Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

nf5xx śmierdzi :kijem:

Jakaś argumentacja?

 

Szawel - płyty na nForce 5 siadały (i tak nikt ich nie pokazywał) tylko na początku.

Co do dźwięku - to zależy od producenta.

Co do 520 - taki chipset nie istnieje, jest to wymysł jednego z producentów płyt głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 520 - taki chipset nie istnieje, jest to wymysł jednego z producentów płyt głównych.

http://www.nvidia.pl/page/nforce5_specs_amd.html Tu widac ze 520 juz ma dzwiek HDA

Skoro tak, to moze jednak jest cos z prawdy w tym, ze 520 to sciema i pod radiatorem siedzi stary NF4 Ultra z dodanym jedynie dzwiekiem HDA.

 

EDIT: Taka ciekawostka, dali reset biosu z tylnego panelu mobo. Taki przelaczniczek, na tyle maly ze przypadkiem go niczym sie nie przelaczy, a nie nrzeba otwierac kompa jak cos tylko zrobic "pstryk" mi to pasuje, bo mam puszke tak usadowiona, ze mam dostep do przodu i tylu, lecz aby wyjac ja i otworzyc musze odpinac wszelkie kable. http://img2.zol.com.cn/product/12/202/ce92lmGIQkWU.jpg

 

Mam nadzieje ze AN52S okaze sie godnym nastepca KN9.

 

no ale czekam na testy, bo chinskiego nie znam :D

 

Wodnik. Juz chyba 3 raz powtarzam, ze AN52 to prawdopodobnie wersja budzetowa, a prawdziwym nastepca KN9 ma byc AN52S posiadajacy uklad chlodzenia silent OTES i robiony na takim laminacie jak KN9.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

hm...czyli jesteśmy w kropce. Nareszcie com! to czego mi brakowało w KN9 :lol:

:lol: :lol: Nie ma to jak miec myszke na COM :D

 

Zapomniales jeszcze o LPT :lol2: :lol2:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: Nie ma to jak miec myszke na COM :D

 

Zapomniales jeszcze o LPT :lol2: :lol2:

Nie myszkę tylko TV :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie przejściówki lub dodatkowe wyjścia na śledziu mogą byc ale w samej płycie już ich nie powinno byc.

Może jeszcze ISO zamontują bo może ktoś używa... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzycie.

W geście desperacji włożyłem jakąś 300-tkę noname (20+4pin), która nie dawała rady na starym NF7-S z Mobilem@2400 + 6600GT i ruszyło :D

hmm moze ta 300 poprostu nie ma jakiegos zabezpieczenia ktore nie puszczalo Cie na poprzednim zasilaczu? ja bym sie zbyt wczesnie nie cieszyl ;) nie ma co - Abit dał ciała z układem zasilania na tej płycie co doskonale obrazuja problemy z bootowaniem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie NF4. kto pierwszy zdejmie radiator, ten się dowie :]

hm, co wy macie z tym nf4 ?, smarowałem mostek w kn9, kn9 ultra i sli i w każdej był inny chip znaczy sie nadruk chyba ze w strukturze krzemowej we wszystkich jest nf4 ? Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak. Czytalem sporo na ten temat i wiele osob pisze, ze na mobo z 520 czesto odkrywaja NF4 Ultra, albo po prostu jego remark.

Ale... poczekamy az ktos kupi i beda pierwsze testy, to sie zobaczy co i jak. Ja jestem dobrej mysli co do wersji AN52S

 

3 elementy na "+" w wersji S:

1. BIOS clear z back panelu,

2. Silent OTES,

3. COM port.

 

Bios niby maja ten sam, wiec najwieksza roznica wydaje sie system chlodzenia OTES przydatny podczas OC.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe, ja bym mojego nie sprzedał. :ploom:

ja swojego też, no chyba że za przeszło 300pln (htt 412 syci :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie gdzie podlaczyc kabelek z wyswietlacza lcd z obudowy do kn9 :P ?

jest on taki jak od powera z obudowy podlaczylem w jednym miejscu to ten lcd piszczal nonstop ;/

tzn tam gdzie niby spkr ma byc podlaczony (numer 19 wedlug tego kn9 jumper) i niewiem co zrobic ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Dokladnie ;] Proc (nie kazdy) nie potrafi wykorzystac calego potencjalu plyty. Dlatego zmiana kn9 na dfi imo mija sie z celem. Aczkolwiek cena syci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym następcy kn9 przypadł mi do gustu com :P wiem ze to historia :P ale mam programatory do epromów i tunerków sat na coma a moje mobo ecsk7s5a pada juz wiec musze cos z comem miec bo przelotka z usb sie nie spisuje mi;(, szkoda z enie jest dostepne to an52s w pl bo bym moją 4 sale dał i kupił tą an52s ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Bartek zauważ, że to cep słabo przędzie... mobacza nie obwiniaj za to...zresztą ja też mógłbym sprzedać kn9 i kupić dfi...

Dokladnie ;] Proc (nie kazdy) nie potrafi wykorzystac calego potencjalu plyty. Dlatego zmiana kn9 na dfi imo mija sie z celem. Aczkolwiek cena syci

PAnowie... pod biurkiem leży DFI... i... i cep się skończył ;] Więc jesli miałbym zostać przy AMD to mobas zostaje. Ale zastanawiam się nad przesiadką na Intela. Wtedy E6420 (5 stów) + Abit Quad GT od yotomeczka (390). Ale kto mi kupi tego cepa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ;] Proc (nie kazdy) nie potrafi wykorzystac calego potencjalu plyty. Dlatego zmiana kn9 na dfi imo mija sie z celem. Aczkolwiek cena syci :D

albo usher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Próbowałem wsyztskiego. Podnosiłem woltaż nawet na 1,7V i nic ;] Zresztą kręcę nie od wczoraj ;]

 

Szukales max V ktore nie zabije proca czy co ? :lol: :D Pozatym jak na 1,7 nie idzie to sie daje 1,8 ;] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

2.1v syfi to prawda, ale... jak mi wyszczeli proca? :D

To pojdziesz do sklepu i dostaniesz nowego :) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pojdziesz do sklepu i dostaniesz nowego :) :lol:

Teat - masz Brysia czy Windesrającą?

 

Jeśli to drugie to wal mu nawet 1.9. Ja tak robiłem z X2 i nic jej to nie zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...