Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Aha thx za odp, czyli powinno to działać :) , na dualu mi zbytnio nie zależy i tak przyrost wydajności jest znikomy. Tylko nie wiem jak będzie z OC bo teraz mam 2 kostki na pamięciach D9 GSV a z tego co wiem już bardzo trudno takie dostać, a nie chce aby komp mi nie wstał na 2.7 tak jak teraz łazi, może być problem?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno kolo nie zmienił trfc. Dołożenie 1GB do 1GB (żeby był dual jest sensowane) ale 1+1GB i dołożenie 1GB, zeby były 3GB jest bez sensu

Rozwiń to...

Sam byłem przeciwnikiem 3gb (tzn nie widziałem zbytnio różnicy w porównaniu do 2gb), ale w takim Gears of War widać ten dodatkowy gigabajt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

traci duala, obciąża bardziej kontroler co minimalnie moze obniżyc OC. W sumie kilka % wydajności w plecy moze być, zależy to od konktetnego zestawu.

No ale żadnych wad nie wymieniłeś :P

Dual - wiadomo

Niższe oc? Prędzej w przypadku 4 kości...;]

Niewielkie poświęcenie za większy komfort pracy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Wy, ale postarałem się napisać do supportu ABITa w sprawie KN9 i wsparcia dla Phenoma.

 

Otrzymałem taką wiadomość:

 

-----------------

 

Dear Sir/Madam,

 

Unfortunately, we are not currently considering releasing any new BIOS for ABIT KN9C. Our product has been moved to the Archives section. Additionaly, there are some BIOS limitations, which cannot be fixed in the current state.

 

Best regards,

ABIT Support

 

------------------

Edytowane przez Sefiros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kolejna zmiana platformy...

No ale nie można się było wiele spodziewać, w końcu płyta na "starym" chipsecie więc nie chcą się nim zajmować.

W końcu muszą promować nowe produkty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kolejna zmiana platformy...

No ale nie można się było wiele spodziewać, w końcu płyta na "starym" chipsecie więc nie chcą się nim zajmować.

W końcu muszą promować nowe produkty ;)

i kupuj tu _perspektywiczna_ plyte planujac zmiane procesora. Nie mam specjalnych pretensji do abita- jeszcze mi sie nie zdazylo zmienic proca bez zmiany mobo. Bedzie fux, jak obejdzie sie bez wymiany pamiatek. Coz:) Na wiosne rozgladne sie za jakas sliczna SLI ready, niekoniecznie AMD;)

 

BTW. Przy 4 x 1 GB żadnych wiekszych kombinacji w biosie nie uskuteczniam, czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać po polsku, o co ci chodzi? Ja u siebie nie widzę różnic w oc przy obsadzonych 4 bankach.

Nie, nie moglbym.

 

Zalozylem Accelero S1 do 8800GT- przy dodatkowym nadmuchu z wentylatora 120mm,zalozonym na wspomniane pozostaje jedno gniazdo PCI, a i to ledwo, ledwo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc co robię nie tak.

 

Posiadałem do niedawna pamięć Kingmax 667MHz i chodziała przy ustawieniach procesora 255x9,5 i def. volt. a pamięć na 2V HTx3, pamięć ustawiona w biosie na 533 CommandRatena 2T i ustawieniu 195ms.

 

Odsprzedałem ją i wziąłem takie pamięci Kingston 2x1GB.

 

I na ustawieniach HTx3, 2V napięcie, w biosie na 400 i 195ms oba banki (niezależnie czy zielone czy pomarańczowe) windows wstaje i chodzi stabilnie ale COD4 po paru minutach wyrzuca do bluscreen'a i tam pisze że dumping czegoś chyba na dysk twardy i reset. A na 533 w biosie nie wstają.

 

Proszę o pomoc, czyżby były aż tak tragiczne ??

 

Oto zdj. ustawień:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc co robię nie tak.

 

Posiadałem do niedawna pamięć Kingmax 667MHz i chodziała przy ustawieniach procesora 255x9,5 i def. volt. a pamięć na 2V HTx3, pamięć ustawiona w biosie na 533 CommandRatena 2T i ustawieniu 195ms.

 

Odsprzedałem ją i wziąłem takie pamięci Kingston 2x1GB.

 

I na ustawieniach HTx3, 2V napięcie, w biosie na 400 i 195ms oba banki (niezależnie czy zielone czy pomarańczowe) windows wstaje i chodzi stabilnie ale COD4 po paru minutach wyrzuca do bluscreen'a i tam pisze że dumping czegoś chyba na dysk twardy i reset. A na 533 w biosie nie wstają.

 

Proszę o pomoc, czyżby były aż tak tragiczne ??

 

Ustaw ram na 4-4-4-15(18)-21(30) i trrd na 5 i twr na 6 i zobacz wtedy.

Na jakich kościach masz te kingstony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy bios do kn9. To jakas kicha jest...

Temperatury mam wyzsze niz na 12.

 

Dziwna rzecz mi się stala z BB. Jądra mają takie same temp. Wczesniej bylo nawet 10*C róznicy.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy Ci to pomoże ale moje goodramy przy 2 V też się sypały za to przy napięciu 1,9 śmigają dobrze.

Dzięki ustawiłem na 1,9V i chodzą stabilnie bez problemów w biosie ustawione na 533 nominalnie chodzą jak na zdj. poniżej.

 

PS. Procesor lepiej kręcić na mnożniku 9,5 czy 9 ??

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zły jestem za ten stosunek Abita do nas! Inni producenci dają wsparcie a Abit nie, to jest po prostu chamstwo! Trzeba będzie się zaopatrzyć w 6000+ jak stanieje trochę, te 2x1MB ramu coś tam pewnie da. Ehh, ale się nie spodziewałe takiej postawy po Abicie, myslalem ze to solidna firma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zły na coś innego. Czemu za każdym razem gdy grzebie w kompie mam potem problemy z jego uruchomieniem ? Dziś to np myślałem że zabiłem mobo, bo po nałożeniu nowej pasty na cpu, komputer już nie wstawał :angry:

Clear cmos itd nic oczywiście nie dało. Po wyjęciu jednej kostki pamięci wszystko ruszyło. Bez zresetowanego cmosu :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zły na coś innego. Czemu za każdym razem gdy grzebie w kompie mam potem problemy z jego uruchomieniem ? Dziś to np myślałem że zabiłem mobo, bo po nałożeniu nowej pasty na cpu, komputer już nie wstawał

Właśnie ja przez pewien czas miałem to samo, i co dziwne CLR_CMOS nie pomagał, a pomagał tylko insert na klawiaturze (ale tylko pod PS/2 na USB nie działał). Teraz się troche ustabilizowała sytuacja z tym (bez bosu 1.3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zły na coś innego. Czemu za każdym razem gdy grzebie w kompie mam potem problemy z jego uruchomieniem ? Dziś to np myślałem że zabiłem mobo, bo po nałożeniu nowej pasty na cpu, komputer już nie wstawał :angry:

Clear cmos itd nic oczywiście nie dało. Po wyjęciu jednej kostki pamięci wszystko ruszyło. Bez zresetowanego cmosu :lol:

Wyglada na wade tego modelu:(

Pomaga kilkakrotne wlaczenie i wylaczenie zasilacza- de facto trzymam nie tyle kompa co mobo- 24h/7 pod napieciem- kilka sytuacji typu brak pradu przetrzymalem na... UPS'ie :mur:

Jesli ktos zna rozwiazanie....

Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...