Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Po zmianie płyty głównej z Abit AB9 na DS3 nie mogę praktycznie kręcić (z poziomu BIOSU). Na poprzednim configu wszystko chodziło stabilnie na 3,2 GHz, teraz nawet przy 2,56 GHz nie ładuje się Windows, lub monitor się w ogóle nie włącza. Chłodzenie Big Typhoon, pasta Arctic Silver 5, temperatury na niepodkręconym w idle 45-46. Na podkręconym do 2,56 GHz (kilka razy udało sie wejść do Windowsa) to 60(!) w idle, więc dość wysoko.

 

Podczas kręcenia korzystałem z wielu poradników i proszę mi wierzyć, że próbowałem wielu różnych ustawień, mimo to nie potrafię tego tak ustawić aby działało. Od razu się przyznam - nie wgłębiałem się za bardzo w 51 stron tego postu, dlatego mogłem coś przegapić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która rev. płyty :?:

rev.3.3. z najnowszym biosem F11, zmieniłem na F10 nic nie pomogło.

rozebrałem też komputer, przesmarowałem ponownie proca, dokręciłem bardziej radiator i temperatury spadły o kilka stopni, ale dalej nici z podkręcania. nie mogę nawet o kilka głupich MHz podnieść taktowania FSB. oddać płytę do serwisu? ma dopiero dwa dni.

Edytowane przez michomis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Po zmianie płyty głównej z Abit AB9 na DS3 nie mogę praktycznie kręcić (z poziomu BIOSU). Na poprzednim configu wszystko chodziło stabilnie na 3,2 GHz, teraz nawet przy 2,56 GHz nie ładuje się Windows, lub monitor się w ogóle nie włącza. Chłodzenie Big Typhoon, pasta Arctic Silver 5, temperatury na niepodkręconym w idle 45-46. Na podkręconym do 2,56 GHz (kilka razy udało sie wejść do Windowsa) to 60(!) w idle, więc dość wysoko.

u mnie na S3 podkręcanie wystartowało po podniesieniu GMCH na +0,1V, ponadto stosuje rowne FSB 233 266 300 333 i na nich wszystko chodzi OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na S3 podkręcanie wystartowało po podniesieniu GMCH na +0,1V, ponadto stosuje rowne FSB 233 266 300 333 i na nich wszystko chodzi OK

Tego też próbowałem i nici, ale UWAGA! Zmieniłem grafikę na 7600 GT i działa, uruchamia się bez problemu, Orthos właśnie leci na 3 GHz, bo przy 3,2 pokazał błędy. Jak to możliwe że mój ukochany Radek tak zawiódł. Będę wkrótce zmieniał grafikę, mam na oku 8800 GTS, jak sądzicie czy i tym razem nVidia mnie nie zawiedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego też próbowałem i nici, ale UWAGA! Zmieniłem grafikę na 7600 GT i działa, uruchamia się bez problemu, Orthos właśnie leci na 3 GHz, bo przy 3,2 pokazał błędy. Jak to możliwe że mój ukochany Radek tak zawiódł. Będę wkrótce zmieniał grafikę, mam na oku 8800 GTS, jak sądzicie czy i tym razem nVidia mnie nie zawiedzie?

pewnie cos nie tak z fsb pcie i grafika wywala się, u mnie własnie to dowoltowanie GMCH powoduje stabilniejszą pracę grafiki bo bez tego są zwisy albo słabe wyniki w 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego też próbowałem i nici, ale UWAGA! Zmieniłem grafikę na 7600 GT i działa, uruchamia się bez problemu, Orthos właśnie leci na 3 GHz, bo przy 3,2 pokazał błędy. Jak to możliwe że mój ukochany Radek tak zawiódł. Będę wkrótce zmieniał grafikę, mam na oku 8800 GTS, jak sądzicie czy i tym razem nVidia mnie nie zawiedzie?

Ja mam GTS'a na S3 (rev 1.0) i nie ma najmniejszego problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mialem ostatnio troche przejsc z plytami glownymi, chialem dac szanse asusowi, ale po mojej kochanej DS3 w koncu przesiadlem sie na DS4, jestm zadowolony, plytka wykonana starannie, chlodzenie nb pierwsza klasa, ogolnie super. Mam tylko jeden klopot, przy obecnych ustawieniach (mam dokladnie to samo co mialem na DS3 patrz sig.) Wyniki w 3d markach pospadaly, w 2001 o 3k, w 2003 o okolo 1k, w grach tez czuc roznice, a co smieszniej wydajnosc jesli chodzi o liczenie spi zmienila sie minimalnie z tym ze na DS4 jest odrobinke wolniej. Plytka to DS4 965P rev 3.3 z biosikiem wczoraj wgranym f9 (ktory notabene poprawil odrobinke sytuacje, ale dalej jest slabiej niz na DS#) czytam instrukcje i nie moge nic ciekawego znalezc... Pomozcie prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mialem ostatnio troche przejsc z plytami glownymi, chialem dac szanse asusowi, ale po mojej kochanej DS3 w koncu przesiadlem sie na DS4, jestm zadowolony, plytka wykonana starannie, chlodzenie nb pierwsza klasa, ogolnie super. Mam tylko jeden klopot, przy obecnych ustawieniach (mam dokladnie to samo co mialem na DS3 patrz sig.) Wyniki w 3d markach pospadaly, w 2001 o 3k, w 2003 o okolo 1k, w grach tez czuc roznice, a co smieszniej wydajnosc jesli chodzi o liczenie spi zmienila sie minimalnie z tym ze na DS4 jest odrobinke wolniej. Plytka to DS4 965P rev 3.3 z biosikiem wczoraj wgranym f9 (ktory notabene poprawil odrobinke sytuacje, ale dalej jest slabiej niz na DS#) czytam instrukcje i nie moge nic ciekawego znalezc... Pomozcie prosze :)

U mnie taki objaw był jak miałem w biosie ustawione PCI Express na 100 MHz. Przełączało się wtedy z prędkości 16x na 1x. Zmiana na Auto pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu płyty Gigabyte GA-965P-DS4 (rev 3.3) i mam w związku z tym kilka pytań. Pewnie na większość z nich odpowiedź jest gdzieś na wcześniejszych stronach, ale nie ukrywam, że nie mam czasu czytać tego wszystkiego, dlatego prosiłbym o wyrozumiałość i o udzielenie odpowiedzi. :)

 

1. Czy płyta ta jest kapryśna (np. czy sprawia problemy z jakimiś pamięciami - dokładnie to chodzi mi o OCZ Special Ops 800MHz, które o ile się nie mylę są na kościach PSC / Powerchip, przynajmniej tak jest napisane na tej stronie)?

2. Czy chłodzenie mostków i mosfet'ów nie będzie przeszkadzało w montażu wielkich cooler'ów takich jak np. Scythe Infinity i czy jest ono wystarczające do wysokich wartości FSB?

3. Jakie maksymalne FSB osiągneliście na tej płycie? Czy FSB na poziomie 500MHz jest realne? I czy występują jakieś dziury w FSB? To dla mnie ważne, gdyż posiadam E6300 z mnożnikiem 7. :)

4. Czy na tej płycie występuje strap? Jeśli tak, to czy jest on tak drastyczny jak na nowym Gigabyte GA-P35-DS3R?

5. Czy Gigabyte dobrze wspiera swoje produkty i ma dobry serwis i przez długi czas wypuszcza nowe, lepsze BIOS'y? Będzie to moja pierwsza płyta ze stajni Gigabyte. :)

6. Na co powinienem się jeszcze przygotować (jakieś problemy itp.) po zakupie tej płyty? :P

7. Może za tą cenę (~500zł) powinienem zdecydować się na jakąś inną płytę?

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie Gigabyte są nowe biosy :

GA-965P-DQ6 (Rev.alle) - BIOS Version F11

GA-965P-DS4 (Rev.alle) - BIOS Version F10

GA-965P-DS3 (Rev.alle) - BIOS Version F12

GA-965P-S3 (Rev.alle) - BIOS Version F10

GA-965G-DS3 (Rev.alle) - BIOS Version F9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo oślepłem, albo na www.gigabyte.com.tw nie ma tych biosów... :blink:

to pobierz tej lokalizacji : http://www.station-drivers.com/page/gigabyte/ga-965p-ds4.htm lub z tej http://www.jzelectronic.de/jz2/index.php

 

 

Po aktualizacji na bios F10 (miałem F9) zauważyłem wzrost temp na procesorze w biosie o 10 stopni( z 30 na 40) i zwiększone obroty wentyla (z 1100 na 1700). Wróciłem do F9.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wczoraj dostałem w swe ręce Gigabyte'a 965P-DS4 i mam jeden problem, a mianowicie w programie gadugadu wszystkie dźwięki "odtwarzane" są za pomocą głośniczka systemowego. Odłączenie go nic nie zmienia. Niby nic, ale jednak mnie to zastanawia, jeśli wie ktoś coś na ten tema proszę o radę.

Pozdrawiam.

 

ps. Bios F8, nie miałem za bardzo czasu na aktualizację, zmykam na egzamin.

 

Edit: wina programu, już działa.

Edytowane przez dnikrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pobierz tej lokalizacji : http://www.station-drivers.com/page/gigabyte/ga-965p-ds4.htm lub z tej http://www.jzelectronic.de/jz2/index.php

Po aktualizacji na bios F10 (miałem F9) zauważyłem wzrost temp na procesorze w biosie o 10 stopni( z 30 na 40) i zwiększone obroty wentyla (z 1100 na 1700). Wróciłem do F9.

 

Bo dopiero teraz odczytuje normalnie temperature :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę zawyża odczyty na F10 :wink: Może Gigabyte chciało zminimalizować ryzyko uszkodzeń (przegrzań) i przekalibrowało czujnik. Wg CoreTemp mam na jajcach po 62-63* po ponad 1h Orthos 3,2GHz @ 1,4325V na Ninji w pasywie... A Z czujnika pisze 67-68*. Przesadza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie.

Mam GA-965P-DS3 , dysk pod ATA , DVD Neca.

Zawsze robiłem Ghosta spod Dosa Hirenem a teraz na tej płycie jak wchodzę i mi się ona uruchamia to za każdym razem nie może załadować pliku od CDROMA , bo wyskakuje oakcdrom.sys load failed.

Jak sobie z tym poradzić ???? Bardzo mi zależy na zrobieniu ghosta.Czy jest w ogóle na to jakaś metoda??? Partycję C mam na FAT32.Pomóżcie !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy !!

 

mam pytanko które rozwieje moje wątpliwości. ale najpierw historia...

 

zmieniałem WC, jedyna ingerencją z mojej strony w kompa było wyjecie i wytracie z pasy procka ... po złożeniu nowego WC nie zaskoczył system ... stawiałem na blok na CPU, jednak okaząło sie ze ram...

otóż w dualu nie chcą działać, działa pierwy kanał i tylko to działa...

 

Czy jest możliwe by ot tak sobie padł bez ingerecji? czy moze czegoś o mojej DS3 nie wiem ... sprawdzałem na starych i nowych kościach (teamy 667 i cruciale 800) i działa ale slot 1i2 a 3i4 nie ...

 

troche pech jesli mi od NICZEGO padło ... fakt ze kusiła zmiana płyty ale teraz gwara pójdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa ale slot 1i2 a 3i4 nie ...

 

troche pech jesli mi od NICZEGO padło ... fakt ze kusiła zmiana płyty ale teraz gwara pójdzie ...

Moze zrobiles przypadkiem jakies zwarcie od dolu plyty na bankach pamieci?? Ja tak kiedys zrobilem na DFI i objawy byly podobne... Nie dzialal RAM w jednym z bankow... Jak usunalem zwarcie, okazalo sie ze padl mi jeden port PCI ale za to RAM dzialal... :mur: dziwne ale prawdziwe... Zobacz czy jakis element mocujacy blok nie robi zwarcia Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zrobiles przypadkiem jakies zwarcie od dolu plyty na bankach pamieci?? Ja tak kiedys zrobilem na DFI i objawy byly podobne... Nie dzialal RAM w jednym z bankow... Jak usunalem zwarcie, okazalo sie ze padl mi jeden port PCI ale za to RAM dzialal... :mur: dziwne ale prawdziwe... Zobacz czy jakis element mocujacy blok nie robi zwarcia

od dołu sa tylko śrubki ... wiec chyba nie, założyłem blok na chipset może to tu coś się zjebało ... zadowolony byłem z tej płyty, fsb 495 mi pasiło a teraz to nie wiem nawet co miałbym kupić (bo jakąś mobo mieć musze cały czas)

 

szkoda ze lipa z tym p35 i gigabyte jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , mam dylemat. Czy warto kupic gigazloma na 965P w rewizji 3.3 i tego samego bez tej rewizji. ?? Moze biosy sa pod non 3.3 poprawione czy cos? Bo mobo za 350 zl... :|

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam dylemat. Czy warto kupic gigazloma na 965P w rewizji 3.3 i tego samego bez tej rewizji. ?? Moze biosy sa pod non 3.3 poprawione czy cos? Bo mobo za 350 zl... :|

 

Dzieki.

Skoro uważasz że to gigazłom to nie kupuj :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Skoro uważasz że to gigazłom to nie kupuj :blink:

Duzo to wnioslo do tematu i mojego pytania <_<

 

Gigazlom = bo mialem juz 3 ich mobasy <_<

 

A wiem , ze 3.3 wnosi wiele zmian , te ktore nie sa nie wiem czy maja juz naprawione bugi <_<

 

Do tego mam ramy 533CL4 , ktore nie laza na zadnym P35 , cena nowych Gigazlomow tez jest ciekawa <_<

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z was posiadając płytkę serii DS3/DS4 podkręcał może C2D E6300 ale rewizji L2 (SL9TA)?

Jakie FSB są do osiągnięcia (wiem zależy to też od procka)?

 

Pytam bo na moim ABIT AB9 Pro osiągam tylko (albo aż) 342 MHz i zastanawiam się, czy nie spróbować się przesiąść na płytę f. Gigabyte?

 

Z góry wyprzedzając pytania o przejście na e4300 - wiadomym jest, że nie wszystkie e4300 przechodzą ponad 3GHz i taka przesiadka to też nic pewnego.

 

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...