Skocz do zawartości
romek

Creative Muvo Tx Se

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie kilka miesięcy ceny pamięci flash znacznie potaniały, odbiło się to na cenie odtwarzaczy mp3 i aktualnie za niewygórowaną cenę możemy nabyć sprzęt, z którego każdy amator mobilnych odtwarzaczy może być zadowolony. Firma Creative wprowadziła na rynek uboższą wersję popularnej serii MuVo. Jest to idealna propozycja dla mniej wymagających użytkowników z mniejszymi zasobami finansowymi. Redakcja PurePC.pl sprawdziła jak sprawuje się Creative w codziennym użytku i czy warto wydać na niego nasze pieniądze. Zapraszam do artykułu.

 

Dołączona grafika

Artykuł można przeczytać pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do recenzji nie mam większych zastrzeżeń (może trochę poza małą ilością infomrmacji o jakości muzyki), ale do jakości wykonania i wspomnianej muzyki już mam pewne zastrzeżenia jeśli chodzi o MuVo TX. Chyba gdzieś pisałem wcześniej już, że MuVo na standardowych słuchawkach często jest wyprzedzane nawet przez niektóre z modeli telefonów posiadających wbudowany mp3 player.

Jednak jeśli ktoś chce kupić już coś firmowego nie wydając przy tym dużo mamonty, to MuVo jest jednym z niewielu dobrych wyborów ;)

 

PS. Przypniemy na jakiś czas. Niech ludzie wiedzą, że coś się dzieje na portalu.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do recenzji nie mam większych zastrzeżeń (może trochę poza małą ilością infomrmacji o jakości muzyki), ale do jakości wykonania i wspomnianej muzyki już mam pewne zastrzeżenia jeśli chodzi o MuVo TX. Chyba gdzieś pisałem wcześniej już, że MuVo na standardowych słuchawkach często jest wyprzedzane nawet przez niektóre z modeli telefonów posiadających wbudowany mp3 player.

Jednak jeśli ktoś chce kupić już coś firmowego nie wydając przy tym dużo mamonty, to MuVo jest jednym z niewielu dobrych wyborów ;)

 

PS. Przypniemy na jakiś czas. Niech ludzie wiedzą, że coś się dzieje na portalu.

jezeli chodzi o jakos wykonania to jest to w tekscie, a co do sluchawek, to byly fajne przez pierwsze kilka dni, potem zaczely trzeszczec :)

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wnikliwa recencja. Mam ten odtwarzacz i niewiele mogę dodać. Oczywiście używam słuchawek dokupionych dodatkowo i z nimi brzmienie jest dużo lepsze.

Warto natmiast dodać, że wsród użytkowników muvo od paru miesięcy popularny jest firmware, który dodaje obsługę jez. polskiego i słowiańskich tagów id3 - do pobrania tutaj

A to zdjęcie modelki bez głowy rąk i nóg to normalnie :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wnikliwa recencja. Mam ten odtwarzacz i niewiele mogę dodać. Oczywiście używam słuchawek dokupionych dodatkowo i z nimi brzmienie jest dużo lepsze.

Warto natmiast dodać, że wsród użytkowników muvo od paru miesięcy popularny jest firmware, który dodaje obsługę jez. polskiego i słowiańskich tagów id3 - do pobrania tutaj

A to zdjęcie modelki bez głowy rąk i nóg to normalnie :ploom:

rece trzymala za soba, nie wiem czemu, a twarzy nie pokazalaem zebyscie sie nie napalali jak na hostessy z targow :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rece trzymala za soba, nie wiem czemu, a twarzy nie pokazalaem zebyscie sie nie napalali jak na hostessy z targow :]

wyglada jak by rece były ucięte, albo wymazane photoshopem ;]

 

a recka fajna, nic do dodania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli choci o jakos wykonania to jest to w tekscie, a co do sluchawek, to byly fajne przez pierwsze kilka dni, potem zaczely trzeszczec :)

Choci mi o jakość granej muzyki. Przetestować na kilku rodzajach muzyki, sprawdzić, czy zmiana ustawień rzeczywiście pomaga a nie widnieje tylko jako chłyt marketingowy, itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra recenzja,

gdybym mial sie czepiac to bym powiedzial:

- zrobic slupki dlugosci odtwarzania na roznych typach baterii (bardziej obrazowe)

- zrobic dokladniejsze testy jakosci muzyki

 

ale nie jest to forum audio wiec ten drugi punkt mozna sobie darowac

i kazdemu normalnego uzytkownikowi taka recenzja wystarczy

 

z ocena produktu tez sie w 100% zgadzam oraz ze znaczkiem oplacalnosc tez!

 

brawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak się napaliłem... mam słabość do fioletu chyba

 

:mur:

nie kierowalem swoich slow bezposrednio do ciebie, jezli poczules sie urazony to przepraszam, nie chcialem tylko zeby byla sytuacja podobna jak na innych serwisach gdzie sie pokazuje hostessy

 

Chodzi mi o jakość granej muzyki. Przetestować na kilku rodzajach muzyki, sprawdzić, czy zmiana ustawień rzeczywiście pomaga a nie widnieje tylko jako chłyt marketingowy, itd. ;)

dobra recenzja,

gdybym mial sie czepiac to bym powiedzial:

- zrobic slupki dlugosci odtwarzania na roznych typach baterii (bardziej obrazowe)

- zrobic dokladniejsze testy jakosci muzyki

 

ale nie jest to forum audio wiec ten drugi punkt mozna sobie darowac

i kazdemu normalnego uzytkownikowi taka recenzja wystarczy

 

z ocena produktu tez sie w 100% zgadzam oraz ze znaczkiem oplacalnosc tez!

 

brawka

Do dyspozycji mamy też kilka propozycji equalizera: rock, jazz, classical, pop, custom eq oraz normal. O wybranej opcji jesteśmy informowani odpowiednim napisem podczas odtwarzania utworu. Muszę przyznać, że dostępne opcje sprawdzają się bardzo dobrze i zmieniają pozytywnie jakoś granej muzyki. Gdy włączymy dobrego Rocka lub trochę cięższe brzmienia, czuć wyraźną różnicę pomiędzy trybem rock a normal. Oczywiście możemy pokusić się o ręczne ustawienie EQ w zależności od upodobań.

Jest? jest :) Oczywiscie moglibysmy sie pokusic o zbudowanie wygluszonej komory, testy przeprowadzic na zaawansowanym sprzecie do pomiarow itd, itp, bla bla bla... ale po co ? to jest serwis o tematyce IT, komputery + oc i te sprawy, imho wiecej nie bylo trzeba dodawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga:

 

Muszę przyznać, że dostępne opcje sprawdzają się bardzo dobrze i zmieniają pozytywnie jakoś granej muzyki.

Czwarta strona, pod zdjeciem sluchawek, drugi akapit, druga linijka.

 

Poza tym bardzo fajna recka, w zasadzie nie mam sie do czego przyczepic :)

 

Mam tylko pytanie, kto pani wycial rece w Photoshopie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest? jest icon_smile3.gif Oczywiscie moglibysmy sie pokusic o zbudowanie wygluszonej komory, testy przeprowadzic na zaawansowanym sprzecie do pomiarow itd, itp, bla bla bla... ale po co ? to jest serwis o tematyce IT, komputery + oc i te sprawy, imho wiecej nie bylo trzeba dodawac

napiasalem przeciez:

 

ale nie jest to forum audio wiec ten drugi punkt mozna sobie darowac

i kazdemu normalnego uzytkownikowi taka recenzja wystarczy

no bez jaj nie przeczytales calego mojego posta chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiasalem przeciez:

 

 

 

no bez jaj nie przeczytales calego mojego posta chyba :)

przeczytalem, ale musialem to napisac samemu, bo potem znowu beda niedomowienia ;)

 

nikt nic nie wycinal nikomu na tym zdjeciu ! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest? jest :) Oczywiscie moglibysmy sie pokusic o zbudowanie wygluszonej komory, testy przeprowadzic na zaawansowanym sprzecie do pomiarow itd, itp, bla bla bla... ale po co ? to jest serwis o tematyce IT, komputery + oc i te sprawy, imho wiecej nie bylo trzeba dodawac

Jest:> I że tyle jest to widziałem :P Ok, może nie potrzebnie o tym napisałem, bo rzeczywiście taka recka to tylko dodatek do tego o czym rzeczywiście traktuje sam serwis. Po prostu z przyzwyczajenia, że jak czytam opis/reckę sprzętu audio to jest więcej. Więcej się nie czepiam, bo nie ma czego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu recki odnosze wrazenie, ze jakosc materialu nie odbiega od tajwanskich "odtwarzaczy" mozna sie jedynie pokrzepic jakoscia muzyki, ale to tez przy dokupieniu lepszych slyuchawek. Stoje przed wyborem Mp3 playera, wydaje mi sie, ze SanDisc Sansa jest lepszym wyborem (i tanszym). Jesli sie myle, niech ktos mnie zbeszta i poprze dowodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Witam, po przeczytaniu recki odnosze wrazenie, ze jakosc materialu nie odbiega od tajwanskich "odtwarzaczy" mozna sie jedynie pokrzepic jakoscia muzyki, ale to tez przy dokupieniu lepszych slyuchawek. Stoje przed wyborem Mp3 playera, wydaje mi sie, ze SanDisc Sansa jest lepszym wyborem (i tanszym). Jesli sie myle, niech ktos mnie zbeszta i poprze dowodami.

 

Duzo lepszym.Mam dwa.Muvo i Sanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sansa jest lepsza :) ale creative ma jedna przewage nad tymi chinskimi

wiemy kto to robi wiemy do kogo sie dobijac jak cos nie dziala i support wogole istnieje (nowy firmware itp) oraz wszystki funkcje dzialaja nie tak jak w tych chinskich w ktorych dbb nie dziala a upgrade firmware to cos co chyba nikt nie robil bo skad wziac nowy?

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się test w ogóle nie podobał. Bliżej mu do opisu niż testu. Poza tym jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie to pierwszego dnia wywala oryginalne słuchawki, więc nie ma sensu na nich testować. Zdecydowanie na PCLabie juz dosc stary tetst mp3playerow byl lepszy od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się test w ogóle nie podobał. Bliżej mu do opisu niż testu. Poza tym jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie to pierwszego dnia wywala oryginalne słuchawki, więc nie ma sensu na nich testować. Zdecydowanie na PCLabie juz dosc stary tetst mp3playerow byl lepszy od tego.

 

 

Wyrzucic oryginalne słuchawki ? no nie żartuj... Testuje sie całość, a gdyby słuchawki byly super klasy a player kiepski to player mamy wyrzucić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolowo teraz to wyglada - tzn. Creative ocena 3.5 a Genius 4/5 itp. itd.

 

Wynika ze Genius lepszy, ahh...

Musialem swoje 3gr wrzucic.

hekm... bo jest lepszy, duzo lepiej jest wykonany z aluminium nie badziewnego plastiku pomalowanego scierajaca sie farbą, ma conajmniej o 30% lepsze słuhawki x 2, jest mniejszy, ma lepszy LCD,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA

musze dorzucic tez swoje ze genius dostal purepc polecamy hehe

i ma to badziewne oprogramowanie w ktorym nie dziala eq na DBB(fabrycznie tak maja wszystkie) a mozliwosc update`u mozna sobie w d wsadzic bo producenta nie ma i nie bedzie (co oznacza brak supportu i brak update`ow -> creative jako taki support ma)

genius dal tylko swoja nalepke i rozprowadza a prawdziwy producent to gdzies w glebi chin

nalezy wspomniec ze te chinskie mp3 playery maja zbyt wyeksponowana srednice co przejawia sie syczeniem i ostroscia przy wyzszych glosnosciach (okolo 25 w skali juz jest nie do zniesienia w niektorych kawalkach) jest to spowodowane robieniem mp3playera pod sluchawki ktore strasznie zamulaja dzwiek

powoduje to ze gdy podepniemy ostro/detaliczne sluchawki do niego np. senn mx550 -> to przy wyzszych glosnosciach mozg blizej uszu zostanie posiekany na drobny maczek + wada sluchu gwarantowana

na dodatek kosztuje jak mnie pamiec nie myli dwa razy tyle co ten creative, buahahaha

 

sluchawki jednego i drugiego do wywalenia (wiem bo slyszalem)

co z tego ze te chinskie troce mocniej sie 3maja skoro i tak graja gorzej niz miernie

LCD na dluzsza mete ile razy sie na niego patrzysz? to nie mp4 player a jak siedzi sie w tramwaju i autobusach to raczej wklada sie reke do kieszeni i reguluje na czuja bo po co wyciagac wszystko.

kto sie z reka na sercu przyzna ze wyciaga i gapi sie w lcd za kazdym razem gdy zmienia kawalek lub glosność

 

skinny500

niestety oszczedzanie na sluchawkach w tak tanich mp3 playerach to juz precedens i nic na to nie poradzisz

jest to bardziej opis bo nawet jesli zrobilby jakies dokladne testy to z czym bys porownal? gdyby bylo wiecej niz 1 to moznaby robic porownania ale tutaj brak takiej mozliwosci jedynie mozna przekazac jak najwiecej dobre informacji

 

moglby porownac jakosc sluchawek z tymi co pozniej uzywal

ale musialby dokupywac sluchawki... tez malo mozliwosc sprawdzil jakosc sygnalu z odtwarzacza i to sie liczy, bo sluchawki beda takie jakie sie kupi a ze sa lipne to zostalo napisane

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucic oryginalne słuchawki ? no nie żartuj... Testuje sie całość, a gdyby słuchawki byly super klasy a player kiepski to player mamy wyrzucić ?

Wiem że testuje się całość, ale prawda taka, że jak ktoś kupuje playera i ma pojęcie o dźwięku, to nie będzie się katował na shicie dołączobym do playera, jak ktoś twierdzi że to co dochodzi z tych słuchawek można nazwać muzyką to słuch ma beznadziejny i tyle, dla takich osób są dołanczane słuchawki do playerów. Dobry test to taki który tylko wspomina jak bardzo beznadziejne są standardoe słuchawki a cała reszta jest na konkretnych, dobrychprzeprowadzana.

 

a gdyby słuchawki byly super klasy a player kiepski to player mamy wyrzucić ?

A pokaż mi taki zestaw gdzie player jest kiepski a słuchawki super klasy. Najlepsze słuchawki dołanczane są do iRiverów- mx400. I co znaczy player kiepski? Jakość dźwięku w noname`ach nie odbiega od firmówek, różni się jakością wykonania i funkcjami, więc sam dźwięk będzie świetny. Nie ma zestawów z super słuchawkami i kiepskim playerem, słuchawki były by droższe od playera. Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update firmware mozna sobie w D wsadzic juz to napisalem

tam nie ma supportu tylko strona z opisem

nie widze tam nigdzie update biosu a jak nie tam to gdzie?

genius uszkodzone sztuki conajwyzej wysle do chin

jak znajdziesz na tej stronie firmware ktory naprawia DBB to zwroce honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update firmware mozna sobie w D wsadzic juz to napisalem

tam nie ma supportu tylko strona z opisem

nie widze tam nigdzie update biosu a jak nie tam to gdzie?

genius uszkodzone sztuki conajwyzej wysle do chin

jak znajdziesz na tej stronie firmware ktory naprawia DBB to zwroce honor

 

Dalej nic nie rozumiesz, napisalem Ci jak przeprowadza sie update firmware w tym mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze opcje update ma to rozumiem ja tylko ciagle mowie ze jest ona bezuzyteczna poniewaz

A) na tej stronie geniusa nie ma nigdzie nowych biosow ani nawet wzmianki o biosach

B) prawdziwy producent jest praktycznie nieznany wiec skad mamy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> nowy bios? (ktory np. naprawi DBB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że testuje się całość, ale prawda taka, że jak ktoś kupuje playera i ma pojęcie o dźwięku, to nie będzie się katował na shicie dołączobym do playera, jak ktoś twierdzi że to co dochodzi z tych słuchawek można nazwać muzyką to słuch ma beznadziejny i tyle, dla takich osób są dołanczane słuchawki do playerów. Dobry test to taki który tylko wspomina jak bardzo beznadziejne są standardoe słuchawki a cała reszta jest na konkretnych, dobrychprzeprowadzana.

A pokaż mi taki zestaw gdzie player jest kiepski a słuchawki super klasy. Najlepsze słuchawki dołanczane są do iRiverów- mx400. I co znaczy player kiepski? Jakość dźwięku w noname`ach nie odbiega od firmówek, różni się jakością wykonania i funkcjami, więc sam dźwięk będzie świetny. Nie ma zestawów z super słuchawkami i kiepskim playerem, słuchawki były by droższe od playera.

 

tak, mozna nazwac to muzyka, idz na byle jaki bazar kup sluchawki za 2-5 zl i bedziesz wiedzial ze to jest shit, a te dolaczone do testowanego odtwarzacza sa w miare, nie sa rewelacyjne, ale to normalne. a ze ty masz odczucia audiofila, to nie znaczy ze wszystko co jest poniez dobrego poziomu, jest nie do przyjecia dla kazdego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...