Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam problem z przełączaniem PCI-E na 1x przy FSB powyżej 400.

próbowałem chyba wszystkiego i nic nie pomagało :?

Jedyne co uniemożliwiło przełączenie na 1x było ustawienie mnożnika dla procesora na 7, przy standardowym x8 było caly czas pci-e na 1x

Troche kicha bo nie po to kupowałem 6400 zeby korzystaj przy o/c z mnoznika 7

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to bolączka tej płyty. o ile w Gogabycie pomógł nowy bios to tutaj niestety nie.

Kombinuj z różnymi ustawieniami czasem pomaga.

Pocieszę Cię ,że u mnie czasem przełącza na PCIEx1 przy FSB 333 NHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie uda mi się z tym jakoś uporać w inny sposób niż przez zmiane mnoznika to niestety ale płyta u mnie będzie zdyskwalifikowana i poszukam sobie czegoś innego.

Pozdr.

a kombinowałeś z napięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisarz - tak, ale tylko w takim stopniu na którym pozwoliło mi standardowe chłodzenie - nie chce usmażyc juz grzejącego się NB lub SB hyh

Dzisiaj wieczorem jeszcze sie pomęcze troche.

Denerwujące jest też to, że po zapisaniu ustawien proca powiedzmy na 3.2Ghz komp botuje sie na np 2.6Ghz a dopiero po ponownym restarcie są takie ustawienia jakie były wprowadzone poprzednio w biosie.

pozdr.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisarz - tak, ale tylko w takim stopniu na którym pozwoliło mi standardowe chłodzenie - nie chce usmażyc juz grzejącego się NB lub SB hyh

Dzisiaj wieczorem jeszcze sie pomęcze troche.

Denerwujące jest też to, że po zapisaniu ustawien proca powiedzmy na 3.2Ghz komp botuje sie na np 2.6Ghz a dopiero po ponownym restarcie są takie ustawienia jakie były wprowadzone poprzednio w biosie.

pozdr.

probowales zmienic BIOS? Mi w sumie duzo dała zmiana z 1004 na 0804.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład flasciach!esz bios 1004, biosem 1004 i w trakcie wyłaczasz kompa. Potem go właczasz (uprzednio wkładając pendrive z biosem jaki chcesz wgrać) i płyta sobie sama wyszuka i wgra ten bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowales zmienic BIOS? Mi w sumie duzo dała zmiana z 1004 na 0804.

mam 0804 :wink:

Najpierw postaram sie opanować te zmiany na tym biosie - jak sie nie uda bede flashowal i testował

Pozdr.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gemmy z poprzedniej strony ;)

 

Aaa, to juz lepiej. Myslalem, ze 1,86V, dlatego sie zdziwilem ;) Oczywiscie te 1.65V real, a nie BIOS?

Mój bład ,że nie podałem konkretnie czego dotyczą poszczególne V.Tak real z miernika

 

Panowie szybkie pytanie, jutro dotrze do mnie wreszcie mój asus p5b deluxe i zastanawiam się, który bios najlepiej wgrać ?? Teoretycznie najnowszy ale wole was się poradzić:]

Polecam zacząć od 614,na końcu i tak do niego zawsze wracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład flasciach!esz bios 1004, biosem 1004 i w trakcie wyłaczasz kompa. Potem go właczasz (uprzednio wkładając pendrive z biosem jaki chcesz wgrać) i płyta sobie sama wyszuka i wgra ten bios.

Jakoś nie za bardzo działa Twój patent :rolleyes: W trakcie flasha wywala błąd, że BIOS jest za stary :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład flasciach!esz bios 1004, biosem 1004 i w trakcie wyłaczasz kompa. Potem go właczasz (uprzednio wkładając pendrive z biosem jaki chcesz wgrać) i płyta sobie sama wyszuka i wgra ten bios.

Gdzieś już czytałem o tym patencie tylko trzeba było wyjąć wtyczkę z kontaktu w momencie kiedy pojawia się komunikat "erase bios". Chyba na forum Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem to juz kiedys w tym temacie jak to zrobic.

 

wiec jeszcze raz pod windowsem flasciach!esz bios 1004 i jak sie flasciach!e to zrestartuj kompa przyciskiem reset potem odpali ci plyta tyle ze bedzie pisalo ze bios error wkladasz z oryginalna cd i automatycznie plyta ci wrzuci stary bios 504 albo jakis starszy. i bedziesz mogl wrzucic ten 804.

 

tak jest najprosciej. pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

a ja tymczasem odradzę p5b-e plus

normalnie... lepiej dopłacić do deluxe...

490mhz fsb max, na 3 egzeplarzach, chociaż na commando jeden z testowanych cpu łapał ściankę dopiero przy 510mhz

 

aktualnie jestem na kupnie okrojonego strikera - jak ktoś chce opchać walić śmiało na PM

jak ktoś chce asusa z 490mhz fsb max, to prosze walic rowniez na pm, dodam, ze nie mialem problemow z coldbootami czy przełączaniem się na pcie, wszystko ładniutko pomimo [ciachowato] małego fsb jak dla mnie :damage_wall:

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci się udało zrobić downgrade ?

wpinam stacje dyskietek > robie dysk startowy > na druga dyskietke daje starszy BIOS > odpalam dystkietke startowa (boot) > wkladam dystkietke z biosem > wpisuje komende > flasciach!e BIOS > uruchamiam ponownie :)

 

Bardziej szczegółowo się nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpinam stacje dyskietek > robie dysk startowy > na druga dyskietke daje starszy BIOS > odpalam dystkietke startowa (boot) > wkladam dystkietke z biosem > wpisuje komende > flasciach!e BIOS > uruchamiam ponownie :)

Bardziej szczegółowo się nie dało.

mógłbyś nie robić z niego idioty i w jakiej wersji miales flashera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpinam stacje dyskietek > robie dysk startowy > na druga dyskietke daje starszy BIOS > odpalam dystkietke startowa (boot) > wkladam dystkietke z biosem > wpisuje komende > flasciach!e BIOS > uruchamiam ponownie :)

A myślisz, że jak ja robie <_< Nie pomaga ani flash AFUDOS v2.21 ani AFUDOS v2.26 :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem to juz kiedys w tym temacie jak to zrobic.

 

wiec jeszcze raz pod windowsem flasciach!esz bios 1004 i jak sie flasciach!e to zrestartuj kompa przyciskiem reset potem odpali ci plyta tyle ze bedzie pisalo ze bios error wkladasz z oryginalna cd i automatycznie plyta ci wrzuci stary bios 504 albo jakis starszy. i bedziesz mogl wrzucic ten 804.

 

tak jest najprosciej. pozdro!

Metoda działa, dzisiaj sprawdziłem na własnej skórze. Był BIOS 504 (na plusie nie do cofnięcia) jest 304 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja sobie jakoś poradziłem z bolączką tej płyty mianowicie przestawianiem się pci-e na x1

Po wyczerpaniu chyba wszystkich możliwości na biosie 0804 postanowiłem spróbować z biosem 0910 i jakoś udało się.

Niedość, że nie pokazuje mi już jakichs zegarów z kosmosu w czasie postu to w dodatku ustawienia wprowadzone w biosie odrazu wchodzą w "życie"

i nie trzeba robić restartu.

Wracając do pci-e i trybu x1:

ustawiłem szyne pcie na sztywne 100mhz i to wszystko - działa za każdym razem jak uruchamiam kompa - wyjątkiem są momenty kiedy restartuje kompa - wtedy przestawia się na x1.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś nie robić z niego idioty i w jakiej wersji miales flashera ;)

z nikogo idioy nie robie, o to sie nie martw ;) Chce tylko uniknac dodatkowych pytań "a co dalej?"

 

A myślisz, że jak ja robie <_< Nie pomaga ani flash AFUDOS v2.21 ani AFUDOS v2.26 :angry:

no jak tylko z tymi probojesz, to sie nie dziw ze nie działa. Musisz uzyc starszej wersji, bo tam nie wystepuje ten problem, bodajze 2.21: 2548558[/snapback]

wyjątkiem są momenty kiedy restartuje kompa - wtedy przestawia się na x1.

Pozdr.

ja mam tak samo, teraz po odpowiednim ustawieniu napiec niezaleznie od FSB nie przelacza sie na 1x, jednak po kazdym resecie kompa automatycznie sie przełaczy na to 1x. Wtedy wystarczy wylaczyc kompa na 2 minuty i wszystko wraca do normy; )

 

 

mam małe pytanko

 

Czy na P5B Deluxe GF 7950GX2 działa bezproblemowo? Poniewaz od dzis mam ta karte, ale po wydajnosci sadze ze wykorzystywany jest tylko jeden układ. Jakies porady moge prosic? Bo wydajnosc wyraznie spadła (np. w 3d marku 2003 wynik to 20k punktow. Na 7900GTO mam prawie 30k)

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 0507 8/10/2006 - Download

1. Obsługuje modyfikacje mnożnika procesora Conroe.

2. Rozwiązuje kwestie wyświetlania przez system pamięci DDR 533, kiedy używane w systemie są pamięci DDR 800.

3. Polepsza wydajność kart grafiki NVDIA 7950GX2.

4. Rozwiązuje problem z czytaniem przez system z niektórych ODDs.

5. Rozwiązuje problem nieprawidłowo działającej funkcji "Press 'DEL' message display" .

6. Podnosi maksymalnie obsługiwane FSB z 500MHz na 650MHz.

 

 

Tylko że na pewno masz sporo nowszy bios który powinien już nie mieć problemów z 7950gx2 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem z odpaleniem kompa.

Zresetowalem bios i niestety po tym zabiegu komp nie odpala.Kreca sie wentyle i to wszystko - nie mozna wejsc do biosu - nic sie nie dzieje.

Czyzby plyta nadawala sie do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam byc moze smieszne pytanko ale nie mniej nie bedac pewien zasiegne fachowej porady. mam juz plytke P5B Deluxe i zauwazylem ze poza zwyklym zasilanieniam jest jeszcze jedno ale nie cztero pinowe a osmio :blink: nie mam ani takiej zasilki ani nie moge znalezc przelotki. Cy mozna podlaczyc na 4 i co sie ewentualnie traci ?? i jezeli istnieja przelotki to czy taka ma sens. Dodam ze chce podkrecic dosc znacznie caly zestaw :D

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na pewno masz sporo nowszy bios który powinien już nie mieć problemów z 7950gx2 :/

Dziekuje. Jednak moim problemem okazały się nieodpowiednie sterowniki. Po zainstalowaniu specjalnych pod Quad SLI teraz działają oba układy.

 

Mam byc moze smieszne pytanko ale nie mniej nie bedac pewien zasiegne fachowej porady. mam juz plytke P5B Deluxe i zauwazylem ze poza zwyklym zasilanieniam jest jeszcze jedno ale nie cztero pinowe a osmio :blink: nie mam ani takiej zasilki ani nie moge znalezc przelotki. Cy mozna podlaczyc na 4 i co sie ewentualnie traci ?? i jezeli istnieja przelotki to czy taka ma sens. Dodam ze chce podkrecic dosc znacznie caly zestaw :D

Też o to pytałem kedyś, ktoś mi napisał ze czy podłacze 4x czy 2x4 pin nie bedzie miało wiekszego znaczenia. Obecnie mam podpiete 2x4 pin i jakoś dużych zmian nie widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...