Skocz do zawartości
boratsc

Dość Dziwny Błąd, Help Me !

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny błąd ze względu na to że wymieniłem chyba wszystko co było możliwe i dalej jest

 

Mianowicie chodzi o to że gdy próbuje właczyć niektóre gry pojawia sie nie wysyłaj:

 

Dołączona grafika

 

Więc pomyślałem ze już mam stary system (choć nie był taki stary) i trzeba go przenstalowac, przeinstalowałem, stery zainstalowałem 81.85, tym razem nie instalowałem via service packa (kiedyś przez niego miałem podobny błąd) ale dalej to samo

 

No to zaczołem szukać przyczyny w sprzęcie, najpierw sprawdziłem pamięci, okazało sie że są w 100% dobre (włożyłem zamiast 512 ddr 128 sdr i bład dalej jest), potem włożyłem innego procka (zamiast durona 900 włożyłem durona 800) i dalej to samo, zmieniłem płyte główną !! i dalej to samo, wgrałem oryginalny bios do GF 6600, nie pomogło :/

 

Zauważyłem też coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

 

Wiecie o co moze chodzić ??

 

Aha instalowałem 3 różne systemy (win 2000, winXP z sp1 i najnowszego win XP z sp2 z lipca)

 

Aha i bład niewystępuje w każdej grze ale nie moge znaleść powiązania pomiędzy tymi w których występuje, błąd mam w Q3, ET (tu jeszcze jest podobieństwo bo oparte oba są na opengl), Hard Truck Tycoon i Never Winter Nights

 

Może jeszcze podam konfigi:

 

Duron 900 (sprawdzałem na w 100% dobrym duronie 800)

Matsonic 8137C (zmieniłem na Soltek sl75drv2, oba na kt266a)

GF 6600 Gigabyte

Dwa HDD, Segate 13GB i Maxtor 40GB

Edytowane przez iqmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się chwilę co to takiego te ET.exe - no ale Google i już wiem -> polecam zrobić to samo dostaniesz 665 linków (w języku polskim) - może coś ciekawego znajdziesz ? Jak dla mnie to szkoda czasu na jakieś głupie gierki !

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się chwilę co to takiego te ET.exe - no ale Google i już wiem -> polecam zrobić to samo dostaniesz 665 linków (w języku polskim) - może coś ciekawego znajdziesz ? Jak dla mnie to szkoda czasu na jakieś głupie gierki !

Pozdr. :D

Nie masz nic ciekawego do napisania, to nie pisz...

 

 

Wracając to tematu, imo błąd ze starami nvidii, może spróbuj zainstalowac najstarsze stery dostepne pod 6600...

 

EDIT: Z tego co wygooglowałem jest to błąd zwiazany z OpenGL (zresztą po nazwie pliku też można to wywnioskować), więcej info zjajdziesz po wpisaniu "nvoglnt.dll" w google niestety chyba wszystko po angielsku...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chciałbym zauważyć że wywala mi też gry niezwiązane z openGL w żaden sposób (Hard Truck Tycon czy Never Winter)

 

Zastanawiałem się chwilę co to takiego te ET.exe - no ale Google i już wiem -> polecam zrobić to samo dostaniesz 665 linków (w języku polskim) - może coś ciekawego znajdziesz ? Jak dla mnie to szkoda czasu na jakieś głupie gierki !

Pozdr. :D

:mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie pod tymi sterami (81.85 WHQL) i z tą kartą i z ta grą też nie było problemu.

 

A moze po prostu gra jest w jakiś sposób uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewnosci :

Start -> Uruchom -> dxdiag -> "Ekran" -> Sprawdz czy OpenGL i Direct3D oraz przyspieszenie teksturowania AGP masz wlaczone a nastepnie przetestuj modul OpenGL

Czyli kliknij po prostu na "Testuj moduł OpenGL"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 mam już od stycznia

Zasiłka HuntKey 350W więc raczej nie od niego

Zapuszcze sp jutro, zobaczymy

 

EDIT:

Ruszyło dopiero na sterach 71.75 które miałem dodane do karty, ciekawe dlaczego tak miałem :/:/

Edytowane przez iqmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem.

posiadam karte WinFast GeForce 6600 TD.

spokojnie moge grac w gta:sa, ale juz quake 3 czy Call of Duty nie chce pojsc.

na najnowszych sterownikach q3 w ogole nie ruszalo, na ForceWare z serii 6x.xx Windows nie wykrywal odpowiednio karty.

teraz mam sterowniki 71.89 i q3 odpala sie ale menu strasznie skacze, wlasciwie nic nie widac, a kiedy wchodze z poziomu XFire'a na jakis serwer, to slysze dzwieki, wiem, ze jestem na mapie, ale mam czarny ekran :/.

oczywiscie poczatkowo tez wyskakiwal mi problem z nvoglnt.dll.

co moge zrobic, zeby moc gra w gry na silniku Quake'a?

szukalem tych sterow 71.75, ale raczej nie ma ich skad pobrac.

mam zainstalwanego DirectX 9.0c, wszystkie sterowniki, ktora usuwalem, kasowalem za pomoca drivercleanera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamero:

Jaki masz zasilacz??

mam zasilacz Codegena 350W, ale nie sadze, zeby to byla jego wina.

kumpel na takim samym zasilaczu, przez rok ciagnal znacznie mocniejszy sprzet.

dzisiaj po instalacji najnowszych sterownikow ze strony NVidii moge ogladac filmiki w innym formacie niz mpg, wczesniej bylo to niemozliwe (pojawial sie zielony obraz i bylo slychac tylko dzwiek).

niestety gry (np.gta:sa, far cry)dalej nie dzialaja. kazda sie wlacza (oprocz q3, ale tu dochodzi blad z tym nvoglnt.dll, czyli cos z openGL), ale przewaznie tylko do menu, tu pojawiaja sie krzaki, praktycznie nic nie widac.

Edytowane przez lamero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

mam zasilacz Codegena 350W, ale nie sadze, zeby to byla jego wina.

kumpel na takim samym zasilaczu, przez rok ciagnal znacznie mocniejszy sprzet.

Powodzenia :lol: Zmień zasilacz NATYCHMIAST a potem pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz, ze to moze byc zasilacz?

na poczatku tez go podejrzewalem, ale potem to wykluczylem, bo jak mowie, kolega na tym samym "cudzie techniki" mial GeForce 6600 XT, giga ramu, AMD Athlon 64 3000+ i artefaktow nie mial.

kurcze, szkoda, ze wtorek, bo bym sie na gielde wybral, a tak to robie wszystko, zeby karta dzialala z tym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwie się że przy takim sprzęcie się ten zasilacz nie spalil i nie zabrał czegoś ze sobą. Codegeny to jedne z najgorszych zasilaczy na rynku. Poczytaj forumowy ranking uszkodzonych zasilaczy - najwięcej to Codegeny. Jak najszybciej zmień przynajmniej na jakiegoś Fortrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem bardzo dobrze, ze Codegen to najgorsze co moze byc, ale akurat tym dysponuje.

wybiore sie jutro do podziemi, do sklepow komputerowych i sie szarpne na jakiegos low-endowego Modecoma czy Chiefteca za 120-150zlotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj nowego Chiefteca 350W i niestety wiele nie pomogl.

moglem co prawda wlaczyc gta:sa i gralem przez pare minut, ale po tych paru minutach ekran znow zasypal sie artefaktami.

teraz, skoro mam juz nowy zasilacz, to chyba mozemy pogadac.

ktos ma jakis pomysl, dlaczego tak sie dzieje?

karta sie nie przegrzewa, ma podpiete dodatkowe zasilanie i nie jest podrecana.

wie ktos moze skad moge sciagnac te, wczesniej wymienione przez iqmaxa, sterowniki w wersji 71.75.

bo nigdzie ich znalezc nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie nie przegrzewa i to mnie dziwi.

cos moze lezec w sterownikach, bo np. teraz gra sie w ogole nie wlacza, po reklamach pokazuje sie czarny ekran. tylko co moze byc z tymi sterami? bo przed kazda instalacja poprzednie dokladnie usuwalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam najnowszego DX-a, temperature sprawdzalem za pomoca reki, ale czuc, ze ani pamiatki sie nie nagrzewaja (nawet nie sa letnie), a na radiatorze cieplo mozna poczuc dopiero po kilkudziesieciu minutach dzialania jakiejs gry (zrobilem taki test, oczywiscie ekran caly byl w artefaktach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam Rive w wersji 2.0 RC 16.2 i nie mam takiej ikonki (hardware monitoring).

 

 

 

//EDIT:

jednak mam takie cos, temperatura wynosi (pracuje tylko w 2d,otwarta Opera, Winamp i jakies mniejsze program) 45st C.

zaraz wlacze jakas gierke i sprawdze czy temperatura mocno sie zmieni.

 

//EDIT2:

po pietnastu minutach bezproblemowej gry w gta:sa ekran zaczal zawalac sie artefaktami, spojrzalem na temperature karty. ta wynosila jedynie 48-49stopni, a radiator byl troche cieplejszy.

Edytowane przez lamero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmieniales biosu karty to temperatura powinna byc nizsza :arrow: Dopiero po odblokowaniu diody mozna liczyc na realne wartosci. Wczesniej na stocku i def biosie pokazywalo mi 33* w spoczynku. Po zmianie chlodzenia - oryginalny bios pokazywal 27*. Odblokowany BIOS - 49*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...