Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

niech mi jeszcze ktoś powie, że Intel jest user firendly to zabije :mur:

Intel jest user friendly, tylko trzeba nauczyc sie z nim obchodzic ;)

 

PS http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=129895 ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el0 zią :D

mam problem, pierwszy krok modernizacji brata kompa wykonany - Asus P5B Deluxe / E6300 / A-Data 1GB 800 i wsio działa - problem w tym, że czasem nie :D

objawy choroby - kolega Windows XP nie zawsze chcę się z nami bawić, pojawia się jego logo i pasek ładowania, następnie gdy ma wskoczyć na pulpit pojawia się zamiast tego czarny ekran i wisi - powiedzcie mi co może być powodem tego problemu i jak go rozwiązać - dysk niestety Seagate 160GB 7200.9 SATA :-|

czy możliwe jest to, że za te "zwiski" odpowiedzialny jest pospolity "tuning windows-a xp" rejestry itp?

nie chcę nam się 3ci raz systemu instalować na darmo (po drugiej instalacji brat też przeprowadził tuning :D), jeżeli problem będzie leżał w dysku :rolleyes:

aha - jeżeli już sie xp załaduje to śmiga bez problemu, nawet już się w małe OC bawiłem więc chodzi tylko o to, że system nie zawsze chcę zastartować...

 

dodam jeszcze, że są jazdy typu - nie wchodzi 10 razy pod rząd, uruchamiam w awaryjnym, następnie w normalnym i wchodzi :blink:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kucyk

Napewno ci sie działy pomyliły i zapewne tak, tunning XP miesza i to zdrowo.

Zrob format, postaw XP, zaktualizuj sterowniki i pochodz na "czystym" pare dni, porób wtedy benchmarki, testy itede itepe... zobaczysz czy to wina sprzetu czy systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos z was moze nastepujacy problem:

 

Przy ustawieniu dzielnika pamieci na inny niz Auto, komp sie nie wlacza, poprostu nie wstaje, dzielnik na auto i jest git. Nie ustawiam za wysokiego fsb, bo probowalem wszystkie a Auto ustawia i tak najwyzszy (166MHz/667) i takie wlasnie mam ramy. Kolejna sprawa to ze ramy komp sie nie wlacza jesli ramy dostana napiecie powyzej 2.15(OCZ gwarantuje poprawne dzialenie przy 2.2v).

Czym to moze byc spowodowane?

 

Konfig: C352, P5B Deluxe/WIFI (najnowszy BIOS), 2x512 OCZ S.O.E 667

Edytowane przez mcfoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos z was moze nastepujacy problem:

 

Przy ustawieniu dzielnika pamieci na inny niz Auto, komp sie nie wlacza, poprostu nie wstaje, dzielnik na auto i jest git. Nie ustawiam za wysokiego fsb, bo probowalem wszystkie a Auto ustawia i tak najwyzszy (166MHz/667) i takie wlasnie mam ramy. Kolejna sprawa to ze ramy komp sie nie wlacza jesli ramy dostana napiecie powyzej 2.15(OCZ gwarantuje poprawne dzialenie przy 2.2v).

Czym to moze byc spowodowane?

 

Konfig: C352, P5B Deluxe/WIFI (najnowszy BIOS), 2x512 OCZ S.O.E 667

 

u mnie z kolei na auto sie nie włącza, bo na auto ustawia sam 667, a moje pamieci (D9 swoją drogą) nie chcą wyjść poza granicę 580MHz :mur:

dlatego działam na 533 4-4-4-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kucyk

Napewno ci sie działy pomyliły i zapewne tak, tunning XP miesza i to zdrowo.

Zrob format, postaw XP, zaktualizuj sterowniki i pochodz na "czystym" pare dni, porób wtedy benchmarki, testy itede itepe... zobaczysz czy to wina sprzetu czy systemu.

no to nic, będzie stawiał system jeszcze raz i zobaczymy, po prostu czytałem gdzieś wcześniej o problemach z Seagate i nie wiedziałem czym owe problemy się objawiają

dzięki za radę, dam znać co i jak w późniejszym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnoście tej płyty pod kątem zintegrowanej karty dźwiękowej, jak rozumiem (poprawcie mnie jeśli sie mylę) płyta posiada wyjście spdif optyczne i coaxialne oraz sprzętowy kodek dolby digital live/dts

czy wyjście optyczne jest umieszczone z tyłu czy na płycie i potrzeba jakiegoś modułu z wyjściem optycznym na śledziu bo zamierzam podłączyć kino domowe do kompa a mogę to zrobić tylko przez hdmi lub optycznym (kupno karty dźwiękowej z wyjściem optycznym odpada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el0 zią :D

mam problem, pierwszy krok modernizacji brata kompa wykonany - Asus P5B Deluxe / E6300 / A-Data 1GB 800 i wsio działa - problem w tym, że czasem nie :D

objawy choroby - kolega Windows XP nie zawsze chcę się z nami bawić, pojawia się jego logo i pasek ładowania, następnie gdy ma wskoczyć na pulpit pojawia się zamiast tego czarny ekran i wisi - powiedzcie mi co może być powodem tego problemu i jak go rozwiązać - dysk niestety Seagate 160GB 7200.9 SATA :-|

czy możliwe jest to, że za te "zwiski" odpowiedzialny jest pospolity "tuning windows-a xp" rejestry itp?

nie chcę nam się 3ci raz systemu instalować na darmo (po drugiej instalacji brat też przeprowadził tuning :D ), jeżeli problem będzie leżał w dysku :rolleyes:

aha - jeżeli już sie xp załaduje to śmiga bez problemu, nawet już się w małe OC bawiłem więc chodzi tylko o to, że system nie zawsze chcę zastartować...

 

dodam jeszcze, że są jazdy typu - nie wchodzi 10 razy pod rząd, uruchamiam w awaryjnym, następnie w normalnym i wchodzi :blink:

a masz moze antyvira nod32 ?;P

ogolnie ja tak mialem tez tylko ze umnie nastepuje reset i dysk sie wylacza nawet bo pozniej slychac jego rozkrecanie,dzieie sie to zawsze w tym samym momencie chwile przed pojawieniem sie ikon na pulpicie

mysle ze to cos pamiatkami. poustawialem napiecia itp i jakby lepiej ale mimo to sporadycznie sie to dzieje dodam ze nawet jak sprzet nie jest oc to i tak to wystepje

 

aha i wylacz w cpu options PECI interface bo to tez mi lekko pomoglo jak pamietam pozdr

 

ogolnie lipa mysle ze jakies sztuki dziwne tych plyt sie zdarzaja

nawet nie moge w ahci zbotowac plyty (tak plyty a nie np winxp), bo nie wykrywa w post dysku i wogle do biosu nie da rady wejsc ani nic :/ tylko clr cmos pomaga

dodam ze najnowszy bios 711 beta a prawde mowiac nie chce mi sie sprawdzac czy na 614

pozdr

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo

mam dziwny problem z ta plytka

p5b deluxe wifi

core2duoe6300

2x512 ddr2 800 twinmos twister

galaxy 7300gt

bequiet 450w

procek tak o na start sobie na 2.24ghz puscilem ale na default rowniez ten problem istnieje.

 

na ok 2 wlaczenia windy komp mi sie restartuje zawsze w tym samym momencie mniejwiecej przed pojawieniem sie ikon na pulpicie ale juz po "zapraszamy" wyglada to tak ze dyski calkiem sie wylaczaja bo pozniej slychac rozruch.. w sumie jak pamietam to po zainstalowaniu nod32 ten problem mi sie pojawil

czy ktos z was co ma ta plytke uzywa czasem nod32 i rowniez ma taki probllem ? albo moze jakas inna to przyczyna w sumie odinastaluje zaraz noda i sprawdze i dam znac

pozdr

Witam, mam ten sam problem z płytą P5B-VM, procesor Core 2 duo E6300, w ten sposób komputer potrafi zrestartować się nawet 2 razy, pamięci Kingston 2x 512MB 667 cl5 nie wykazują błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz moze antyvira nod32 ?;P

ogolnie ja tak mialem tez tylko ze umnie nastepuje reset i dysk sie wylacza nawet bo pozniej slychac jego rozkrecanie,dzieie sie to zawsze w tym samym momencie chwile przed pojawieniem sie ikon na pulpicie

mysle ze to cos pamiatkami. poustawialem napiecia itp i jakby lepiej ale mimo to sporadycznie sie to dzieje dodam ze nawet jak sprzet nie jest oc to i tak to wystepje

 

aha i wylacz w cpu options PECI interface bo to tez mi lekko pomoglo jak pamietam pozdr

 

ogolnie lipa mysle ze jakies sztuki dziwne tych plyt sie zdarzaja

nawet nie moge w ahci zbotowac plyty (tak plyty a nie np winxp), bo nie wykrywa w post dysku i wogle do biosu nie da rady wejsc ani nic :/ tylko clr cmos pomaga

dodam ze najnowszy bios 711 beta a prawde mowiac nie chce mi sie sprawdzac czy na 614

pozdr

no jest NOD, tylko że ja nie widzę pulpitu w ogóle, a gdzie tam ikony, dysk też staję bo jak naciskam reset to słychać jak się rozkręca, spróbujemy wywalić noda i przestawię tą opcję w BIOS, bo narazie formata nie było :)

teraz komp chodzi kilka godzin i jest ok, więc uważam, że się winda z dyskiem nie może dogadać na starcie, no nic, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma już ktoś jakieś spostrzeżenia w sprawie nowego biosu?

Miałem problem aby na tym biosie wystartować. Potem po przetaktowaniu do standardu 3,2GHz brak chęci współpracy. Reset i nagle wszystko ożyło i smiga jak wczesniej. W zakładce CPU można odznaczyć opcję Wanderpool cośtam - w biosie 711 było to zablokowane. Po za tym zmian nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw cos takiego czytać... powszecnie panowała opinia że to Asusy są najmniej głopotliwe... i o mały włos i ja bym nie kupił asusa - ale naszczęście nie kupiłem bo mi gotówki zabrakło... i bardzo dobrze bo DS3 nic a nic mi problemy nie sprawia a jak czytam o problemach userów którzy kupili Asusa - w szczegulności P5B to aż mi się włos na głowie jeży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o plyte to rzeczywiscie sa duze problemy ale do przejscia, ja sam meczylem sie 3 dni zeby ja rozgryzc. Ale jak narazie jestem bardzo zadowolony bo ma rozbudowane funkcje, w koncu rozgryzlem ja i narazie nie ma zadnych prolemow, smiga pieknie. Wczesniej mialem problemy z dzwiekiem XtremeMusic na plycie Gigabyte 965P-DS3, raz wykrywal raz nie i nic nie dalo sie z tym zrobic, na P5B deluxe wiecej mialem problemow ale reczne i dokladne ustawienie biosu pomoglo. Wszystko jest do zrobienia, nie ma co narzekac, poprostu biosy nie sa dopracowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast co do tematu to P5B Dlx jest najbardziej kłopotliwą płytą jaką mam, może to kwestia egzemplarza, może pamięci, ale tak czy siak nie zdierże jej dłużej i raczej pozbede sie jej :mur:

Eeee mialem juz dwie i nie fikaly, a nawet jak im cos obijalo to z kopa w mostek i po problemie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przez pierwsze dni miałem lekkie problemy ale teraz już wszystko gra. No może po za karta TV, ktora nie wiem czemu zaczęła odwalać jakieś dziwne charce. Raz jest dźwięk raz nie. Raz nagra raz nie. jak na razie nie doszedłem w czym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za lamerskie pytanie ale jak na tej plycie i dysku seagate 160gb sata zainstalowac windowsa service pack 2? :| bo mi ni cholery nie idzie. dysk sie pokazuje w biosie,na starym dysku rowniez elegancko (dopoki nie wlacze AHCI) zrobilem partycje:

Dołączona grafika

próbuje zainstalowac na tym H:

 

dysku w ogole nie pokazuje tutaj:

Dołączona grafika

czegokolwiek bym nie zrobil.

 

stacji dyskietek odrazu mowie ze nie posiadam.teoretycznie jest opcja ze usbstick moze udawac dyskietke ale tez nie potrafie tego ustawic zeby odpowiadał napędowi A: ,tak jak tego rząda instalator windy.

 

moze ma ktos jakis pomysl? :(

pomozcie :] przeklejam posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...