Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne :huh: Zadzwoniłem do sklepu esc.pl i spytałem się czy mają na stanie KN9, powiedzieli że tak, wspomniałem o tym czy to prawda że zaprzestali produkcję? A facet odpowiedział że jest cały czas w sprzedaży :mur:

To ja już nie wiem kto tu kręci :angry:

Ja na wszelki wypadek dzis zamawiam, na apollo juz skasowali rekord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe, szybkie pytanko. Do osób które ściągały Silent-OTES. Mamy mały radiatorek na NB który baaardzo się grzeje + ciepłowodem połączony z większym i teraz pytanie, czy ten większy chłodzi coś konkretnego czy ma tylko odciągać ciepło z tego mniejszego? Pytam bo chce zmienić tego jakże nie sprytnego Silent-OTES'a na coś sprytnego np. http://www.cooling.pl/cooler-master-blue-i...odukt,1557.html. A dlaczego? Przedchwilą po wypaleniu CD komputer mi się zresetował - a nie ma do tego prawa, więć jedyne co mi przychodzi do głowy to przegrzane mobo...

 

W rozwinięciu: zaraz po tym jak K3B nagrało płytke, zrobiło eject i zabrałem z napędu nagraną płytkę przekłądam ją do opakowania i trach! Resecik. Napewno nie jest to wina ramu - zobaczył bym kernel panic. Dysków też nie - zobaczył bym Input/Output errors w dmesg a komputer się zresetował. Procesor pracuje na domyślnych ustawieniach, nie jest kręcony. Komputer nie byl wtedy nawet w 10% obciązony. Zasilacz nie mógł nawalić ma nie cały miesiąc i jest dość highendowy, generalnie wszystko jest nowym sprzętem poza dyskami.

 

wyniki lm_sesors (moze sie przyda?)

 

slashbeast@betrayed ~ % sensors

k8temp-pci-00c3

Adapter: PCI adapter

Core0 Temp:

+16°C

Core0 Temp:

+13°C

Core1 Temp:

+10°C

Core1 Temp:

+13°C

 

w83627ehf-isa-0290

Adapter: ISA adapter

VCore: +1.33 V (min = +0.00 V, max = +1.74 V)

in1: +6.81 V (min = +13.46 V, max = +6.28 V) ALARM

AVCC: +3.36 V (min = +0.91 V, max = +0.75 V) ALARM

3VCC: +3.36 V (min = +4.02 V, max = +3.38 V) ALARM

in4: +1.02 V (min = +2.01 V, max = +2.04 V) ALARM

in5: +1.52 V (min = +1.72 V, max = +1.52 V) ALARM

in6: +5.12 V (min = +6.14 V, max = +2.53 V) ALARM

VSB: +3.36 V (min = +2.54 V, max = +0.50 V) ALARM

VBAT: +3.12 V (min = +2.54 V, max = +1.46 V) ALARM

in9: +1.73 V (min = +1.00 V, max = +1.38 V) ALARM

Case Fan: 0 RPM (min = 703 RPM, div = 128) ALARM

CPU Fan: 1360 RPM (min = 703 RPM, div = 16)

Aux Fan: 0 RPM (min = 703 RPM, div = 128) ALARM

fan4: 0 RPM (min = 958 RPM, div = 128) ALARM

fan5: 0 RPM (min = 0 RPM, div = 128)

Sys Temp: +31°C (high = -6°C, hyst = +29°C) ALARM

CPU Temp: +42.5°C (high = +80.0°C, hyst = +75.0°C)

AUX Temp: +47.5°C (high = +80.0°C, hyst = +75.0°C)

 

slashbeast@betrayed ~ %

Bios 12, na starym 11 temperatura procesora byłą na poziomie 70'C. Po aktualce spadła znacznie, ale nadal nie wierze w te temperatury. Jakiś pomysł czy to moze być przez tą temperature? Nie moge nawet na 3s trzymac palca na radiatorze bo taki gorący (ten od nb). Edytowane przez SlashBeast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mylil sie, plyty juz nie bedzie w sprzedazy....

Płyta zamówiona w Agito, obym zdążył :huh: Jak nie, kupię na allegro, tam jest sporo drożej, ale trudno, wole nie ryzykować, że zostanę na lodzie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do posiadaczy KN9 (NF4) o skrina z Memset i sprawdzanie, na jakie wartosci mozna ustawic timing tRTP w Memtest, jak i w BIOS, i czy ustawienie w BIOS na 2 lub 3 (mniej niz 4 w kazdym razie) skutkuje tym, ze w Memset jest tyle, ile ustawiliscie w BIOS czy tez 4.

 

Pytam w zwiazku z tym:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...d=2669754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten większy chłodzi coś konkretnego czy ma tylko odciągać ciepło z tego mniejszego? Pytam bo chce zmienić tego jakże nie sprytnego Silent-OTES'a na coś sprytnego np. http://www.cooling.pl/cooler-master-blue-i...odukt,1557.html. A dlaczego? Przedchwilą po wypaleniu CD komputer mi się zresetował - a nie ma do tego prawa, więć jedyne co mi przychodzi do głowy to przegrzane mobo...

Bzdura. Gdyby płyta przegrzewała się na standardowych ustawieniach to by się nadawała do serwisu i naprawy/wymiany gwarancyjnej. Zmienisz chłodzenie to jeszcze stracisz gwarancje. Żadna płyta nie może nie działac na defaulcie! Albo coś innego pada albo zwróc płyte do sklepu.

Pod tym dużym radiatorem (w tym miejscu na każdej płycie głównej) znajdują się bardzo ważne stabilizatory napięcia dla procesora - tzw mosfety. Nie radze zdejmowac z nich chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Bzdura. Gdyby płyta przegrzewała się na standardowych ustawieniach to by się nadawała do serwisu i naprawy/wymiany gwarancyjnej. Zmienisz chłodzenie to jeszcze stracisz gwarancje. Żadna płyta nie może nie działac na defaulcie! Albo coś innego pada albo zwróc płyte do sklepu.

Pod tym dużym radiatorem (w tym miejscu na każdej płycie głównej) znajdują się bardzo ważne stabilizatory napięcia dla procesora - tzw mosfety. Nie radze zdejmowac z nich chłodzenia.

 

Serio ? :D A ja sciagałem, szlifowalem spod silent otes'a, sciagnalem ta gumowa paste :lol: i przesmarowalem as5 i smiga jak ta lala :lol: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten cały OTES to tylko fajnie wygląda - większość płyt (włącznie z Infinity) nie ma nic na mosfetach a u Abita chipset tylko niepotrzebnie je grzeje - ja mam AUX 52C, generalnie nf430 chodzi podobnie, ma RAID 5 i do tego nie grzeje się wcale - poprzednia płyta GA-K8N51GMF-9 miała radiatorek 3x3x1cm i był zimny (29C), a tego na KN9 się dotknąć nie da (na KN8 i Infinity zresztą to samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad zamontowaniem tego Coolermastera co dałem linka, a od tego duzego radiatora upierdziele ciepłowód i zamontuje go jako stand-alone radiator dla tych pierdół które tam są. Ale to jest skandal żeby tak się grzało. Poprostu parodia!

 

A skoro temat o kn9, jak to jest z tym raidem? Z tego co widzialem to jakiś FakeRAID... W biosie nie widze nigdzie ustawień macierzy. Ktoś odpalał raid0 na tym cusiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zamówiona w Agito, obym zdążył :huh: Jak nie, kupię na allegro, tam jest sporo drożej, ale trudno, wole nie ryzykować, że zostanę na lodzie <_<

 

Nie bój się, ja wczoraj po 22 zamówiłem i już pisze ,że pakują i dziś wysyłka planowana :) Widząc jeszcze opis "towar wysyłamy w ciągu 24 godzin od zamówienia" przy Abicie oznacza to ,że jeszcze jest w Agito. Więc nie czekać tylko brać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zamówiona w Agito, obym zdążył :huh: Jak nie, kupię na allegro, tam jest sporo drożej, ale trudno, wole nie ryzykować, że zostanę na lodzie <_<

Z tego, co wiem, to nie ostatnia dostawa KN9.

 

Po wyczerpaniu obecnych zapasów będzie jeszcze jedna, a dopiero później zaprzestanie sprzedaży, więc nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Z tego, co wiem, to nie ostatnia dostawa KN9.

 

Po wyczerpaniu obecnych zapasów będzie jeszcze jedna, a dopiero później zaprzestanie sprzedaży, więc nie ma się czego bać.

czyli trzeba poczekac gdzies z 6 tygodni i sprzedaz kn9 za 300zl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie mi w doborze pamieci

 

http://www.esc.pl/index.php?cPath=113_146&...t=2a&page=2

 

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_lista&...amp;pggrp=dual2

 

wymagania:

2*1GB

czym tansze byle 850 wyciagely

komp musi sie uruchamiac na dev napieciu czyli 1.8V - i tu mały problem bo mam chec na OCZ a one chodza 2.1...

 

Pamieci dla Windsora+kn9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro temat o kn9, jak to jest z tym raidem? Z tego co widzialem to jakiś FakeRAID... W biosie nie widze nigdzie ustawień macierzy. Ktoś odpalał raid0 na tym cusiu?

Raid jak na każdym nF4. Po odpaleniu kontrolera i ponownym uruchomieniu pojawia się drugi bios kontrolera i tam wszystko jest.

A jakiego oczekujesz na zintegrowanym kontrolerze jak nie fake? Zawsze możesz kupic osobny za min 300zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Weź sobie Patriot'y KH 667MHz - w Gralu mają 2GB za 275zł.

 

Ale czy zrobią 850MHz, tego już nie wiem.

 

Możesz trafić na różne kości, więc nie jesteś w stanie przewidzieć jakie będzie oc.

 

Ale 667 z reguły robią 800, więc przy odrobinie szczęścia 850MHz nie będzie problemem.

 

W ESC.pl mają też OCZ ValueSelect za 255zł (+/-, nie pamiętam już dokładnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie mi w doborze pamieci

 

http://www.esc.pl/index.php?cPath=113_146&...t=2a&page=2

 

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_lista&...amp;pggrp=dual2

 

wymagania:

2*1GB

czym tansze byle 850 wyciagely

komp musi sie uruchamiac na dev napieciu czyli 1.8V - i tu mały problem bo mam chec na OCZ a one chodza 2.1...

 

Pamieci dla Windsora+kn9

myślisz że jak plyta podaje def v na memkach 1.8 to Ocz ci nie odpala?? ja mam Ocz Specjal Ops 800mhz i mi plyta normalnie odpaliła z 1,8v a dev dla tych OCZ to 2-2,2v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do moich HyperX 800MHz/CL4 w manie napisane jest iż pracują jako 667/CL5 na 1.8V i 800/CL4 na 2.0V. Recznie zmienilem na 800 cl 4-4-4-12 i rebootwalem maszyne - wstałą cacy, dopiero potem zmienilem napiecie na 2.0. Zastanawia mnie czy skoro komputer odpala sie na 1.8V przy ddr2 800MHz cl 4-4-4-12 to jest potrzeba zmiany na 2.0V? A może ten Abit jest jakiś magiczny?

 

btw z 2 miechy temu jak brałem KN9 dostałem z biosem 11 od gral.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy skoro komputer odpala sie na 1.8V przy ddr2 800MHz cl 4-4-4-12 to jest potrzeba zmiany na 2.0V? A może ten Abit jest jakiś magiczny?

Sprawdź stabilność systemu na takich ustawieniach, jak się posypie, to podbij napięcie. Jeżeli nie, to pozostaje tylko się cieszyć ;). Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie mi w doborze pamieci

czym tansze byle 850 wyciagely

komp musi sie uruchamiac na dev napieciu czyli 1.8V - i tu mały problem bo mam chec na OCZ a one chodza 2.1...

 

Pamieci dla Windsora+kn9

GEIL 800 ULTRA CL4

GEIL 667 ULTRA CL3

 

Myśle nad zamontowaniem tego Coolermastera co dałem linka, a od tego duzego radiatora upierdziele ciepłowód i zamontuje go jako stand-alone radiator dla tych pierdół które tam są. Ale to jest skandal żeby tak się grzało. Poprostu parodia!

zupełnie nie rozumiem takich ludzi ~ przeglądasz forum i temat o tej płycie. jest tutaj cała masa jej użytkowników. czy ktokolwiek twierdził, że resetował mu się komputer przez źle działający OTES? oczywiście jak w każdym temacie nie brakuje tutaj temperaturofobów, a taki byle dotknie radiatora to później całą noc nie śpi i nazajutrz ląduje w serwisie z mechanicznie uszkodzoną płytą. pomyśl logicznie zanim zdecydujesz, że jesteś dużo mądrzejszy niż biuro konstrukcyjne Abita. wiem, że można im sporo zarzucić ale z całym szacunkiem do Twojej teorii :arrow: OTES na KN9 działa bardzo dobrze :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dzisiaj dostałem z Agito plytke KN9 :D :D , wie ktoś może jaki w tej dostawie jest bios ( nie mam jeszcze proca), pamięci Patriot 2x1GB,

Który proc byście doradzili z Proline:

1. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3600+AM2+B 215zł

2. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+35W 229zł

3. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+65W 229zł

4. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+AM2+B 229zł

czy ten ze Znaku:

1. http://www.znak.pl/index.php?cid=320&s...0+X2+AM2+65W+DD

-oczywiście chodzi o dobre OC na tej płytce.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

PS. A może czekać na te nowe X2 BE-2300, X2 BE-2350?

i czy ta plyta je wykryje? :blink:

Edytowane przez szymek66a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, generalnie do tego reseta komputer chodził 26dni bez restartu, dlatego brałem pod uwage temperature. Ale znalazłem juz problem - uszkodzony napęd DVDRW LITEON, gdy chciałem dostać się do /dev/sr0 rebootowało maszyne - na innym napędzie działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem - nie mogę uruchomić programu Flashmenu aby zaktualizować BIOS. Instalacja biegnie prawidłowo, bez problemów, jednak gdy chce uruchomić aplikację, ta nie odpowiada, tak jakbym jej nawet nie włączył. Nie mam floppa aby z niego zaktualizować BIOS więc zostaje mi ów program. Miał ktoś może taki problem lub wie jak sobie z nim poradzić? Płyta to oczywiście Abit KN9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...