Skocz do zawartości
Gość Kaaban

Jakie Chłodzenie Na Palomino?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio sypnął mi się drugi komp (siostry) troszkę go podrasowałem bo ledwo zipał. Muszę zmienić cooler na palomino 1700+ (normalny, żaden juhb) na starym "trochę" się przegrzewał, mam na to ok. 50zł płyta to epox 8rda+pro lub abit nf-7-s

z góry dzięki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś whisper rock , pentagramow wlaściwie nie ma na sA na allegro , a następne sensowne chlodzenie to juz w okolicach 100zł

niestety tu jest tak samo jak z grafikami 76gs na agp jest 200zł droższy

na ten socket nie ma freezera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz, sprawdź co wejdzie Ci na płytę.

Przed chwilą sprawdzalem kumplowi kompa i bawiłem się w przekładanie procka. Okazało się, iż chłodzenie firmy Igloo nie wejdzie na moją płytę, bo radiator zawadza o wysokie kondenstatory na płycie.

Piszę to, bo widzę że też masz Epoxa.

 

Ja na swoim Palomino mam Titana. Trochę to hałasuje i średnio skuteczne jest (obecnie jakieś 47*C na standardowych ustawieniach procka), ale chodzi od 4 lat bez problemu. Przez pewien czas procesor chodził na 166x10.5 i też nie było problemów z przegrzewaniem - temperatura rosła, ale nie na tyle, aby powodować niestabilność kompa. AMD w sumie ma wysokie progi dopuszczalnej temperatury, więc nawet 65*C nie robi na nim większego wrażenia.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Ten pentagram powinien być dobry, jest na s.A wiec niema problemu, cena też nie za wysoka, tylko zanim miałbyś kupować to sprawdz jak radził ULLISSES czy wejdzie :D

 

Pozdro

Edytowane przez florek41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje

http://www.allegro.pl/item127073650__xilen...iedz_promo.html

 

lub

 

http://www.allegro.pl/item127684863_spire_...ja_cenowa_.html

 

Mam to pierwsze i spisuje sie znakomicie, a wlasciwie to sa te same coolery (popatrz na podstawe) tylko wentyle inne ja wzialem Xilenca bo byl u mnie w miescie od reki a Spire nie bylo, poza tym Xilence ma wedlug danych przynajmniej wiekszy przeplyw powietrza i zalozylem na JIUHB 1700XP+ i krecilem do ponad 2Ghz i temp nie przekraczala 50 stopni w stresie oczywiscie na pascie AS5, takze mysle ze oba te coolery z nawiazka wystarcza do tego palomino :) choc wiem ze one sie grzeja niemilosiernie bo mialem :)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila:

 

w samej budowie radiatora nie widze za bardzo roznic wymiary takie same midz na srodku taka sama itd...

 

Co do wentylatorow to pisalem przeciez ze sie roznia !

 

A co do pentka to doskonale wiem ze bedzie duzo lepszy, ale zauwaz ze jest tez prawie 2 razy drozszy od tamtych.... Poza tym Palomino i tak nie bedzie podkrecal wiec mu wystarczy Spire lub Xilenc, wiec wnioskuje z tego ze pentka mu sie nie oplaca brac, chyba pozniej przeniesie go do nowego configu - w co tez watpie bo wtedy to sobie kupi cos wydajniejszego - sam wiem po sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nie sprawdzi na palomino na niski obrotach nie będzie wydajne, pentagram poradzi sobie przy zdecydowanie cichszej pracy

 

coolermastera podobnego do tamtych wynalazków na palomince mam niedaleko, z 80m @ 2k rpm (co nie może być ciche) i z as5 robi ~60*c load, dołożył bym 20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...