Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest sens interesować się tym Palitem X1950GT @ PRO 512MB http://www.allegro.pl/item180502310_agp_pa...2mb_256bit.html, bo jak czytam jego testy, to sporo mu do PRO brak ;/ (no chyba, że da się go ruszyć z tego 500/1200 na coś więcej) i nie wiem, czy nie lepiej poszukać pełnego PRO.

 

A tak w ogóle to szedł by on w konfig:

2x1GB ddr400

A64 4000+ SanDiego @ 3.0GHz

mobo na K8T800PRO, AGP.

 

Nie będzie go to zwalniać?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co ty proc jak najbardziej OK. A karta fe.. nie tykaj. Weź to np.

 

http://www.allegro.pl/item180638753_salon_...za_agp_waw.html

 

Ew. szukaj od PowerColor. Ale nie wiem czy pod AGP wyszła wersja z Acclero. Jak nie to masz za ok 70 pln. np. tu:

 

http://www.allegro.pl/item179841458_arctic...sylka_0_zl.html

Całkowity koszt ok 770 PLN za kartę i chłodzenie. Do tego dojdzie pewnie jakieś O/C. Zawsze to parę FPS więcej w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakoś nie ufam GECUBE ;/ a cooler mam http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=185240 więc jeśli wejdzie na X1950 to powinno być dżi.

 

Zaraz zobaczę co ma PowerColor w ofercie.

 

EDIT: Widzę, że GeCube X1950Pro 256MB (575/1380) są nawet po 609zł. Warto?

Zdziwił mnie trochę ten http://www.allegro.pl/item179677612_gecube...6bit_tv_dv.html bo podają go jako 580/1400 (czyli domyślnie dla PRO), a one chyba są fabrycznie 575/1380 Oo.

 

PowerColor X1950Pro 256MB (600/1400) jest sporo droższy bo 734zł. Jest sens dokładać ponad 100zł?

 

A jeśli nie te, to jaka inna karta na AGP do 650-700zł

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zassałem tego nowego ATITool`a i mam pytanko. Posiadam kartę graficzną PALIT X1950PRO SUPER z pamięciami 1,1 ns chiałem ją trochę podkręcic tzn pamięci tak do 1,6Ghz :D no ale wiadomo, że w tym Palicie trzeba podnieśc napięcia... ten ATITool widze, że ma możliwośc zmiany napięc ale nie wiem co one oznaczają i które są za co odpowiedzialne.

 

MVDDC co to za napięcie?? u mnie wynosi ono 1,785V (czy to jest napięcie rdzenia?) jesli tak to do jakiej wartości bezpiecznie moge ustawic na standardowym chlodzeniu tej karty czyli taki "pseudo" zalman.

 

MVDDQ tego to juz nie wiem co to jest... ale mam tyle samo ustawione 1,785V co to jest ?

 

VDDCI mam ustawione na 1,134 czy to jest napięcie pamięci? z tego co slyszalem to te Samsungi beda robic na napieciu 1,8V okolo 1,8 Ghz to prawda? to tutaj mam ustawic az tyle?

 

Więc jakie waszym zdaniem powinienem bezpieczne wartosci ustawic tych napiec i czy w ogóle mogę cos tam pozmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie w tym najnowszym ATItool w ogóle teraz rdzeń nie idzie. Wracam do 0.25 ;) A jeśli chodzi o dovoltowanie pamięci ja bym uważał. Te karty nie zostały stworzone do O/C i IMO najlepiej ich w ogóle nie kręcić .Ja mam na stałe 609/1418 i nie zamierzam iść wyżej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem z gwary Sapphire'a X1950pro (poprzednio byl HIS x1800gto@xt albo nawet wyzej). Karta niby fajna ale jak widze to OC hmmm cienkie. Zaloze wode i zobacze na ile pojdzie.

Bardzo irytujaca jest sprawa z brakiem mozliwosci zmiany napiec GPU i memek z atitool'a czy innego progsa.

Ehhhh przyzwyczailem sie do tego na X1800.

 

Prosilbym o podeslanie mi na maila (mib1@o2.pl) biosow do tego radka z gory thx.

 

 

Niedlugo biore sie za OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaję że różnica nie będzie taka wielka. Po za tym procesor to też troszkę jednak hamuje tą kartę. Sam się o tym przekonałem po O/C procka i wynikach w 3Dmark05. IMO lepiej nie dopłacać ,chociaż 100 zł to też nie są duże pieniądze. Te pare FPS i trochę marków jednak przybędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienil 1950xt jak patrzylem dzisiaj na testy jest ake srednio 20-25% szybszy od pro.

 

IMO przesadzone i to mocno. Ale z 10-15 z pewnością sugerując się też dwoma testami (w grach!). Różnice w FPS nie były takie znaczące. Chociaż patrząc na taktowania pamięci w PRO i XT to różnica jest duża (1400 a 1800 ) ,a nikt nie wspominał jeszcze o O/C tego XT. Z pewnością rdzeń idzie troszkę ruszyć. ;) 100 pln to nie jest tak dużo. Także sam zadecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO przesadzone i to mocno. Ale z 10-15 z pewnością sugerując się też dwoma testami (w grach!). Różnice w FPS nie były takie znaczące. Chociaż patrząc na taktowania pamięci w PRO i XT to różnica jest duża (1400 a 1800 ) ,a nikt nie wspominał jeszcze o O/C tego XT. Z pewnością rdzeń idzie troszkę ruszyć. ;) 100 pln to nie jest tak dużo. Także sam zadecyduj.

mocno sie jeszcze zastanawiam.. mysle o zmianie glownie pod katem stalkera i TDU jako ze wydajnosc x1950pro w tych grach mnie nie zadowala.. ale moze to byc kwestia reszty configu. zwlaszcza ze planuje tez acera 2216wsd wiec przy wyzszych rozdzialkach x1950pro moze juz w ogole sie okazac sie za slabym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz googlowalem ale i tak jakos specjalnie zdecydowany nie jestem... poki co sie wstrzymuje, bo w sumie przyjdzie dolozyc wiecej niz 100 zl :sad: a krecic zeby dojsc do poziomu x1950xtx nie bede, bo nijak mi to nie wychodzi z kartami ATi ;) dzieki za podpowiedzi. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej. Do wyboru mam Powercolor Radeon X1650XT lub Gecube Radeon X1950Pro. Wiem ze ten drugi jest szybszy, ale mam slabego procka i chyba zasilacz:/ Czy oplaca sie mi sie kupic tego X1950 ? Komp jak z podpisu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co może okazać się za słabe to zasilacz ale też nie koniecznie

Ja mam topowera TOP-400 P5 U12 OEM 400W athlona 3800,giga ramu i rego radka i nie mam problemów więc i koledze powinien styknąć jego zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że on ma akurat tego Fortrona 400 PFN ,który jest taki sobie ,bo ma słabą linie 12v Co do procka to może i się nadaję pod Intela ,ale nie wiem czy uciągnie tego radka dodatkowo ,który potrzebuje ~30 A - 12V. Przynajmniej tak jest zalecane.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że on ma akurat tego Fortron 400 PFN ,który jest takie sobie ,bo ma słabą linie 12v Co do procka to może i się nadaję pod Intela ,ale nie wiem czy uciągnie tego radka dodatkowo ,który potrzebuje ~30 A - 12V. Przynajmniej tak jest zalecane.

to co, mam brac w takim razie Radka X1650XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu z panow instalowal najnowsza wersje ATT 1.3.6.1024, ktora poprzez podkrecanie trybem driver level w koncu nie wywala komputera?? Mi sie na razie udalo podkrecic na 640/1600 i dalej sie boje ;)

 

Edit: Tylko niestety nadal jest cos nie tak :( 3DMark 2005 karta 640/1400 i mam 10400pkt, natomiast przy ustawieniach 640/1600 mam 10280!! WTF???

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu z panow instalowal najnowsza wersje ATT 1.3.6.1024, ktora poprzez podkrecanie trybem driver level w koncu nie wywala komputera?? Mi sie na razie udalo podkrecic na 640/1600 i dalej sie boje ;)

 

Edit: Tylko niestety nadal jest cos nie tak :( 3DMark 2005 karta 640/1400 i mam 10400pkt, natomiast przy ustawieniach 640/1600 mam 10280!! WTF???

Nie WTF tylko za mocno podkręcona karciocha :) Pamięci wołają więcej V - tylko na naszych karciochach to dość ryzykowne... Lubia sobie wtedy pasć ;)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co dziwnego. W benchu w ATT jest ogromna roznica jak podkrece pamieci. W aplikacjach 3D typu 3dmark lub CSS roznicy nie ma zadnej :?

Benchmarki z ATT i AtiTools nie są żadnymi wyznacznikami - stabilności i wydajności karty ;) 3DMark i codzienne obciążanie karty giercami - wtedy się dowiesz czy podkręcenie coś dało :) I czy karta jest rock stable - tylko uważaj, kilku osobom chociażby w tym topicu karta po OC zdechła - IMO wzrost wydajności nie jest wart ryzykowania zgonu karty :) Zauważysz róznicę 1 do 5 fps w grze :) ?? Może przy 10 fps zauważysz że jest 15 - co wpływu na wydajność i tak nie będzie miało - pozycja pozostanie niegrywalna. Zaś w tytułach w których masz ilość fps zapewniającą płynność napewno nie zauważysz wzorostu wydajności... Wybór pozostawiam Tobie.

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...