Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwną akcje,bawie się teraz w o/c i mam htt 322 i mnozinik x 7-ustawione w biosie,natomiast w windzowsie,i programach wykrywa mi proca jako 322 x 9,5 co daje 3059 mhz, ,procek to seklet i chodzi na 3100 -więc ok,ale dziwna opcja z tym mnożnikiem

 

EDIT:

W evereście wskazuje mi trzy temeratury obecnie procek 80 stopni(testy robie) i 1 rdzeń 49,drugi rdzen55,czym się kierować?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

W evereście wskazuje mi trzy temeratury obecnie procek 80 stopni(testy robie) i 1 rdzeń 49,drugi rdzen55,czym się kierować?

Bios masz nowy wrzucony?Zresztą twoje chłodzenie nie jest najwyższych lotów możesz liczyć na pierwszego spalonego brisbanea w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!!

Pracuję na pamięciach Corsair XMS2 2 x 512MB DDR2 i chciałbym się dowiedzieć jak podkręcacie swoje kostki 667 do np.750 lub wiecej Mhz? Dodam że w tej chwili mam takie ustawienia Htt 316x9,5 , RAM ustawilem na 400mhz z timingami 3-4-3-10 1t .Dziki za wszelkie rady. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Painter - zastanawiam się nad tymi pamięciami.

 

Jak podkręcamy pamięci? Ustaw je 800 (albo 666 zależy na ile wyrobia) i wtedy zobaczysz efekt.

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

kn9 plus patrioty LLK bedzie ladnie smigac?

Tak będą śmigały.

 

nie bedzie problemu ze startem mobo z tymi pamieciami(wymagaja chyba wiekszego napiecia)?

Powinny ładnie śmigać, nie powinno być kłopotów ze startem, chodzą już od 1.8v także looz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!!

Pracuję na pamięciach Corsair XMS2 2 x 512MB DDR2 i chciałbym się dowiedzieć jak podkręcacie swoje kostki 667 do np.750 lub wiecej Mhz? Dodam że w tej chwili mam takie ustawienia Htt 316x9,5 , RAM ustawilem na 400mhz z timingami 3-4-3-10 1t .Dziki za wszelkie rady. :D

 

Też mam takie ramki - napisz jaki masz procek i jakie temperatury panują w obudowie na poszczególnych częsciach po i przed OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

hmm jako, że nigdzie nie ma w rozsądnej cenie corsairów XMS 667 2*1gb zastanawiam sie czy nie kupic 4*512, cenowo wyjdzie to okolo 250zl. bedzie to dobrze dzialac? co o tym sadziecie? A jesli nie corsairy to co polecacie do kn9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI,

 

Powinno być oki, ja tez szukałem 2X1GB Corsair ale dostałem 512 i zamówiłem 4 kostki tych XMS2 Twin2X 675 Cl4.W sigu jak widać mam wszystkie porty obsadzone i jak widac nie sprawia to problemów z OC, zmieniam memki i chłodzenie żeby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.Czytałem na przeróżnych Forach że jak są wszystkie banki pamięci obsadzone że jest gorsze OC, ja u siebie tego nie zauważyłem, Wynik mam ten sam przy 2 kostkach także looz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiliscie juz operacje chłodzenia? u mnie chipset jest bardzo gorący i przymierzam sie do wymiany

 

PS po OC przy HT ok 980mhz i wzyż płyta nie wstaje, też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiliscie juz operacje chłodzenia? u mnie chipset jest bardzo gorący i przymierzam sie do wymiany

 

PS po OC przy HT ok 980mhz i wzyż płyta nie wstaje, też tak macie?

No to Ty musisz miec jakąs magiczna płyte ze do takich wartosci sie nawet zbliżyłes :D brawoooo

 

co do pierwszego pytania naucz sie szukac bo było nie raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiliscie juz operacje chłodzenia? u mnie chipset jest bardzo gorący i przymierzam sie do wymiany

 

PS po OC przy HT ok 980mhz i wzyż płyta nie wstaje, też tak macie?

U mnie cos tez nie tak, nie wiem co winic bo procek niby 9,5x300 na 1,375v stable

A 9,5x305 juz nie osiagalne na zadnym napieciu !!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop - cholera widze że nie tylko ja zauważyłęm cos takiego na tej mobo. Ja mam Orleanca 3000+ i jak dojdę do 293 proc wysiada - ok podnosze napięcie i dalsze zwiekszanie papu do 1,575V przynosi max 305 dla 1mega SPI. A na codzień biega na HTT=290MHz. Myślałem że to koniec procka (chodź dziwnie się przetaktowuje - po dodatkowym papu prawie zerowa rożnica w OC). :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 9,5x305 juz nie osiagalne na zadnym napieciu !!! :mur:

Myślę że to kwestia biosu będzie.U mnie na KN9 SLI Nf5 w wersji biosa 1.9 marzeniem było HTT 310,fakt że temperatury w Brisku na starcie pokazywało mi 79'C, bios 2.0 poprawił nieco te temperaturki no i HTT daje sie wyższe osiągać, nie wiem jak u innych jest ale przypuszczam że podobnie.Ciekawi mnie jedna rzecz jak Brisek zachowa się na AM2+ :D i Phenom na AM2 ewentualnie...

 

P.S. Phenom"kosztem utraty niektórych funkcji z zakresu oszczędzania energii, a także wolniejszego HyperTransportu, będzie ich można używać w już posiadanych płytach głównych z podstawką Socket AM2. Zgodność jest zresztą dwustronna – do płyty z gniazdem Socket AM2+ można bez zahamowań zastosować dzisiejszego Athlona 64 X2" bardzo mnie to ciekawi...

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie ta płyta w standardzie nawet z OC HT powinna standardowe 1000MHz robić, dziwne...

 

DFI robi 1300MHz bez problemu, wyżej nie sprawdzałem ;]

Tylko powiedz dobry człowieku na co Ci HT wysokie czy niskie? JAk nie ma ono praktycznie zadnego wpływu na wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak musisz z Apollo to te ostatnie Goodramy ;)

 

A jak nie to za 125zł masz w Proline Kingmaxy 800MHz :D (Hmm w ciągu dnia podrożały o 10zł ;)) http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+1GB+800

Edytowane przez Valentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz dobry człowieku na co Ci HT wysokie czy niskie? JAk nie ma ono praktycznie zadnego wpływu na wydajność

Praktycznie nie, ale ładnie wygląda, poniżej jak płyta nie chce działać ze standardowym 1000MHz to raczej dobrze o niej nie świadczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie napisac sprobuje tutaj

zrobilem sobie glupote

mam plyte kn9 pamieci kingston 2x1GB

ustawilem w biosie w ustawieniach pamieci zamiast moich 667 mhz przestawilem na 800 nie ruszalem timingow, po restarcie komp wydaje dlugi dzwiek, przerwa, dlugi dzwiek i tak bez konca, czarny ekran

probowalem przestawic zworke restartu pamieci cmos, ale nie pomoglo, moze wyjac baterie ? sam juz nie wiem, moglem cos uszkodzic

ma ktos jakis pomysl? moglem cos fizycznie spieprzyc ?

 

glupi jestem i tyle ehh

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOżesz wyjąć baterie, przestawić zworke na dluzsza chwile, wlaczyc kompa trzymajac Insert. próbuj, nie ma prawa się coś uszkodzić przełączająć dzielnik pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, opanowalem sytuacje, zworka od poczatku poprawnie zresetowala cmos, tylko wczesniej probowalem przelozyc kosc pamiec do innego slotu i nie docsnalem jej porzadnie...eh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj składałem zestaw Brisbane, KN9 i 4 GB Kingstonów 667Mhz. Po nienajdkluzszym testowaniu Orthosem, dochodzę do mnniej więcej takich wyników:

OC Bryśka

CPU 9,5x275Mhz (1,30V), RAM 650MHz (1,80V) przy 4 GB

CPU 9,5x295MHz (1,35V), RAM ~685MHz (1,80V) przy 2GB

Wyraźnie odczuwam/przewiduję, że ogranicza mnie przy OC CPU, kontroler pamieci.

OC Kingów

CPU 9,5x240MHz (1,30V), RAM 667Mhz@~740MHz przy 4GB

 

Na zabawę z timingami nie miałem jeszcze czasu

Można powiedzieć, że osiągam standardowe wyniki przy 2GB, jak sądzę, to przy 4 GB mam też standardowe, ale ciężko zauważyc userów Bryśka z 4GB Ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...