Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Sa 2 mozliwosci zmodowania. Poczytaj sobie tutaj http://www.pcmoddingmy.com/e107_plugins/co...p?content.377.8

A moje pytanie brzmi, czym polaczyc zmodowane grafy na tej plycie ? skoro dfi nie dal tego "czegos" do laczenia 2 kart w SLI ? :]

Z tego co mi wiadomo, to teraz chyba mostek SLI nie jest jakoś koniecznie wymagany..:blink: i grafy działają bez, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia to jestem ciekawy czy takie rozwiązanie http://www.allegro.pl/item123772989_zalman...lne_do_dfi.html by się sprawdziło w wersji AM2, mam nadzieje że niedługo kupię to mobo, to może coś wykombinuje. Możliwość rozstawienia śrubek jest spora, więc tu nie powinno być problemu, na 939 chłodziło dobrze, a tu jest ten sam chipset.

Edytowane przez krasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie, ze jest rewizja Pentagrama Freezone NP-40 z regulowanym "zapieciem" (ktos o tym wspominal o topicu tego radiatorka). Na przyklad, na tej aukcji jest napisane "Sprzedawane radiatory mają podłużne otwory montażowe, co gwarantuje większą kompatybilność i możliwość zamontowania na praktycznie każdym chipsecie! Zdjęcie przedstawia starszy tym radiatora!!!". Moze sie ktos skusi (mimo, ze aukcja sie konczy, na pewno zostanie ponownie wystawiona). Pozdrowienia :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nadal bede za tym rozwiązaniem http://www.4max.pl/default.asp?g=182&g...mp;produkt=1970 . Napewno bedzie ciszej i wydajniej (no minimalnie taka wydajnosc jak ta na DFI). Moze niedlugo sie skusze na tego wiatraczka jak mi oddadza kase za plyte glowna z komputronika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nadal bede za tym rozwiązaniem http://www.4max.pl/default.asp?g=182&g...mp;produkt=1970 . Napewno bedzie ciszej i wydajniej (no minimalnie taka wydajnosc jak ta na DFI). Moze niedlugo sie skusze na tego wiatraczka jak mi oddadza kase za plyte glowna z komputronika :D

Hmmmm...

Przeciez ten Pentagram to 0 db. Ja bym Ci proponowal zakup tego Pentagramka + wentylka 40x40 (ktorego wymieniles). Bylbys 1 osoba, ktora by przetestowala Pentagramka na DFI :) - to zaszczyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty jestes upartym forumowiczem. Ale ok, zdarzaja sie i tacy. Wiec juz ci tlumacze twoje błedne rozumowanie. Ten Pentagram o ktorym sie tak ciagle rozpisujesz pod niebiosa ma wymiary 54 x 54 x 27 mm, podczas gdy radiator na DFI ma 4x4cm, wiec jak bym zalozyl (a raczej bym nie zalozyl) go skoro bym nim przykrył dziury montazowe znajdujace sie wokół chipsetu? oj ziomus....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty jestes upartym forumowiczem. Ale ok, zdarzaja sie i tacy. Wiec juz ci tlumacze twoje błedne rozumowanie. Ten Pentagram o ktorym sie tak ciagle rozpisujesz pod niebiosa ma wymiary 54 x 54 x 27 mm, podczas gdy radiator na DFI ma 4x4cm, wiec jak bym zalozyl (a raczej bym nie zalozyl) go skoro bym nim przykrył dziury montazowe znajdujace sie wokół chipsetu? oj ziomus....

To sobie poczytaj, ze lud montowal tego Pentagrama na NF4 i NF3 (gdzie jest rozstaw 53 mm tak dla przypomienia).

Kk eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie poczytaj, ze lud montowal tego Pentagrama na NF4 i NF3 (gdzie jest rozstaw 53 mm tak dla przypomienia).

Kk eot.

Ty też sobie poczytaj...

 

UWAGA! Radiator Pentagram Freezone NP-40 Cu nie jest kompatybilny z większością płyt opartych na chipsetach NVIDIA nForce 4, ponieważ posiada inny rozstaw otworów montażowych i jest za duży.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone a ja mam taka propozycje zeby przestac pisac o tym i gdybac tylko jak ktos juz cos zmodyfikuje to dopiero niech sie tym podzieli z reszta posiadaczy tej plytki :D

Heh ja również. Dyskusje o chłodzeniu trzeba prowadzić w dziale o chłodzeniu :)

Może w pierwszym poście warto napisać że nie biadolimy tu o tym brzęczku :wink:

 

KONIEC OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja również. Dyskusje o chłodzeniu trzeba prowadzić w dziale o chłodzeniu :)

Może w pierwszym poście warto napisać że nie biadolimy tu o tym brzęczku :wink:

 

KONIEC OT

Sry -;-, ale musze odpowiedziec (nawet pod grozba ostrzezenia). Czytalem dzisiaj caly topic o Pentagramie Np-40 i okazalo sie, ze istnieja 2 wersje: jedna z waskimi otworami (ktora trzeba wiercic) i druga, ktora ma szersze (= podluzne) otwory (i mozna bezproblemowo zamontowac radiatorka na NF4 - podalem wczesniej linka do tej aukcji). A serwisy tak pisza, bo nie zezwalaja na wiercenie (bo ofc gwarancja zostalaby przerwana).

 

Mysle, ze juz mamy sprawe wyjasniona. Jeszcze raz sry za ot.

 

Edit: jakby ktos nie wierzyl to http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2222039.

 

Edit 2: piotralek mnie uswiadomil, ze wokol chipsetu sa dodatkowe kondensatory (ktorych na 939 nie bylo), wiec radiator moze sie nie zmiescic.

Jakby ktos zainwestowal te 30 zl w Pentagramka niech nas poinformuje jakie sa efekty.

Przepraszam wszystkich, ktorych urazilem. Unioslem sie, postaram sie wiecej nie powtarzac takich numerow.

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko do posiadaczy Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 jak wygląda sprawa z portami PCI jaka to jest wersja 2.2, 2.3 czy ma ktoś w niej wsadzonego skystara2 ??

 

 

Mam skystara2 wsadzonego w tę płytę i jak narazie bez żadnego problemu i skoro wytrzymała tyle czasu to raczej wszysko będzie dobrze.

 

A ja mam pytanie: jak skonfigurować tego realteka żebym miał 5.1, bo mam podłączony komp kablem optycznym coaxialem spdif z amplitunerem kina i niestety mam tylko stereo, na soundstormi niebyło żadnego problemu więc niewiem co tu jeszcze mogę zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze teraz ja sie pochwale moim delikatnym OC. :D Napiecia na CPU-z i smart guardian sa prawdziwe :) dodam tylko ze podczas sp2004 temp proca wynosila 45C - identycznie jak podczas testowania go na 2000 MHz :) a i napiecia nie zmienialem - defaultowe :)

HT (a nie HTT homziu :D ) na 4X, przeciez to widac w cpu-z :)

post-140846-1156782388_thumb.jpg

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P Od kilku dni czytam testy,opinie płyt głównych i wybieram Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 <_< do tego planuje:

Athlon 64 3000+

Galaxy GeForce 7600GS (1.2ns, Zalman)

2x512 RAM

Topowern 400W

 

Jakie najlepiej dopasować do tego RAMy? GodRam Pro 800? Mogę dostać tego Athlona w wersji OEM? bo mam zamiar powyciskać trochę soków z niego a do tego przyda się "fryzjer". Tylko czekam na moment kiedy rzucę swoja starą celine za psem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P Od kilku dni czytam testy,opinie płyt głównych i wybieram Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 <_< do tego planuje:

Athlon 64 3000+

Galaxy GeForce 7600GS (1.2ns, Zalman)

2x512 RAM

Topowern 400W

 

Jakie najlepiej dopasować do tego RAMy? GodRam Pro 800? Mogę dostać tego Athlona w wersji OEM? bo mam zamiar powyciskać trochę soków z niego a do tego przyda się "fryzjer". Tylko czekam na moment kiedy rzucę swoja starą celine za psem :-P

Kupuj box-a a bedziesz mial 3 lata gwary :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie pobawilem w male o/c. Mialem szczescie trafic na kosci D9 2x256@533- niestety :cry: tylko 2x256

 

Htt=350 Dołączona grafika

 

Htt=401 Dołączona grafika

 

Wykrecilem jeszcze na htt na 410 (memki szly juz powyzej 800 :lol: i dawaly rade - ach co to byly za kossci :rolleyes:

 

Teraz wszystko smiga na ustawieniach A64 2200@2800 (10x280, htx4), memki 667cl5@700cl4 i wszystko gra :wink:

Edytowane przez TOT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzesiu

a moglbys sprawdzic jaki jest max tych goodramow i na jakich timingach

Sprawdze sprawdze, narazie testuje Patrioty LLK800 które są chyba lepsze, bo robią 421-3-3-3-5-15-2T @ 2.5v i 550-4-4-4-15-2T 2.5v

 

HMM to zajebiste musza byc :D A powiedz mi przy jakim napieciu to osiągasz ?? i jeszcze 3-3-3-12 ? czy ile ?? :>

400-3-3-3-5-15-2T @ 2.2v, wiecej mi sie nie chciało testować, ale niedługo się zabiore za męczenie tych kostek :]

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki coś słabe jak na D9, moje GoodRAMy robią 400MHz ale przy 3-3-3.

Ja ich nie meczylem, chcialem sprawdzic czy Htt pojdze powyzej 400 :wink: - poprzednia plyta padala przy 300 :wink: . Nie mialem czasu aby meczyc te d9 ale z pewnoscia daly by rade duuuuzo lepiej.

Obecnie moje kingstony to dopiero kicha. :mur: czakam na goodramy takie jak Twoje. :wink: a moze wezme PDP LLK???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie, ze jest rewizja Pentagrama Freezone NP-40 z regulowanym "zapieciem" (ktos o tym wspominal o topicu tego radiatorka).

 

Na tej aukcji sa fotki tej nowej wersji pentka, http://allegro.pl/item121933155__pentagram...cena_fv_gw.html

W tej wersji chyba by nie bylo problemu z montazem na dfi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL 3.0

 

Ras to Cas 3

 

Ras Precharge 3

Wysmienite timingi osiagnales. Mi nie chcialy zejsc ponizej 4-4-4 przy 800Mhz.

 

Zastanawiam sie czy nie zdjac blach z tych kosci...

Troche sa niedokladnie spasowane i IMO tylko pogarszaja chlodzenie.

 

A tak przy okazji, i troche informacyjnie wrzuce screena z mojego podkrecania:

Dołączona grafika

Vcore: 1,525V

Vmem: 2,1V

 

Nie udalo mi sie zejsc ponizej 13 min w SuperPI 16M :oops:

A Ty Grzesiu, w ile robisz 16M?

 

Config:

Orleans 3000, box cooled

DFI Infinity NF Ultra IIm2

GoodRam Pro 1x1024 MicronD9

VGA S3 Virge 4MB B-)

ustawienia widac na screenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no niezle o 927 MHz podkrecony to juz cos :) tez musze sie pobawic swoim prockiem :D kurcze takie wysokie napiecie, ja to sie jeszcze bym bal powyzej 1.5V zapodac napiecie. A zastanawia mnie to ze HT 4x az masz. Zazwyczaj myslalem ze trzeba z tym uwazac zeby 1000MHz nie przekroczyc. Tzn. widocznie mozna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...