Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

myslal ktos o wrzuceniu biosu z ASUS P5W64 WS Professional do P5W DH Deluxe? bardzo błądze czy moze jest szansa zeby cos z tego bylo? prosze o opinie.

 

przyeksperymentowac z oczywistych wzgledow sie boje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy nowszych grach cep nie ma duzego znaczenia a raczej marginalne. jakbys puscil test na powiedzmy 7900 na c2d i na x2 to wyniki przy tych samyh ustawnieniach grafy roznily by sie o 2-3fps. nie spodziewaj sie cudow, bo w chwili obecnej gry korzystaja glownie z karty a nie procka.

 

dla ulatwienia dodam, ze na sprzecie z siga, cep na 2,8, grafa std to w GTI, ktore tez jest na slabo zoptymalizowanym engine chrome jak XS mam ok 20 fps przy 1280*1024. po prostu gry kozystaja z grafy a nie z cepa.

 

jak chcesz testowac wplyw cpu na gry to testuj w 640*480 gdzie grafa nie stanowi waskiego gardla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest w koncu z Asus P5W64 WS PRO. czy ona dziala na fbs bardzo wyskomi czy nie?

tu w tescie podaja 500

http://www.hexus.net/content/item.php?item=6635&page=7

 

a moze to ma cos wspolnego z malym mnoznikiem :-P

Bylo mowione setki razy : na multi x6 to prawie kazda mobo zrobi 500MHz. Niech zrobi 500 na multi x8 to mozna cos o niej myslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanie ktora z tych plyt wybrac juz dosyc długo próbuje znalesc odpowiednia płyte i chciałbym wkoncu juzjutro zamówic :

 

ASUS P5NSLI

Gigabyte-945P-S3

Asrock ConRoeXFire-eSATA2

ASUS P5LD2/C 945P

ASUS P5LD2 SE/C 945P

 

chodzi o stabilnosc przede wszystkim, moze napisze ze mam pamieci patriot 667

Edytowane przez Lukas2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy nowszych grach cep nie ma duzego znaczenia a raczej marginalne. jakbys puscil test na powiedzmy 7900 na c2d i na x2 to wyniki przy tych samyh ustawnieniach grafy roznily by sie o 2-3fps. nie spodziewaj sie cudow, bo w chwili obecnej gry korzystaja glownie z karty a nie procka.

 

dla ulatwienia dodam, ze na sprzecie z siga, cep na 2,8, grafa std to w GTI, ktore tez jest na slabo zoptymalizowanym engine chrome jak XS mam ok 20 fps przy 1280*1024. po prostu gry kozystaja z grafy a nie z cepa.

Czyżby? :)

 

 

Co do problemu - sam się rozwiązał :) zmiana płyty pomogła.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu - sam się rozwiązał :) zmiana płyty pomogła.

 

a na jaką zmieniłeś bo w poprzednich wypowidziach pisąłeś że testowałeś już :

Asus P5B, Asus P5W DH Deluxe, Intel bad Axe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jaką zmieniłeś bo w poprzednich wypowidziach pisąłeś że testowałeś już :

Asus P5B, Asus P5W DH Deluxe, Intel bad Axe

ten sam model - druga sztuka

 

znaczy się - najlepsze jest to, że problem bardzo często znika po restarcie komputer, po restarcie gry albo coś. Niemniej tak naprawdę na każdej płycie raz za czas mi się to objawiało :blink:

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka piłka :)

 

wiem, że to bardziej do działu co kupić niż tu, ale rozchodzi się o płytę pod c2duo, a tutaj sami specjaliści od tego sprzętu:)

Lepiej kupić od razu e6300 i jakąś w miarę tanią, a przyzwoitą płytę (np. gigabyte), w cenie 300~400. Czy brać lepszą płytę + 805 i z C2D poczekać...

Uprzedzając pytania... kręcił będę, ale do normalnego użytkowania, a nie do super-pi :P, a mocy potrzebuję przede wszystkim do gier, ale też kompresja video dosyć często się odbywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bijcie ale mysze zapytac, gdzyz probowalem przebrnac przez caly topic ale to troche trudne;/

 

jaka plyta mozecie polecic z czystym sercem do core2duo, w cenie ok 600zl, na ktorej da sie ladnie pokrecic E6300 (chyba min to fbs 400-450).

 

czy pojawila sie jakas nowa, dobra i spelniajaca te warunki? czy mam kupic ds3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo ostatnio ktoś mi chciał wmówić, że ten procek Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz OEM

jest tylko do laptopów. I ze mozna go zamontować do zwykłego PC ale nie z pamięciami 533 ani 667 tylko z tymi 800, no i z płyta minimóm za 600 zł. Sczerze mówiąc nie wierzę w to, ale chciałem się upewnić.

Zamierzam wziac właśnie taki procek i jendą z tych płyt ASROC ConroeXfire luc ASUS P5LD2/C, albo ASUS P5LD2 SE/C i ramy 533 lub 667. Sądze, że powinno to nieżle działać, a przynajmniej sporo szybciej niż moj stary komp athlon 2500xp 1gb ram ddr i abit nf7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo ostatnio ktoś mi chciał wmówić, że ten procek Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz OEM

jest tylko do laptopów. I ze mozna go zamontować do zwykłego PC ale nie z pamięciami 533 ani 667 tylko z tymi 800, no i z płyta minimóm za 600 zł. Sczerze mówiąc nie wierzę w to, ale chciałem się upewnić.

Zamierzam wziac właśnie taki procek i jendą z tych płyt ASROC ConroeXfire luc ASUS P5LD2/C, albo ASUS P5LD2 SE/C i ramy 533 lub 667. Sądze, że powinno to nieżle działać, a przynajmniej sporo szybciej niż moj stary komp athlon 2500xp 1gb ram ddr i abit nf7.

Albo ów ktoś nie ma pojęcia, co gada, albo próbuje Cię w organ męski zrobić i naciągnąć na zakup drogiego sprzętu (domyslam się, że od niego).

 

Jeśli nie zamierzasz jakoś mocno kręcić, to styknie siakiś tani Asrock + przyzwoite 2x1GB ramu 667 (oczywiście dziala ze wszystkimi, nie tylko z 800 :lol:). Rewelacyjnych zegarów tam nie uzyskasz, bo ida te plyty ciut powyżej 300MHz, więc w porywach do 2,2-2,3GHz na procu (przy E6300).

 

Jeśli natomiast większe kręcenie w planach, to faktycznie DS3 / P5B dlx albo czekać na biostara, no ale to tak czy inaczej cena płyty dwa razy wyższa będzie (obecnie od 550zl za DS3 w górę).

 

Natomiast w porównaniu do bieżącego sprzętu (AXP) będzie zdecydowanie odczuwalna różnica w zasadzie bez względu na to, co z powyższych wybierzesz - nawet na Asrocku i przy niskim OC.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak go zapytalem przypadkiem. Ma sklep i sprzedaje tylko intele, wiec mialem nadzuieje, że mi poleci jakąś płytke pod c2d, a gosc mi z takim haslem wyjechał. :) Już zaczołem coś podejrzewać jak stwierdził, że procki zaczynają się od 2,8 a nie 1,8

 

Aha właśnie mam chieftec 360W musze zmieniać zasiłke czy styknie ten?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak go zapytalem przypadkiem. Ma sklep i sprzedaje tylko intele, wiec mialem nadzuieje, że mi poleci jakąś płytke pod c2d, a gosc mi z takim haslem wyjechał. :) Już zaczołem coś podejrzewać jak stwierdził, że procki zaczynają się od 2,8 a nie 1,8

 

Aha właśnie mam chieftec 360W musze zmieniać zasiłke czy styknie ten?

Moc zasilacza sprawdź sobie tu: kalkulator mocy zasilacza dostałem ten link dzięki forumowiczom :-P liczy moc również z core2 duo i najnowszymi grafikami.

 

 

A ja też mam pytanko jakie jest lepiej kupić pamięci do płyty Asus P5B-VM właśnie zamówionej te Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK , czy te Patriot 2GB (2x1GB) PC900 CL5 . Kosztują tyle samo ale ciekawi mnie czy pamiątki tej firmy nie gryzą się z Asusami? i czy lepiej wybrać z małym CL 800 czy większym 900? Co da lepszego kopa dla kompa w normalnym trybie a co po podkręceniu.

Po dłuższym namyśle postanowiłem zakupić właśnie taką płytę z grafiką X3000 zintegrowaną z uwagi na możliwość montażu w malutkiej obudowie , a po ukazaniu się grafik do nowych gier z DX10 dołożę normalną grafę. Póki co nie gram i mogę poczekać , a do innej płyty musiałbym zainwestować parę stówek na grafikę aby tylko móc podłączyć kompa do monitora i byłby później problem z odsprzedaniem zwłaszcza że ceny obecnie lecą co chwilę. Jedyne co mnie martwi to póki co brak złącza DVI na tej płycie. Szkoda ale przeboleję jakoś. Z prockiem jest podobnie dlatego wezmę E6600 mój model docelowy.

Co doradzicie względem tych pamiątek? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wader PL to nie miejsce na pytania o pamięci. Ale jak już pytasz to powiem Ci że LLK6400 są całkiem fajne i nie ma potrzeby dokładać do tych 900. LLK powinny śmigać około 500 4-4-4-12 na 2.3V ale ta tej mobo chyba będzie ciężko tyle osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czym się różni wersja P5B-E od zwykłej? Bo tak patrzyłem, bo mam chęć na wersje Dlx ale ona nie ma wejścia pod drukarke. A ja mam niestety jeszcze starego typu. I może wersja E ma już zmiane dzielnika pamięci. Bo nie zalezy mi na 2xpci-e i fire wire...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czym się różni wersja P5B-E od zwykłej? Bo tak patrzyłem, bo mam chęć na wersje Dlx ale ona nie ma wejścia pod drukarke. A ja mam niestety jeszcze starego typu. I może wersja E ma już zmiane dzielnika pamięci. Bo nie zalezy mi na 2xpci-e i fire wire...

Kupujesz przejsciowke z COM na LPT i po problemie.

 

Dzielnik pamieci to idzie na kazdej mobo zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LANParty UT RD600-T2R/G

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

- SB650 (SB)

- 3 slots pci-express pour 2 cg + carte dédiée à la physique

- 1 pci-express 1x

- 3 * PCI

- 4 * SATA II ( je vois 4 ports supplémentaires sur les photos, probablement SATA I)

- 2 * IEEE1394

- 8 * USB2.0

- 2 * Gigabit Ethernet

- 8CH Audio

 

Źródło

 

Nie wiem czy to fake czy nie, piękna nie jest (choć z kartami graficznymi ładnie się komponuje :) ), czekam na testy ;]

Edytowane przez awq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...