Skocz do zawartości
emre

Czy Warto Kupić Samsunga 940bf?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Zna ktoś standardy do ilu 'martywych' pixeli przyjmuje Samsung swoje LCD na gwarancje?

 

Ja wyczytałem że 940BF to druga klasa paneli i reklamacje są przyjmowane od 5 'zdechlaków' trzeciego typu (czerowy pixel).

 

A może reklamować go w MM (mam tydzień na sprawdzenie sprzętu przecież).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='26 sie 2006, 10:47' post='2289110']

Zna ktoś standardy do ilu 'martywych' pixeli przyjmuje Samsung swoje LCD na gwarancje?

 

Ja wyczytałem że 940BF to druga klasa paneli i reklamacje są przyjmowane od 5 'zdechlaków' trzeciego typu (czerowy pixel).

 

A może reklamować go w MM (mam tydzień na sprawdzenie sprzętu przecież).

U mnie jeden z dwoch minitorow ma zielony piksel. Na forum w tym temacie u kilku osob tez sie cos pokazalo. Moze to jakas bardzo slaba seria ktora dostala MM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden z dwoch minitorow ma zielony piksel. Na forum w tym temacie u kilku osob tez sie cos pokazalo. Moze to jakas bardzo slaba seria ktora dostala MM?

Nie zdziwiłbym się... W końcu MM musiało wykalkulować, że to im się opłaci... A nie wierzę, żeby tyle dokładali z własnej kieszonki :lol2:. Biznes to biznes :lol2:. Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Niestety nie. Te monitory to te same które tydzień temu można było kupić za 1299,-. Powodem wyprzedaży jest czyszczenie magazynów dla nowych produktów a nie trzymanie LCD'ków które ledwo idą w sprzedaży. To że trafili niektórzy na słabsze modele (martwe pixele) to czysty przypadek. Równie dobrze mógłby sobie ktoś pluć w brude na ten monitorek kupując go 'normalnie'. Ja tak chciałem kupić na raty. Znajomy by mi upuścił na nim jeszcze z 350,-.

 

Tylko teraz nie wiem. Reklamować go w MM czy u Samsung'a?

 

W MM mam prawo stestować produkt. Problem tylko w tym, że mogą mieć problem z wymianą na ten sam model (przecież wszystko sprzedali) a na inny pewnie się nie zgodzą wymienić gdyż cena nie ta. Jest w kropce - a raczej w pixelu :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy jednym pixelu przysługuje wymiana? Na stronie Samsunga pisze wyraźnie, że to klasa II (czyli 2 na 1mln), więc reklamacja u producenta nie wchodzi w grę. W MM też wątpię, żeby przy 1 wymienili, ale można spróbować.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To przy jednym pixelu przysługuje wymiana? Na stronie Samsunga pisze wyraźnie, że to klasa II (czyli 2 na 1mln), więc reklamacja u producenta nie wchodzi w grę. W MM też wątpię, żeby przy 1 wymienili, ale można spróbować.

Konkretnie to dwa, ale ten drugi jest całkiem z boku przy krawędzi prawie także jest praktycznie niewidoczny.

 

MM daje tydzień na sprawdzenie urządzenia. Przez ten okres moge się nim bawić do woli i jak coś mi się w nim nie podoba ide i go oddaje i nie mają prawa nic powiedzieć. Problem tylko w tym, że najprawdopodobniej zaproponują zwrot kasy albo reklamacje w producenta a tu znowu mogą być cyrki bo to tylko dwa pixy. Dziś jeszcze pogadam ze znajomym z MM. Może coś z tego się uda 'uratować'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w tym zlego ? kupic taniej -drozej sprzedac

 

tymbardziej ze to allegro -gdybym mial dostep do tych monitorow w tej cenie sam bym tak zrobil i pewnie 99% osob rowniez

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item123566911_samsung_bf...zapakowany.html :?

Pier***ny spekulant :angry:

Po prostu brak mi słów...

Ma do tego chłop prawo ... ale ja bym od niego nie kupił ... dla zasady :twisted: .... zresztą cena się robi i tak nieatrakcyjna. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zielony pikxel. Pozniej zdecydowanie sie pomniejszyl. Dopiero wtedy uswiadomilem sobie ze bylo to 4 pikslele obok siebie. Wydaje mi sie ze redukcja do 1 pikselea nastopila po odpaleniu na monitorze na 20 min bialego koloru. Zielony piksel mam traktowac jako subpixel czy bad pixel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bydgoszczy monitorów było około 200 sztuk. Co ciekawe na wystawie było rozpakowane jeszcze z 40 sztuk ale tych nie mogli sprzedać i do dzisiaj stroją na wystawie z etykietką "ekspozycja stała".

 

ABy dostać monitor wystarczało przyjść o 6:00. Ja poszedłem o 5:00 w 5 osób i 5 monitorów kupione (1 na 1 osobę). Gdy wychodziłem o 7:15 nie było już ani 1 sztuki (każdy brał monitor). Znajomy co stanął o 6:00 w kolejce też dostał i był jednym z ostatnich co dostali.

 

Reasumując... wystarczy dzień wcześniej się przejść i zobaczyć ile sztuk jest i skalkulować na którą iść. O 5:00 było jakieś 30 osób.

 

Wszystkie 5 monitorów bez żadnych badów itd. Działają rewelacyjnie od tygodnia non-stop i wszystko gra.

 

Monitory są pełnowartościowe i z pełną 3 letnią gwarancją. Były w tej cenie po to aby mnóstwo klientów przyciągnąć i Ci którzy się nie załapią kupowali inne. Czyli na Samsungach stracili ale zyskali na tym co zalegało im miesiącami. Ci co trafili na monitory z badami mieli po prostu pecha.

 

PS>Przesiadłem się na nie z najlepszego CRT 17'' jaki był i... różnica kolosalna!! Kolory żywe i piękne. Zastanawiam się jaka więc ma być jakość na MVA które niby o niebo lepiej wyświetlają skoro na tym Samsungu kolory są praktycznie IDEALNE.

Edytowane przez przemek860513

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam tego samsunga i jestem zniego zadowolony z wyjątkiem jednej rzeczy. Podczas oglądania filmów, obojętnie czy rmvb, divix, dvd mam na obrazie taki efekt jakby jakość kolorów przełanczała się na 16 bitów . Widać takie plamy, na załączonym zdjęciu słabo widać ten efekt.

Klik

Zainstalowałem już najnowsze kodeki i jest jakby troszke lepiej ale to jeszcze nie jest to. Monitor jest podłączony przez kabel dvi 19 pinowy może to jest jego wina. Prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi "jakosc" kompresji do dvix, nic na to nie poradzisz. to samo mam u siebie, przy ogladaniu filmow DVD obraz jest piekny.

 

po troche dluzszym czasie moge powiedziec, ze jestem bardzo zadowolony, obraz zyleta, zero badow i innych nieprawidlowosci. komu udalo sie go kupic powinien byc bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Qrcze, dokładnie. Monitorek pierwsza klasa mimo iz to już gorsza klasa matrycy. Wyskoczyły mi tylko dwa czerwone pixele ale to naprawde nic bo idzie przeżyć tymbardziej że jak narazie wiecej sie nie pokazuje. Gwarancja jest 3 letnia a ja dodatkowo mam jeszcz 1 rok gwary od Media Markt ;) W moim przypadku przesiadka odbyła się z CRT 15" także mam o wiele ciekawsze doznania :D Jestem szczęśliwy że go kupiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dalej czysto, przesiadka z sony FD trinitron 17" ;]

Wszystko zależy od farta jakiego się ma. W moim przypadku to monitorek wybrał mnie a nie odwrotnie także trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...