Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

I kupilem Abita AW9D i E4300 i podczas bootowania pisze mi 9*50Mhz?

W windzie 6*200 a jak cos odpale 9*200 da sie to jakos wylaczyc?? zeby zawsze bylo 9*200?

9 x 50MHz podczas bootowania, to wina biosu, ze zle rozpoznaje CPU.

 

O czyms takim jak EIST, C1E, Speedstep slyszales ? Wylacz w biosie i mnoznik bedzie na stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam plyte glowna oparta na i965. W biosie jest mozliwosc ustawienia trybu AHCI dla dyskow ale za bardzo nie wiem co daje ten AHCI zwiazku z pozyzszym mam kilka pytan:

- czy aby dysk pracowal w SATA II i NCQ to musi byc koniecznie wlaczone AHCI ?

- czy jak sie ustawi ACHI to np dysk z innego komputera ktory pracowal bez AHCI bedzie niewidoczny lub zle odcztywany ?

- co tak naprawde daje te AHCI ? ( tylko bez linkow do suchych opisow bo czytalem i zabardzo nie zrozumialem)

 

 

a jak mam pytanie co to jest te "C1E" ? bo czasami jak sa problemy z uruchomieniem komputera po podkreceniu to wyswietla mi sie ten komunika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, w tematyce intela jestem slaby, wiem przyszedlem sie zapytac. :]

 

Taka plytka - http://pl.asus.com/products4.aspx?modelmen...2=11&l3=194 , wpsolpracuje z c2d, czyli wszystko z serii e4xxx i e6xxx (bez tych extreme itp.) powinna lyknac ? Nowe pentiumy Exxx tez ?

Ile mozna wyciagnac max fsb z takiej mobo ? I co z mem, da sie tylko na 533 ustawic, czy dzielnikami cos wiecej pojechac ?

 

Czy ew. zamiast niej warto sie zainteresowac takim czyms ?

http://www.agito.pl/product/34653?bid=40#boxTechnicalInfo

 

Da sie cos podkrecic, czy padaka ? :]

Chipset Intel 965T to ulepszona wersja 965 ?

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał tego Asusa, jakoś ECS nie przekonywał mnie nigdy jakością swoich produktów. Jeżeli chodzi o chipset to z ciekawości poszperałem na stronce intela i oni o żadnym takim chipsecie niż nie piszą, więc to jest po prostu błąd, z pewnością chodziło im o P965.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze. żadna z nich, 945 obsługuje i tylko obsługuje c2d a ten ecs raczej tez nie jest wybitną płytą. generalnie poszukaj czegoś na 965 (może biostar, asus, gigabyte, abit ) lub 650i (asus). ja bym się skłaniał w kierunku 650i chociaż są tylko 2 płyty na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam takie pytanie czy ktoś z wasz ma może jakieś informacje kiedy i w jakiej cenie będzie dostępna płytka Abit Fatal1ty Fp-in9 Sli ?! Z tego co można wyczytać jest dobrą alternatywą dla p5n-e :)! Abit ma przede wszystkim lepszą sekcję zasilania.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam takie pytanie czy ktoś z wasz ma może jakieś informacje kiedy i w jakiej cenie będzie dostępna płytka Abit Fatal1ty Fp-in9 Sli ?! Z tego co można wyczytać jest dobrą alternatywą dla p5n-e :)! Abit ma przede wszystkim lepszą sekcję zasilania.

 

pozdrawiam

~518zł

 

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Abi...pelny,id,37944/

 

Ale póki co to tylko ładny obrazek w cenniku…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak to bywa czasem z komputronikiem póki nie ma dostępnego towaru to i cena rzadko kiedy realistyczna bo P5NE SLI u nich kosztuje 799zł, no ale przynajmniej jest obrazek i to nie brzydki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak to bywa czasem z komputronikiem póki nie ma dostępnego towaru to i cena rzadko kiedy realistyczna bo P5NE SLI u nich kosztuje 799zł, no ale przynajmniej jest obrazek i to nie brzydki ;)

ymm

co do cen w ktr to sie zgadzam - choc czestop jest tak, ze maja dziwnie niska cene na cos i faktycznie w ctej cenie mozna dany towar kupic (zalman stg1 - wszedzie po 35, u nich po 22zl - wiem, bo za tyle kupilem)

aha - chyba cos zle patrzyles na tego p5ne sli , bo jest po 446zl - http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,35007/

to Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI kosztuje 699 ;)

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ymm

co do cen w ktr to sie zgadzam - choc czestop jest tak, ze maja dziwnie niska cene na cos i faktycznie w ctej cenie mozna dany towar kupic (zalman stg1 - wszedzie po 35, u nich po 22zl - wiem, bo za tyle kupilem)

aha - chyba cos zle patrzyles na tego p5ne sli , bo jest po 446zl - http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,35007/

to Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI kosztuje 699 ;)

Racja, racja już z przyzwyczajenia patrzyłem na zupełnie inne mobo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak wyglada srednie oc nowych tygodni E6600 ??? Jest jakis zauwazalny spadek ??

Nikt na razie nic o spadku O/C nie donosił i mam nadzieję że tego nie zrobi z przyczyn oczywistych ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, co jakiś czas pojawia się fotka nowej, wypasionej DFI pod Intela, a jak ich nie ma, tak nie ma... No bo przecież pierwsze były prezentowane już kupę czasu temu. Prawie jak z Nuke Dukem Forever się robi... <_< i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, co jakiś czas pojawia się fotka nowej, wypasionej DFI pod Intela, a jak ich nie ma, tak nie ma... No bo przecież pierwsze były prezentowane już kupę czasu temu. Prawie jak z Nuke Dukem Forever się robi... <_< i

Podobnie a raczej wręcz identycznie było z DFI NF4 dla AMD. Pierwsze foty pojawiły się w maju a mobo można było realnie dostać dopiero w Lutym następnego roku długo po premierach innych firm, widzę iż w tej kwestii nic się u DFI nie zmieniło a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo wazne pytanie ,licze na szybka fachowo odpowiedz ;)

otoz mam plyte Asus P5LD2 SE,moje pytanie brzmi: jak sie na niej kreca C2D ? w moim pryzpadku E6300 ? Jak te plyty znosza wysokie FSB,mi akurat wystarczy juz z gory mowie 333 FSB zeby bylo FSB:SDRAB 1:1 (mam GoodRAMy 667 MHz 2x1GB) chcialbym sie dowiedziec,a szukalem po necie i nic nie moglem znalezc,natomiast pisza w "ksiazecce" od plyty ze znosi nawet FSB 450 :| ale nic nie iwem o tej plycie jak sie kreci,jak znosi dane napiecia,jak np BIOSa zaktualizowac...Plyta nie jest zbytnio rozpowszechniona .Niski mnoznik i w ysokie FSB jak ona to znosi ile moge wycisnac na tej plycie z E6300 ??? to jest chipset 945P intela ofc.

thx in advance i naprawde prosze o pomoc,bede bardzo wdzieczny :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podkręceniem proca E6300 na płycie Gigabyte s3 p965. Ustawiam FSB na 400MHz, napięcie dla pewności 1,4V (da się oczywiście na niższym) i DIM Voltage +0,2V. Komputer bez problemu uruchamia się, wszytskie testy w orthosie przechodzi bez błędów. Jednak w chwili gdy robię ponowne uruchomienie komputera to już nie wstaje, tak jakby coś się nagrzewało za mocno i dopiero po kilkunastu minutach odpoczynku można uruchomić kompa normlanie. Pamięci mam GEILA 667MHz, ustawione są 1:1 były sprawdzane i spokojnie mogą do 900MHz chodzić, więc to chyba nie są powodem braku możliwości OC. Chlodzenie WC, temp 45 w stresie na 2,8GHz. W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce kupić płytę Asus Striker Extreme,tyle ze w sklepach są dwa modele tej płyty a mianowicie Asus Striker Extreme oraz Asus Striker.Czym one sie różnią?A może to są te same płyty tyle ze niektóre sklepy zapomniały dodać do nazwy Extreme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko tylko nie asusy !

ceny - biorac pod uwage, ze korona dunska kosztuje srednio 0,5zl , to plyta gl w cenie 600 za najtansza do 1000zl za najdrozsza wersje ma srednie prawo bytu.

IMHO wszystko zależy od tego jaki wzrost wydajności będzie oferowała przesiadka na DDR3 (mówiąc w tym momencie o Asusie P5K3), jeśli znaczną to ja akurat byłbym w stanie wydać 1k zł na takie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wstrzelić się w mobo na i965 - myślę, że to dobry wybór.

Byłem już zdecydowany na jakimś Gigabycie (pewnie S3) lub Asusie P5N-E SLI, ale w ciekawej cenie znalazłem Asusa P5B Premium Vista Edition (następca Deluxa). Czy warto dokładać, czy brać sprawdzonego Gigabyta... Asusik kusi bajerami (dodatkowy wyświetlacz, pilot), a recki też ma całkiem zgrabne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar kupić C2D E4400. No i problem jest z płytą (cena do ok. 300zł :sad: ). Konkretnie mam na myśli Gigabyte GA-945P-DS3 Intel 945P. Czy to dobre mobo dla E4400? Czym tak właściwie się różni od wersji S3?

Do płyty dojdą także DDR II, ale to już nie mam koncepcji (więc proszę o pomoc i w tej sprawie, mimo że to nie temat na tego typu odpowiedź ;) )

 

Dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS'y P5K i P5K Deluxe są w Esc i Allegro, natomiast w Komputronik'u nie dość, że są wszystkie cztery modele P5K to na dodatek mają je na stanie. :blink:

Edytowane przez Koziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS'y P5K i P5K Deluxe są w Esc i Allegro, natomiast w Komputronik'u nie dość, że są wszystkie cztery modele P5K to na dodatek mają je na stanie. :blink:

Czym w zasasdzie rozni sie Asus P5W64 WS Professional Intel 975X od Asus P5WDG2-WS Intel 975X i dlaczego ten drugi jest tyle drozszy??? W ogole to dobre plytki sa? Bo juz sam nie wiem... niektorzy mowia ze tandeta i drogo...

 

Quad core na tych plytach pojdzie?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...