Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

pozwolę sobie odgrzebać niemal umarły temat gdyż nurtuje/denerwuje mnie pewna sprawa.

 

Mianowicie mała ilość miejsca na dysku C. Partycja ta ma 7,43GB i po prawokliku na dysk ma zajęte 5,61GB. Natomiast gdy zaznaczę wszystkie pliki z C i dam właściwości to po zliczeniu plików pokazuje 4,02GB. To w taki razie gdzie jest te 1,5GB?

 

Program FolderSizes pokazuje mi, że folder windows zajmuje aż 2,43GB(co tam jest do cholery?!?)

natomiast kolejny największy to pagefile.sys z wielkościa 1,46GB

 

Te dwa najbardziej mnie interesują. Dodam, że przeczytałem wszystko nt optymalizacji i odchudzania. Nawet hibernacje wyłączyłem. Owszem przybyło pareset MB, ale gdzie jest reszta?

 

Dzięki za info

pozdrawiam

 

(poza tym lapek wypas - niezniszczalny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz duzo ramu to możesz wyłączyć pagefile.sys lub ustawić mu wielkość z łapy np na 512MB - jest to plik, który służy dla systemu za dodatkową pamięć ram na dysku

 

różnice mogą wynikać z kilku kwestii - masz jakieś pliki ukryte, których nie widać

 

robisz w innych programach - np total commander pokazuje inaczej niż eksplolator - wynika to z matematyki bajtów.

 

czysty WinXP - zajmuje właśnie 2 GB - +jakies poprawki, plus jakieś śmieci,tempy, logi - więc nie jest źle

 

a na koniec podstawowe pytanie - kto w obecnych czasach tworzy tak strasznie!!! małą partycję? dysk masz pewnie 60 albo 80GB - więc przesadziłeś w złą stronę z tą wielkością

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie znasz parametru topicowego lapka:)

 

zrobiłem taką partycje bo po co mi większa. na C mam winde+offica+opere. tyle. do tego nie potrzeba więcej moim zdaniem.

 

oczywiście że nie mam nic ukryte bo ten plik pagefile pokazuje mi progs foldersizes który widzi wszystkie pliki.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie rozumiesz o co mi chodzi.

 

Jak Ci ginie 1,5GB to się chyba zastanawiasz gdzie ono jest, szczególnie na partycji 7,5GB. (???)

 

 

Jeśli nie wiesz jak pomóc to po co się wogóle wypowiadasz.(???)

 

Niepotrzebna mi większa partycja na system i parę innych małych dupereli, a nie wogóle większa(tzn. z zaginioną częścią).

 

 

Ale już chyba wiem o co chodzi.

 

Zatem EOT.

 

::pokój::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic matryce do takiego wlasnie laptopa i gdzie moglbym taka dostac i czy ewetualnie kupic jakiegos tanszego odpowiednika? poniwaz mnoja jest calkowicie strzadkana

 

 

A moze to poltora Gb na jakies zeczywiscie smieci systemowe z XP. A co do wielkosci to ja do tej pory systemowke mam mala okolo 8Gb poniewz po stawianiu Windows'a mam mniejsza starte danych na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem z nx7400 a mianowicie polega to na tym że bateria zaczęła świrować na wszystkich dostępnych programach np:everest pojemność wskazywana jest do ~30000mWh a najgorsze jest to że potrafi mi na 0% trzymać jeszcze jakieś 20min czy jest jakiś program do reanimacji baterii lub restartu w biosie nie ma żadnego kalibratora jak w asusach :( co mogę zrobić żeby troszeczkę wskrzesić tą baterię i w miarę skalibrować poprawnie wskazywany poziom rozładowania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ostatnio stała mi się taka rzecz: wrzucam na laser oryginalny film dvd, otwieram go power dvd, włącza się informacja (chapter 1) np o legalności płyty i o tym że nie można jej rozpowszechniać (generalnie 1szy możliwy nagrany na płycie film) filmik przelatuje i wraca do początku, a odtwarzacz wskakuje na "stop". Próbowałem też wmp classic i innymi programami. Zawsze to samo. Mogę natomiast każdą ze scen z filmu dvd oglądnąć osobno, ale cały film puszczając go od początku nie chce iść w żaden sposób. Już przeinstalowałem program do dvd, skanowałem na wirusy itp. Zrobiłem też swapa samych napędów i niestety jest to samo. Wygląda że już mój napęd niedomaga. Ale jest jedno ale. Mianowicie zrobiłem sobie obraz przez nero tego filmu i emulując go deamonem też próbuję go oglądać i jest dokłądnie to samo. Pierwszy film i stop. Ciekawe jest też to że kilka filmów oryginalnych na dvd chodzi mi normalnie. Może ktoś się spotkał?

z góry dzięki

archeolog tolokan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopywanie takiego starego, umarłego tematu ale może jeszcze ktoś to przegląda i mam do opowiedzenia rzecy, które mogą niektórych z was zaciekawić.

 

Otóż ostatnio znalazłem w szafce tego lapka oraz kartę gwarancyjną od niego (mój jest pochodzenia niemieckiego).

 

Na karcie data zakupu to 06.11.2006 r., mój już więc miał preinstalowany Windows Vista Home Basic, co ciekawe jak go pierwszy raz odpaliłem to przy wyborze języka był także polski, wybrałem go Dołączona grafika i się zaczęła akcja po kilku tygodniach, Vista była sobą, czyli chodziła niestabilnie, zawieszała się itp. W końcu pewnego dnia odpalam lapka, normalnie ekran bootowania, nagle ciemność i po 40 sekundach piękny BlueScreen i tak w kółko, system nie chciał wstać, przy próbie odpalenia Trybu awaryjnego wszystko kończyło się zwisem na czarnym ekranie i mogłem wtedy jedynie "machać" kursorem. A więc spróbuję z Recovery, u mnie się uruchamiało je z poziomu WinRE, odpaliłem je, wybrałem układ klawiatury, zalogowałem się, wybrałem "HP Backup and Recovery Manager", parę pytań typu sposób przywracania itp. Czekałem chyba 3 godziny do zakończenia etapu z WinRE, nareszcie, restart lapka, bootscreen, przygotowywanie do pierwszego uruchomienia a potem zaczął się haczyk, ciągle tylko napis "Software is being installed" czy jakoś tak, nagle wyskakuje błąd uwierzytelniania sterownika (nie pamiętam jakiego), LOL! Co ten system szaleje, a nie to przecież normalne w Viście xD, pozwoliłem mu go zainstalować, potem restart, pokazało się OOBE, wszystko poszło normalnie ale potem wszystko skończyło się zwisem na "Zapraszamy!", resetuję lapka by sprawdzić, co się stanie i odkopałem właśnie zdjęcie co się wtedy stało:

 

post-207152-0-14236300-1390757670_thumb.jpg

 

Znowu spróbowałem recovery ale nie, odpalenie WinRE zakończyło się zwisem na ekranie z tapetą, też mogłem jedynie "machać" kursorem, w końcu powiedziałem "No nie wytrzymam zaraz", w końcu znalazłem płytę z Windows XP, włożyłem, odpaliłem go z niej, nagle migała kreska przez 3 sekundy i piękny BlueScreen, bo zapomniałem przestawić trybu pracy dysku z AHCI na IDE, przestawiłem, wgrałem XP i w końcu październik 2009 r., kupiłem wtedy nowy Windows 7, wgrałem i wszystko było fajnie dopóki nie naściągał miliona aktualizacji, masakra wtedy była, ten lapek był na niego słaby, wgrywam XP i problemy z głowy.

 

Mój lapek miał Celka M430, 1,5 GB RAMu, matrycę matową, kartę Wi-Fi Broadcom i bardzo dużą jego zaletą był dysk 500 GB, zapewne specjalnie dali więcej bo fabrycznie to 30 GB recovery, 400 MB WinRE, po instalacji systemu (Windows + Drivery + Syfy od HP = 60 GB miejsca zabranego), to już sobie policzcie, ile miejsca miałem dla siebie, stacji dokującej nie mam bo jest mi niepotrzebna, ale lapek śmiga. LightScribe też zapewne nie wspiera, mój model ma napęd LiteOn DS-8A1P.

 

Pozdro.

Archeolog Ark_mage2.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...