Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt , najlepszy dotychczas, miejmy nadzieję że będą jeszcze lepsze bo jedyne do czego na tej płycie można się przyczepić to biosy właśnie. Z tym biosem nie mam żadnych problemów z płytą, na pokładzie Sound Blaster Audigy 2, tuner WinFast TV i jak na razie z pamięciami tylko 667 ale wszystko działa pięknie. Temperatury procka bardzo niskie (ninja +) 28 st. IDLE, pod obciążeniem nie przekracza nigdy 40 stopni.

Czy "podwójny start" płyty jest związany tylko z podkręcaniem procka ? Czy także z pamięciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie temperatur procesora. Mam Celerona 352(Cedar Mill) puszczonego na 1.3v, buda to Silverstone TJ05, tylny nawiew - fander, na procku arctic 7pro, arctic silver. Nie wiem czy zle go zalozylem, czy co, ale w stresie mam ok 58-61stopni, na max obrotach, bez OC roznica byla moze 1-2stopnie. Tak wiec czy te temperatury sa normalne, czy powinienem jeszcze raz zalozyc calosc? System ma 33stopnie w idle, a CPU ok 44-48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem się przywitać bo jestem nowy na tym forum.

 

Mam płytę z tego tematu w wersji wifi-ap. Mam pytanie dot. temperatury chipsetu. W biosie i w windowsie mam ok26-29' i wydaje mi się to dziwnie mało. Na kondensatory założyłem ten wentylator, który daje asus. Czy takie temperatury są normalne? Na poprzedniej plycie na i945 temp wynosiła ponad 40'C więc nie wiem czy te 26 to jakiś bug płyty czy co. Dotykałem palcem radiatora na chipsecie i jest on chłodny.

Proszę o odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatora Asusa na pewno nie założyłes na kondensatory ;)

Jest na to przewidziany radiator na mosfetach.

Napięcie dla mostka podnosiłeś ? Jeśli nie to jest to całkowicie normalne.

 

mcfoka - cedar mill chyba się tak nie grzeje. na twoim miejscu jeszcze raz na spokojnie bym wszystko skontrolował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatora Asusa na pewno nie założyłes na kondensatory ;)

Jest na to przewidziany radiator na mosfetach.

Napięcie dla mostka podnosiłeś ? Jeśli nie to jest to całkowicie normalne.

No tak, założony jest wentyl na radiatorze na mosfetach.

Napięcia nie podnosiłem, dzięki za odp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za lamerskie pytanie ale jak na tej plycie i dysku seagate 160gb sata zainstalowac windowsa service pack 2? :| bo mi ni cholery nie idzie. dysk sie pokazuje w biosie,na starym dysku rowniez elegancko (dopoki nie wlacze AHCI) zrobilem partycje:

próbuje zainstalowac na tym H:

 

[tu byl obrazek]

 

dysku w ogole nie pokazuje tutaj:

Dołączona grafika

czegokolwiek bym nie zrobil.

 

stacji dyskietek odrazu mowie ze nie posiadam.teoretycznie jest opcja ze usbstick moze udawac dyskietke ale tez nie potrafie tego ustawic zeby odpowiadał napędowi A: ,tak jak tego rząda instalator windy.

 

moze ma ktos jakis pomysl? :(

pomozcie :] przeklejam posta

 

 

niestety ja tez sie z tym nie uporalem, i jak widze zadnej odpowiedzi tez nie ma..

czy tylko my mamy dyski na s-ata2 ? i chcemy miec full support s-ata ncq itp ?

 

pytanie czy ktos ma ta plytke i dysk s-ata2 i czy jak przestawi controler intela na ahci to smiga to ?

u mnie jest jak na powyzzsym screenie w ogle dysku nie wykrywa co za tym idzie nawet nie mozna zaczac instalacji itp. ba nawet do biosu nie moge wejsc :/ clr cmos musze robic

pozr

 

edit: jeszcze widze Ty masz do jmicrona dysk podlaczony ja normlanie do ich8 port 1 i mimo to nie dziala tak czy tak ;)

pytanie jaka masz v biosu 711 moze ?

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mojego Sata 2 zainstalowałem na Sata -> IDE

Po przełaczeniu na AHCI dysk jest poprawnie wykrwany ale zalicza blue screena na pierwszym obrazie windy (ten z przewijanym paskiem u dołu). Zastanawiam się nad ponownym postawieniem wszystkiego już z przełączeniem na AHCI ale na razie odstrasza mnie wielkość przedsięwzięcia (mam sporo danych do zarchiwizowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po podłączeniu napędu do kontrolera jmicrona w ogóle go nie zobaczyłem w biosie. Nigdzie nie pisze ze on tam jest, a jak dam bootowanie z cdromu to nie bootuje. Podłączyłem przez przejściówke ATA->Sata(z allegro) i śmigo. Co do dysku @ sata 2 to nie wiem, nie bawiłem sie

 

eDIT;

Po zmianie na AHCI wali BSODami :mur:

Edytowane przez aqiulino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FuGiS ja mam identyczny dysk i ten sam problem co Ty. Teraz kupilem 250Gb Seagete SATA II. Mam podlaczonego na zlącze SATA1 a 160Gb na SATA3. Dyski mi dzialaja niestety na ATA100. Jutro sie przejade do znajomych z serwisu moze beda mieli jakis pomysl zeby je uruchomic na SATA II :blink: :mur:

Na 1wszej stronie biosu powinny sie pojawiac sie dyski na SATA, mnie znajduje bios dysk ale zaliczam takze jak Wy bluescreen. Raz mi sie uruchomil komp jak pokombinowalem w biosie ale kiedy wlaczylem everesta od razu restart wiec rzeczywiscie cos jest nie tak. Trzeba ten problem rozwiazac, najgorsze bedzie kiedy bedzie trzeb a czekac na nowy bios kilka miesiecy :angry:

Dajcie znac jak cos wykombinujecie. Ja juz probowalem wszystkich opcji i nic. Pozostaje czekac chyba na nowy bios

Edytowane przez sebas250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FuGiS ja mam identyczny dysk i ten sam problem co Ty. Teraz kupilem 250Gb Seagete SATA II. Mam podlaczonego na zlącze SATA1 a 160Gb na SATA3. Dyski mi dzialaja niestety na ATA100. Jutro sie przejade do znajomych z serwisu moze beda mieli jakis pomysl zeby je uruchomic na SATA II :blink: :mur:

Na 1wszej stronie biosu powinny sie pojawiac sie dyski na SATA, mnie znajduje bios dysk ale zaliczam takze jak Wy bluescreen. Raz mi sie uruchomil komp jak pokombinowalem w biosie ale kiedy wlaczylem everesta od razu restart wiec rzeczywiscie cos jest nie tak. Trzeba ten problem rozwiazac, najgorsze bedzie kiedy bedzie trzeb a czekac na nowy bios kilka miesiecy :angry:

Dajcie znac jak cos wykombinujecie. Ja juz probowalem wszystkich opcji i nic. Pozostaje czekac chyba na nowy bios

Mam Samsunga 250GB SATA II i dziala mi jako takowy, przynajmniej wg. Everesta, podpiety do zlacza SATA1.

 

 

- Macie uruchomiony proces aacenter.exe ? Bo nie bardzo wiem do czego to ustrojstwo sluzy, a ostatnio komp "z niczego" potrafi sie zawiesic bez obciazenia, tak ze nie da sie zamknac np. firefoxa.

 

 

 

--> Problem z pamieciami mam obecnie ciekawy, bo jak wloze 1kostke ramu, to dziala na napieciu 2.35v, tylko ze jak doloze pozniej druga, to znowu komp nie wstaje. Jakies pomysly jak to rozwiazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga 250GB SATA II i dziala mi jako takowy, przynajmniej wg. Everesta, podpiety do zlacza SATA1.

a masz napewno plyte Asusa P5B Deluxe? a uzywasz jakiej wersji everesta? wejdz do biosu i jesli mozesz to podaj jak masz ustawione Jmicron.

a moze trzeba zainstalowac oddzielnie (tak jak to bylo w innych starszych plytach z dyskietki) sterowniki do RAIDU i SATA tyle ze sciagniete z neta. Poszukam na stronie AUSA ale oprocz Raidu to nic nie znalazlem do tej pory

 

Co do pamieci sprobuj ustawic recznie napiecie 2,1 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do waszych problemow z dyskami

opisywalem niedawno moj podobny problem na p5b dlx z raidem

oba problemy pochodza najpewniej z tego samego zrodla - czyli jesli macie windowsa ze integrowanym driver pakiem (taki driver pack ma duzo edycji ze zintegrowanym sp2) rzeba wyedytowac plik na plytce windowsa txtsetup.sif

ja poprostu usunalem wszystkie linie podobne do tej:

PCI\VEN_197B&DEV_2360="jraid"

zawierajace wyraz "jraid" lub "jahci"

 

blad powoduje wadliwy sterownik jmicron zawarty w driverpacku- konflikt z sterownikeim ICH5

 

oczywiscie jak ktos nie korzysta z urzadzen IDE to moze sobie kontroler jmicron wylaczyc w biosie

 

FuGiS

piszesz ze "dysku w ogole nie pokazuje tutaj:"

na obrazku jest post kontrolera jmicron a dysk sata najprawdopodobniej podlaczyles do ICH5R wic logiczne ze go tam nie bedzie

-------------------

ja mam takie ustawienia w biosie

MAIN -> IDE configuration ->

SATA CONFIGURATION [Enhanced]

Configure SATA as [ RAID] - dla pojedynczych dyskow sata [AHCI]

 

ADVANCED -> Onboard Devices Configuration ->

Jmicron SATA/PATA Controler [enable]

Jmicron Controler Mode [iDE]

 

edit

oczywiscie rozwiazanie dotyczy nowej instalacji windy bo nie mam pojecia jak w juz zainstalowanym systemie usunac informacje o sterownikach

Edytowane przez jackhammer0411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do waszych problemow z dyskami

opisywalem niedawno moj podobny problem na p5b dlx z raidem

oba problemy pochodza najpewniej z tego samego zrodla - czyli jesli macie windowsa ze integrowanym driver pakiem (taki driver pack ma duzo edycji ze zintegrowanym sp2) rzeba wyedytowac plik na plytce windowsa txtsetup.sif

ja poprostu usunalem wszystkie linie podobne do tej:

PCI\VEN_197B&DEV_2360="jraid"

zawierajace wyraz "jraid" lub "jahci"

 

blad powoduje wadliwy sterownik jmicron zawarty w driverpacku- konflikt z sterownikeim ICH5

 

oczywiscie jak ktos nie korzysta z urzadzen IDE to moze sobie kontroler jmicron wylaczyc w biosie

 

FuGiS

piszesz ze "dysku w ogole nie pokazuje tutaj:"

na obrazku jest post kontrolera jmicron a dysk sata najprawdopodobniej podlaczyles do ICH5R wic logiczne ze go tam nie bedzie

-------------------

ja mam takie ustawienia w biosie

MAIN -> IDE configuration ->

SATA CONFIGURATION [Enhanced]

Configure SATA as [ RAID] - dla pojedynczych dyskow sata [AHCI]

 

ADVANCED -> Onboard Devices Configuration ->

Jmicron SATA/PATA Controler [enable]

Jmicron Controler Mode [iDE]

 

edit

oczywiscie rozwiazanie dotyczy nowej instalacji windy bo nie mam pojecia jak w juz zainstalowanym systemie usunac informacje o sterownikach

ok czyli rozumiem ze przed instalacja windowsa mam skasowac te linijki i bedzie ok? Tyle ze ja nie mam nic takiego w tym pliku, nie ma zadnego "jraid" czy "jahci". Mam windowsa XP z SP2. Znalazlem podobne tylko takie rozszerzenie:

PCI\VEN_8086&DEV_1960&SUBSYS_0438101E = "mraid35x"

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na poczatek chcialem sie przywitac bo to moj pierwszy post na forum

 

Ja z moim dyskiem na sata2 i trybem AHCI poradzilem sobie w nastepojacy sposob:

1 Windowsa zainstalowalem z kontrolerem SATA ustawionym na IDE

2 Nastepnie recznie zainstalowalem w : "menadzer urzadzen / kontrolery ide" sterowniki z katalogu "\Drivers\Chipset\Intel\makedisk\DOS\F632" z plytki ze sterownikami od plyty glownej (wybralem sterowniki do "ICH8R/DO/DH SATA AHCI")

3 na koniec restart i zmiana w biosie ustawienia kontrolera SATA z IDE na AHCI

4 wsumie windows smiga dobrze jedyny problem co mam to to ze bios nie zawsze wykrywa mi dysk twardy ale mysle ze to wina biosu 801beta a na starszych biosach nie sprawdzalem jak to jest bo niemam stacji dyskietek zeby zflashowac spowrotem na 711

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do fleshowania nie potrzebna stacja dyskietek, wypakowywujesz bios do c:/bios/nazwa biosa , resetujesz, wchodzisz do biosu, zakładka tool i tam EZ flash czy jakos tak i wskazujesz mu miejsce z biosem który chcesz wgrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zrobilem inaczej. Nagralem na dyskietke kontroler ICH8 i podczas instalowania ustawilem na SATA dysk i wtedy wrzucilem dyskietke i wczytal pliki i do tej pory chodzi, ktory program pokaze mi "prawdziwe" kontroler uzywany w tej chwili bo everest home to nie komentuje. Niby w banchmarku wyszlo mi 68mb/s w hdtach i w burst speed 244mb/s wiec chyba jednak jest w miare ok B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-------------------

ja mam takie ustawienia w biosie

MAIN -> IDE configuration ->

SATA CONFIGURATION [Enhanced]

Configure SATA as [ RAID] - dla pojedynczych dyskow sata [AHCI]

 

ADVANCED -> Onboard Devices Configuration ->

Jmicron SATA/PATA Controler [enable]

Jmicron Controler Mode [iDE]

Ja gdy tylko ustawie zamiast ide ahci to sie nawet nie moge doczekac tych wszystkich bluscreenow itp bo po prostu komp staje w poscie i pisze "auto-detecting ahci port x gdzie x to numer pod ktory port sata podlaczylem probowalem do wszystkich 6 ;pp .. na jmicronie wydaje sie dzialac tzn w ahci wykrywa itp wiec mysle windows jakos by sie pozniej zainstalowaloalo ale problem tkwi w tym ze ja chce na ich8 miec :/

 

Witam

 

4 wsumie windows smiga dobrze jedyny problem co mam to to ze bios nie zawsze wykrywa mi dysk twardy ale mysle ze to wina biosu 801beta a na starszych biosach nie sprawdzalem jak to jest bo niemam stacji dyskietek zeby zflashowac spowrotem na 711

 

POZDRAWIAM

 

skad mozna sciagnac bios 801 ?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zrobilem inaczej. Nagralem na dyskietke kontroler ICH8 i podczas instalowania ustawilem na SATA dysk i wtedy wrzucilem dyskietke i wczytal pliki i do tej pory chodzi, ktory program pokaze mi "prawdziwe" kontroler uzywany w tej chwili bo everest home to nie komentuje. Niby w banchmarku wyszlo mi 68mb/s w hdtach i w burst speed 244mb/s wiec chyba jednak jest w miare ok B-)

Sposob podany przez addasyc dziala. Mialem wczesniej na IDE ustawione :mur: Teraz jest ok.

 

Odczyty z HD Tach 3.0 - 199.3MB/s average 61.6MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile razy przechodzi Wam pasek podczas uruchamiania windowsa? i jak macie ustawione kontrolery SATA/PATA i jmicrona bo u mnie wiadomo powinien PATA/SATA. AHCI a jmicrona mam tez na AHCI ale pasek przelatuje czasami 12 razy to chyba lekka przesada bo na SATA I i na starej plycie DFI max 4x. Fakt ze w banchmarku HD Tach 3.0.1 mam speed burst ponad 244mb/s i avarage write 68mb/s ale co z tym windowsem???????

 

zobaczcie na testy: http://techreport.com/reviews/2006q3/asus-c2d/index.x?pg=14

Edytowane przez sebas250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tak samo tyle ze ludzie 12x pasek przeleci a nawet czasami do 18, wiec to jest lekka przesada... Kopiowanie raczej jest ok dzisiaj np 1gb w 20sek sie skopiowalo a 33gb w 14min. W testach wychodzi ok 250mb/s ale ten windows mi sie laduuuje i laduje strasznie dlugo. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile razy przechodzi Wam pasek podczas uruchamiania windowsa? i jak macie ustawione kontrolery SATA/PATA i jmicrona bo u mnie wiadomo powinien PATA/SATA. AHCI a jmicrona mam tez na AHCI ale pasek przelatuje czasami 12 razy to chyba lekka przesada bo na SATA I i na starej plycie DFI max 4x. Fakt ze w banchmarku HD Tach 3.0.1 mam speed burst ponad 244mb/s i avarage write 68mb/s ale co z tym windowsem???????

 

zobaczcie na testy: http://techreport.com/reviews/2006q3/asus-c2d/index.x?pg=14

Jak bede restartowal to sprawdze ile. Wyniki podalem wyzej, tylko czas dostepu mam wysoki ok 18ms.

 

Co do tych testow, to czy ja dobrze widze, ze jmicron jest wydajniejszy niz ich8r? Bedzie to mialo jakies znaczenie w wypadku dysku sata2? No i jak trzeba by go ustawic gdybym chcial miec tam dvdrw tak jak teraz i jeszcze dysk sata na achi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problemów z nagrywrka DVD Pioneer 110 pozbylem sie w nastepujacy sposob:

 

sciagnelem ze strony Intela f6flpy32.zip http://downloadfinder.intel.com/scripts-df...101&lang=en

uruchomilem f6flpy32.exe i skopiowalem na dyskietke sterowniki

w Menadzerze Urzadzen aktualizowalem sterowniki kontrolera IDE z przygotowanej uprzednio dyskietki

restart i w Biosie HD kontroler z IDE na AHCI

 

u mnie po tym zabiegu wszystko smiga jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do testow to rzeczywiscie tak jest ze jmicron jest wydajniejszy na asusie P5B Deluxe na SATA I ale na SATA II juz przewga jest mniejsza bo sprawdzalem. 255mb/s i 70mb/s. Sprawdzcie jak u was z ta wydajnoscia bo to jest ciekawe :blink:

U mnie burst na jmicronie wzrasta do 250-260 i uzycie procesroa do 6-8%. Przepialem jednak dysk spowrotem na zlacze ich8r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...