pimp tfu! pmp ;)

 

Będę używał tego monitora do konsoli Xbox360 i PC a wyjście w monitorze jak wiadomo jest tylko jedno DSUB. Czy jest możliwość rozwidlenia tego wyjścia na dwa i przełączanie się miedzy nimi zwykłym "pstryczkiem"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...