Skocz do zawartości
humax5400

Oryginalne ubrania. Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj spodnie Lee przecenione z 269 na 199 zł. Mama wmawia mi, że na lewej nogawce jest skaza, a mnie się wydaje, że to tak ma być. Sami zobaczcie. Sam już nie wiem co myśleć. Jakby tego było mało kupiłem sobie klapki na basen - dwa lewe :lol:.

Dołączona grafika

 

EDIT

 

Chyba pojadę jutro z reklamacją. Wrzucę resztę fotek jak się baterie do aparatu naładują.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jest ze mną, a klapki to takie szmiry za 6 zł, jutro pójdę i kupię dwa prawe, będę mieć 2 pary, a co. Na dodatek miałem wielkiego zonka, szukałem po całym domu portfela (a w nim legitymacja studencka, karta do bankomatu, karta do odbicia w pracy, dowód osobisty). Nie mogłem go długo znaleść, więc odwiedziłem spożywczaka, w którym kupowałem przed 'zaginięciem' portfela. Okazało się, że nie ma. Wróciłem do domu, przeszukałem jeszcze raz i znalazł się, leżał na fotelu, wpadł w ręczniki, które mama wyniosła, był w ręcznikach :lol:.

 

Tak w ogóle, to czy w Cubus'ie są dobre ciuchy jakościowo? A w Scotch & Soda? Podobały mi się tam koszule polo, ale nie wiem jak z jakością :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie za 100 pkt ;) Jako, że kawałek mam do większego miasta (Poznań) to powiedzcie kiedy zaczynają się na dobre wyprzedaże kolekcji letnich. W niedziele byłem w Poznaniu i nie wszędzie jeszcze były te promocje (Reserved, House, Cropp - obniżki już do 50%). Więc tak orientacyjnie kiedy można się wybrać na jakieś większe zakupy ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noc z 27 na 28 czerwca, godz. 21.00-1.00, wielka nocna wyprzedaż w centrum handlowym King Cross.

Codzienne wyprzedaze w Factory Outlet w Luboniu, z tym że są tam stare kolekcje, ale jest naprawde tanio.

A kiedy będą wtprzedaze np. w Starym Browarze to musiałbym podpytać znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że są tam stare kolekcje,

to tragedia, ja chodzę tylko w najnowszych kolekcjach Ewy Minge, ze starą kolekcją to bym się w piwnicy nie pokazał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w Cropp Town no i jest promocja, jeśli się zakupi koszulkę (firmową z Cropa) z krótkim rękawem todostajemy 50% obniżkę na spodnie (nie dżinsowe), spodenki, koszule, bluzy i bluzki, nie wiem czy też to tyczy się obuwia, ale warto ;)

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noc z 27 na 28 czerwca, godz. 21.00-1.00, wielka nocna wyprzedaż w centrum handlowym King Cross.

Codzienne wyprzedaze w Factory Outlet w Luboniu, z tym że są tam stare kolekcje, ale jest naprawde tanio.

A kiedy będą wtprzedaze np. w Starym Browarze to musiałbym podpytać znajomych.

Dzięki za info, jakbyś mógł się dowiedzieć o ten Stary Browar to będę wdzięczny ;)

 

Jeszcze jedno pytanko, co możecie powiedzieć o firmie Abercrombie&Fitch? Podobają mi się ich koszulki polo np. TA ;), jednak w Polsce nie ma ich sklepu firmowego. Głównie mi chodzi o jakość materiału, czy po 2 praniach z bluzki nie zrobi się szmata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A&F to zajebista jakosc i styl, no i to, ze nie ma sklepu w Polsce sprawia, ze nie widzisz na co 2giej osobie ta sama koszulke, ale trzeba przyznac, ze jest coraz bardziej popularna firma w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na A&F mam smaka jak diabli ale nie kupie na allegro bo nie mam pewności na 100% czy nie podróby..Jeśli chcecie mieć pewność że to orginały to tylko i wyłącznie jeśli ktoś kupi w USA, bo to hamerykańska firma, z tego co wiem to w Europie gdzieś w UK w Londynie jest jeden sklep

Edytowane przez G.R.E.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Abercrombie mają rewelacjne ubrania i połowa Ameryki w tym chodzi (serio, nie ma praktycznie młodej osoby bez takiego ciuszka albo tańszego odpowiednika Hollister).

A & F ma jednak niestety drogie ciuszki (droższe niż taki Tommy Hilfiger), chociaż ostatnio widzę, że lekko potaniało (ale i tak nie na tyle, żeby na aukcji było po 70zł).

Co do Allegro to w większości są to niestety dość dobrze spreparowane podróbki. Raz się tak nadziałem (torba A&F), to sprzedający po moim mailu

od razu zgodził się oddać kasę, byle by tylko negatywa nie wstawić. Poza tym taka zajoma znajomych kiedyś się bawiła w takie handlowanie i mówiła

że ubrania gdzieś są z Turcji sprowadzane i mało kto potrafi to odróżnić od oryginalnych...

Ale wracając do tematu, to ich rzeczy są naprawdę dobrej jakości i mają ciekawy, młodzieżowy design.

PS. Z doświadczenia wiem, że parę osób się nabiera na te zdjęcia - te rzeczy wcale nie są zrobione na wygniecione,

a to się często w opisie najbardziej podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostawalem paczki z Singapuru, ale uwazam tak jak maSTHa212

Na moje czekalem 2tyg z USA, wiec pewnie raczej oryginaly, ale czesto jest tak ze oryginaly od podrob roznia sie tylko...cena, bo jakosciowo sa na tym samym poziomie. A czasami np jest tak, ze wybrakowane sztuki (np. fabrycznie z jakims ubytkiem typu naderwany material na 3-4mm) sprzedaja za cwierc darmo. Wiec to nie jest tak ze na aukcjach sama tandete wala, chociaz napewno jest tego bardzo duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, swojego czasu chodziłem w bazarowych przysłowiowych "obibokach" (jak byłem młodszy) potem jak zaczęła się szkoła to oczywiście musiały być oryginały bo jak by inaczej, zaraz był by lincz ze strony braci szkolnej. Moim zdaniem stereotyp oryginalne=lepsze tworzy się w ludziach od najmłodszych lat. Dlaczego kupuję się bobasom buty nike za 300zł jak po kilku miesiącach z nich wyrosną - totalny bezsens!!! Super mega oryginalne buty nike, adidas itp itd są robione w Azji tak samo jak podróby, pokusił bym się o stwierdzenie że nawet w tych samych fabrykach tyle że po godzinach :-P Jak ostatnio byłem w galerii chciałem sobie kupić jakieś ubrania to wchodząc do sklepów lepszych marek doznałem szoku na wszystkich napisane Made in china, wietnam itp itd. to już wole kupić w rizerwcie, hałsie i sklepach tego typu i do tego dwa razy więcej ubrań. Jeżeli chodzi o trwałość oryginalnych produktów to nie jest ona regułą, jedyna różnica w zakupie oryginała jest gwarancja (której i tak nikt nie uznaje).

P.S: śmieszą mnie typy odziane w super lansiarskie koszuli Dolcze kabbana:P lub lacoste, w których chodzą po kilka dni bez prania żeby tylko się nie uszkodziła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C&A są jeszcze w miarę przystępne ceny i ciuszki niczego sobie. Byłem oddac te spodnie LEE, kierowniczka sklepu powiedziała mi, że one są tak specjalnie dekatyzowane na lewej nogawce. A w sklepie już tych spodni nie mieli. BTW w Big Star w Sosnowcu CH Carrefour są promocje, jeansy za 119 zł przecena z 269zł. Ogólnie masa fajnych spodni, od 119 zł w gorę poprzecenianych.

 

Wszędzie są niby promocje do -50% a i tak ceny dość duże.

 

Mnie np ciuchy z House się niespecjalnie podobają, wolę C&A i Reportera. A odnośnie butów Adidasa/Nike/Puma/Umbro i innych, ja nie rozumiem jak można dać za takie chińskie szmaty z ceraty >200 zł. Już wolę kupić coś w sklepach CCC, bądź Deichmann.

 

EDIT

 

faro666 Te bazarowe obiboki nie są wcale takie najgorsze. Bywa i tak, że kupisz tanie niefirmowe jeansy i będą się dłużej trzymały niż Wranglery, Lee czy Big Star'y. Podobna sprawa z koszulami polo.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, swojego czasu chodziłem w bazarowych przysłowiowych "obibokach" (jak byłem młodszy) potem jak zaczęła się szkoła to oczywiście musiały być oryginały bo jak by inaczej, zaraz był by lincz ze strony braci szkolnej. Moim zdaniem stereotyp oryginalne=lepsze tworzy się w ludziach od najmłodszych lat. Dlaczego kupuję się bobasom buty nike za 300zł jak po kilku miesiącach z nich wyrosną - totalny bezsens!!! Super mega oryginalne buty nike, adidas itp itd są robione w Azji tak samo jak podróby, pokusił bym się o stwierdzenie że nawet w tych samych fabrykach tyle że po godzinach :-P Jak ostatnio byłem w galerii chciałem sobie kupić jakieś ubrania to wchodząc do sklepów lepszych marek doznałem szoku na wszystkich napisane Made in china, wietnam itp itd. to już wole kupić w rizerwcie, hałsie i sklepach tego typu i do tego dwa razy więcej ubrań. Jeżeli chodzi o trwałość oryginalnych produktów to nie jest ona regułą, jedyna różnica w zakupie oryginała jest gwarancja (której i tak nikt nie uznaje).

P.S: śmieszą mnie typy odziane w super lansiarskie koszuli Dolcze kabbana:P lub lacoste, w których chodzą po kilka dni bez prania żeby tylko się nie uszkodziła....

Po pierwsze. Ostatnio interesowałem się ubraniami dla dzieci i naprawdę nie wiem skąd wziąłeś te 300zł. Ostatnio dziewczyna kupowała bratu to za Reeboki płaciła równo 54zł. Za granicą po 50 euro, więc cenowo tak samo jak u nas. Nie twierdzenie że butów za 300zł w małych rozmiarach nie ma, ale nie ma co od razu krzyczeć że to bezsens. Jak ktoś ma pieniądze to zupełnie inna rozmowa.

 

Proszę, nie stawiaj Lacosty mej ukochanej obok D&G ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mnie np ciuchy z House się niespecjalnie podobają, wolę C&A i Reportera. A odnośnie butów Adidasa/Nike/Puma/Umbro i innych, ja nie rozumiem jak można dać za takie chińskie szmaty z ceraty >200 zł. Już wolę kupić coś w sklepach CCC, bądź Deichmann.

"szmaty z ceraty" to są właśnie w CCC/Deichmanie i się psują po paru miechach... Jedyna osoba jaką znam, której buty tej firmy trzymały dłużej niż max 6 miesięcy (tzn. wyglądały tak, żeby się dało chodzić) to mój kolega który, jeździ na wózku i po prostu butów nie psuje bo nie ma jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super mega oryginalne buty nike, adidas itp itd są robione w Azji tak samo jak podróby, pokusił bym się o stwierdzenie że nawet w tych samych fabrykach tyle że po godzinach :-P Jak ostatnio byłem w galerii chciałem sobie kupić jakieś ubrania to wchodząc do sklepów lepszych marek doznałem szoku na wszystkich napisane Made in china, wietnam itp itd. to już wole kupić w rizerwcie, hałsie i sklepach tego typu i do tego dwa razy więcej ubrań.

Dość ciekawe stwierdzenie. Masa firm ma fabryki w Chinach, Wietnamie itd. z powodu niskich kosztów pracownika. Nie wiem dlaczego na tej podstawie propagujesz ten mit "chińszczyzna = syf". To oczywiste, że każdy buduje swoje fabryki tam gdzie taniej. Ale nie oznacza to, że oni to tam ręcznie zaplatają z lian trzeciego gatunku. Nie przesadzaj. Każda firma ma jakiś swój system jakości, kontroli i swoje materiały. Dla firmy lepiej, że fizycznie spodnie uszyje "krawcowa" z Chin za miskę ryżu, niż krawcowa z USA za np.12$/h. Ale obie zrobią to z tego samego materiału, wg tego samego wzoru i tymi samymi nićmi. Dla Ciebie różnica będzie taka, że te z Chin kosztują x$, a te z USA x+12$/h. To ja wolę cenę x$. Nie wiem jak Ty.

Co innego, że naturalnie pewne marki stosują chwyt sztucznego podnoszenia ceny, co ma uczynić ich produkty bardziej elitarne/prestiżowe. prawie niedostępne dla normalnego zjadacza chleba. Klient takiej firmy płacąc więcej ma przez to gwarancję, że w takich ubraniach nie zobaczy co drugiej osoby na chodniku. I dobrze. Niech takie coś też mam miejsce. Jeśli ma kasę i chce się w ten sposób wyróżnić- proszę bardzo. Tak jest zbudowany świat. Kasa rządzi. Ludzie byli, są i będą próżni. Niektórzy chcą to zamanifestować. Wolna wola, jak ich stać.

Natomiast trochę przeginasz z "nike, adidas itp". Jeśli próbujesz powiedzieć, że nie są warte raz na te dwa, trzy lata tych 250zł to chyba nigdy takich nie nosiłeś. Spróbuj ponosić odpowiedniki z tesco czy kerfura za 50zł przez miesiąc, a potem wróć do adidasa za 250zł... :wink:

 

A odnośnie butów Adidasa/Nike/Puma/Umbro i innych, ja nie rozumiem jak można dać za takie chińskie szmaty z ceraty >200 zł. Już wolę kupić coś w sklepach CCC, bądź Deichmann.

Jak wyżej. Ty to już całkiem jedziesz po bandzie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam namacalne porównanie, dwie bluzki klubowe RM adidas, jedna "podróba" za 100zł druga oryginał 240zł, materiał praktycznie ten sam, napisy, emblematy... żadnej wielkiej różnicy nie widzę, podróba ma 3 lata, oryginał 2, podobnie intensywnie używane (podróba nawet dłużej), wynik jest taki że ani podróba ani oryginał nie wskazuje na lepsza czy gorszą jakość.

 

 

ps

z tym CCC/Deichmann ma racje, tam również można kupić równie dobre albo i lepsze buty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym CCC/Deichmann ma racje, tam również można kupić równie dobre albo i lepsze buty.

Miałem sandały i jakieś tam "adidasy" z Deichmana. Za te sandały dałem 100. Syf i popelina. Wywaliłem po pół sezonu. Najgorszy zakup jaki moglem zrobić. Za sandały ECCO dałem ok. 170, 2 lata temu. Do dziś je mam, używam intensywnie nawet jako klapki po domu cały rok. Za nic nie oddam, a następne jakie kupię też będą ECCO.

Za "adidasy" Pumy dałem 300 (trochę się pospieszyłem bo niedługo potem były w przecenie za pół ceny)- to samo. Nawet ich nie czuje na nogach. Miękkie i wygodne jak skarpetki. Nie chcę nawet pisać co było w tych Deichmanach za 110. Noga się pociła, wygodne to były może przez pierwsze 2 tygodnie.

Do tego dochodzi odpowiednia skarpeta. Nie z burku za 2, tylko za 10 z włóknem typu Sanitized.

Mnie nie przekonasz do "taniochy". W tej kwestii słowa "co tanie to drogie" mają 100% uzasadnienie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kurtki na jesień/zimę i nie mogę nic znaleźć ;/ Macie jakieś pojęcie gdzie szukać? chce taką kurtkę w której mozna wygodnie jeździć samochodem, nie musi byc gruba. Raczej bez kapruta/z odpinanym. Tak do 400zł. Jakie firmy polecacie?

 

Np. coś takiego: http://allegro.pl/item451727198_hollister_...ska_rozm_l.html nadaje się do auta?

Albo taka: http://allegro.pl/item454578328_abercrombi...oto_roz_xl.html

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...