Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

jest jakaś możliwość zmiany na tej płycie Max Async Latency ?? bo nie widzę w biosie. i czy są do nie jakies zmodowane biosy ?? co by np dodawały inne dzielniki pamięci itp.

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś możliwość zmiany na tej płycie Max Async Latency ?? bo nie widzę w biosie.

Memset?

 

i czy są do nie jakies zmodowane biosy ?? co by np dodawały inne dzielniki pamięci itp.

Only mnożnik HT :sad:

 

Wydaje mi się, że jest zmodowany bios, który daje możliwość zmiany MAL ( już nie pamiętam, czy to do DFI był, czy do jakiejś innej mobo)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy są do nie jakies zmodowane biosy ?? co by np dodawały inne dzielniki pamięci itp.

Masz procka z odblokowanym mnożnbikiem więc możesz se praktycznie każdy możliwy dzielnik zrobić manipulując nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie max FSB jakie wywalczyłem na moim DFI to 400mhz

Dołączona grafika

chyba nie jest tak tragicznie. no i z moich geil udało sie 900 zrobić na 4-4-4-16 2t bawiłem sie jakieś 15 min.

Procka nie krece teraz na maks bo ma cooler boxowy. Aha i bios najnowsza beta z 27-06-2007

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek06:

 

 

(OT): jakiej marki i model masz ta 7900gs, ze tak sie kreci (zwlaszcza mem) - jakis vmod czy stock v?

 

 

ps w ktorych slotach masz RAM na plycie? i czemu akurat -16? -15 nie dziala (tRAS)?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie cos dziwnie ...

ja robie w 3dm05 - 10250 a jak widac proc duzo slabszy i grafa sie tak nie kreci ... :)

 

czy slabe oc proca moze byc spowodowane biosem ??

mam 3600+ 65nm i kreci sie zaledwie do 2.5 GHz 1.47V i do tego nie jest stabilny ... :(

wiem ze glupie pytanie , ale slabo sie znam , wiec prosze o wyrozumialosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa to galaxy z zalmanem i na gpu tylko vmod na delikatny na 1,36v i to sa wyniki ze starego proca venice@2,8ghz dlatego moze tak mało. ram ustawiłem teraz na 1000 5-5-4-14 a sloty w których siedzą kostki to 1 i 2 :)

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do tych co zalozyli na chipset zalmana. Czy macie jakis nawiew na niego?Jesli tak, to w jaki sposob sie to odbywa?

Ja mam Zalmana niebieskiego bez nawiewu i dosyć sprawnie chłodzi ;) Temp. jest około 60C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek06:

 

na RAMy ci cos wieje? przy tym 2.3V bardzo sie grzeja? radiatory standard?

 

co do procka: "AMD64 X2 Brisbane 3600+@3ghz" - kiedy go kupowales i gdzie (jako box czy oem)? Bo podobno nowsze sztuki sie juz nie kreca za dobrze (wiesz moze, jaki tydzien/rok produkcji ma twoja sztuka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ramy jest nawiew wiatrak 80mm i sa ledwo ciepłe bez nawiewu tez nie było źle ale tak zapobiegawczo lepiej niech cos na nie wieje. a procek kupowałem z allegro OEM tu napisałem kolesiowi zeby mi wybrał jakiś lepszy z tych co ma. Wiem ze troche przepłaciłem ale chciałem miec pewne 3ghz

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa: jak w BIOS ustawie tRTP (precharge time) na 2 lub 3 a nawet auto (to sa trzy mozliwe ustawienia), to w Memset ten timing i tak pokazuje mi, ze jest 4, a mozliwe do ustawienia wartosci w Memset to 4 lub 5. Everest potwierdza, ze jest 4 (plyta glowna -> chipset -> mostek polnocny -> memory timings).

 

Co jest grane? Tez tak macie? Czy np. w Abit KN9 tez tak jest (ma ktos te plyte i moglby sprawdzic)? W SPD ten timing ma wartosc 2 lub 3, wiec nie wiem, skad sie to 4 bierze.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a wie ktoś jak zmierzyć miernikiem vmem i vcpu ?? lubie wiedzieć jakie napięcia są naprawde. i zastanawiam sie ile maks moge dac na pamiątki na 2,4v robią 1066.

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek06: dzieki za linke - moze skorzystam.

 

co do pamiatek, to przy 2.4-2.5V plyta chyba sporo zaniza prawdziwe V. Masz wersje o nominalnym napieciu 2.1 na stickerze czy moze przedzial V tam jest podany?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nalepce jest tylko 2.1v nie ma przedziału. ale gdzies mi przed oczami przeleciało w necie jak przeglądałem ze 2,1v-2,4v mozna spoko dawac chodz nie pamiętam czy to o te pamiątki chodziło. I czy to DFI tez wam takie dziwne temperatury CPU pokazuje ?? 30 stopni cały czas co by sie nei działo. a rdzenie 15-25stopni. :/ czy tylko przy brisbane sie ta dzieje, pamietam ze na DFI lanparty s939 u mnie było wszystko OK

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś możliwość zmiany na tej płycie Max Async Latency ?? bo nie widzę w biosie. i czy są do nie jakies zmodowane biosy ?? co by np dodawały inne dzielniki pamięci itp.

Niestety jedynie dodatkowe mnożniki HT (połówkowe).

Jest jeszcze BIOS dodatkowo pozwalający na aktywację VISTY (symuluje, że mamy laptopa z preinstalowanym systemem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuck no to mam kolejną zagwozdkę :/ ogólnie pamiec ładnie smiga sobie ponad 1000mhz ale jak juz hce dac procka np na 2,7ghz to nie działa juz pamiec ani na 1000 ani na 900 dopiero jak ustawiem 670 to odpala :/ OCB Ma ktoś jakieś pomysły bo moze coś przeoczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.U mnie właśnie na tym BIOSie ostatnim jak komputer postoi dłużej resetuje mi HTT do default :blink: .Widać płyta go "nie polubiła".Wrzuciłem ostatni oficjalny i jest ok.Taka drobna uwaga... Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -ma ktoś jakiś patent na chłodzenie sekcji zasilania na mobasku?U mnie to mosfety naprawdę parzą.Nie bardzo mam co tam wsadzić,Może coś dopiłuję ale też nie mam z czego chwilowo...Chciałbym uniknąć wentylatora -radiatorki powinny starczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge wogóle pójśc powyzej 2600 przy pamięciach na 800, 900,1000 czy tez mniej

jaki(e) dzielnik(i) pamieci?

 

 

@miron72: pyt. co do ustawiem RAM: czemu akurat -15 (tRC)? 105 dla obu/wszystkich slotow czy tylko dla 1-go (reszta auto lub inna wartosc)?

jaki to konkretnie model g.skilli (literki XX) i na jakich sa kostkach, ze (az) 2.35V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72: pyt. co do ustawiem RAM: czemu akurat -15 (tRC)? 105 dla obu/wszystkich slotow czy tylko dla 1-go (reszta auto lub inna wartosc)?

jaki to konkretnie model g.skilli (literki XX) i na jakich sa kostkach, ze (az) 2.35V?

15?Hmmm -jakoś tak dojechałem do tych ustawień i zostało.Jak mam już czas to wolę pograć szczerze mówiąc niż dalej męczyć.To samo dotyczy napięcia -chyba(bo zapomniałem choć całkiem niedawno je mam) jak chodzą na niższym.Model NQ więc jestem przekonany ,że Elpida.Dziś zdjąłem radiator rano ale musiałem wyjść i g... zobaczyłem chwilowo.Po co zdejmowałem?Bo nie przylega dobrze do kostek -a raczej do skrajnych nie przylega wcale :mur:.Ogólnie to szmirą trąci ten cały G.Skill(i to nie tylko moje zdanie) ,a nowy wzór radiatora to pokaz złego smaku -odpustowy jest i tyle no i wykonanie fatalne :cry: .W końcu wiadomo ,że jak dam za 2x1GB np.1000 PLN to się okaże ,że firma "cacy" ale taki "potentat" i radiatora nie umie sklecić/dobrać?(obie kości to samo i u kolegi też!Błędna konstrukcja i tyle) ...Chyba je zbędę i całą platformę też -zmieniłem BIOS na nową betę i resetowało mi po postojach HTT.Ok -wrzuciłem z powrotem ostatni oficjalny.Się zrobiło niestabilnie!Why!?Nic nie zmieniałem w ustawieniach!Pogmerałem, poczyściłem(nie było co zresztą) i chodzi chyba OK ale nie mam czasu na Ortka i dopiero godzinę go puszczałem.Już na dwóch forach walnąłem o sprzedaży.Mam jakość dosyć AMD ,a najbardziej to mnie zniesmaczył cache L2 w Brisbane(cykle ,cykle...)...Nie tędy droga chyba -to przecież nie jest Celeron :lol:

Acha -105 na wszystkie cztery dałem -równouprawnienie :lol: .Radzisz inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...