Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Nowe Wentyle 120....

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy zmieniłem wentyle na chłodnicy - z Tt na Glacialtech i powiem szczerze że trochę się rozczarowałem - na 3 kupione w cooling.pl 1 glacial mocno szeleścił :/ na jego miejsce wsadziłem Aerocool Silver Lightning LED-Fan 120mm tamże kupiony - okazał się cichszy i wydajniejszy niż Glacial 120.

 

Obecnie na chłodnicy mam 2 x Glacial i 1xAreoCool. Glaciale trochę szleszczą :/ może to uroda łożyska kulkowego? AreoCool był by extra gdyby nie mocne podświetlenie :/ prawie cały pokuj mi rozświetla ;p

 

 

Wpadłem na pomysł by kupić albo Scythe S-Flex SFF21D 800obr 120mm albo Scythe S-Flex SFF21E 1200obr 120mm . na górze chłodnicy umieścić 3 wentyle nie-świecące a na dole - już w obudowie 3 AreoCoole - ich świecenie nie będzie przeszkadzać gdyż będą w środku obudowy - łącznie 6 wentyli, górne będą pchały powietrze do chłodnicy a dolne zasysały

 

mniej więcej okolice chłodnicy wyglądają tak :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

strasznie stare zdjęcia... teraz i pompa zupełnie inna i węże 8/10 ;p ale chodzi o to by pokazać jak mam chłodnicę umieszczoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GDR, przeczytałeś wogóle topic? :wink: Przecież Kyniek wymienia tam 2x S-Flex.

 

Co do parametrów - jeśli miałbym patrzeć na to, co podaje producent to Thermaltake ma najlepsze wentylatory na świecie. A w rzeczywistości tak nie jest.

 

Fander i Zaward są jednymi z najlepszych wentylatorów dostępnych u nas i w dodatku są tańsze niż S-Flex i to niemało(Fander 13 zł, Zaward z allegro 19 zł)

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ;) Szkoda, że nikt nie zrobił porównania tych 3 wentyli. Zaward według niektórych jest lepszy od Fandera ale jednak bez profesjonalnego testu nie można tego potwierdzić bardzo jestem ciekaw jak spisują się łożyska w tym S-Flexie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='17 wrz 2006, 16:17' post='2321032']

Fander 13 zł, Zaward z allegro 19 zł

13zł?! ale uzywka czy nowy? fander kosztuje duzo wiecej.

 

@Kyniek:

a nie da sie wykastrowac go i wyciac mu tego podswietlenia? wtedy na zewnatrz nie bedzie Ci przeszkadzal, a w srodku niech sobie swieci.

 

//edit

 

Puma: juz rozumiem ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o to czy jest sens stosowania sześciu wentyli- trzech ssących i trzech dmuchających- czy takie rozwiązanie poprawi wydajność chłodzenia.

Jeśli faktycznie o to chodzi to odpowiedź brzmi NIE- tempy nie będą niższe- mam gdzieś jakiś zachodni test takiego rozwiązania- jeśli będzie trzeba- zapodam linkiem (jeśli znajdę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście wykastruje areocoole, albo jakiś włącznik diód zamontuje... Szczerze mówiąc to jestem ciekaw tych s-flexów - tego nowego łożyska który robi Sony... Natomiast sporo osób chwaliło Glacialtechy a ja się rozczarowałem ze względu na szeleszczenie :/

 

Jak by ktoś miał z was S-Flex to proszę dać znać jak się sprawują.

 

 

Co do pomysłu umieszczenia wentyli z obu stron to myślę że to ma sens przy grubszych chłodnicach jak właśnie BIX. Sporo się naczytałem że do cichszych wentyli (słabszych) lepsze są chłodnice cienkie - jak np. freezer, BIP czy BW. A mocniejsze wentyle lepiej się sprawdzają na grubszych chłodnicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o to czy jest sens stosowania sześciu wentyli- trzech ssących i trzech dmuchających- czy takie rozwiązanie poprawi wydajność chłodzenia.

Jeśli faktycznie o to chodzi to odpowiedź brzmi NIE- tempy nie będą niższe- mam gdzieś jakiś zachodni test takiego rozwiązania- jeśli będzie trzeba- zapodam linkiem (jeśli znajdę).

u mnie przy bixie dorzucenie drugiego fandera spowodowalo spadek temp proca o ok 10st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm więc wygląda na to że wentyle po obu stronach chłodnicy jednak mają sens... Ciekaw jestem opinii innych którzy zdecydowali się na założenie wentyli po obu stronach... drogą dedukcji dochodzę do wniosku że w chłodnicach cieńszych wentyle po obu stronach dają sporo mniej niż w gdubszych.... jakieś reguły muszą być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych wentylatorach Coolink Green Silent 120mm 15dBA !!! (X12-800)? Czy będą cichsze od Fander FX120-B 120mm?

 

Nie ma nic prostszego - zamawiasz jednego coolinka i jednego fandera... sprawdzasz i głosniejszy odsyłasz - przy zakupach internetowych masz 10 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych wentylatorach Coolink Green Silent 120mm 15dBA !!! (X12-800)? Czy będą cichsze od Fander FX120-B 120mm?

coolinki to to samo co akasy amber i noiseblockery-róznią sie kolorami i dobraniem obrotów. Ogolnie są ok ale niestety na kulkach to bezszelestne nie są. Fander na minimum(i tylko na minimum) jest faktycznie bardzo cichy. niestety wystarczy go nieco odkręcić i już go słychac :? no ale zóż poradzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa radosc z fandera sie uzyskuje ponizej predkosci startowej (regulacja nie potencjometrem tym fabrycznym). Wieje oczywiscie slabiej, ale mozna zejsc do poziomu naprawde juz nieslyszanosci.

 

 

Tym postem mnie skutecznie zniechęciłeś do fandera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='30 wrz 2006, 11:36' post='2337673']

Samhain, a tak może coś więcej? :wink: Chociaż pierwsze wrażenie?

 

zielone :lol: :lol: :lol: :lol:

 

a tak serio... sa ciche... wieczorkiem porownam z fanderem i zobaczymy jak wyszly... no cenowo na pewno wygraly ;)

 

edit:

------

 

porownalem nowego fandera i evercool green fan:

 

evercool: ~900 RPM @ 12v

fander: ~1300 RPM @ 12v

 

fander wieje mocniej ale jest glosniejsze (jak na moje przydepniete ucho @12v), jesli sie zjedzie fanderem do ~900 RPM... fander minimalnie cichszy... ale wieje slabiej w tym momencie... wiec?

 

jak dla mnie za ta kase - wypasik

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taniutki, gdyby był w innych kolorach(np czarnym) to bym go kupił :wink: Ale zielony odpada. No i jednak dla tych 13 zł nie będę kupował czarnego spray'u i tracił gwarancji.

 

Samhain, a mógłbyś powiedzieć coś o wentylu "MP-120x120x25" ?

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...