Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

BTW: orientuje się ktoś, jak bardzo wzrasta zużycie prądu przy takim podkręceniu? Ostatnie pięc lat przemieszkałem w akademiku, a teraz zacząłem płacić za prąd :wink:

Za prąd sie nie płaci tylko za energiee :mur: nie wspominając o tym że prąd sie nie zużywa :P

 

W przybliżeniu do standardowego taktowania pod max obciążeniem o jakieś 20W

kolega pytał o prąd a nie o moc :mur: Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przybliżeniu do standardowego taktowania pod max obciążeniem o jakieś 20W

Dzięki, myślałem, że więcej

 

 

Za prąd sie nie płaci tylko za energiee :mur: nie wspominając o tym że prąd sie nie zużywa :P

kolega pytał o prąd a nie o moc :mur:

Spokojnie, pomimo fatalnej znajomości terminologii udało nam się jednak porozumieć :wink: a na przyszłość będę pamiętał

 

 

A co do mojego o/c może coś ktoś ma? B-)

Edytowane przez bonq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zmianie zasiłki znowu naszła mnie ochota na O/C i chcę wycisnąć coś więcej niż te 2,7 GHz ;) i teraz pytanie co do softmenu, czy poza V CPU coś realnie wpływa na OC? Bo tam jest napięciie HT i "CPU coś tam dziwnego", podbić to nieco? Ja mam jakąś padakę bo nie chce mi zroibć full stable 2,8 GHz a już 1,4V mu dałem, aktualnie jadę od godziny Orthosem na 1,425 i jakoś jeszcze nie wywaliło, ale nurtuje mnie to dovoltowanie HT i tego CPU coś tam, jak wy robilście? Dawaliście na te dwie opcje więcej papu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nicolass

Jeśli o mnie chodzi to nie podnosiłem tego napięcia, chyba że htt miałem jakieś w okolicy 350 do testów to tak bo nie było stabilne. Jak htt nie miałem wiesze jak 300 to nie ponosiłem bo nic to nie dawało, widocznie twój proc tak a nie inaczej sie kręci, ale możesz potestować i sprawdzić ;]

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymałem sie jak na razie do tej pory na biosie 12 czy warto zmienić na ostatni 14

Ja tak samo mam 1.2 jak miałem dwa ostatnie to ciągle jakieś jaja z kompem non top, zapodałem 1,2 i spokój więc ;]... odpowiedź nasuwa się sama. Ale możesz wgrać może akurat u ciebie będzie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymałem sie jak na razie do tej pory na biosie 12 czy warto zmienić na ostatni 14

Musisz sprawdzić sam. U mnie nie ma problemów, inni narzekają.

Nadal się upieram że to raczej wina egzemplarzy płyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić sam. U mnie nie ma problemów, inni narzekają.

Nadal się upieram że to raczej wina egzemplarzy płyt...

Też tak myślę, albo egzemplarzy płyt lub reszty sprzętu która siedzi w mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że płyta KN9 Kończy sie na HTT 303 ? Tak dziś sobie z głupoty sprawdziłem, bo dostałem propozycje zakupu 3600+ który robi 3GHz na def.

i myślę dam proca x4 sprawdzę największe htt i odpalam pewnie 325 a tu nic...zniżam co 5 i nic i nic i znalazłem dopiero 303 ;/

 

Ktoś mi to jakoś sensownie wyjaśni ? Chyba, że trafiła mi się taka do niczego sztuka ;(

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTT bardziej zalezne jest od procków moim zdaniem. Różne procki uzyskały na moim KN9 od 340 do 430HTT. Podnieś voltaż na cepa.

Ale procek na mnożniku x4 i płyta ledwo ledwo ponad 300 ? Max stabilnie to 2,75 na ~1,525 więcej nie mam zamiaru dawać napięcia.

Chyba że coś nie tak robie sprawdzając max htt.

Jaką mam pewność, że jak kupie znów 3600+ który na KN9 Robił nawet 3,4GHz u mnie też tyle zrobi ??? Albo chociaż te 3GHz. Pytam bo chce kupić procek nowy i wychodzi mi na to, że koniecznie muszę kupić z większym mnożnikiem.

Na egiełdzie ta płyta co prawda robiła w teście htt 310 ale z tego co mi wiadomo powinna spokojnie robić 350 a nawet i więcej to już zależne od egzemplarza. Już sam nie wiem gdzie się dopatrywać problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że płyta KN9 Kończy sie na HTT 303 ? Tak dziś sobie z głupoty sprawdziłem, bo dostałem propozycje zakupu 3600+ który robi 3GHz na def.

i myślę dam proca x4 sprawdzę największe htt i odpalam pewnie 325 a tu nic...zniżam co 5 i nic i nic i znalazłem dopiero 303 ;/

 

Ktoś mi to jakoś sensownie wyjaśni ? Chyba, że trafiła mi się taka do niczego sztuka ;(

 

Będę wdzięczny za pomoc.

A dzielnik pamięci jaki dałeś?

Bo pewnie wrzuciłeś 533 albo 667, to się nie dziw.

Jeśli kręciłeś na SOE to nie ma się co dziwić. Do AM2 póki co nadają się tylko GOODRAMY na Micron D9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzielnik pamięci jaki dałeś?

Bo pewnie wrzuciłeś 533 albo 667, to się nie dziw.

Jeśli kręciłeś na SOE to nie ma się co dziwić. Do AM2 póki co nadają się tylko GOODRAMY na Micron D9.

Miałem 400 i 667 czyli mam dać 800 tak ? Ja tam na pamięci nie narzekam bo na start mają cl 5 a robią

na pewno 920MHz na cl 4. Nie będę mówił, że wszystko wiem najlepiej więc jeśli możesz zaproponować

lepszy sposób sprawdzenia max htt to będę wdzięczny. Znam się dosyć dobrze na tym ale jak widać wszystkiego nie wiem jak każdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzielnik pamięci jaki dałeś?

Bo pewnie wrzuciłeś 533 albo 667, to się nie dziw.

Jeśli kręciłeś na SOE to nie ma się co dziwić. Do AM2 póki co nadają się tylko GOODRAMY na Micron D9.

A to niby czemu good ramy na d9, a co nic innego nie może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla testów możesz do 1.6 dociągnąć. Będziesz wiedział czy to coś daje.

Poztym spróbuj podnieś napięcie na NB. Zmniejsz mnożnik htt.

Ja mam 2,7 na 1,375 a żeby mieć 2,75 muszę dać co najmniej 1,525V Więc nie widzę sensu dawać więcej.

A ktoś mi powie Która nazwa w biosie odpowiada za zmianę napięcia płyty głównej ?

Na mnożniku x2 jak dam htt ponad 303 to już muszę bios resetować więc na x2 odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...