Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

coś cienko E4400 + 965 ds3= 11*333 stabilne

heh, wczoraj odpaliłem kompa na 10x 333 i chodzi, policzyłem z ciekawosci PI i właczyłem 3dsmarka ale więcej testów nie robiłem bo mostek na blaszce miał 65C (termometr elektroniczny) czyli w srodku będzie >90C dlatego bez zmiany chłodzenia mostka nie będę ryzykował...

zastanawiam się nad zakupem ZALMANMOSTEK:

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,29536/

 

 

co do zmian w biosie F9 na s3 to przestał mi się pojawiać taki czerwony ekran w trakcie zmian sposobu chłodzenia AUTO/INTEL/PWM

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładował ktoś już F9 do DS-4 ...warto ? czy nic nie wnosi poza dodaną obsługą nowych proców?

ja tam w sumie żadnej różnicy nie zauważyłem ani w stabilności ani w OC

Ja tez nie widze roznicy w OC,ale jest to pierszy bios powyzej F6 (poza F9 beta) z ktorym nie mam problemow przy starcie systemu. F7 i F8 nie zawsze poprawnie rozpoznawaly moj dodatkowy kontroler ATA i mialem zwisy przy starcie.

 

Poza tym F9 ma usuniety blad wersji F9c 2300 i F9d zwiazany z chwilowym zwiekszaniem odczytów temperatury procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj S3 rev 3.3 i dostałem Celerona D331 (2,66GHz). Zabrałem się do OC i jak narazie mam 3639MHz @ 1,425V. Temperatura w porównaniu do S64 jest spooooro wyższa :wink: Aktualnie 55* stress i rośnie... Przy ilu stopniach powinienem się martwić?

 

Płyta jest rzeczywiście kapryśna, trochę mnie już zdążyła zdenerwować :wink:

 

Radiator na mostku północnym mnie poparzył :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj S3 rev 3.3 i dostałem Celerona D331 (2,66GHz). Zabrałem się do OC i jak narazie mam 3639MHz @ 1,425V. Temperatura w porównaniu do S64 jest spooooro wyższa :wink: Aktualnie 55* stress i rośnie... Przy ilu stopniach powinienem się martwić?

Płyta jest rzeczywiście kapryśna, trochę mnie już zdążyła zdenerwować :wink:

Radiator na mostku północnym mnie poparzył :lol:

Dla mnie temperatury wykazywane przez programy są mało wiarygodne, zrobiłem doświadczenie, wsadziłem termometr (czujnik) prosto w rdzeń Cu radiatora i termometr pokazuje 36.9C w stresie podczas gdy CoreTemp 95 az 65C, jest niemożliwe żeby różnica była az 30C między rdzeniem CPU a rdzeniem miedzianego radiatora BOX

http://img340.imageshack.us/my.php?image=dscf1518pc9.jpg

(pisałem o tym w wątku o chłodzeniu c2d)

 

 

Czipset: jezeli nie masz wentylatora na procek ktory dodatkowo owiewa mostek to jest problem bo pewnie z 60C na radiatorze będzie spokojnie, radze mały coolerek na 5V założyć wtedy temp spada gwałtownie i przy dużych fsb nie ma problemów

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem okropnego vdroopa, pokazywanego nawet przez Everesty itp... Jak mam ustawione w biosie 1,55V (jakoś trzeba Celerona popędzić :wink: ), śmieszne programiki podają 1,52V, a jak odpalę Orthosa to siada do 1,47V... Przy takim "siadniętym" napięciu mam 3900MHz niby stabilnie :)

 

Temp przy tym wyższym napięciu mam max stress 52*. Wcześniej nie przyjrzałem się i multizapinka wadziła o kondensator! Uwaga posiadacze Prisona Pro V2!

 

Kto z Was robił vdroopa na S3 rev3.3? Jakoś ułożenie elementów jest inne niż na DS3 do którego vdroop moda znalazłem...

 

 

U mnie to całkiem inaczej wygląda...

post-17534-1178904076_thumb.jpg

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj sobie dalej vdroopa programikami....

Vdroop podobno nie dziala dobrze i radzę go nie robić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajtelo, to pokaż gdzie mogę miernikiem sprawdzić! Programiki nie podają tak jak jest naprawdę, ale dają pogląd, że napięcie przysiada...

 

Ludzie z zachodnich forów robią vdroopy i jakoś wychodzi na to że pomaga. Sam bym zrobił, tylko rev 3.3 ma przebudowaną sekcję zasilania w stosunku do rev 1.0 :?

 

BTW: czytając recenzję DS3 natknąłem się na "Dzielniki pamięci 533, 667, 800, 709, 888, 1066"... Hmm... Czy wgrywając bios od DS3 odblokują się te opcje na S3?

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: czytając recenzję DS3 natknąłem się na "Dzielniki pamięci 533, 667, 800, 709, 888, 1066"... Hmm... Czy wgrywając bios od DS3 odblokują się te opcje na S3?

hmm.. przecież masz 2, 2.5 , 2.66, 3, 3.33, 4 co daje tyle ile podałeś przy fsb266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> beta biosy?

jesli są to na stronie gigabyte...

 

Kurna ja znowu mam problem ze swoją 965p-S3 3.3 F9, chodziła pięknie przez parę dni na 266x10, dzisiaj robie reset i ZONK komp nie wstaje, po paru minutach włączam i wstał ale 3 opcje w biosie przestawiły się: FSB na Default, MEM na AUTO, PCIE na AUTO

 

Ustawiłem ponownie te 3 opcje FSB na 266, PCIE na 100 i MEM na 2.5 i wynik w 3dsmarku 05 mam o połowę gorszy na poziomie 4000pkt (grafika wyraźnie haczy), mogę temu zaradzić na 2 sposoby:

 

-zmienić FSB na 267 (zamiast 266)

-podnieść (G)MCH na +0.1V

 

dziwny ten gigabyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwny ten gigabyte...

Nie tylko ten, po 1,5 roku używania k8ne mogę powiedzieć, że przypadłości miała zupełnie podobne, tzn ustawienia wbrew pozorom nic nie znaczące potrafią poprawić stabilność i wyeliminować coldbooty, a mimo to raz na tydzień-miesiąc musiał być jakiś zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem swoją płyte z serwisu tj DS-4 rev 1.0.

 

Opis przebiegu reklamacji : "naprawiona" :mur: :mur: :mur:

 

Zatem serwis GIGABYTE nie popisał się - mógł napisać co zostało wymienione lub zrobione :blink: .

 

Płyta trafiła do reklamacji bo :

 

1. Częste resety z OC

2. Po włączeniu czeste resety co 2-3s i tak w kółko

3. Po wyjściu z WINDOWS ( uruchom ponownie ) po uruchomieniu zwis - czarny ekran , wentylatory na maxa .

 

Jutro wieczorem składam potwora ponownie ( w między czasie zakupiłem do niej 2x1GB )

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans15336, składaj szybko i mów czy serwis Gigabyte jest cośwarty :wink:

Jak tylko będe mógł to składam kompa i testuje :D , pierwsze co to wiadomo "uruchom ponownie komputer" :blink:

 

Potem jakieś OC i testy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko dla szczęśliwych posiadaczy tej oto płytki Gigabyte GA-965P-DS3 I965 s.775.

Czy ona obsłuży mi 2 kontrolery na ATA , bo mam dysk pod ATA i nie chcę zmieniać na SATA , bo nie mam na niego kaski za bardzo.Na wielu stronkach jest napisane , że raz obsługuje 1 ATA a na innych , że 2.To jak to w końcu jest ???

 

Drugie pytanko to takie , która płytka będzie lepsza pod E4300 - wyżej wymieniona czy może Gigabyte GA-965P-DS3P - i965P, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną przy instalacji gier jest 100% użycia jednego jajka i idzie b. powoli, próbowałem ori sterów z płytki GB i najnowszych ze str GB do SATA, ale dalej to samo, ocb :?:

Przy poprzedniej instalacji wina instalowałem stery z płytki gb i było ok :?

 

aha dzieje sie to od momentu nowej instalacji win xp sp2, zauważyłem też że gry itp sie długo ładują :/

 

 

update: zapuściłem hd tach'a i wypluł 4.3mb/s :!: :mur:

 

 

EDIT: zmiana kabla poskutkowała :o jestem normalnie w szoku

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest taki problem:

Płyta DS4 rev 1.0 Bios F3 (nie zmieniany od nowości).

Procek E6300 nie kręcony na ustawieniach Default

Pamięć CORSAiR 667 2x512 Value Select - też na default.

 

W bios FAN Speed Control Method było na AUTO i działało Ok.

przełączyłem na INTEL QST pokazał sie komunikat, że konieczy jest globa restart czy jakos tak, zrestartowało się i od tej pory nie rusza komputer.

wyświetla info o ilości pamięci, potem czeka kilkadziesiąt sekund, wyświetla info o Dysku potem znowu czeka czeka i juz nic więcej przez jakies dwie minuty sie nie dzieje i koniec.

Nie pozwala wejśc do biosu bo tez tak wisi.

 

Zrobiłem clear CMOS i jest ok. Ale na opcji FAN Speed Control Method AUTO .

CZy tak ma być ? czemu nie działa z tym INTEL QST ?

Abstraciach!ąc od tego czy to jest lepsze czy nie - powino sie chyba uruchomić.

 

I jeszcze jedno czy na boxowym chłodzeniu

temperatury rdzeni w w granicach 48 stopni w IDLE a 64 stopnie w stresie nie sa za wysokie ?

mierzone core tempem 0.95 (tjunction=85).

 

Dziękuję i POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wróciło do normu , płyta nie odpala po windzie , resetuje się zaraz po podaniu napięcia po 2 sekindach i startuje dalej normalnie :mur: :mur: :mur: .

 

Cieszyłem się dokładnie jakieś 50 minut :blink: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest taki problem:

Płyta DS4 rev 1.0 Bios F3 (nie zmieniany od nowości).

Procek E6300 nie kręcony na ustawieniach Default

Pamięć CORSAiR 667 2x512 Value Select - też na default.

 

W bios FAN Speed Control Method było na AUTO i działało Ok.

przełączyłem na INTEL QST pokazał sie komunikat, że konieczy jest globa restart czy jakos tak, zrestartowało się i od tej pory nie rusza komputer.

wyświetla info o ilości pamięci, potem czeka kilkadziesiąt sekund, wyświetla info o Dysku potem znowu czeka czeka i juz nic więcej przez jakies dwie minuty sie nie dzieje i koniec.

Nie pozwala wejśc do biosu bo tez tak wisi.

 

Zrobiłem clear CMOS i jest ok. Ale na opcji FAN Speed Control Method AUTO .

CZy tak ma być ? czemu nie działa z tym INTEL QST ?

Abstraciach!ąc od tego czy to jest lepsze czy nie - powino sie chyba uruchomić.

 

I jeszcze jedno czy na boxowym chłodzeniu

temperatury rdzeni w w granicach 48 stopni w IDLE a 64 stopnie w stresie nie sa za wysokie ?

mierzone core tempem 0.95 (tjunction=85).

 

Dziękuję i POzdrawiam

 

zaktualizuj BIOS !! :mur: to bedzie dzialac :damage_wall:

 

tempy dosyc wysokie jak na niekreconego proca. zmien boxowa paste na cenka warstwe AS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj mogę powiedzieć ze u mnie WSZELKIE PROBLEMY ze zwisami po restarcie, o połowę mniejszą wydajnością w 3D po podkręceniu (hd tach nie testowałem) zniknęły PO zmianie: (G)MCH na +0.1V

 

Wszystkie pozostałe napięcia mam na NORMAL

 

965P-S3 F9 - nowy bios zlikwidował tylko ten czerwony napis o global restarcie przy zmianie sposobu sterowania fanami.

 

No i już wróciło do normu , płyta nie odpala po windzie , resetuje się zaraz po podaniu napięcia po 2 sekindach i startuje dalej normalnie :mur: :mur: :mur: .

miałem identycznie, wszystkie testy chodzą super, gierki, orthos a po restarcie KLAPA, po zmianie jw problemu nie ma

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> beta biosy?

http://drivers.softpedia.com/get/BIOS/Gigabyte/ trzeba przejzec spis i poszukac.

 

http://www.station-drivers.com/forum/viewt...php?p=8207#8207 na tym forum wyszukujesz link do jakiegokolwiek biosu do mobo ktra Cie interesuje, klikasz i otwiera ci sie spis biosow do pobrania dla wybranego mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeszperalem caly watek i nie znalazlem w miare jednoznacznej odp. Ostatnio przesiadlem sie z E6300, na E6600 (mobo z sig'a) i pojawil sie problem mianowicie o ile E6300 robil FSB 490 (ok 3,4Ghz) stabilnie i bez wiekszego podnoszenia napiecia, to E6600 zatrzymuje sie na FSB 390 i stabilnie nie da rady ani kroku dalej... Czytalem juz, ze ds3 i E6600 to srednie zestawienie, ale czy nie ma szans tego jakos poprawic ?? BTW mam biosik F4(nie zmienialem bo E6300 chodzil jak zloto), myslicie, ze wrzucenie wyzszego mogloby cos pomoc ?? A jesli juz wyzszy to ktory ?? F8, czy F11 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt podwójnego startu, czy tez tak macie?

Mam 965P-S3 r3.3 F9, jak wyłącze kompa listwą a następnie ponownie włączam to komp startuje dwa razy, najpierw wstaje na 0.5 sekundy i się wyłącza zeby po chwili wystartować samoczynnie - normalnie.

 

Bez odcinania zasilania listwą od kompa nie ma takiego efektu i naciśniecie guzika powoduje od razu start komputera.

 

Denerwuje mnie to bo dysk wykonuje 2 rozruchy zamiast jednego co na pewno na zdrowie mu nie wychodzi...

 

EDIT: odkryłem ze mnożnik pamięci 2.5 ma taki wpływ na startowanie komputera, przy 2 nie ma podwójnego startu...wrrrrr co za "ciekawa" płyta

--ufff przy mnożniku 2.66 tez nie ma takich ciekawych efektów...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś było w tym temacie, ale nie chce mi sie go przetrząsać w całości -> mam mobo GB DS4, zlokalizowałem ustawienia timingów pamieci RAM, ale nie wiem czemu ustawianie ich w biosie nic nie daje, w windzie są inne wartosci (odczyt przez eweresta i cpu-z). Pamieci mam takie jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt podwójnego startu, czy tez tak macie?

Mam 965P-S3 r3.3 F9, jak wyłącze kompa listwą a następnie ponownie włączam to komp startuje dwa razy, najpierw wstaje na 0.5 sekundy i się wyłącza zeby po chwili wystartować samoczynnie - normalnie.

 

Bez odcinania zasilania listwą od kompa nie ma takiego efektu i naciśniecie guzika powoduje od razu start komputera.

 

Denerwuje mnie to bo dysk wykonuje 2 rozruchy zamiast jednego co na pewno na zdrowie mu nie wychodzi...

 

EDIT: odkryłem ze mnożnik pamięci 2.5 ma taki wpływ na startowanie komputera, przy 2 nie ma podwójnego startu...wrrrrr co za "ciekawa" płyta

--ufff przy mnożniku 2.66 tez nie ma takich ciekawych efektów...

 

Ja tak mam , wyslałem płyte nawet na gwarancji niby naprawili , pobawiłem się 50 minut i znowu to samo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...