Skocz do zawartości
bufeczek

Przymocowanie Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Jol,

mam takie pytanko bo ostatnio zrobilem takie cos z dyskiem ze wyjalem go z zatoczki i zeby mi nie przenosil drgan na obudowe to polozylem go na gabce (takiej co byla w pudelku po plycie glownej) na dnie obudowy noi drgan wogole nie ma ale teraz jest problem z transportem i chcialbym sie dowiedziec czy ma ktos jakis pomysl na przymocowanie go jakos zeby przy transporcie nic mu sie nie stalo oczywiscie za pomoca domowych srodkow :P

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że dysk przykręcony do obudowy jest także po to, aby oddawał swoje ciepło na obudowę. Dok/szyny działają na podobnej zasadzie jak radiator na procku.

Natomiast kładąc dysk na gąbce dodatkowo przykrywasz elektronike uniemożliwiając jej chłodzenie (oddawanie ciepła), co powoduje kolejne pogorszenie chłodzenia dysku, co może zakończyć się jego uszkodzeniem - padnie elektronika.

 

Proponuję zbudować sobie coś na ten styl:

http://www.allegro.pl/item126546650__scyth...swoj_dysk_.html

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no wlasnie sie zastanawialem nad tego kumpnem ale jest jeden problem bo przy pomocy tego sie montuje dysk w zatoczce 5.25 jak sie nie myle a ja na dnie obudowy mam wiatrak ktory dotychczas zapewnial chlod mojemu dyskowi :)

jesli bedzie dalej lezal na tej gabce przy takim wiatraku to on nic nie da? i jeszcze jesli bym z tej gabki wycial 2 paski i zapewnil przelot powietrza pod dyskiem :>?

Edytowane przez bufu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna jeszcze tak ( nie moje zdięcie ) to czarne to gumka ale można i bieliźnianą zastosować równie dobra

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh :/ wlasnie przed chwila skonczylem sie z tym bawic nie wiem czy to bedzie dobry sposob :P

wycialem z tej gabki 4 paski 2 przykleilem na dnie obudowy wzdloz dysku na nich polozylem dysk a drugimi dwoma prostopadle do tamtych dwoch przymocowalem dysk w sumie to jakos to sie trzyma :) wkrotce moze dorzuce pare fotek jak to wyglada :)

pozdro

 

a z tymi rzepami to tez dobry pomysl tylko najpierw musze je znalesc bo ja przykleilem to wszystko tasma dwustronna i bedzie problem jak bede musial wyjac dysk, dzieki za rade :)

Edytowane przez bufu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ja nie chce chlodzic tylko mocowac :)

Wczytaj sie w to co napisalem i przejrzyj watek.

Na spcr chlodzenie jest kwestia drugorzedna, to smutna koniecznosc oddalajaca od ciszy, temat traktuje o sposobach antywibracyjnego MOCOWANIA dyskow, czasem z dodatkiem chlodzenia. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś wymyśliłem, żeby wyciąć 4 paski z dentki rowerowej (albo 2 z samochodowej, zależy od szerokości) i przyczepić je w pionie, między "klatką" na dyski a dołem obudowy. Później zrobić dziurki w takich odległościach jakie są w dyskach i przykręcić dysk do takiego gumowego zawieszenia. Niestety do tej pory pozostało to tylko pomysłem, może kiedyś zrobie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na allegro widzialem aukcje z zestawem gumowych podkładek pod HDD. Miały kształt stożków, przyczepiało sie takie cztery i stawiało dysk na spodzie obudowy. Wyglądało bardzo fajnie, estetycznie no i myśle że spełniało swoje zadanie czyli niwelowanie drgań. Niestety nie moge znaleźć tej aukcji a chetnie teraz bym sie w cos takiego zaopatrzył.

 

Edited.

A jednak znalazłem ;)

http://www.allegro.pl/item125878774_wycisz...owe_gumki_.html

Edytowane przez MeDAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziołem gumowa uszczelke opkleilem nia dysk po bokach i pod śrubki dałem też uszczelke= cisza i zero wibracji.

Edytowane przez galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziołem gumowa uszczelke opkleilem nia dysk po bokach i pod śrubki dałem też uszczelke= cisza i zero wibracji.

Jeśli to dysk z podpisu to proponuje laryngologa, bo już jest źle, ba nawet tragicznie bym powiedział.

 

Zawadaki jaka cena?

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dysk z podpisu to proponuje laryngologa, bo już jest źle, ba nawet tragicznie bym powiedział.

 

CAVIAR 160 GB taki głosny :o ?

 

własnie Zawadaki jaka cena :> ? szukam jakiegos koszyka na HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i calkiem nieglupio wyszlo

dzień bez podlizywania zawadaki'emu dzień stracony :D

 

btw. irytuje mnie ze nie moge rozkminic jak to ma działac :lol:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień bez podlizywania zawadaki'emu dzień stracony :D

nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz, ale na drugi raz to sie zastanow zanim zaczniesz klepac w klawisze

 

gdyby to bylo twoje to bym sie wypowiedzial tak samo

 

a gdyby to bylo brzydkie albo niefunkcjonalne to wyrazilbym dezaprobate nie patrzac czy ktos ma pod nickiem admin, moderator, Chuck Norris czy co tam jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

Czy mozecie mi pomoc, bo szukam srubek do dysku ale dlugich, przynajmniej 1cm a nie tych standardowych jak sa w kompie 5mm.

 

Bo polaczylem oba dyski jedne na drugi i po bokach przykleilem radiatory na tasmie samoprzylepnej, termoprzewodzacej, ale one sie trzymaja na kleju, bo nie mam jak ich przykrecic przez ten idiotyczny gwint ktory jest jakis nietypowy, zreszta wiecie.

 

Da sie cos takigo znalezc ? Co to wogole jest za rodzaj gwintu ?

Teraz mam na oku bloki wodne do dysku ale nie maja otworow na przykrecenie, poza tym nie wiem skad wziac takie sruby do tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile niczego nie pojardoliłem, to jest gwint 3/8 cala.

Kiedyś na forum ktoś usilnie poszukiwał narzynki czy gwintownika na taki rozmiar, ale nie pamiętam, czym to się skończyło.

 

 

Calowe śruby i klucze to wymysł szatana. I głupich Angoli rzecz jasna, równie bystrzy Jankesi przejęli ten wspaniały wynalazek i teraz mają komplety imbusów składające się z 20 sztuk. I dlatego spadają im te promy, zanim załoga znajdzie właściwy klucz, prom zdąży wybuchnąć :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...