Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

na kąty nie moge narzekać

na boki jest nawet lepiej niż bym się spodziewał

 

ogólnie po zmianie z CRT jest dobrze i odziwo obraz jak żyleta a przy porównywalnym poziomie jasności CRT wymieka nwet jeśli chodzi o kolory, pozatym LCD ma na dodatek sporo zapasu

 

zrobiłem pare fotek na początku z tym że aparat tylko w telefonie :(

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostrości bym tu nie oceniał (za słaby aparat po prostu)

to jest tylko odniesienie kątów :)

 

ale jak już to

Dołączona grafika

 

to jest z cleartypem

ostrosc ustawiona na 5 z 10 w zupełności wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś Gatewaya 2185w.Jestem pozytywnie zaskoczony,nie spodziewałem się że jakikolwiek lcd pobije mojego wysłużonego Samsunga 757.

W skrócie kolory są żywe,czerń zresztom sami zobaczcie na zdjęciu i nie monitor nie był wyłączony ;) ,pivot,masa złącz,hub usb,regulacja w pionie i poziomie

zero bad pixeli i subpixeli.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Zdjęcia nie oddają w pełni żywości kolorów.Zielony jest jaśniejszy na środku ekranu ale nie jest to tak widoczne jak na zdjęciu.

Musiałem jeszcze raz włączyć zieloną mate i przyjrzeć się dokładniej koncentrując na środku ekranu, kiedy przestałem zieleń spowrotem rozmyła się w jednolity kolor

Edytowane przez piotr-san

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czerń na tym Gateway to wiele też zależy od sposobu robienia zdjęcia - użycie lampy błyskowej to błąd.

 

Jeśli chodzi o strzelanie do monitora to jest mi smutno bo chciałem być pierwszym który to uczyni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czerń na tym Gateway to wiele też zależy od sposobu robienia zdjęcia - użycie lampy błyskowej to błąd.

 

Jeśli chodzi o strzelanie do monitora to jest mi smutno bo chciałem być pierwszym który to uczyni :lol:

Masz racje z lampa blyskowa.Jak wróce do domu zrobię zdjęcie bez , zresztom jak chcesz sobie pstryknąć zdjęcie to możesz to zrobić za mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tych gatewayow nie ma więcej :(

 

 

Na hardforum cos wspominają o 2 wersjach samsunga 226: jeden z literą A i drugi z literą S

 

A oznacza matrycę AUO a S Samsunga

A ma problemy z podswietleniem

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ciekawe jakie u nas będą w sklepach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tych gatewayow nie ma więcej :(

Na hardforum cos wspominają o 2 wersjach samsunga 226: jeden z literą A i drugi z literą S

 

A oznacza matrycę AUO a S Samsunga

A ma problemy z podswietleniem

 

ciekawe jakie u nas będą w sklepach...

kolejny argument zeby brac LG :)

a znajac zycie to do nas trafi zapewne ostatni shit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej widzę jak producenci żonglują matrycami w danym , jednym modelu monitora - mówiąc wprost - najpierw jest lepsza a później gorsza. Skoro samsung takie numery robi ( swoją drogą dziwne że daje zarabiać konkurencji w postaci AUO ) to nie widzę "przeszkód" aby LG stosowało podobne ... hmm ... "triki"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny argument zeby brac LG :)

a znajac zycie to do nas trafi zapewne ostatni shit ;)

podają tez ze LG jest na AUO i ma kiepskie podswietlenie

 

sam mam AUO w iiyamie i podswietlenie jest przeciętne z rozswietleniami przy gornej i dolnej krawędzi

 

"

OK so I started out with LG 226 WT_BF, Bad Pixels start growin after 2 days.

remove base, take it back to Best Buy, Got Refund.

Bought the 226BW-S Feb. 6th. Satisfied my curiosoty.

Backlight bleed on LG was negligable, but compared to the Samsung 226BW the difference was like night and day.

HD OTA TV

LG response time I noticed Swarming and the dynamic color was camelion like, blotchy on faces ever changing.

Samsung colors are correct even when using magic color feature.

I really like the Samsung compared to the LG. The Samsung Feels comfortable to look at.

Smooth.

Grandson of 11yrs plays Warbirds And Flyboys at full throttle with out lag.

Magic color really makes the game shine.

Took the Samsung back to circuit city Yesterday, the vga connector I think had a malseated pinsocket, digital connector was fine. I use the VGA to watch DVD and HDTV.

I softens the picture. The source switch is nice feature.

 

The exchange unit was a S, Absolutly No Backlight Bleed. Perfect So Far.

I am really happy with the Price of this unit Its What I can afford.

 

Thanks to this Forum I got Lucky, I guess"

 

Ta informacja z literkami A S C na etykietach z tyłu samsungów wydaje się wiarygodna, znalazłem fotki samsunga 225BW 700:1 i tam jest C jak CMO :)

czyli wszystko się zgadza

 

A- AUO

S- SAMSUNG

C- CMO

Dołączona grafika

 

 

albo inny samsung 971P ma literę S czyli jest PVA

http://img5.pcpop.com/ProductImages/Origin...3/000193845.jpg

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez ci ludzie wybrzydzaja

jak im sie cos nie podoba to niech se wezma della na 24" i po problemie

ja jestem zadowolony w porownaniu do CRT 19" i nie narzekam

podswietlenia owszem mozna sie dopatrzyc ale w normalnym uzytkowaniu niezauwazalne

zreszta byly juz screeny ze jest o wiele lepiej niz do tej pory w innych modelach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez ci ludzie wybrzydzaja

jak im sie cos nie podoba to niech se wezma della na 24" i po problemie

I po jakim problemie ? Bo Dell 2407 ma 4 rewizje i każda ma jakieś problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki SBeNder za zdjęcia pytałem szczególnie o kąty dlatego że oglądałem w sklepie model 19 panoramicznej LG i nie byłem zachwycony - wręcz przeciwnie

a ze zdjęć wynika że matryca jest zupełnie inna w tym modelu niż ten który oglądałem

tylko teraz pytanie jak będę kupował to jaką matrycę dostanę przecież LG już kombinowało z matrycami

nic będę pamiętał żeby sprawdzić przy zakupie ;)

i od razu prośba do VICTORious że jak już dostanie ;) żeby opisał wrażenia

a najlepiej żeby żeby się spotkali z SBeNder obejrzeli i wymienili spostrzeżenia ;)

SBeNder jeszcze raz dziękuję :)

Edytowane przez Agrest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agrest

 

Po pierwsze Samsunga nie ma w naszym kraju i nie wiadomo kiedy będzie (licze na to że szybko).

Wątpie że ja i SBeNder się spotkamy w celu porównania 2 monitorów. Jedynie co moge Ci przekazać to informacja jednego z użytkowników HardForum. Mianowicie gość kupił LG, a po 7 dniach wymienił go na Samsunga i był bardziej zadowolony z tego drugiego.

 

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1144130&page=7

 

Ciekawa wypowiedź:

 

raphash

 

THANKS Phoenix426!!!

After reading some more on the comparisons between the LG 22" new display and this new Samsung 22" display and after reading about the deal that Phoenix426 got... I decided to take my LG 22" display back to Best Buy and got a FULL refund... I had paid $420 with tax for the LG display... I wasn't happy with the viewing angles of the LG display so I decided to try out the Samsung...

 

I am not quite sure how there can be such a big difference between the two displays but the Samsung is by far a better product!!!

 

I got it for $344 out the door after applying the 10% off coupon that Phoenix426 mentioned he got from EBay. Likewise I did the same thing.. best $1.98 I ever spent! LOL

 

THANK YOU Phoenix426!!!!!

 

Seriously folks... I used the LG 22" display for a week and though I felt it was a decent display the Samsung is deffiently the better of the two. What really has me sitting with a big grin is the fact that the Samsung was MUCH cheaper AND it CAME with a DVI cable...

 

BUY THE SAMSUNG if you are considering the LG... the Samsung 226BW is BETTER than LG L226WT! No question about it... everything from the control panel to the quality of the build/stand makes it the better deal... not to mention you get it cheaper through CC.

 

Thanks again Phoenix426!!!

 

 

EDIT:

Samsung nadal tanieje.

http://www.henwar.pl/26700/monitor_samsung_sm_226bw_tft.html

i

http://www.tre.pl/index.php?docid=stowar&id=55277 z tym że data dostawy to 14.03.2007 :blink:

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway 21" 2185W pojawił się tez w komputroniku:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=37379

 

PIOTR-SAN NAPISZ COŚ WIĘCEJ O TYM MONITORKU!!!

bardzo interesują mnie fotki przejsc gradientowych i czerni na min/max jasnosci (zdjęcie bez lampy!)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VICTORious

ze spotkaniem to był żart ;)

a co do monitora - to chciałbym dokonać jak najtrafniejszego wyboru - ponad cała pensja na monitor ;)

ja również czekam z utęsknieniem aż będzie dostępny :)

 

jeszcze tylko muszę wybrać LCD dla dziewczyny 19 " nie panorame do 1200 zł i najlepiej LG :D (i oto pytanie czy LG czy IIyama :|)

 

a co Gateway - będzie .... na magazynie na razie brak ;)

Edytowane przez Agrest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak ale nie wiem jak to rozszyfrować

Mozna powiedzieć cos o tym LG po kodzie FCC-ID (w tym przypadku jest to BEJ L226WTM), na stronie z certyfikartami są dokumentacje techniczne tego modelu.

 

Wyczytałem kilka ciekawostek: podstawowa informacja z tych badań jest taka ze monitor jest produkowany w 2 wersjach:

pierwsza seria tych monitorów na matrycy CMO M220Z1 700:1 TN (od Pazdziernika 2006)

druga seria na matrycy LM220WE01 LGPhilips 1000:1 TN (od Lutego 2007)

 

http://gullfoss2.fcc.gov/prod/oet/forms/bl...tive_or_pdf=pdf

http://gullfoss2.fcc.gov/prod/oet/forms/bl...tive_or_pdf=pdf

 

Inna ciekawostka to taka ze będzie model L226WTG z powłoką GLARE czyli szybą :)

wszytskie pfdy o LG 226 są tutaj:

http://gullfoss2.fcc.gov/prod/oet/cf/eas/r...EJL226WTMQ'

http://gullfoss2.fcc.gov/prod/oet/cf/eas/r...BEJL226WTM'

 

 

Zeby przekonać się jaką Ty masz wersję sprobuj wejsc w menu serwisowe LG (wyłącz monitor, włącz ponownie trzymając wczesniej wcisnięty klawisz/klawisze, zazwyczaj jest to key MENU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak odblokowac menu serwisowe philipsie 170p7 lcd briiliance ?

nie wiem, trzeba kombinować, większosc odkryto metodą prób ...

 

PS szkoda ze u nas nie ma takiej zimy: :lol2:

http://ziza.ru/other/022007/22/pics/016_pics.jpg

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...