Skocz do zawartości
demek

Ddr2 - Wszystko O Kosciach Micron D9

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje porady - czy pchać się w 4x1GB? Tzn czy dokupić druga parke takich samych CellShock jak mam czy lepiej coś z innej beczki 2x1GB?

Jak te dwie 1250 szły (wyżej jeszcze nie testowałem) to czy widzicie szanse na dobre ich OC w dwóch parach? No chyba że chipset wymięknie wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin255 miał CELLSHOCKi 4x1 na GKX. Z tego co pisał to 1200 szły bez problemu.

Ja mam aktualnie zamontowane również 4x1 i to nawet mieszane kości: OCZ + CB. 1200 nie stanowi problemu.

Coś z innej beczki? A co lepszego znajdziesz?  :blink:

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin255 miał CELLSHOCKi 4x1 na GKX. Z tego co pisał to 1200 szły bez problemu.

Ja mam aktualnie zamontowane również 4x1 i to nawet mieszane kości: OCZ + CB. 1200 nie stanowi problemu.

Coś z innej beczki? A co lepszego znajdziesz?  :blink:

Błędnie napisałem - miało byc z innej beczki czyli 2x2GB.

Ale teraz wszystko jasne i domawiam druga parke bez wachania. Dzięki Wam za rozwianie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licz się z tym, że przy 4x1GB trzeba troszku więcej V na NB przy wyższych taktach. Może również PL niższe i trfc wyższe. To już zależy od płyty głównej.

 

 

Np RAMPAGE nie lubi pamięci mieszanych GKX + GMH. 4x GMH już działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zwykle kończą się d9 i na jakim napięciu?

oj grubo d9 idą, są takie co idą nawet do 3v z fajnymi timingami tudzież takie co lecą fajnie 1000 4-4-4-12 @ 2v do pracy na codzień (lanfesty miałem 1.95v (dokładnie 1.9xxx bo destroyer nie ustawia pełnych wartości, w każdym razie mniej niż 1.95)

 

Dołączona grafika

 

niegdyś Xtreme Addicta kości, fajne timingi, coś koło 3v ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mnie oświeci, czy muszę zmieniać pamiątki, czy coś z przeze mnie posiadanych da rade wycisnąć.

 

 

mam 2 szt. ballistic d9gmh od Masella, które robią ledwo 1200 (przy 2.15)

2 szt goodramy micron d9gmh, które robią 1300 (przy 2.35) ale na takich ustawieniach szybko padają

 

4 szt. razem robią ledwo 900mhz (5,5,5,15), a i to działają poprawnie wyłącznie na niektórych dzielnikach, na innych w ogóle komp nie wstaje.

 

Czy to wina różnych pcb? Czy można je jakoś zmusić do lepszej współpracy, czy muszę mieć 4 dokładnie takie same moduły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że DFI ostatnio daje ciała ale płyta chyba aż tak nie zamula?

 

na niektórych dzielnikach nie wstaje komp nawet przy cl5 i 800mhz ;-(

U mnie różnica w max taktowaniu ramu przy włożonych 4 kościach względem 2 wynosi trochę ponad 100Mhz (na takich samych napięciach)

Pomaga podniesienie napięcia chipsetu o 0,1v.

No, ale mam ASUSA

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o NB to i tak już jest 1,6 bo bez tego procek nie chce się kręcić (pamięci również - goodramom to bardzo pomaga)

 

No ale objawy mam dość dziwne stąd zastanawiam się czy przypadkiem o czymś nie zapomniałem.

 

Mianowicie normalnie jak przeholowałem z oc ramu to po prostu wieszał się komp, teraz się najnormalniej w świecie wyłącza i to tak bah,bah w ułamku sekundy w tracie odpalania jakiegoś programu.

 

Udało mi się policzyć Pi przy 1050 ale co z tego jak odpalenie jakiegoś większego programu skończyło się wyłączeniem kompa. Teraz przy 4 kościach w kompie max, który działa stabilnie to 400*9 i ramy na 900mhz. Nie tak to miało wyglądać ;-(

 

Odrobinę pomogło obniżenie performance level z 6 do 8 ale co z tego że dzięki temu mogę wycisnąć 20 mhz więcej jak dla benchmarków to jest - a nie +.

 

Który mądry coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze ludzie krzyczą za cellshocki jak za złoto, 400 za 2x1 gb :lol:

 

nic nie mówie bo troszke taniej i coś fajnego też zakupiłem ;)

 

jacusiu a pokaż jakieś cl3, prosze :*

memy kupuje się w sklepie,nie od ludzi :lol2: ,gdy euro stało jeszcze miesiąc temu po 3.3pln,to imo fajny zakup,zresztą obecnie też nie najgorzej to wygląda.

70ojro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na paczuszke od Xtreme Addict z G.skilami HZ :] mam tez do was Panowie pytanie, zeby nie zginely smiercia tragiczna jak cruciale, jakie jest bezpieczne napiecie przy powiedzmy 1100 cl4 ?? ( z nawiewem ofkoz ) Chodzi o to abym nie musial sie martwiz, ze za duzo V dalem i one padna po 2 miesiacach. Cruciale za 2,4 nie przepadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno to gdzies bylo napisane ale teraz nie moge znalesc:(

 

ile srednio chodza d9gct dwustronne? //oczywiscie chodzi mi o mhz:}

ile srednio chodza d9gkx dwustronne? //mhz:}

nie moge znalesc;P

 

dziekuje za odpowiedz

Edytowane przez firin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos dalej szuka cos na micronach d9 to zapraszam na PW g.skille HZ czarne rad czarne PCB :) wlascicielowi szly spokojnie 1200 mi udalo sie jedynie cos kolo 1000 przy 4 4 4 4 przy 2.2 V wiecej nie dawalem bo na OC pamiecie srednio sie znam :)

 

A zeby nie bylo OT :

 

@firin

 

Nigdy nie jest powiedziane do ile ida :P to zalezy od wielu czynnikow ale kolo 1200 lekko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...