Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

kurde

 

mam kn9sli + 3600 brisbane @3003Mhz@1.4v na tym fryzjer do tego jeszcze 2 fandery 120 na maxa w okolicach proca i temp w stresie pod 90 stopni podchodzi

bios najnowszy, blacha pod plyta glowna jak ja dotykam jest zimna

 

mam nadzieje ze to poprostu blad w odczycie :\

post-137549-1179051294_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde

 

mam kn9sli + 3600 brisbane @3003Mhz@1.4v na tym fryzjer do tego jeszcze 2 fandery 120 na maxa w okolicach proca i temp w stresie pod 90 stopni podchodzi

bios najnowszy, blacha pod plyta glowna jak ja dotykam jest zimna

 

mam nadzieje ze to poprostu blad w odczycie :\

cos musi byc z czujnikiem rdzenie po 40st a cpu 90 to nie mozliwe.

 

Pozatym watpie ze przetrzymał by to 60 70 to jeszcze ale 90 :blink:

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to blad odczytu ... tez mam przekladamania ale na mniejsza skale:

3ghz 1.35v ~55stopni w stresie, 35 jajka, a jak reka sprawdzam to tak ze ~40-45 :)

 

A jeszcze co do trfc ... to mozna nawet ustawic na maxa (200+ ns bodajze) i nie wplynie to na wydajnosc a podniesie stabilnosc przy podkrecaniu ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do trfc ... to mozna nawet ustawic na maxa (200+ ns bodajze) i nie wplynie to na wydajnosc a podniesie stabilnosc przy podkrecaniu ? :blink:

Ponoc komus to pomoglo:p.

 

U mnie nie ma roznicy jaki ustawie zadnych efktow w postaci wyzsego o/c czy stabilnosci

 

Co ciekawe na drugim banku musze miec conajmniej 105 bo komputer nie wstanie(mimo ze nie ma tam zadnej kostki podpietej :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos musi byc z czujnikiem rdzenie po 40st a cpu 90 to nie mozliwe.

 

Pozatym watpie ze przetrzymał by to 60 70 to jeszcze ale 90 :blink:

no mialem taka nadzieje :)

zdjelem proca i niema przebarwien na spodzie plytki wiec nie dojechal do 90 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsadzal juz ktos 4 banki pamieci w tej plycie głonwe??? zmienialo sie wtedy jakos oc albo stabilnosc?? zastanawiam sie nad zakupem dodatkowych 2x512 ramuale obawiam sie ze oc spadnie :/

Lepiej wymien swoje 2x512 na 2x1GB :)

Przy 4x1GB spada oc, przy 4x512 moze i nie, ale i tak lepiej wymienic na 2 kosci 1GB :)

 

male OT:

Pewno nie chcesz sie pozbywac swoich 2x512 bo widze ze ladnie ci ida, ale powiem ci tak ...

810 cl4-4-4-12 CR2 mialem 13603, 568 cl3-3-3-9 CR1 13538 w 3d marku '03 - proc i grafa te same takty, wiec na dobra sprawe robienie wysokich taktow nawet przy cl4 na tej platformie nie jest az tak oplacalne ...

 

Moze w specyficznych programach/wymagajacych grach posiadajac potezna karte graf. roznica jest wieksza, ale ja jakos nie czuje zadnej w codziennej pracy/grach, pozatym ze 300mhz cl3 pamieci potrzebuja jedynie def ~1.8v :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko do Was, czy ktoś miał problemy z kartą 8800gts na tej płycie ?? Kurcze, drugi raz stawiam nowy system i to samo. Po wgraniu z płyty test drive unlimited gra mi się minimalnie haczy, dżwięk jest w jednym głośniku głośniejszy, zmieniłem i włożyłem 8800gtx i to samo, strey zmieniałem -też, nie wiem czy to może wina płyty, ustawien w biosie ?? na 7900gs lepiej chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko do Was, czy ktoś miał problemy z kartą 8800gts na tej płycie ?? Kurcze, drugi raz stawiam nowy system i to samo. Po wgraniu z płyty test drive unlimited gra mi się minimalnie haczy, dżwięk jest w jednym głośniku głośniejszy, zmieniłem i włożyłem 8800gtx i to samo, strey zmieniałem -też, nie wiem czy to może wina płyty, ustawien w biosie ?? na 7900gs lepiej chodziło.

Odnosnie dzwieku to wina gry !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż to, że na poprzedniej platformie chodził ok. msi nf4 ultra, 7900gs/512ddr, 2gb ram i proc ath 3200@2400.

Też byłem starsznie zaskoczony, że zamiast lepiej jest gorzej. Może coś zmienić w biosie odn napedu dvd, może cos źle odczytuje i wgrywa do systemu ?? no nie wiem, może to bezsensowne ale szukam zawzięcie przyczyny. Może musze cos wgrac do obśługi procka dwurdzeniowego...nie mam pojęcia. wiem ,że to herezje ,ale cos trzeba robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż to, że na poprzedniej platformie chodził ok. msi nf4 ultra, 7900gs/512ddr, 2gb ram i proc ath 3200@2400.

Też byłem starsznie zaskoczony, że zamiast lepiej jest gorzej. Może coś zmienić w biosie odn napedu dvd, może cos źle odczytuje i wgrywa do systemu ?? no nie wiem, może to bezsensowne ale szukam zawzięcie przyczyny. Może musze cos wgrac do obśługi procka dwurdzeniowego...nie mam pojęcia. wiem ,że to herezje ,ale cos trzeba robić.

Ja mam problem z dzwiekiem w TDU obecnie i na poprzedniej platformie na 939 / 7900gto.

Zintegrowany kodek bodajrze na obydwoch byl taki sam, takze to moze byc przyczyna.

Teraz na 7600gt jest nawet lepiej bo niema artow jakie byly na 7900gto.

A spadku zadnego nie odczulem, widocznie obie wystarczaja do 1024x768+HDR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z dzwiekiem w TDU obecnie i na poprzedniej platformie na 939 / 7900gto.

Zintegrowany kodek bodajrze na obydwoch byl taki sam, takze to moze byc przyczyna.

Teraz na 7600gt jest nawet lepiej bo niema artow jakie byly na 7900gto.

A spadku zadnego nie odczulem, widocznie obie wystarczaja do 1024x768+HDR :D

Chyba znalazłem rozwiązanie ,albo w czym tkwi problem odn. tego przycinania, http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562-all wyniakało by z tego ,że te optymalizery nie są do końca ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no włąśnie to mnie boli, bo koleżce składałem kompa i na windsorze x25600 i tej grafice śmiga jak miód :( tylko,że składałem mu na asusie sli deluxe 590. Nie wiem co robić. wgram ten drive do procerosa + stery do nforce4 i zobaczę.

No włąśnie, czy wgrywał ktoś z Was z nvidii sterowniki do nforce 4 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do plyty ? - raczej koniecznosc w tym wypadku

Nie badz goloslowny napisz dlaczego ? :blink:

Ja nie uzywam i wszystko pięknie gra!!

Dwa razy zainstalowałem i pozałowałem:p

 

 

Jest jakis hardcorowy progs do testowania pamiec oprocz memtest+ ??

Mam problemy z pamieciami a memtest sie upiera ze wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak twierdzisz :?:

Teraz ci nie znajde, ale spotykalem sie z takimi opiniami w watku o tetach ddr2, zreszta od dawna wiadomo ze te kontrolery w prockach AMD juz poczawszy od 754 zaczynaja wymiekac jesli obsadzi sie wszystkie banki 2-stronnymi koscmi ... w przypadku mojego sempa na 754 (czyli 1 kontroler) wystarczaly 3x512 dwustronne i juz max oc bylo tylko 180mhz na CR2 :)

 

Nie mam 4x1GB, ale jak czytalem to wlasnie przy takiej ilosci ramu juz moga byc wyraznie gorsze wyniki - mowie o max mhz pamieci ...

 

@stery nvidii - ja wgrywam zawsze najnowsze od nvidii i tez nie mam problemow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie badz goloslowny napisz dlaczego ? :blink:

Ja nie uzywam i wszystko pięknie gra!!

Dwa razy zainstalowałem i pozałowałem:p

U mnie winda potrzebowala sterow do LAN na nf4, a przy okazji jest tez ster do kontrolera SMBUS :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ci nie znajde, ale spotykalem sie z takimi opiniami w watku o tetach ddr2, zreszta od dawna wiadomo ze te kontrolery w prockach AMD juz poczawszy od 754 zaczynaja wymiekac jesli obsadzi sie wszystkie banki 2-stronnymi koscmi ... w przypadku mojego sempa na 754 (czyli 1 kontroler) wystarczaly 3x512 dwustronne i juz max oc bylo tylko 180mhz na CR2 :)

 

Nie mam 4x1GB, ale jak czytalem to wlasnie przy takiej ilosci ramu juz moga byc wyraznie gorsze wyniki - mowie o max mhz pamieci ...

 

@stery nvidii - ja wgrywam zawsze najnowsze od nvidii i tez nie mam problemow ...

Wg mnie to nie prawda.

 

Przy 754 i 3x512 (2 stronne) to fakt była porażka ale ja tam do 225 (450) MHz dobijałem :P; na 939 było już ciut lepiej tj 4x512 i CR2 no i jakoś chodziło.

 

A co do AM2 to tu nie mam większych zastrzeżen 533@ponad 800 MHz CL 4 przy 4x1gb to chyba tragedii nie ma :P - poprostu ogranicza mnie najwolniejsza kostka; jak mam 1x1gb to wtedy o/c takie samo jak 4x1gb ;p

 

Spookie: Aludan ma racje, przy full obciążeniu kontrolery dają ciała.

j/w

 

:P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj dorwalem znowu 2 x 1GB corsair Dominator taktowane na 1066Mhz jak mialem wczesnijesze pamieci to proc stabilnie chodzil na 2,8 ghz a teraz wywala mi bledy po parunastu sekundach prime pamieci chodza teraz na 1070 mhz: http://haker.nie-spamuj.eu/sieci.html  wiec to nie są pamieci
wiecie co moze byc nie tak??
Sprzety jak w podpisie

Edytowane przez mietas>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...