Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Te test był tak słaby, że chyba tylko Benchmark potrafi robic gorsze... Niestety, ale trzeba powiedzieć, że zabrakło tam elementarnych danych na temat MOŻLIWOSCI konkretnych płyt. To co napisano można na stronach producentów wyczytać, a porównanie chipów na default to juz nie wiem kompletnie co ma znaczyć. Szkoda tylko czasu tego testera....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, byla kiedys aplikacja w javie, ktora liczyla na komorce :D zawsze te 100 mhz :D ale sie posypalo wszystko, bo brakowalo ramu i wyniki były zwalone czesto i sie tel potrafil zawiesic.

 

co do gpu to nie jest zly pomysl. w koncu grafika tez swoja moc ma :D

pomysl juz taki wyszedl z pol roku temu i mial dotyczyc jesli dobrze pamietam platform z prockami amd i kartami grafiki ati, jak widac teraz to staje sie jeszcze bardziej mozliwe, grafa miala pracowac jak proc, obliczac takie tam dodatkowe rzeczy gdy jest tryb 2d - winda

 

hmm a nie dotyczy to przypakiem P5B dlx ?

nie nie, jak odnajde watek na xs to zapodam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym rozwinięciu skrzydeł to dotyczyło P5B Vanilla. Jednemu gościowi się udało przekroczyć 500MHz. Ale P5B zachowuje się tak wspaniale niestabilnie i pamiatek nie da się dowoltować, że szkoda sobie nią jak na razie głowę zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zycze powodzenia. Ja ostatnio 2 dni walczylem z SLI na DQ6 i sie poddalem :sad: Non stop SLI sie wylaczalo na drugim tescie, albo zwiechy w czasie testow. Grafy u mnie takze 2 x 79GTX.

o jakim tescie piszesz?

u mnie niby dziala; 3dm03 - 43 700; 3dm05 - 18 800; 3dm06 - 11 000

tak na szybko, bez oc kart, proc 6600@3,6 1,45Vbios, jakie badziewne memki 2x256 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakim tescie piszesz?

u mnie niby dziala; 3dm03 - 43 700; 3dm05 - 18 800; 3dm06 - 11 000

tak na szybko, bez oc kart, proc 6600@3,6 1,45Vbios, jakie badziewne memki 2x256 :)

W 03 non stop na drugim tescie SLI mi sie wylaczalo. W 05 zwiecha przewaznie w srodku testow, 06 zwiecha na deep freez.

 

Ale widze ze wyniki masz normalne jak a 8x8, ja lecialem na 16/4 i mialem nizsze jak dzialalo za 1 razem.

Teraz wsadzilem X1900GT i mam spokoj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie na ktore odpowiedz moze juz padla ale nie moglem odszukac: W jakim, okresie, miesiacu zapowiadane sa spadki cen? brakuje mi kasy na mobo bo starego proca i plytki sprzedac cos nie moge wiec wolalbym poczekac az spadna troche bo placic za kijowego (w zasadzie nie najgorszego ale jednak to nie to) asrocka 320 zł to troche przesada... ile bedzie kosztowac zatem dfi jak takie wynalazki msi czy inne kosztuja po 500 zł a w kreceniu beznadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie na ktore odpowiedz moze juz padla ale nie moglem odszukac: W jakim, okresie, miesiacu zapowiadane sa spadki cen? brakuje mi kasy na mobo bo starego proca i plytki sprzedac cos nie moge wiec wolalbym poczekac az spadna troche bo placic za kijowego (w zasadzie nie najgorszego ale jednak to nie to) asrocka 320 zł to troche przesada... ile bedzie kosztowac zatem dfi jak takie wynalazki msi czy inne kosztuja po 500 zł a w kreceniu beznadzieja.

 

Dfi http://www.mix-computer.de//mix/shop/produ...tNo=GPED01& a tak na marginesie czy mial ktos doczynienia z ta płyta mam mozliwosc kupienia podzesołów za granicą ale czy dfi robi dobre płyty pod intela jak wiadomo pod amd jest najlepsze (z Epoxem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx
http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id...mp;skad=skapiec bawił się ktoś już ta płytką? wg testu na labie (jak to lab) nie jest taka zła, może do hardcore'owego oc sie nie nadaje, ale do podstaw styrczy (jak już wspominałem wg laba) Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie na ktore odpowiedz moze juz padla ale nie moglem odszukac: W jakim, okresie, miesiacu zapowiadane sa spadki cen? brakuje mi kasy na mobo bo starego proca i plytki sprzedac cos nie moge wiec wolalbym poczekac az spadna troche bo placic za kijowego (w zasadzie nie najgorszego ale jednak to nie to) asrocka 320 zł to troche przesada... ile bedzie kosztowac zatem dfi jak takie wynalazki msi czy inne kosztuja po 500 zł a w kreceniu beznadzieja.

imo najlepszy okres to pocatek wakacji :D wiec troche nie tentego. Teraz raczej nie potanieje, bo swieta ida, potem komunie, itd, w I kw 2007bedzie kensfield, wiec c2d moze zejdzie z cen, ale kto to wie..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo najlepszy okres to pocatek wakacji :D wiec troche nie tentego. Teraz raczej nie potanieje, bo swieta ida, potem komunie, itd, w I kw 2007bedzie kensfield, wiec c2d moze zejdzie z cen, ale kto to wie..........

Wiem ze bogci nie jestesmy ale co do cen prockow to chyba nie powinnismy narzekać . Kto by pomyslal jakis czas temu ze za 700 zł mozna tak wydajny procek kupic. Wiem ze to nie dzial kup teraz i moze odbiegne od tematu ale mam pytanko jakie ddr2 powinienem szukać do mojego przyszlego e6300 . Jakie jest rozsodne miniumum ? W jakim przedziale powinienem szukac. Czy 677 cl 4 strcza czy kupować 800. A swoja drogą bede mial w domu ciekwie brat kupuje am2 x3800 a ja e6300 bedzie mozna fajne porownania robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te PQI z siga... a wiec bede porbowal zepchnac plyte jak najszybciej jak z cena i tak nic sie nie stanie. A roznica 20 zł to wiecie. Ale co mnie martwi dfi Infinity za ta kase? oni sa nienormalni chyba. :o Pod am2 kosztuje 320 zł a tu ponad dwa razy wiecej.... :(

Edytowane przez szeryffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel obczail ze teraz da sie zarobic i swoich chipsetow tak tanio nie oddaje :) bo kto teraz kupi amd ?! jedynie fani jacys. Sadyzm poprostu sadyzm dfi= 1000 zł

 

Edit: Ja sadze ze plytki musza spac bo za te pieniadze to jednak amd beda brali albo jakies asrocki ;/ 700 zł za dobra plyte jednak trochejest ... powiem ba... byle 700 starczylo do hard oc... Aha apropo intel nie moze nakazac cen moze je jedynie podniesc poprzez podniesienie cen chipsetow nowych. BTW. tak mi sie wydaje

Edytowane przez szeryffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie... jesli beda szli tak dalej jak z core z amd bedzie kiepsko.

Ja nie mowie jak mysle, tylko jak jest. Sorki, ale nie powiesz ze cena za sensowna plyte glowna + sensowny procesor u intela jest normalna ;) ?

 

Cena/wydajnosc bardziej oplacalne jest nadal amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mniedobrze ale to nie c2d :) wydajnosc hmm zapewniam ci ze bardziej oplaca sie u intela teraz natnaszy proc + jakis asroc 900 zł co x2 nie daje rady wogole nie mowiac juz o opteronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...