Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś mógłby wyjaśnić jakie ustawienia wpływają najbardziej na podkręcalność pamięci w Abicie Kn9? Pytam, ponieważ w zaawansowanych ustawieniach zwyczajnie się gubię :D (pomijam już napięcia w SoftMenu, które też zbyt wiele mi nie mówią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

hmmm ostatnio zauwazylem problem z kn9. rano nie chce sie nigdy uruchomic za 1 razem, tzn wlaczaja sie wiatraki itd, jest dioda ze jest zasilanie ale dalej nic sie nie dzieje. Dopiero wylaczenie zasilania w zasilaczu i ponowne wlaczenie(plus nacisniecie przycisku power w obudowie) powoduje prawidlowy start komputera. Z czego moze wynikac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ostatnio zauwazylem problem z kn9. rano nie chce sie nigdy uruchomic za 1 razem, tzn wlaczaja sie wiatraki itd, jest dioda ze jest zasilanie ale dalej nic sie nie dzieje. Dopiero wylaczenie zasilania w zasilaczu i ponowne wlaczenie(plus nacisniecie przycisku power w obudowie) powoduje prawidlowy start komputera. Z czego moze wynikac ten problem?

Spróbuj przeflashować bios pełną opcją czyli z BootBlockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby wyjaśnić jakie ustawienia wpływają najbardziej na podkręcalność pamięci w Abicie Kn9? Pytam, ponieważ w zaawansowanych ustawieniach zwyczajnie się gubię :D (pomijam już napięcia w SoftMenu, które też zbyt wiele mi nie mówią).

Wystarczy przeczytac ten temat od początku do końca i wszystko stanie się jasne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie złożyłem drugiego kompa na KN9 tym razem na Corsair'ach i oczywiście wszystko ładnie śmiga.

Do tego 3600+ Brisbane @2.92 i całkiem niezły sprzęt za nieduże pieniążki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

hmm a ten start to niespowodowany pamiatkami albo zasilaczem?

zasilaczem raczej nie, na poprzednim sprzecie nie bylo takich jazd. Sprobowalem drugich pamieci(Team Group) i tez jest dokladnie tak samo jak na moich Geilach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilaczem raczej nie, na poprzednim sprzecie nie bylo takich jazd. Sprobowalem drugich pamieci(Team Group) i tez jest dokladnie tak samo jak na moich Geilach

zgadza się u mnie na g.skill, team, crucial to samo i na chftec, mode com, i topower wiec odpada zasilka i memki ;]

ponawiam pytanko czy ten colerek z mojego posta wejdzie na kn9 nf4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze nie bardzo. scythe zajmuje jeden zlot pamieci a jest mniejszy......

ram i tak mam w slotach 3 i 4 ale moze wejdzie nad ram to chłodziwko ;-] Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie chłodzenia to Scythe Ninja rev. B nie wchodzi (zasłania pierwszy slot ramu), natomiast idealnie pasuje Scythe Ninja rev. A - tyle, że trzeba do niej dokupić mocowanie od Thermalright XP-120 pod AM2 za 15zł (wychodzi taniej i lepiej się 3ma)

 

a odnośnie startu - moja KN9 też tak robi, tyle że ja jestem cierpliwy i po kilku minutach czarnego ekranu ona się włącza :) - to na 100% wina płyty - żadna inna tego nie robiła, a mam też DFI Infinity M2 z identycznym Brisbane i tymi samymi Geilami i wstaje od razu mimo sporo słabszej zasiłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

:? Ciekawe co bedzie nastepca.... Na DFI Infinity bym sie nie obrazil aczkolwiek molgliby z cena zjechac do poziomu Kn9. Czyzby powtorzyla sie historia z Asrockiem DualSata2 ? :lol: Po zakonczeniu produkcji tej płyty był duży popyt na nią a ludzie byli w stanie za nia wiele dac ;)

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować w tej chwilli? Boje sie ze nowa bedzie słabsza :-/ A pewnie jak wyjdzie to juz KN9 Ultra NF4 zniknie, obecnie jakies resztki są. Edit: Swoją drogą wycofać produkt, który szedł jak swieze bułeczki...

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :huh: Zadzwoniłem do sklepu esc.pl i spytałem się czy mają na stanie KN9, powiedzieli że tak, wspomniałem o tym czy to prawda że zaprzestali produkcję? A facet odpowiedział że jest cały czas w sprzedaży :mur:

To ja już nie wiem kto tu kręci :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...