Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już zrobisz i o ile coś da to zrobie :) Boje się robić cokolwiek z tą płytą, nawet bez modów mam wystarczająco stresu

 

BTW, mam straszne problemy z ramem, czasami tak z du** komp mi sie resetuje i już nie wstaje, dopiero zabawa z 1 kością i różnymi slotami czasami pomaga i komp normalnie bootuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zrobisz i o ile coś da to zrobie :) Boje się robić cokolwiek z tą płytą, nawet bez modów mam wystarczająco stresu

 

BTW, mam straszne problemy z ramem, czasami tak z du** komp mi sie resetuje i już nie wstaje, dopiero zabawa z 1 kością i różnymi slotami czasami pomaga i komp normalnie bootuje...

 

 

 

ja zauwazylem ze moja mobo (1.03g) ma powazne problemy z fsb <200, nawet <266 juz inaczej smiga.

 

po pierwsze resety zanim wstanie wogole

 

a jak nie wstaje to na sile go kilak razy resetuje jakbym chcial ja wykonczyc, szybko pod rzad, na wlaczonym i wylaczonej zasilce, bawie sie poprostu i po chwili juz plyta smiga elegancko - polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy przytrafi mi się zwis w trakcie OC stosuję metodę:

- nigdy nie naciskać reset bo potem nie wstanie i trzeba cuda wyprawiać

- wyłaczam kompa wyłacznikiem na zasilaczu, czekam aż zgaśnie napis asus na płycie i potem jeszcze raz delikatnie błyśnie.

- właczam kompa, jak wstanie to super jak nie to następny etap.

- wyłaczenie z zasilacza i wyjęcie słabszej kostki

- właczenie i w trakcie postu (zawsze wstaje ;) ) naciskam przycisk power i komp się wyłącza.

- wkładam pamięć na miejsce i start.

Po tej metodzie płyta przynajmniej u mnie zawsze poprawnie wstaje.

Polecam ;)

 

Co do banków czarnych to muszę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z ahci po ustawieniu tego w biosie nastepnie save&exit restart bios nie wykrywa dysku

ciagle stoi na auto-detecting port x gdzie x to nr portu zaleznie do ktorego podepne dysk ;) i tak do czerwonych i czarnych probowalem i lipa za kazdym razem.. czekalem raz nawet 2h ale nic to nie dalo, nawet do biosu nie da rady wejsc wtedy i pomaga jedynie uruchomienie kompa bez dysku i przestawienie spowrotem na ide :/

pozdr

Też miałem podobny problem. Nie wykrywał mi dysków albo wykrywał je bardzo wolno. Tymczasowo rozwiązałem problem włączając ACPI Support 2.0 i zmieniając kolejność bootowania napędów aby pierwszy był dysk twardy a nie CD/DVD.

Na razie wszystko działa, nie ma opóźnień w wykrywaniu dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przydal by sie mod vmem bo mam pamieci team extrem a one lubia wyzsze napiecia i ten vdroop tylko dobrze by bylo zeby dal sie zrobic ołowkiem

Tak ale nie na codzien 2.45v( i to juz trzeba muslec o nawiewie na nie spokojnie starcza )do codziennego uzytkowania wiecej to juz tylko testy i wyciskanie potu z pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie na codzien 2.45v( i to juz trzeba muslec o nawiewie na nie spokojnie starcza )do codziennego uzytkowania wiecej to juz tylko testy i wyciskanie potu z pamieci.

wlasnie chodzi mi o sprawdzenie tych pamieci ile potrafio zrobic na wyzszym napiecju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: czy te spadki PCI-E z x16 na x1 pojawiaja sie przy jakiejs kakretnej fsb czy to zalezy od danej plyty ? Przymierzam sie do wymiany sprzetu (C2D E6600) i nie wiem co wybrac P5B Dlx czy P5W DH Dlx.

 

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: czy te spadki PCI-E z x16 na x1 pojawiaja sie przy jakiejs kakretnej fsb czy to zalezy od danej plyty ? Przymierzam sie do wymiany sprzetu (C2D E6600) i nie wiem co wybrac P5B Dlx czy P5W DH Dlx.

 

Z gory dzieki.

 

 

Ja na przykład na swojej P5B dlx nigdy nie miałem spadków na pci-e x1.

 

Czy na P5B dlx da się zrobić tak aby przy wetknięciu np. słuchawek w wejście audio przy obudowie odcinało dźwięk z głośników i było tylko słychać dźwięk w słuchawkach? Teraz mam tak że jak wetknę słuchawki mam dźwięk w słuchawkach i w głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na P5B dlx da się zrobić tak aby przy wetknięciu np. słuchawek w wejście audio przy obudowie odcinało dźwięk z głośników i było tylko słychać dźwięk w słuchawkach? Teraz mam tak że jak wetknę słuchawki mam dźwięk w słuchawkach i w głośnikach.

opcje w menu w sterah o dzwiekowki sie klaniaja jest tam czy na forncie ma byc osobny kanal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już zrobiłem tylko że trzeba wybierać w panelu sterowania czy chce się słuchawki czy głośniki. myślałem że może się da tak zrobić żeby po włożeniu słuchawek samo odcinało głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy przytrafi mi się zwis w trakcie OC stosuję metodę:

- nigdy nie naciskać reset bo potem nie wstanie i trzeba cuda wyprawiać

- wyłaczam kompa wyłacznikiem na zasilaczu, czekam aż zgaśnie napis asus na płycie i potem jeszcze raz delikatnie błyśnie.

- właczam kompa, jak wstanie to super jak nie to następny etap.

- wyłaczenie z zasilacza i wyjęcie słabszej kostki

- właczenie i w trakcie postu (zawsze wstaje ;) ) naciskam przycisk power i komp się wyłącza.

- wkładam pamięć na miejsce i start.

Po tej metodzie płyta przynajmniej u mnie zawsze poprawnie wstaje.

Polecam ;)

 

Co do banków czarnych to muszę spróbować.

to ja mam lepszy sposób

 

jeżeli komp nie chce sie włączyć na jakiś ustawieniach (czarny ekran)

 

wyłączam kompa z przycisku na zasilaczu

na wyłączonym zasilaczu natychmiast wciskam power na obudowie - podświetlony napis asus powinien zgasnąć a dysk i wentylatory zakrecić na resztce prądu

po tym włączam spowrotem zasilanie wchodzę do biosu ustawaiam jeszcze raz tak jak chce i na 100% sie włączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób którzy mają p5b dlx i uzywają [brzydkie określenie na linuksa]a.... jakie wam działają? BO ostatnio zassałem ubuntu i wielka [gluteus maximus]...

Na mojej zwykłej P5B z ubuntu a dokładnie polskiej 6.12 nie mam większych problemów, do dźwiękówki i karty sieciowej nawet sterów nie trzeba było instalować. U mnie problemem były tylko stery do k.graficznej, trzeba uruchamiać w bezpiecznym trybie graficznym :( Generalnie [brzydkie określenie na linuksa]y na jaju 2.6.19 i 2.6.20 powinny dobrze działać, o starszych trzeba zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób którzy mają p5b dlx i uzywają [brzydkie określenie na linuksa]a.... jakie wam działają? BO ostatnio zassałem ubuntu i wielka [gluteus maximus]...

Mam Ubuntu 6.12, wszystko śmiga, jedynie należy zainstalować (u mnie) sterowniki do nvidii (najłatwiej z pakietu automatix).

Edytowane przez yoko240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moze z innej strony, czy ktos ma Asusa i E6600 lub inny 4mb na 3.5ghz lub wyzej na AC ? :)

Ja mam E6600 i lata na Infinity na 3,75 bez problemów ;)

 

Szybkie pytanie: czy te spadki PCI-E z x16 na x1 pojawiaja sie przy jakiejs kakretnej fsb czy to zalezy od danej plyty ? Przymierzam sie do wymiany sprzetu (C2D E6600) i nie wiem co wybrac P5B Dlx czy P5W DH Dlx.

 

Z gory dzieki.

U mnie po długich bojach ten problem rozwiązał BIOS 09xx. Teraz moge robić z kompem co chce, a szyna PCI-E cały czas działa na 16x.

 

edit: pytanie mam jeszcze. Ostatnio nie jestem na czasie, a w pierwszym poscie widze ze jest jakis nowy bios 1101. Obecnie używam 0910. Czy opłaca się zmieniać na ten najnowszy, oraz jakie zmiany on wprowadza?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym poscie widze ze jest jakis nowy bios 1101. Obecnie używam 0910. Czy opłaca się zmieniać na ten najnowszy, oraz jakie zmiany on wprowadza?

P5B Deluxe Release BIOS 1101

1 Add new uCode to support new CPU.

2 Fix system won't complete POST with GV-MVP/RZ2(TV tuner) connected and power on before motherboard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...