Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

witam

czy zmienajac procka trace gware ??

a jezeli robi to serwis (ja daje im procka do zmiant (t2300 zamiast celeron m420) to trace gware? i czy jest taka mozliwosc (wysylki do serwisu) oraz czy dam rade sam procka w lapie zmienic :D

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, celek m420 @ t2600 icon_surprised3.gif ?

ogólnie to nie tylko celek ale wszystkie na nowym rdzeniu które pracują na szynie 533. Po przeróbce proce te chodziłyby na 667. Jeśli da rade taki mod zrobić na celku M420 to da też na T2250. Szansa że będzie działał jest duża, na starych pentiumach m z szynami 400 i celeronach z serii M3xx chodziło o zmostkowanie dwóch pinów i mieliśmy 533 - w przypadku nowych trzeba albo pin uciąć albo jakimś lakierem odizolować. Jakby ktoś chciał przetestować to chodzi o ten pin:

post-100097-1161894816_thumb.jpg

Edytowane przez marotf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wydajność poważnie taka jak na t2250 ?? nie trzeba zmieniac pamieci (mam 533), przeciez jeszcze cache je rozni icon_biggrin3.gif

pamięci nie musisz zmieniać, jesli masz 533 to po modzie dalej beda chodzic na 533 ale proc juz na 667 co w Twoim przypadku da skok z 1,6->2,0GHz. Jaka jego wydajnosc bedzie w porownaniu do T2250 po modzie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie sie mecze z konfiguracja na Slacku 10.2. W sumie mi juz wszystko dziala za wyjatkiem dzwieku. Tzn. moduly sa zaladowane, urzadzenie jest widoczne, ale nic nie slychac bo sie caly czas swieci dioda od przycisku "mute". Ktos wie ja to wylaczyc?

Miałem to samo w Debianie. Zainstalowałem kernel 2.6.17 i problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja znow nawiaze do pytania ktore tu juz padlo - czy nagrywarka w tym laptopie na pewno obsluguje lightscribe ??

 

Z poprzednich postow wywnioskowalem ze prodcent montowal rozne modele nagrywarek, moja to akurat MATSHITA UJ 840S, wiec moze ktos odniosl sie do innej nagrywarki ...

szukalem na google'u jakichs informacji, z tego co znalazlem to ta nagrywarka obsluguje lightscribe'a, teoretycznie, bo w praktyce to wyglada inaczej.

 

Gdy wlacze sonic express labeler i chce wypalic okladke na plycie to pojawia sie komunikat "there are no lighscribe devices found on this system" :blink: , sciagnalem aktualizacje programu do LS ze strony HP, na tej stronie rowniez zalazlem informacje ze w laptopach serii nx7400 montowane nagrywarki obsluguja LS .... teraz to juz sam nie wiem co myslec, czy mam cos nie tak w systemie czy po prostu informacje nt temat nie sa sprecyzowane .....

 

Czy ktos z Was probowal bawic sie LS w MATSHITA ??

 

ps.

mat-SHIT-a, ta nazwa wiele tlumaczy ;)

Edytowane przez seymos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam napęd Pioneer, a w fabrycznym oprogramowaniu HP taką oto informację w jednym z FAQów:

 

How can I tell if I have a LightScribe enabled DVD writer or PC?

 

LightScribe-enabled writers or PCs should either have a LightScribe name or LightScribe logo on the drive tray cover or a LightScribe sticker affixed elsewhere.

No i na moim laptopie nie ma ani naklejki, ani loga na tacce napędu. Wobec czego podejrzewam, że i LS nie ma. Ale nie sprawdzałem tego próbując coś wypalać.

 

Tylko po co w fabrycznej instalacji dają pozycję LS w Starcie? Nieprzemyślane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam HP nx6310 i również nie mogę uruchomić NFS Carbon - pełną wersję oczywiście. Coś mi się niestety wydaje że jest to jakiś błąd z kartą graficzną - po prostu nie wyrabia albo nie jest kompatybilna, chyba że ktoś ma jakiś pomysł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam takie zapytanie do szanownego grona. W moim lapku po łądowaniu z gniazdka, odłączam zasilanie AC i wskaźnik pokazuje 99%(tj. 2h 45min) i w rzeczy samej lapek tyle wytrzymuje. Czy to jest normalne, z Waszych postów wynika, że nawet do 4h bateria czasem trzyma, a u mnie ledwie 2,5h. Co mogę z tym zrobić? Czy to się kwalifikuje na gwarancję?

Bluetooth jest ciągle wyłączony, Internet mam przez kabel sieciowy i podłączona jest myszka usb. Jasność ekranu - podwyższona.

 

pozdrawiam

 

Jeszcze takie małe pytanko: Czy u Was też Everest pokazuje tylko temp dysku, a innych podzespołów już nie?

 

EDIT: jest godzina 20:07 i stan baterii na wyczerpaniu, zostało 4minuty...czyli od napisania tego postu, zaledwie nieco ponad 2h. Na gwarancje z tą baterią???

EDIT2: krótka lektura książeczki gwarancyjnej i już mam odpowiedź..."czas działania baterii nie może być przedmiotem gwarancyjnej wymiany lub naprawy" szkoda...:(

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam takie zapytanie do szanownego grona. W moim lapku po łądowaniu z gniazdka, odłączam zasilanie AC i wskaźnik pokazuje 99%(tj. 2h 45min) i w rzeczy samej lapek tyle wytrzymuje. Czy to jest normalne, z Waszych postów wynika, że nawet do 4h bateria czasem trzyma, a u mnie ledwie 2,5h. Co mogę z tym zrobić? Czy to się kwalifikuje na gwarancję?

Bluetooth jest ciągle wyłączony, Internet mam przez kabel sieciowy i podłączona jest myszka usb. Jasność ekranu - podwyższona.

 

pozdrawiam

 

Jeszcze takie małe pytanko: Czy u Was też Everest pokazuje tylko temp dysku, a innych podzespołów już nie?

 

EDIT: jest godzina 20:07 i stan baterii na wyczerpaniu, zostało 4minuty...czyli od napisania tego postu, zaledwie nieco ponad 2h. Na gwarancje z tą baterią???

EDIT2: krótka lektura książeczki gwarancyjnej i już mam odpowiedź..."czas działania baterii nie może być przedmiotem gwarancyjnej wymiany lub naprawy" szkoda...:(

Raczej nie brałbym poważnie opowieści o 4 godzinnym działaniu tego laptopa na baterii. Przerobiłem kilka modeli z Celeronami i Core Duo i mogę napisać, że średni czas działania nx7400 na baterii to ok. 3 godziny przy normlanej pracy. Przy dużym obciążeniu oczywiście czas działania skraca się jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam takie zapytanie do szanownego grona. W moim lapku po łądowaniu z gniazdka, odłączam zasilanie AC i wskaźnik pokazuje 99%(tj. 2h 45min) i w rzeczy samej lapek tyle wytrzymuje. Czy to jest normalne, z Waszych postów wynika, że nawet do 4h bateria czasem trzyma, a u mnie ledwie 2,5h. Co mogę z tym zrobić? Czy to się kwalifikuje na gwarancję?

Bluetooth jest ciągle wyłączony, Internet mam przez kabel sieciowy i podłączona jest myszka usb. Jasność ekranu - podwyższona...

U mnie trzyma około 3 godzin przy pracy z właczonym wifi - jade na standardowych ustawieniach jasności itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi. Troche ten krótki czas pracy baterii popsuł mi humor, bo takto lapek bardzo przyjazny. Mam matryce "podjaśnioną" bo nic nie widzę na standardzie. Cóż, pozostaje mi cieszyć sie 140minutami pracy.

pozdrawiam

 

PS: po jakim czasie dostaliście przedłużoną gwarancje HP, co się na promocji faxem wysyłało?....ja czekam i czekam...nawet tam dzwoniłem i kazali....czekać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na maksymalnym podświetleniu komputer działa mi kilka minut powyżej 3. godzin. Tez liczyłem na więcej :( Przy matrycy na drugim stopniu podświetlenia mogę liczyć na 3.5 godziny.

działam głównie w Internecie przez WiFi.

 

Nie wiem czy to możliwe, ale chyba komputer zyskał kilka minut po zainstalowaniu NHC [Notebook Hardware Control], spróbuj, nie zaszkodzi :)

 

Na gwarancję czekam już miesiąc. Przedwczoraj zadzwoniłem i po kilku przełączeniach [sic!] dodzwoniłem się do kobiety, która obiecała, że jeśli wyślę fax, to ona jeszcze tego samego dnia wprowadzi moje zamówienie do bazy danych, bo wcześniej go nie było. Najlepsze, że pracownik MTS przy mnie wysłał do nich fax zgłoszeniowy... :/

Ale cóż, wysłałem jeszcze raz i miałem zadzwonić zapytać, czy już zrobione, niestety nie miałem do dziś czasu...

 

Edit:

zapomniałbym, zarządali ode mnie trzech dokumentów aż: faORT: ORT: ORT: ktury, gwarancji i zgłoszenia promocyjnego, które zachowuje sprzedawca, więc osoby, które kupiły w Internecie muszą się uzbroić w cierpliwość i liczyć, że ktoś znajdzie w HP jakiś śmieć, obejrzy go i stwierdzi, że oto ktoś chciałby gwarancję :/.

 

 

Pozwolę sobie jeszcze na mały komentarz. Pomoc techniczna HP jest żałosna. Nie umywa się do Tepsy czy MS. Tam jest tak daleko posunięte rozproszenie kompetencji i umiejętności, że nie da się właściwie niczego dowiedzieć jednym telefonem :(

Edytowane przez schabzkoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zainstalowałem ten NHC, zobaczymy czy coś doda energii:)

Jak dajesz AC(max performance), bateria(max.battery)??

 

Co do serwisu HP to żenada. Żeby sie dowiedzieć, czy zlecenie o przedłużeniu gwarancji zostało przyjęte wykonałem chyba z 4 telefony w różne miejsca.

 

Zapytałem się też o ten czas działania baterii, pomijając że wymagało to znów 2 telefonów i czekania na kolejnych mega konsultantów, to jeszcze koleś powiedział..."ale wie Pan, że myszka optyczna bierze prąd":)-nie, no skąd???:)

 

Po 10min rozmowie, koleś zaproponował, żebym cały laptop przysłał im. Wogóle mi to nie w smak, mówię im że samą baterię prześle...na to się nie chciał koleś zgodzić:). Zrezygnowany pytam, to może ma Pan jakieś rady, jak wydłużyć czas działania baterii...on...hmmm...niech Pan cośtam próbuje:)heheh...więc się tylko uśmiałem:).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na baterii Max battery, a na kablu Dynamic switching.

 

Cały czas nie mogę się dodzwonić do miejsca, gdzie wysłałem fax. Jak już sobie przypomnę i mam chwilę, to zajęte jest :(

 

Teraz trochę na inny temat. Czy da się domowym sposobem zmierzyć jakoś natężenie dźwięku? Rozważam poważnie możliwość zareklamowania dysku z komputera. Powinien przecież choćby wyłączać się podczas nie używania, a mój szumi ciągle tak samo... Nie sądzę, żebym był aż tak przeczulony, bo inne laptopy na jakich pracowałem nie miały tak głosnych dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no i stałem się kolejnym posiadaczem tego modelu.

 

Minusy to w sumie matryca, trochę słabe kąty ma, drugi minus to dysk jak się siedzi to jest go wyraźnie słychać to już wentylator na procesorze tak nie szumi jak ten dysk. Jak na moje oko mógł by być cichszy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ;]

 

PS. Zapomniał bym soft masa masa softu z czego 90 % nie wiem do czego jest :]

 

No ale najbardziej odda cała sytuację tekst mojego ojca ""powiem tak : to nawet wymiata :]""

 

Jak najbardziej polecam tego lapka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...