Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiałem na x2 i nic. Z tym, że nie próbowałem od razu na 375. Leciałem powoli w górę po 5MHz.

A mnożnik cpu obniżałeś do wartości przy której bedzie miał def zegary? Może to procesor blokuje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na ten radiator http://www.allegro.pl/item149431993__zalma...i_grafike_.html

bedzie pasowal ten wentylatorek http://www.allegro.pl/item151138995__revol...0_mm_gw_fv.html

40x40x10mm bo chcialbym wlasnie zastapic standardowe chlodzenie takim sprzetem.

Popatrz na wymiary. Według mnie pasuje.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na ten radiator http://www.allegro.pl/item149431993__zalma...i_grafike_.html

bedzie pasowal ten wentylatorek http://www.allegro.pl/item151138995__revol...0_mm_gw_fv.html

40x40x10mm bo chcialbym wlasnie zastapic standardowe chlodzenie takim sprzetem.

A czemu akurat tym? i to z wiatraczkiem?

Nie lepiej taniutkiego "niebieskiego" Zalmana? wtedy śmiga na pasywnym bez wyjącego wiatraczka, a temperaturki i tak są o 10 C mniejsze od stockowego chłodzenia... no i ta cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam wlasnie ta plytke z tematu + 512 jakis ramkow oemowych i procka athl 3200 i mam pytanko a wlasciwie kilka :

-jakie jest bezpieczne napiecie dla procka

-jakie dla oemowych pamieci

-dlaczego jest tak ze podczas oc vcore biere na 1,5 (bo nie wiem ile na am2 jest bezp) to 2400 mhz nie da rady a 2500 da :| jakas taka dziura czy co ? mnoznik 10 ,pamieci slabo jakos 860 :| 5-5-5 ,jak ustawie na cl 6 to daje co ?

 

swoja droga dodam ze plyta ma wypasiony BIOS polecam wszystkim maniakom :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam wlasnie ta plytke z tematu + 512 jakis ramkow oemowych i procka athl 3200 i mam pytanko a wlasciwie kilka :

-jakie jest bezpieczne napiecie dla procka

-jakie dla oemowych pamieci

-dlaczego jest tak ze podczas oc vcore biere na 1,5 (bo nie wiem ile na am2 jest bezp) to 2400 mhz nie da rady a 2500 da :| jakas taka dziura czy co ? mnoznik 10 ,pamieci slabo jakos 860 :| 5-5-5 ,jak ustawie na cl 6 to daje co ?

 

swoja droga dodam ze plyta ma wypasiony BIOS polecam wszystkim maniakom :D

 

pozdrawiam

-1.55v

 

-zalezy od kości

 

-dlatego, że tak to juz jest ;) Po prostu nie robi na takim napieciu 2.5Ghz i nic nie zmienisz.

 

-ustawianie CL6 to troche bezsensowne jest, tragiczna wydajność przy takim opoznieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat tym? i to z wiatraczkiem?

Nie lepiej taniutkiego "niebieskiego" Zalmana? wtedy śmiga na pasywnym bez wyjącego wiatraczka, a temperaturki i tak są o 10 C mniejsze od stockowego chłodzenia... no i ta cisza :)

Nie wiem czy ten zalman niebieski mi tam sie zmiesci bo sa blisko kondensadory a i mam GF7600 to tez dlugi jest i moze przeszkadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

No i stoję w miejscu :/ Jakieś sugestie lub rady? Kombinowałem z levelami ale bez zmian (najlepiej chyba chodzi na domyślnych ustawieniach) :/

Sprzęt jak w sigu. Dodam, że pamięci na D8HD ale chodzą stabilnie na tych ustawieniach, które widać więc chyba nie takie tragiczne.

Wersja proca z nominalnym napięciem 1,40V (przynajmniej wg cpuz 1,42V - podniesione w biosie na 1,5V) chłodzona boxem.

 

Powiem szczerze, że licze na jakieś rady bo juz siły do tego nie mam :/

Pzdr.

 

EDIT:

Poprawiłem screena z cpu-z.

Edytowane przez N1CO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stoisz w miejscu" - to znaczy? Resety? Podnoszenie napięcia cpu nie pomaga? Możliwe, że to dziura napięciowa :/ Mój proc robi 2.7GHz @ 1.475, a juz z 2.8GHz ma problem na napięciu 1.55v. Drugą przyczyną słabego o/c mogą byc timingi alpha które niestety płyta sama dobiera (albo są ustalone na stałe, nie jestem pewny do końca) i nie ma możliwości ich zmiany z poziomu BIOSu. Możliwe, że w najbliższym czasie będe miał możliwość przetestowania mojego procesora na płycie umożliwiającej zmiane alph - Asusie M2NE. Nie jest to jakiś cud techniki, ale powinno wyjść na jaw czy to wina DFI i braku regulacji alph czy po prostu słaby procesor. Osobiście stawiam na to drugie ;)

 

 

EDIT: Do osiągnięcia tych 2.7GHz nie zmieniałem nic oprócz najważniejszych timingow. Reszta na auto. Miałem też 3 inne procesory. Jeden podkręcał się tak jak moj obecny proc, był z tej samej daty/serii. Drugi podkręcał się bardzo słabo. Trzeci, kręcił się troche lepiej niż drugi, ale max to był chyba 2.6GHz @ 1.55v. Najsłabszy procesor był własnie z napięciem 1.4v (normalne wersje prockow AM2 nonEE są albo 1.35v albo 1.4v). Na podstawie tego, mogę wysnuć teorię, ze procki z def napięciem 1.4v podkręcają sie gorzej od tych z 1.35v.

 

EDIT2: Nico, jakie masz temperaturki na BOXie? Może po prostu jest za gorąco... ;) U mnie przy bardzo dobrze wietrzonej obudowie, przy 2.7Ghz i 1.475v na BOXie puszczonym @ 12v temperatura po 5min SP2k4 wynosi 48c-50c, co jest wartością dosyć wysoką.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten zalman niebieski mi tam sie zmiesci bo sa blisko kondensadory a i mam GF7600 to tez dlugi jest i moze przeszkadzac.

Ja go mam zamontowanego. Jak miałem GALAXY 7300GT, a później 7600GS to pasował, teraz się przesiadam na 7900 i będę musiał odciąć kilka żeberek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tą płytkę ale mam pewną zagwostkę.

Przewaliłem cały topic ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytanie.

 

Jutro odbieram DFI INFINITY NF ULTRAII-M2/G za to pamięci jakie ma chwilowo dostępne to Samsung DDR2 3200 400 Mhz z ECC, 2 moduły 1 GB.

Czy może mi ktoś powiedzieć czy płyta uruchomi się i będzie działała z tymi memorkami i CPU 3800 x2??

 

Z góry dziękuje za wszelkie cenne uwagi.

 

PS. Inne pamięci nie wchodzą w tej chwili w rachubę - również ich upłynnienie i zamiana mnie nie interesuje - zastanawiam się czy będzie to działało...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stoisz w miejscu" - to znaczy? Resety? Podnoszenie napięcia cpu nie pomaga? Możliwe, że to dziura napięciowa :/ Mój proc robi 2.7GHz @ 1.475, a juz z 2.8GHz ma problem na napięciu 1.55v. Drugą przyczyną słabego o/c mogą byc timingi alpha które niestety płyta sama dobiera (albo są ustalone na stałe, nie jestem pewny do końca) i nie ma możliwości ich zmiany z poziomu BIOSu. Możliwe, że w najbliższym czasie będe miał możliwość przetestowania mojego procesora na płycie umożliwiającej zmiane alph - Asusie M2NE. Nie jest to jakiś cud techniki, ale powinno wyjść na jaw czy to wina DFI i braku regulacji alph czy po prostu słaby procesor. Osobiście stawiam na to drugie ;)

Stoję w miejscu znaczy, że taktowanie proca powyżej 2450 powoduje resety lub nie podnoszenie się systemu, a także błędy w SP2k4. Powyżej 1,5V nie wchodziłem, nie wiem ile tak właściwie mogę dać najwięcej.

 

EDIT2: Nico, jakie masz temperaturki na BOXie? Może po prostu jest za gorąco... ;) U mnie przy bardzo dobrze wietrzonej obudowie, przy 2.7Ghz i 1.475v na BOXie puszczonym @ 12v temperatura po 5min SP2k4 wynosi 48c-50c, co jest wartością dosyć wysoką.

Co do temp. to może mieć dużo wspólnego, bo obudowa kiepska i kiepsko chłodzona. Na napięciu 1,5V i 2450MHz procesora w SP2k4 tem dochodzi do 54-55 stopni. Kiedy ustawiłem taktowania wyżej płyta wstawała ale w SP2k4 eorrorami sypało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi temperaturami to nie masz co się zabierać za oc. Mozliwe, że to przez wysokie temperatury Twój procesor nie chce się podkręcić bardziej. Zmień boxa na conajmniej freezera 64pro i wtedy kręć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi temperaturami to nie masz co się zabierać za oc. Mozliwe, że to przez wysokie temperatury Twój procesor nie chce się podkręcić bardziej. Zmień boxa na conajmniej freezera 64pro i wtedy kręć.

Hmmm, no to by wszystko wyjaśniało. W takim razie jako, że nie będę zmieniał na razie chłodzenia, a raczej procesor na X2 (65nm) za jakiś czas, to może się inne lepsze chłodzenia pokażą w przystępnej cenie. Freezer jakoś mnie nie przekonuje (hałas). Ale pomijając oc procesora. Może zasugerujecie coś jeszcze do tych ustawień? Wiem, ze RAM może iść wyżej aczkolwiek nie CL4. Ale np. DRAM Extra Strenght, DRAM Output Driving czy też inne, które mam ustawione na Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to by wszystko wyjaśniało. W takim razie jako, że nie będę zmieniał na razie chłodzenia, a raczej procesor na X2 (65nm) za jakiś czas, to może się inne lepsze chłodzenia pokażą w przystępnej cenie. Freezer jakoś mnie nie przekonuje (hałas). Ale pomijając oc procesora. Może zasugerujecie coś jeszcze do tych ustawień? Wiem, ze RAM może iść wyżej aczkolwiek nie CL4. Ale np. DRAM Extra Strenght, DRAM Output Driving czy też inne, które mam ustawione na Auto.

A kiedy właściwie wychodzą x2 65nm od AMD? Bo nie wiem co robić... czekać na x2 65nm czy zmieniać proca i mobo na C2D... :?:

 

X2 65nm już mają niektórzy z zagranicznych for. Na początku stycznia powinny trafić do normalnych sklepów dla normalnych userow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnożnik cpu obniżałeś do wartości przy której bedzie miał def zegary? Może to procesor blokuje? ;)

Mnożnik procesora x4, mnożnik HTT x2, dzielnik pamięci 400MHz, pamięci cała reszta na AUTO oprócz T2, VCORE 1.55V, VDIMM 2.1V, VCHIPSET 1.6V, VHTLink 1.35V i maksymalne HTT na poziomie 315MHz.

 

Chłodzenie takie, że teraz na 2805 (11x255) przy temp. powietrza 25 oC mam 41 oC w CoreTemp.

Płyta ma wgrany BIOS "8UM2D809" w wersji "M2/G" ale nie wiem czy ta płyta to akurat ta wersja.

Jak to poznać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik procesora x4, mnożnik HTT x2, dzielnik pamięci 400MHz, pamięci cała reszta na AUTO oprócz T2, VCORE 1.55V, VDIMM 2.1V, VCHIPSET 1.6V, VHTLink 1.35V i maksymalne HTT na poziomie 315MHz.

 

Chłodzenie takie, że teraz na 2805 (11x255) przy temp. powietrza 25 oC mam 41 oC w CoreTemp.

Płyta ma wgrany BIOS "8UM2D809" w wersji "M2/G" ale nie wiem czy ta płyta to akurat ta wersja.

Jak to poznać?

Hmm...Ustaw mnożnik proca np. na x6/x7, mnoznik HTT x3, dzielnik może zostać, pamięć T2 + reszta timingów poustawiana defaultowo, ale nie na AUTO (te najwazniejsze, reszta moze byc na auto). Vcore def, vdimm niech zostanie, napiecie chipsetu def, vHTLink def. U mnie przy takim ustawieniu wszystko ladnie działa. Wersja płyty jest na lewym boku pudełka na takiej małej nalepce, moja to też M2G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz pamięci? wystrzelił Cie? żyjesz?

Pamiatki mam, ale mnie wystrzelili, bo mialy byc na D9Gxx, a sa na D9Cxx :(

Foty nie robilem, bo niemam chwilowo aparatu.

Dzisiaj wstepne podkrecalem i narazie 333 HTT.

Hmm... Mam sempa z C'n'Q, ale w biosie nie moge zmienic mnoznika ( nie ma takiej opcji).

Co jest?

 

P.S - W sempronie (manila), napiecia ustawiac tak jak w athlonie, czy raczej ostrozniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ktos modowal plyte na @ SLi :?:

2. Tez raz wam wykrywa dyski w RAID a raz nie :mur: :lol: :angry: :?:

3. W przypadku RAID 0 podczas instalacji systemu komp zatrzymuje mi sie na 5 minut i mamy czarny ekran :lol: ; potem nagle dalej sie instaluje wtf :?: - mialem juz na wielu plytach RAIDa i jeszcze chyba nigdy nie bylo wszystko OKi :lol:

 

EDIT: I system nie wykrył macierzy :lol:

 

Probuje dalej <_<

 

EDIT2:

 

Juz wszystko dziala :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...