Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wątku o mojej przyszłej płycie jeszcze nie na więc tutaj troche napisze.

Zdecydowałem się na Asusa P5B DeLux WiFi i do tego mam kilka pytań:

  • wejdzie tam SCYTHE NINJA PLUS ? szykałem na NETie i znalazlem taki zestaw u jednego kolesia z SIGu na XSie, ale nie mogę się z nim skontaktować czy nie było jakichś utrudnień.
  • czy ta plyta ma z tyłu pod CPU tą 'blaszkę' ? na stronie ASUSa nie mogę znaleźć o tym info, ani jakiegoś zdjęcia tyłu płyty
  • czy NINJA na tym zestawie będzie choć trochę chłodzila PCB, czy trzeba jakiś nawiew dodatkowy kombinować?
i teraz pytanie o pamięci, jakie wybrać do tego? Chcę żeby chodziły przynajmniej na 450, żeby mnie nie ograniczały przy OC za bardzo.

Czy opłaca się kupować 800, bo 'podobno' są tam te same kości co na 667 ( w cenie też nie na za dużej róznicy).

Jak bardzo C2D przeszkadzają wysokie timingi ( realnie, SPi czy syntetyki mnie nie interesują )

Poniżej przedstawiam moje małe zestawienie po przeanalizowaniu kilku sklepów, ceny mogą być już nieaktualne, ale zależności cenowe aż tak badzo się chyba nie zmieniły. Chce 2x1GB i napewno nie wydam więcej niż 1K PLN na nie, a najlepiej cos kolo 700-800. Czy opłaca się dokładać do 1K ?

Zestaw będzie oczywiście OC do maksimum, ale bez modów raczej.

 

 

pcprojektGeil Dual 2x1 GB DDR2 667MHz:		   740 PLNGeil Dual 2x1 GB DDR2 800MHz:		   780 PLNGeil Dual 2x1 GB Ultra DDR2 667MHz:	 780 PLNGeil Dual 2x1 GB Ultra DDR2 800MHz:	 820 PLNPatriot Dual 2x1 GB 667MHz DDR2:		680 PLNPatriot Dual 2x1 GB 667MHz DDR2 LLK:	770 PLNPatriot Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 LLK:	960 PLNznakDDR2 2x1024MB PC-667 GeIL CL 5				   710.00   złDDR2 2x1024MB PC-667 GeIL CL 4 12-4-4			751.00   złDDR2 2x1024MB Dual PC-667 PDP Patriot CL5		672.00   złDDR2 2x1024MB PC-800 GeIL CL 5				   763.00   złDDR2 2x1024MB Dual PC-800 PDP Patriot CL5		879.00   złDDR2 2x1024MB PC-667 GeIL Ultra CL 3 4-4-8	   754.00   złDDR2 2x1024MB PC-800 GeIL Ultra CL 4 12-4-4	  780.00   złDDR2 2x1024MB PC-667 Dual PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 4		 789.00
Skłaniam się chyba do tych DDR2 2x1024MB PC-800 GeIL Ultra CL 4 12-4-4

 

i pytanie poza konkursem :) opłaca się kupować E6400 zamiast E6300 ? chodzi oczywiście o OC :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sivy(R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem sobie Badaxe wreszcie do kompa i normalnie zonk, chcialem podlaczyc winfasta experta a na mobo nie ma cd-in czy aux, wiec wlasciciele tunerow uwazajcie.

 

o oc nie pytac, bo nie zrobilem jeszcze oc debug moda.

 

 

BTW. chce ktos moze kupic tygodniowego winfasta experta i WD1600JB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

muszę w tym tygodniu zdecydować jaka płytę wybrać do core duo cena około 600 zł ni echce za duzo kęcić co polecacie i co myslicie o płycie intela z i965 (INTEL BLKDP965LTCK - i965P, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775) lub msi MSI P965 Neo - i965P, SATA, DDR 2, PCI-Ex, S-775

 

będę wdzięczny za info

 

przepraszam za pytanie starałem się przeczytać całe forum ale w koncu zaczęło mnie się wszystko kręcić

faktycznie o tej mobo juz było a msi nie ma sata II na co wie więc zdecydować??

 

DS3?? czy może asusa porodźcie coś prosze bo jestem lama a płyta ważna rzecz w kompie

Edytowane przez rokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

muszę w tym tygodniu zdecydować jaka płytę wybrać do core duo cena około 600 zł ni echce za duzo kęcić co polecacie i co myslicie o płycie intela z i965 (INTEL BLKDP965LTCK - i965P, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775) lub msi MSI P965 Neo - i965P, SATA, DDR 2, PCI-Ex, S-775

 

będę wdzięczny za info

 

jakbys poszukal to bys znalazl info, ze opcje krecenia na niej ograniczaja sie do zmiany timingow. fajna plyta do biura, ale do oc sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

muszę w tym tygodniu zdecydować jaka płytę wybrać do core duo cena około 600 zł ni echce za duzo kęcić co polecacie i co myslicie o płycie intela z i965 (INTEL BLKDP965LTCK - i965P, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775) lub msi MSI P965 Neo - i965P, SATA, DDR 2, PCI-Ex, S-775

 

będę wdzięczny za info

raczej typ: patykiem nie tykam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock to raczej tez tani badziew, a jednak jakos sobie daje rade - tania i "dobra" - male oc, ale za te $ ujdzie

 

tez sie bardzo interesuje tym ecs'em... niestety nie moge nigdzie wyszukac zadnych info o jej oc

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały link dla właścicieli GB DS3/4 co by pokazać na co stać GB :lol: :lol: :lol: . Coś ewidentnie skopali, jesli chodzi o wydajność na wysokim FSB... Asus jak zwykle pokazał klase.

 

http://www.maxitmag.com/maxit-reviews/moth...board-review/2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały link dla właścicieli GB DS3/4 co by pokazać na co stać GB :lol: :lol: :lol: . Coś ewidentnie skopali, jesli chodzi o wydajność na wysokim FSB... Asus jak zwykle pokazał klase.

 

http://www.maxitmag.com/maxit-reviews/moth...board-review/2/

nie demonizujmy - Asus jest dziebko szybszy (pamiętajcie że wykresy zaczynają się nie od zera :D)

w sandrze różnica moze 1% - wiec ciekawe czy w Pi by to wyszło

w grach ok 4-5% różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie - strach pomysleć, bo równie dobrze moze być totalna klapa....

 

BTW - co do testu - 5-6 fps w obrębie płyt na idento chipsetach to jak dla mnie jednak znaczna różnica.... Zresztą w przepustowości ok. 100 MB/s przypadkiem nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI RS600 - FSB 509mhz

http://www.nvision.pl/news.php?extend.5825

 

to jest dopiero RS600 az strach myslec co bedzie z RD600 :)

taaa

pokazali Pi 2M @ 4GHz (500fsb mem 592) ... i mają 33,172s

ja mam @ 3,8GHz (fsb 422 mem 528) 33,000s

a w ogóle co to za Pi :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejzalem wlasnie manuala ecs'a ( http://64.124.27.138/ecs/manual/mb/eng/p4/P965T-A_V1.0.zip ) i albo ja juz zle widze, albo nie ma tam zadnej opcji zmiany taktowania procka- poza mnoznikiem... o pamieciach nie wspomne. ani slowa

moze ktos jeszcze by zerknol, bo az mi sie wierzyc nie chce

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że kupiłem DS4, ale fanboyem nie jestem na temat chpsetu Ati powiem tyle ile zaobserwowałem:

1. Na zdjęciach widizałem 1 zwykłe PCI w moim wypadku albo kontroler ATA albo SB Audigy to nawet nie wchodzi w grę. Nie mam przekonania do zintegrowanych dźwiękówek, a dysków nie będe pozbywał się za bezcen.

2.

Z dobrym chłodzeniem i VModem na chipsecie udało się uzyskać zegar 508MHz

o ile mnie pamięc mnie nie zawodzi przecież inne płyty potrafią zrobić 500MHz przy tym co oferuje bios. Jak dla mnie jest to bezpiecznejsze wyjście.

 

@Hanu ja rozumiem lepsze tylko cena też idzie w góre, a ja nie mogę sobie pozwolić na stówe tu stówe tam, bo nie mam takich pieniędzy. Gigabyte można uznać za wallet firendly+some overclocking zaś Asusa za OC-Friendly(if you got the cash).

 

ESC hmm w życiu miałem dwie płyty ESC i nie mogę powiedzieć, że byłem zadowolony. No ale times change to może ESC zaczęło inaczej myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie demonizujmy - Asus jest dziebko szybszy (pamiętajcie że wykresy zaczynają się nie od zera :D)

w sandrze różnica moze 1% - wiec ciekawe czy w Pi by to wyszło

w grach ok 4-5% różnicy

O kant [gluteus maximus] rozwalic wydajnosc DS3 w porownaniu do innych, jesli chodzi o 3D. Sam sie o tym przekonalem : 6400@8x465MHz, mem 1:1 4-4-5-14 i 79GTX 730/800 i co :blink: Mam wyniki znacznie mniejsze niz ludzie na mniejszych taktach proca i grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze troche noobolskie, ale nie czaje tego tekstu z nvision dotyczacego RS600:

 

"Warto dodać, że żadne z pamięci obecnych na rynku nie są w stanie pracować w trybie synchronicznym - w naszym przypadku pamięci pracowały z taktowaniem 1.2GHz."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że kupiłem DS4, ale fanboyem nie jestem na temat chpsetu Ati powiem tyle ile zaobserwowałem:

1. Na zdjęciach widizałem 1 zwykłe PCI w moim wypadku albo kontroler ATA albo SB Audigy to nawet nie wchodzi w grę. Nie mam przekonania do zintegrowanych dźwiękówek, a dysków nie będe pozbywał się za bezcen.

2. o ile mnie pamięc mnie nie zawodzi przecież inne płyty potrafią zrobić 500MHz przy tym co oferuje bios. Jak dla mnie jest to bezpiecznejsze wyjście.

 

@Hanu ja rozumiem lepsze tylko cena też idzie w góre, a ja nie mogę sobie pozwolić na stówe tu stówe tam, bo nie mam takich pieniędzy. Gigabyte można uznać za wallet firendly+some overclocking zaś Asusa za OC-Friendly(if you got the cash).

 

ESC hmm w życiu miałem dwie płyty ESC i nie mogę powiedzieć, że byłem zadowolony. No ale times change to może ESC zaczęło inaczej myśleć.

1. to jest referencyjna płyta ATi wiec ile bedzie PCI to zalezy juz od producentów (Asus, Abit ect.)

 

2. Jesli chodzi o tego VModa to raczej chodziło im o podnoszenie napiecia w Biosie ale jesli sie myle to mnie poprawcie :wink:

 

Pozdro all :D

Edytowane przez kuki1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem instrukcje od tego ECS i niespodzianka jest regulacja napiecia na procesorze. Niestety nie podali w jakich granicach. Wiec zapewne bedzie odrobine lepsza od tego asrocka (regulacja napiec jest, chipset nowszy, ale nie obsluzy crossfire - tylko kto kupuje taki szajs planujac crossfire :D). Przy zblizonej cenie wolalbym ECSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...