Skocz do zawartości
kszonek

Komputer W Oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymam za słowo.

trzymej i nie puszczaj ;) mysle ze to zrobie, bo na to nie potrzeba super duzo czasu, musze tylko skoczyc po olej roslinny do biedronki i bedzie git ;]

 

Oczywiscie, a do tej pompki dolozymy jeszcze silnik elektryczny i polaczymy calosc paskiem klinowym i gitara :}

po co elektryczny, wystarczy normalny spalinowy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za czasow tfika ktos wynalazl pompke zebata najprawodopodobnie z gabinetu dentystycznego byla w miare mocna z czyms takim napewno sobie da rade pozatym drodzy koledzy wydajemi sie ze nawet moj aquael dal by sobie rade z takim olejem ze wzrostem temperatury male gestosc oleju a czesc olejow jest bardzo rzadka :) Kiedys probowalem jak sie bedzie zachowywac w/w pompka z olejem hyrdaulicznym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rydzio - czy była by możliwość abyś zaznaczył na akwarium poziom oleju przed nagrzanime i w trakcie "gotowania" ????

Wlej do garnka i podgrzewaj ... nawet na małej ilości jeśli coś ma sie stać to sie stanie ;)

A tak naprade to co to niby zmienia. Poziom wody w WC tez sie zmienia w zależności od temperatury ale jakos nikt na to nie zwraca uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy olej przewodzi prąd elektryczny , jeszcze się z takim nie spotkałem

 

nie wiem czy widzieliście na tomshardware jest filmik z kompem zalanym olejem

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy olej przewodzi prąd elektryczny , jeszcze się z takim nie spotkałem

 

nie wiem czy widzieliście na tomshardware jest filmik z kompem zalanym olejem

stare jak swiat, mawet bylo juz pisane dlaczego tamto roziwaznie jest do niczego.

 

ja tez uwazam ze kazda pompka da rade, ale coz zrobic, pewie nie jestem, wiec musze to sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlej do garnka i podgrzewaj ... nawet na małej ilości jeśli coś ma sie stać to sie stanie ;)

A tak naprade to co to niby zmienia. Poziom wody w WC tez sie zmienia w zależności od temperatury ale jakos nikt na to nie zwraca uwagi.

jak to szczelnie zamkniesz to ci cos wy!%#$^$%&* jesli zwieksza objetość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana wody na olej raczej nie zwiększy wydajności , jedyny plus to że olej nie paruje , czyli nie trzeba uzupełniać jego poziomu co jakiś czas

Przeczytaj może wątek od początku ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana wody na olej raczej nie zwiększy wydajności , jedyny plus to że olej nie paruje , czyli nie trzeba uzupełniać jego poziomu co jakiś czas

a Ty z ksiezyca spadłes? jaki jedyny plus? a to ze nie przewodzi pradU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam nie ma szaleńcow i widzą same opcje na "NIE"...co może się zniszczyć, to do wyrzucenia...blalbalbala

 

Tutaj są szaleńcy i sie nie boją...i dobrze, po to sie żyje

W sumie cos w tym jest ;] Tylko szkoda ze olejowe chlodzenie jest malo praktyczne, wizja kompania i suszenia kompa jakos do mnie nie przemawia, a takze problemy z transportem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie cos w tym jest ;] Tylko szkoda ze olejowe chlodzenie jest malo praktyczne, wizja kompania i suszenia kompa jakos do mnie nie przemawia, a takze problemy z transportem ....

Za duży wysiłek, a efekty i tak mierne. Gdyby to jeszcze wydajne było to na pewno nie jeden by już topił kompa w oleju.

Jestem ciekaw czy po całym dniu grania dało by rade frytki zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak miedzianą rurkę zwiniętą w spirale zatopić w oleju, do tego jakaś pompka i nagrzewnica passive, wszystko wodą zalane?? To mogłoby znacznie temp obniżyć, każda pompka dałaby radę, byłoby to tanie i ciche...

 

A mi wizja oleju się podoba.... mimo niewygody - choc chyba sam bym się nie zdecydował :)

Edytowane przez Copper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zamykaj hermetycznie dysku, tak jak juz ktos wczesniej powiedzial bo z tego co wiem to glowice poruszaja sie po powierzchni talerzy na poduszce powietrznej. Zrujnujesz twardziela. IMO miedziane pudeleczko to calkiem dobry pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kiedyś widziałem kompa zanużonego w oleju transforamtorowym i w tym oleju był suchy lód (z tego co dobrze pamiętam, a było to dawno temu i na zagraniczym portalu) może to by coś dało, tzn obniżyło dużo temp. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już tego linka nie zapodał wcześniej, ale na tomshardware trafiłem na coś takiego:

 

film - komp w oleju: do pobrania ze strony: http://www.tomshardware.com/cgi-bin/downloads.m?id=32

 

lub bezpośredni link: http://www4.tomshardware.com/images/thg_vi...led_pc_divx.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś osoba, która zanurzyła jakiś komponent komputera w oleju?

 

Bo narzie przez trzy strony gdybacie :)

 

Szukałem w internecie o zanurzonych komputerach w oleju i ludzie piszą że ktoś wrzucił komputer do akwarium z olejem roślinnym i działało, ktoś pisze, że po kilku miesiącach się zapsuł a anni, że odrazu przestał działać.

 

PS. Mam ww pokoju Celerona 700 i jest nieużywany :) kto wie...

 

edit/:

 

Tu macie dowody, że są śmiałkowie którzy zalali komputer olejem http://www.youtube.com/results?search_quer...p;search=Search

Edytowane przez j@kubof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie dowody, że są śmiałkowie którzy zalali komputer olejem http://www.youtube.com/results?search_quer...p;search=Search

Przeciez na forum jest mnostwo podobnych linkow, do roznych przypadkow zalania mobo olejem - nic odkrywczego poza wpisaniem hasla w youtube tutaj nie zrobiles.

Jest to dosc nieestetyczne rozwiazanie stad malo praktyki ze strony naszych uzytkownikow. Nawet jesli wszystko bedzie dzialac bezawaryjnie to fakt ubabrania elektroniki olejem sam w sobie stanowi duzy problem. Mozna sie wprawdzie pobawic wlasnie jakims starym sprzetem (niskiej wartosci), ale to znowu raczej sztuka dla sztuki. W sumie fajnie gdyby ktos podjal taki krok (jako pierwszy tutaj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

odswiezam temacik :]

 

czy ktos bawil sie w zanurzanie kompa w oleju? kilka modow bylo w tym kraju, ale nikt konkretnie nie chwalil sie na forum o swoich dokonaniach, nawet jeden taki kompik byl na targach rok temu:

 

http://www.mod-planet.com/modules/subjects...px/100_0223.jpg

 

sam przymierzam sie do zatopienia i puki co zbieram info co i jak, zdecydowanie mowie o oleju roslinnym prosto ze spozywczaka... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materialow na ten temat jest calkiem sporo, wady i zalety mozna sobie latwo przeczytac ;]

Imo najwieksza wada to szkoda sprzetu, bo potem jest caly ubabrany i ciezko to wyczyszcic. Jakby sobie kupic jakis nowy topowy zestaw na c2d i zalac to olejem slonecznikowym to troche szkoda jednak. No i kwestia zasilacza i dysku. To rozwiazanie nie jest wcale takie rewolucyjne jakby sie wydawalo.

To typowy chwyt na newbow, jak zamieszczaja taki artykul w komputer swiecie (komp w oleju) to dzieciaki przez tydzien o niczym innym nie rozmawiaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...