Skocz do zawartości
LuKe

Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2

Rekomendowane odpowiedzi

mi o idealnych krzywych kolorów (podawanych na podstawie różnych testów) oraz idealnym odwzorowaniu barw (współczynnik delta)??? Gdzie to wszystko???

O monitorze który jest dla mnie OK pisałem wcześniej więc istnieje ( więc co Ty czytasz ? :lol: )

 

Co do delta E to nie bierze ona pod uwagę braków kolorów po regulacji w osd. Na siłe zaczynasz szukać argumentów za tym NEC i piszesz o tym czego nie rozumiesz ( np. co to jest dE )

 

(pamiętasz Kyle temat o "rozstępach" :wink: )

:damage_wall: ty jesteś chłopie dziwny - temat zamknięty wieki temu - tłumaczyłem że to w praktyce nie przeszkadza zupełnie ( jak zbadałem monitor osobiście ) - mieszasz , mieszasz i odwracasz kota ogonem ... może poczytaj moje posty i zacznij wyciągać jeszcze inne rzeczy które maja się nijak do tej dyskusji

 

Piszę o tym co widzę na tym nec a ty mi wylatujesz z jakimiś:

 

- pamiętasz Kyle temat o "rozstępach" :wink:

- co się stało (także z twoimi) opiniami o idealnych krzywych kolorów (podawanych na podstawie różnych testów) oraz idealnym odwzorowaniu barw (współczynnik delta)??? Gdzie to wszystko???

 

Naucz się czytać i wyciągać wnioski.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O monitoże który jest dla mnie OK pisałem wcześniej więc istnieje ( więc co Ty czytasz ? :lol: )

 

Co do delta E to nie bierze ona pod uwagę braków kolorów po regulacji w osd. Na siłe zaczynasz szukać argumentów za tym NEC i piszesz o tym czego nie rozumiesz ( np. co to jest dE )

:damage_wall: ty jesteś chłopie dziwny - temat zamknięty wieki temu - tłumaczyłem że to w praktyce nie przeszkadza zupełnie ( jak zbadałem monitor osobiście ) - mieszasz , mieszasz i odwracasz kota ogonem ... może poczytaj moje posty i zacznij wyciągać jeszcze inne rzeczy które maja się nijak do tej dyskusji

 

Piszę o tym co widzę na tym nec a ty mi wylatujesz z jakimiś:

 

- pamiętasz Kyle temat o "rozstępach" :wink:

- co się stało (także z twoimi) opiniami o idealnych krzywych kolorów (podawanych na podstawie różnych testów) oraz idealnym odwzorowaniu barw (współczynnik delta)??? Gdzie to wszystko???

 

Naucz się czytać i wyciągać wnioski.

Zgadza się, wyciągam, bo to opisuje twoje podejście do monitorów. Nie miałeś NECa, psioczyłeś na rozstępy, dawałem ci zdjęcia, pisałem ci, ale ty nie, dziury jak nic, nie wierzyłeś nawet w zdjęcia które widziałeś. Miałeś monitor, dotarło, że problemu nie ma z rozstępami. Krzywa kolorów, delta, cóż, ja wyciągam tylko także twoje słowa chwalące tego NECa, zanim go miałeś, czyż nie? Sam w tym temacie rzucałeś link do wykresów delty azganowi i porównywałeś ją z EIZO, a dziś już to nie ważne? Znaleźć ci ten post?

 

A monitor który by cię zadowolił, czytałem, istnieje, tylko widzę jeden podstawowy problem który mnie martwi: ty go jeszcze nie miałeś przed oczami, a o tym czy idealny monitor istnieje moglibyśmy mówić dopiero jak by nie "przegrał" pod twoją lupą :wink: . Jak na razie możesz powiedzieć o nim tylko tyle co o NECu kilka miesięcy temu, czyli na podstawie kilku "testów krzywej" oraz kilku "wykresów delty", to fakt.

Edytowane przez The Dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wyciągam, bo to opisuje twoje podejście do monitorów. Nie miałeś NECa, psioczyłeś na rozstępy, dawałem ci zdjęcia, pisałem ci, ale ty nie, dziury jak nic, nie wierzyłeś nawet w zdjęcia które widziałeś. Miałem monitor, dotarło, że problemu nie ma z rozstępami. Krzywa kolorów, delta, cóż, ja wyciągam tylko także twoje słowa chwalące tego NECa, zanim go miałeś, czyż nie? Sam w tym temacie rzucałeś link do wykresów delty azganowi i porównywałeś ją z EIZO, a dziś już to nie ważne? Znaleźć ci ten post?

 

A monitor który by cię zadowolił, czytałem, istnieje, tylko widzę jeden podstawowy problem który mnie martwi: ty go jeszcze nie miałeś przed oczami, a o tym czy idealny monitor istnieje moglibyśmy mówić dopiero jak by nie "przegrał" pod twoją lupą :wink: . Jak na razie możesz powiedzieć o nim tylko tyle co o NECu kilka miesięcy temu, czyli na podstawie kilku "testów krzywej" oraz kilku "wykresów delty", to fakt.

Znajdź ten mój post chętnie go skomentuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje na padnięty subpiksel czerwony, tylko na zielonym nie świeci wcale? Spróbuj może tego: http://www.idg.pl/news/121344.html . Wiem, różnie to z tym, ale twój się dziwnie zachowuje (coś nie tak "zaskakuje", a nie po prostu nie działa), może ci to pomoże, to nic nie kosztuje, a spróbować można.

Chyba mam walnięty zielony. Bo czerwony świeci, niebieski świeci a zielony nie. Po prostu czarno.

A ile czasu ten kwadracik ma tak migać? :D Chodzi mi o program UndeadPixel 2.2

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź ten mój post chętnie go skomentuję.

Proszę cię bardzo (fakt, pomyliłem się, to nie było w tym temacie, tylko w innym, ale to chyba pierdółka): 2738316[/snapback]

A ile czasu ten kwadracik ma tak migać? :D Chodzi mi o program UndeadPixel 2.2
Są tam opisy, jeden chyba 20 minut, inny godzinę, a piszą też, że jak to nic nie da to, żeby puścić na chyba 12 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...p2=860&ph=6

 

a teraz mój komentarz :

 

Ten wykres dE nie bierze pod uwagę strat milionów kolorów którego doświadczymy kiedy zmieniamy R G B w OSD monitora NEC WGX2 a zmieniać trzeba bo ustawienia fabryczne dają kiepski rezultat ( barwy wpadają w żółć ).

 

Na końcu końców całkowita/ogólna jakość reprodukcji kolorów którą możemy otrzymać na monitorze EIZO będzie lepsza niż na NEC ( bo po regulacji w EIZO nadal będzie pełna paleta kolorów czyli 16,7 mln. a na NEC zostanie nam jakieś 13-14 mln. ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam walnięty zielony. Bo czerwony świeci, niebieski świeci a zielony nie. Po prostu czarno.

A ile czasu ten kwadracik ma tak migać? :D Chodzi mi o program UndeadPixel 2.2

To sprawdź to dokładnie. Są programy co wyświetlają plansze testowe: czerwone, niebieskie, zielone, czarne (te tylko cię interesują przy subpikselach). Puszczasz czarną, nic nie świeci? Tzn., że nie masz ciągle świecących subpiskeli (bo uszkodzenie subpiksela może być takie, że świeci ciągle lub nie świeci wcale). Puszczasz czerwoną, wszystkie świecą na czerwono? I tak dalej z pozostałymi barwami. Jeśli nie świeci ci na zielonej planszy jakiś piksel, a na pozostałych kolorach jest ok, to znaczy, że taki masz rąbnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam walnięty zielony. Bo czerwony świeci, niebieski świeci a zielony nie. Po prostu czarno.

A ile czasu ten kwadracik ma tak migać? :D Chodzi mi o program UndeadPixel 2.2

Nie ma zasady jak długo - generalnie może pomoże a może nie :wink:

 

Podobno ten program pomaga tylko jeśli piksel jest "przyblokowany" - ale nic nie da jak jest np. tranzystor sterujący uwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...p2=860&ph=6

 

a teraz mój komentarz :

 

Ten wykres dE nie bierze pod uwagę strat milionów kolorów którego doświadczymy kiedy zmieniamy R G B w OSD monitora NEC WGX2 a zmieniać trzeba bo ustawienia fabryczne dają kiepski rezultat ( barwy wpadają w żółć ).

 

Na końcu końców całkowita/ogólna jakość reprodukcji kolorów którą możemy otrzymać na monitorze EIZO będzie lepsza niż na NEC ( bo po regulacji w EIZO nadal będzie pełna paleta kolorów czyli 16,7 mln. a na NEC zostanie nam jakieś 13-14 mln. ).

Komentujesz teraz swoje wcześniejsze myśli??? Cóż, w twoim rozumowaniu jest jedna wada:

 

Analysis of colors after calibration with the LaCie Blue Eye Pro colorimeter. The graph shows DeltaE, or the difference between perfect colors and what is actually displayed on the screen.

 

Wyniki są po kalibracji, czyli tamten monitor EIZO także jest po kalibracji, czyli ma najlepszą możliwą reprodukcję kolorów. Jeśli NEC wyświetla 13-14 mln kolorów oznacza to, że nie może mieć idealnej reprodukcji kolorów, a to pokazuje delta (zamiast np. barw od 1 1 1 do 6 6 6 masz zawsze 6 6 6, czyli błąd wzrasta, delty jest gorsza). Chyba, że ja nie bardzo rozumiem co to reprodukcja kolorów i co to delta?

 

Ale chyba teraz już zaczynamy się spierać o wyższość jednych świąt nad drugimi i kto co powiedział, a co gorsza kto co miał na myśli mówiąc to co powiedział, a to już zaczyna być chore :mur: .

 

PS. Każdy monitor produkuje domyślne barwy wpadające w żółć, nawet profil sRGB tak robi. Twoje (i zresztą moje także!!!) przyzwyczajenie do zimnych barw nie ma tu raczej znaczenia w ogólnej ocenie.

Edytowane przez The Dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentujesz teraz swoje wcześniejsze myśli??? Cóż, w twoim rozumowaniu jest jedna wada:

 

Analysis of colors after calibration with the LaCie Blue Eye Pro colorimeter. The graph shows DeltaE, or the difference between perfect colors and what is actually displayed on the screen.

 

Wyniki są po kalibracji, czyli tamten monitor EIZO także jest po kalibracji, czyli ma najlepszą możliwą reprodukcję kolorów. Jeśli NEC wyświetla 13-14 mln kolorów oznacza to, że nie może mieć idealnej reprodukcji kolorów, a to pokazuje delta (zamiast np. barw od 1 1 1 do 6 6 6 masz zawsze 6 6 6, czyli błąd wzrasta, delty jest gorsza). Chyba, że ja nie bardzo rozumiem co to reprodukcja kolorów i co to delta?

 

Ale chyba teraz już zaczynamy się spierać o wyższość jednych świąt nad drugimi i kto co powiedział, a co gorsza kto co miał na myśli mówiąc to co powiedział, a to już zaczyna być chore :mur: .

 

PS. Każdy monitor produkuje domyślne barwy wpadające w żółć, nawet profil sRGB tak robi. Twoje (i zresztą moje także!!!) przyzwyczajenie do zimnych barw nie ma tu raczej znaczenia w ogólnej ocenie.

Cóż - może wzięto za wyjściową niższą temp. kolorów ? :wink: ( w ten czas faktycznie szary nie będzie np. typowo szarym kolorem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to są gusta, uprzedzenia, z tym się nie da dyskutować. Jak byś chciał przekonać np. azgan który wszem i wobec promuje do wszystkiego swój EIZO, niezważając nawet na opinie innych posiadaczy (np. co do jego szybkości). Gość miał już dwa NECi (czyli bardzo go chciał, skoro się tak szybko nie sparzył :wink: ), a po tym jak się sparzył ciągnie krucjatę przeciw NECom. Potrafisz to zrozumieć? Bo ja nie (nie podobał mu się, nie musiał, jego sprawa).

Dołączona grafika

 

To teraz Ty zrób fotkę na swoim WGX2 i porównamy czy jest tak jak piszesz. Widziałeś w ogóle na oczy tego S1931 czy tylko opierasz się na plotach ? Tak się składa że miałem możliwość porównania ekran w ekran tego Eizo i NEC i powiem jedno - przesadzasz.

 

PS. Tak Dino na początku zanim go nie przetestowałem chciałem mieć ten monitor bo zachęciły mnie opinie miedzy innymi z tego forum a jak go już kupiłem to chciałem się go jak najszybciej pozbyć i niemieć nic więcej z nim wspólnego. Na szczęście udało mi się go zwrócić i wymienić na Eizo FlexScan S1931 z którego jestem o wiele bardziej zadowolony.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2738575[/snapback]

(...) Widziałeś w ogóle na oczy tego S1931 czy tylko opierasz się na plotach ? Tak się składa że miałem możliwość porównania ekran w ekran tego Eizo i NEC i powiem jedno - przesadzasz. (...)
Acha, to teraz są to już ploty? Tak??? Wybacz, ale faktycznie nie mam tego monitora i sam osobiście o jego szybkości wypowiadać się nie mogę (chociaż na podstawie zdjęć mogę to ocenić), ale ty nie jesteś dla mnie wyrocznią!!! Na równi traktuję twoje opinie i opinie innych, a one takie "cukierkowe" nie są jak towje. Ludzie piszą, że na tym EIZO widać smużenie i nie są to pojedyncze opinie. NECa mogę ocenić sam, a po zdjęciach widzę, że ci inny co do EIZO mają rację.

 

(...) PS. Tak na początku zanim go nie przetestowałem chciałem mieć ten monitor bo mnie zachęciły opinie miedzy innymi z tego forum a jak go już kupiłem to chciałem się go jak najszybciej pozbyć i niemieć nic więcej z nim wspólnego i na szczęście udało mi się go zwrócić i wymienić na Eizo FlexScan S1931 z którego jestem o wiele bardziej zadowolony.

Już mówiłem, z gustami się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Dino moje zdjęcia były robione Olympus SP-550 w trybie Auto :wink:. Przyjrzyj się tym zdjęcia dokładnie bo jak dla mnie to różnica jest ale nie jakaś tam wielka a już na pewno nie nazwał bym jej przepaść aczkolwiek nie kwestionuje że NEC jest szybszy w końcu to S-IPS kontra PVA. Chodziło mi o odniesienie się do tego co pisałeś wcześniej :rolleyes:. Aha i na moim też są dwa wyraźne "odbicia" może faktycznie wyszło to tak na zdjęciu no ale cóż masz lepszy aparat :smile2:.

 

Ludzie piszą, że na tym EIZO widać smużenie i nie są to pojedyncze opinie.

Heh na tym NEC też widać smużenie i też można spotkać się z takimi opiniami i też widać to na twojej fotce po mimo tego że masz lepszy aparat B-)

 

No dobra a teraz porównajmy przejścia tonalne ^_^ :

 

tu masz linka z odcieniami na gradiencie

 

Dołączona grafika

 

http://home.freeuk.com/jackdodds/banding/g...BP_C2D_test.jpg

 

a tu programik PassMark Monitor Test - http://www.passmark.com/products/monitortest.htm

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Dino moje zdjęcia były robione Olympus SP-550 w trybie Auto :wink:. Przyjrzyj się tym zdjęcia dokładnie bo jak dla mnie to różnica jest ale nie jakaś tam wielka a już na pewno nie nazwał bym jej przepaść aczkolwiek nie kwestionuje że NEC jest szybszy w końcu to S-IPS kontra PVA. Chodziło mi o odniesienie się do tego co pisałeś wcześniej :rolleyes:. Aha i na moim też są dwa wyraźne "odbicia" może faktycznie wyszło to tak na zdjęciu no ale cóż masz lepszy aparat :smile2:.

Heh na tym NEC też widać smużenie i też można spotkać się z takimi opiniami i też widać to na twojej fotce po mimo tego że masz lepszy aparat B-) (...)

I tu się mylisz. Mój aparacik nie jest wcale lepszy niż twój, mało tego, mój ma tylko tryb auto (nie mam trybów manualnych), tylko znowu niestety nie rozumiesz o co chodzi. Sorry, ale na serio nie mam ochoty o tym dyskutować i wchodzić w szczegóły. Twój aparat ma podobno EXIF (swoją drogą pewnie każdy ma, zresztą moja komórka nawet ma :) ), tylko zdjęcia które zamieszczasz go nie mają, zapisujesz to przez jakiś program czy coś? Nie jest ważny tryb jakiego użyłeś tylko szybkość migawki.

 

Ocena przez zdjęcia jest bez sensu (tym bardziej kolory, szybkość jeszcze da radę, ale jak pisałem wyżej, zależy to od szybkości migawki), to także postaraj się zrozumieć. Co będziemy sesje zdjęciowe robić??? Chłopie daj se spokój, nie wiem, czy chcesz się jakoś dowartościować, czy oczekujesz, że ktoś upewni cię w tym, że dobrze zrobiłeś, że oddałeś tego NECa i twój EIZO to cud techniki, czy co? Nie wiem czego oczekujesz, rzucasz te zdjęcia tu i ówdzie. Sorry, ja jestem ze swojego NECa bardzo zadowolony, więc na mnie nie licz :razz: :wink: .

 

PS. Na tym teście zawsze widać smużenie, nawet na CRT, chłopie. I nie mów głupot, że ludzie widzą smużenie na NECu bo się sam pogrążasz. Twój EIZO jak nic jest wolniejszy (co do tego nie ma co nawet dyskutować), więc w tym kontekście twierdzenie, że NEC smuży a twój nie jest zaprzeczeniem samym w sobie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeś dowartościował swojego NEC ale tak się składa że ja też go miałem i to nawet dwa i wiem na co stać ten sprzęt i również zdania nie zmienię. Kyle tak samo bronił dzielnie tego monitora a kupił go przetestował i zaraz zdanie zmienił i teraz sam czeka aż potanieje EIZO S2031. The Dino jak jesteś zadowolony to dobrze ale ja nie byłem i będę zawsze to podkreślać w swoich wypowiedziach ilekroć ktoś zapyta się czy brać wgx2 będę mu go odradzać i w jego miejsce polecać np. Dell 2007WFP. Aha i nie potrzebuje niczyjego potwierdzenia że dobrze zrobiłem zamierając tego NEC na Eizo bo ja to po prostu wiem! I tak samo jak Ty masz prawo do wyrażania swojego zadowolenia tak samo ja mam prawo do wyrażania swojego nie zadowolenia i to właśnie czynię odpowiednio argumentując a osoba która to później będzie czytać sam podejmie decyzję czy ją przekonują bardziej twoje argumenty czy też moje.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeś dowartościował swojego NEC ale tak się składa że ja też go miałem i to nawet dwa i wiem na co stać ten sprzęt i również zdania nie zmienię. Kyle tak samo bronił dzielnie tego monitora a kupił go przetestował i zaraz zdanie zmienił i teraz sam czeka aż potanieje EIZO S2031. The Dino jak jesteś zadowolony to dobrze ale ja nie byłem i będę zawsze to podkreślać w swoich wypowiedziach ilekroć ktoś zapyta się czy brać wgx2 będę mu go odradzać i w jego miejsce polecać np. Dell 2007WFP. Aha i nie potrzebuje niczyjego potwierdzenia że dobrze zrobiłem zamierając tego NEC na Eizo bo ja to po prostu wiem! I tak samo jak Ty masz prawo do wyrażania swojego zadowolenia tak samo ja mam prawo do wyrażania swojego nie zadowolenia i to właśnie czynię odpowiednio argumentując a osoba która to później będzie czytać sam podejmie decyzję czy ją przekonują bardziej twoje argumenty czy też moje.

Raz: mylisz się, Kyle bardzo sceptycznie podchodził do NECa nawet zanim go miał, zresztą pytaj się niego, a nie mnie. Dwa: powołujesz się na Kyla, co wyrocznia, niedawno go krytykowałeś, że... nie będę powtarzał (ale pamiętasz odnośnie drugiej wyroczni - forum mva). Trzy: Kylowi podoba się EIZO S2031, ale jeszcze go na oczy nie widział, więc równie dobrze może go równo zjechać, jak każdy inny. Cztery: troszkę dziwnie się mówi o kimś kogo nie ma..., sorry Kyle. Pięć: doradzać będziesz DELL, super, a miałeś tego DELLa, czy znowu piszesz [ciach!]ły :wink: ? Sześć: wyrażaj swoje niezadowolenie, proszę bardzo, masz do tego prawo, tyle tylko, że ty go nie wyrażasz tylko krzyczysz wszem i wobec powtarzając w kółko to samo, nawet jak się ktoś nie pyta (jak dla mnie to jakaś fobia). Siedem: chcesz wyrażać swoją opinię to rób to, ale pisz prawdę, a nie zwykłe kłamstwa na których sam się nacinasz (np. szybkość NECa i EIZO, czy "full DVI" w EIZO :wink: , brak wadliwych pikseli w EIZO, jego jakoś wykonania - dawałem ci linki, sam o nie prosiłeś). Osiem: ale się rozpisałem :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh na tym NEC też widać smużenie i też można spotkać się z takimi opiniami i też widać to na twojej fotce po mimo tego że masz lepszy aparat B-)

1. Co do smużenia to jesteś śmieszny! Jeżeli tak piszesz to mam wątpliwości czy w ogóle miałeś tego NEC'a

2.Skąd wiesz, że The Dino ma lepszy aparat? Pisał Ci? Czy telepatia?

3. Jak chcesz sobie popisać o swoim EIZO to załuż nowy tudzież znajdź stary(o ile jest) topic o tym monitorze bo ten nosi tytuł "Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2"

4. Chce się Wam tak sprzeczać o to który monitor jest lepszy? Najważniejsze, że niektórzy są zadowoleni z tego NEC'a inni z wyżej wymienionego EIZO.

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiem: ale się rozpisałem :wink: .

The Dino napij się wody bo pewnie Ci w ustach zaschło :wink2:

 

The Dino jak jesteś zadowolony to dobrze ale ja nie byłem i będę zawsze to podkreślać w swoich wypowiedziach ilekroć ktoś zapyta się czy brać wgx2 będę mu go odradzać i w jego miejsce polecać np. Dell 2007WFP.

Pięć: doradzać będziesz DELL, super, a miałeś tego DELLa, czy znowu piszesz [ciach!]ły icon_wink3.gif ?

Właśnie też o to chciałem zapytać, skoro nie miałeś tego Dell-a to raczej nie możesz go polecać. Na NECa się zdecydowałeś i jak to się skończyło? Tak samo mogło być z DELL-em ...

 

A tak na marginesie to dobrze, że są tacy ludzie jak Kyle. Przynajmniej wywleka na światło dzienne nawet najdrobniejsze wady monitorów. Jeśli ktoś jest je w stanie je zaakceptować to się zdecyduje na zakup, a jeśli nie to Kyle zaoszczędzi niektórym osobom trochę kłopotów. :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(np. szybkość NECa i EIZO, czy "full DVI" w EIZO :wink: , brak wadliwych pikseli w EIZO, jego jakoś wykonania - dawałem ci linki, sam o nie prosiłeś). Osiem: ale się rozpisałem :wink: .

Eee no zaraz zaraz przecież napisałem kilka krotnie że nie kwestionuje szybkości NEC i to nie tylko w tym wątku wiec już mi nie ciskaj słów które nie wypowiedziałem następna sprawa to z tymi DVI to mam full DVI w tym Eizo więc nie czaje o co ci chodzi a na koniec to tak jak już pisałem NEC i owszem jest szybszy bo wynika to z zastosowanej matrycy ale za to kuleje w nim wiele innych rzeczy w których Eizo radzi sobie zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Dino napij się wody bo pewnie Ci w ustach zaschło :wink2: (...)

Oj strasznie :wink: .

 

(...) A tak na marginesie to dobrze, że są tacy ludzie jak Kyle. Przynajmniej wywleka na światło dzienne nawet najdrobniejsze wady monitorów. Jeśli ktoś jest je w stanie je zaakceptować to się zdecyduje na zakup, a jeśli nie to Kyle zaoszczędzi niektórym osobom trochę kłopotów. :wink2:

Zgodzę się w 99%, bo faktycznie tak "recenzja" jest świetna dla kogoś kto zamierza kupić monitor. Tylko widzę jedną poważną wadę tego, np. ten "super monitor" ciągle wyciągany przez azgana - gdyby Kyle się zatrudnił jako tester i ocenił kilkanaście/kilkadziesiąt monitorów to mielibyśmy porównanie i było by po prostu super. Ale aktualnie mamy pokazaną listę wad (z większością się zgadza, ale jak pisałem akceptuję je, bo są inne zalety) tych monitorów które Kyle widział i listę zachwytów na monitorami których Kyle nie widział :wink: . A więc cóż to za wiarygodne porównanie?

 

Eee no zaraz zaraz przecież napisałem kilka krotnie że nie kwestionuje szybkości NEC i to nie tylko w tym wątku wiec już mi nie ciskaj słów które nie wypowiedziałem następna sprawa to z tymi DVI to mam full DVI w tym Eizo więc nie czaje o co ci chodzi a na koniec to tak jak już pisałem NEC i owszem jest szybszy bo wynika to z zastosowanej matrycy ale za to kuleje w nim wiele innych rzeczy w których Eizo radzi sobie zdecydowanie lepiej.

Nie wypieraj się po podam ci zaraz linki (jestem dość "pamiętliwy" więc uważaj :wink: ), cóż jak na "wieloletniego gracza" powiedziałbym, że kiepsko umiesz oceniać smużenie :) . Po drugie, nie ma pełnego DVI w EIZO, bo to monitor! Masz DVI-D, jak każdy, pełne to możesz mieć co najwyżej w karcie graficznej, a nie w monitorze. Nadal nie pojąłeś?

 

PS. Zgadza się, że NEC kuleje w pewnych sprawach, nie ma monitora idealnego i nigdzie nie widziałem, aby ktokolwiek to tu pisał. Za to na każdym kroku widać twoje posty w których piszesz, jaki to ten EIZO idealny. Sorry, ale tak jest, tutaj piszesz, że jest mimo wszystko wolniejszy, a w swojej "recenzji" napisałeś jaki to on szybki :wink: .

PS2. Dajmy już temu spokój bo robi się to nudne :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC i owszem jest szybszy bo wynika to z zastosowanej matrycy ale za to kuleje w nim wiele innych rzeczy w których Eizo radzi sobie zdecydowanie lepiej.

No i widzisz obydwa monitory mają wady i zalety. Jeden jest w czymś lepszy drugi gorszy i na odwrót.

Nie musisz cały czas powtarzać, że ten Twój EIZO jest taki świetny. A w ogóle to ja już nie mogę patrzeć na monitory "kwadraty" blee...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja zakupiłem NECa :)

Odebrałem w piątek, podłączyłem i szczena mi opadła.

Obraz żyleta :)

Jeszcze w nic nie grałem, ale potestuję Q3...

 

Przy okazji musiałem zmienić grafę, bo 7300GT nie obsługiwał 1680x1050 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Przy okazji musiałem zmienić grafę, bo 7300GT nie obsługiwał 1680x1050 :)

Co ty piszesz, obsługuje, ale tragicznie :lol2: . Znam to, na początku też siedziałem na 7300GT, ale po zmianie na 8600GT się dopiero zabawa zaczęła :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Tez jestem na etapie ciezkiego wyboru.

Czy ten NEC ma szybe, bo ja nienawidze szyb w monitorach :)

Wytlumaczcie mi jaka jest roznica miedzy S-IPS a S-PVA ?

Bo sie zastanawialem nad Acerem 24" AL2416WA na S-PVA za 1700zl, ale stwierdzilem ze to za duzo cali. Na 22" nie znalazlem nic na nie-TN wartego uwagi, wiec zajrzalem do Waszego watku.

Czyli co, do gier bedzie dobry ? Zadnego impoy laga czy innych niespodzianek ? Ma ten monitor jakas gwarancje na pixele jak np. LG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wytlumaczcie mi jaka jest roznica miedzy S-IPS a S-PVA ?

(...)

PVA są wolne, IPSy drogie i łączą zalety TN oraz PVA.

 

(...) Czyli co, do gier bedzie dobry ? Zadnego impoy laga czy innych niespodzianek ? (...)

To monitor wręcz "zrobiony" do gier (szybki jak mało który, przy tym jakoś obrazu nieporównywalna do TN).

 

Jednak ma szybę, więc to już twój wybór (ja sobie osobiście chwalę, nigdy już nie kupię monitora bez szyby).

 

Dell 2007WFP jest bez szyby i ma możliwość regulacji położenia ekranu a matryca jest ta sama co w NEC

A ty znowu z tym? Jeszcze nie odpowiedziałeś czy w ogóle miałeś z nim do czynienia? :wink: A co do matrycy to się mylisz, ale NEC posiada matrycę LM201WE2 (wczesne modele bez Pro były na LM201W01), natomiast z tego co znalazłem w przypadku Della to loteria, bo możesz mieć albo LM201U04 (jest to S-IPS - inna niż w NECu!!!) lub LTM201U1 (to jest S-PVA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...