Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Zdaje z pola(podstawowa), angla(podstawowy) i mata(rozszerzony). Jak robie zadania z maty podstawowe to bez problemu, a rozszerzonych w ogóle nie umiem rozwiązać... Zaczynam się już nieźle bać... Druga sprawa to temat na prezentacje z polskiego. Ma ktoś jakieś pojęcie o temacie: "motyw holocaustu w literaturze i filmie zagranicznym" ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co chcesz po maturze robic, a bedzie latwiej polecic jakies zbiory zadan...

Pierw chce ją zdać, a wiem, że zrobiłem błąd biorąc rozszerzoną...Ambicje;/ Chciałem iść na coś w kierunku ekonomii, marketingu, albo stosunków międzynarodowych...Mam książke "Matematyka sensem" jest tam pełno arkuszy maturalnych i sytuacje jest taka jak opisałem wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie lapiesz tego "tak od razu" to nie pozostaje nic innego tylko trzaskac te zadania do znudzenia. Przygotowujac sie do matury odnioslem wrazenie ze jest kilka typow zadan, reszta to klony, tylko dane sie zmieniaja, takze mozesz probowac nauczyc sie na pamiec tych kilku typow i pozniej sie modlic :)

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem znawcą ludzkich możliwości :oops: ale moge doradzic ci znalezienie w okolicy osoby, która też zdaje mat/roz i z nią tłuc zadania [o ile jes tw tym lepsza od ciebie]moze 90% tak nie zdobedziesz ale twoje szanse wrosną!

Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje poćwiczyć na mature z angielskiego podst. słuchanie, czy ma ktos namiary na jakieś darmowe stronki z takimi nagraniami i pytaniami do textu i od razu opdowiedzi żeby można było sie sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy .... mam temat od "adama do batmana przedstaw kreacje meszczyzn ....." mogł by ktos mi jakos pomóc bo nie mam pojecia z czego skożystać ... ;((

Na początek ze słownika :wink: .

 

Możesz bardziej sprecyzować pytanie? Na zasadzie "pomocy nie wiem co robić" to ciężko coś poradzić, troche własnego wkładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że ludzie wybierają sobie tematy na które "nie mam pojecia z czego skożystać". Jest o tym osobny temat, to po pierwsze. Po drugie poszukaj w google, tam na pewno znajdziesz nawet spis lektur z których powinieneś skorzystać.

 

Ponawiam pytanie, nie ma ktoś odpowiedzi do tego arkusza z matura z matematyki rozszerzoną? Arkusz pochodził z Dziennika Polska Europa Świat. Jakby ktoś miał byłbym wdzięczny za skan na maila.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kpina w żywe oczy ... 23 maja matura ustna z angla (wg. kolejki jestem ostatni ... ) , a 29 maja z języka polskiego i jestem 2 w kolejce ... Nie mogli tego zrobić między 4 a 16 ... same przerwy heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kpina w żywe oczy ... 23 maja matura ustna z angla (wg. kolejki jestem ostatni ... ) , a 29 maja z języka polskiego i jestem 2 w kolejce ... Nie mogli tego zrobić między 4 a 16 ... same przerwy heh

współczuje, ja mam 14 angol 22 polnish

czy mógłbym prosić jakąś kochaną osoba która wkleji albo przesle mi na pw liste lektur z j.polskiego

Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie... jak to jest z tą bibliografią? czy żeby ją stworzyć trzeba mieć już gotową prezentacje ? czy wystarczy, że sobie już wybiorę książki i filmy jakie opracuje i tylko ich tytuły tam przedstawię ? btw nadal szukam tytułów książek zagraniczynych o holocauście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowej prezentacji mieć nie musisz, ale ogólny zarys raczej tak. Gdy już oddasz bibliografię to nie będziesz mógł wprowadzać zmian czyli np omawiać na maturze książkę której tam nie wpisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowej prezentacji mieć nie musisz, ale ogólny zarys raczej tak. Gdy już oddasz bibliografię to nie będziesz mógł wprowadzać zmian czyli np omawiać na maturze książkę której tam nie wpisałeś.

ale jak np. chce zrobić prezentacje w power poincie i umieszcze tam jakiś fragment filmu to, czy musze to zaznaczyć w bibliografii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak np. chce zrobić prezentacje w power poincie i umieszcze tam jakiś fragment filmu to, czy musze to zaznaczyć w bibliografii?

Tak, powinieneś wpisac tytuł filmu i rezysera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne wiem, że muszę wpisać tytuł i reżysera filmu jaki będę omawiać (zresztą mam to w temacie "...literatury i filmu zagranicznego"... tylko zastanawiam się, czy jeżeli w prezentacji umieszczę fragment któregoś z omawianych filmów to, czy muszę dokładnie podać w bibliografii jaka to scena i czego dotyczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to w końcu jest z tą prezentacją na język polski? bo dzisiaj się przeraziłem, jak wychowawczyni powiedziała, że do 4 kwietnia mamy oddać bibliografie i konspekt... myślałem, że tylko bibliografie... ;( jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konspekt czyli bibliografia, (literatura podmiotu i przedmiotu) musi być oddany najpóźniej na tydzień przed terminem twojego egzaminu, nauczyciele straszę, że wcześniej ale to tylko dlatego, że sami muszą nadrobić zaległości bo może się okazać, że żadnego utworu z twojej bibliografii nie czytali :lol: Co do ramowego planu wypowiedzi to jego oddawać nie musisz ale wtedy nie możesz z niego korzystać podczas egzaminu i jak zapomnisz o czymś powiedzieć to zonk, a tak to masz w punktach wypisane o czym będziesz mówił... Ja tam jeszcze mam sporo czasu ustny polski 31 Maj :lol:

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konspekt czyli bibliografia, (literatura podmiotu i przedmiotu) musi być oddany najpóźniej na tydzień przed terminem twojego egzaminu, nauczyciele straszę, że wcześniej ale to tylko dlatego, że sami muszą nadrobić zaległości bo może się okazać, że żadnego utworu z twojej bibliografii nie czytali :lol: Co do ramowego planu wypowiedzi to jego oddawać nie musisz ale wtedy nie możesz z niego korzystać podczas egzaminu i jak zapomnisz o czymś powiedzieć to zonk, a tak to masz w punktach wypisane o czym będziesz mówił... Ja tam jeszcze mam sporo czasu ustny polski 31 Maj :lol:

hmm a czy konspekt to przypadkiem nie jest plan ramowy + powtórzona bibliografia ? :rolleyes:

http://matura.kujon.net/txt/7/konspekt_prezentacji_plan.html

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a czy konspekt to przypadkiem nie jest plan ramowy + powtórzona bibliografia ? :rolleyes:

http://matura.kujon.net/txt/7/konspekt_prezentacji_plan.html

Właśnie z tego samego "poradnika' korzystałem i nie wiem jakim cudem mam zmieścić bibliografie i ramowy plan wypowiedzi na jednej kartce A4, sama bibliografia zajmuje mi ponad 3/4 strony (czcionka 10, czyli najmniejsza możliwa) :mur: Dlatego też myślałem, że bibliografia i plan wypowiedzi mogą być na dwóch różnych kartkach. Chyba będę musiał zaciągnąć rady mojej polonistki...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ale widać jak to wszyscy sie przykładają do matury xD Tematy wybrać trzeba bylo jakos na poczatku 3 klasy, a wszyscy miesiąc przed maturką dopiero zaczynają ;P ehh sam nie jestem lepszy ;P Ale jak do polonistki poszedłem tydzień temu zeby się jej spytać czy móglbym dany temat przedstawić w taki a nie inny sposób to ona do mnie "To ty dopiero teraz o tym myślisz, na wczoraj miałeś mi bibliografie przynieść, zebym jeszcze przed ustną mogła ci sprawdzić" ... i pi#%$ wpadła ehh ale informacji później udzieliła ;P dlatego najlepszym źródłem info są poloniści nie bójcie się ich pytać ;P od tego są ;P

 

@Re up: To co ty masz w tej bibliografii że ona taka duża ;P ja mam ~pół strony A4 (ale 4h siedziałem w bibliotece żeby wszystko znaleźć) ;P btw czy w wymaganiach odnośnie czcionek itp jest coś o marginesach? xD A co do prezentacji np w powerpoincie to chyba wystarczy w Materialach pomocniczych wpisać Prezentacja w POwerPoincie ;P przynajmniej u mnie w szkole to styka ;P A jeszcze co do objętości całej bibliografii to słyszałem ze 1 strona A4 ale komisja przymyka oko jak ludzie mają tak do 1,5 strony, tak przynajmniej twierdziła polonistka ;P

 

Przy okazji czy to prawda z tymi kalkulatorami na fizykę? Tylko mnozenie, dzielenie, dodawanie, odejmowanie, pierwiastek kwadratowy + procent? Ani sinusów, cosinusów, wykladniczej, potęgowej? No przecież tam się można pogubić czasami w obliczeniach... Na mate jeszcze rozumiem ze styknie jak to mówią Czterodziałaniowy, ale na fize...

Edytowane przez Semyazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie macie ... ja na ustną idę na pierwszy ogień czyli 10 maja ... :/ z anglika mam 15 .... aa stres już mnie łapie ...

Heh, spalony. Ja mam 4 pisemny, a 5 (sobota) ustny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego samego "poradnika' korzystałem i nie wiem jakim cudem mam zmieścić bibliografie i ramowy plan wypowiedzi na jednej kartce A4, sama bibliografia zajmuje mi ponad 3/4 strony (czcionka 10, czyli najmniejsza możliwa) :mur: Dlatego też myślałem, że bibliografia i plan wypowiedzi mogą być na dwóch różnych kartkach. Chyba będę musiał zaciągnąć rady mojej polonistki...

Za moich czasow nie określali minimalnej wielkosci czcionki;] Na konspekcie możesz umieścic skróconą bibliografie. Jak ja zdawalem to oddałem na jednej kartce pełną bibliografie, na drugiej plan prezentacji, a na trzeciej skroconą bibliografie + plan prezentacji (czcionka 9 i zredukowane do minimum marginesy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Mam malutki problem. Jak mam zapisać w bibliografii, w literaturze podmiotu wiersz? Dane wiersza:

tytuł: Posłuchajcie, bracia miła, książka "Zrozumieć Średniowiecze" Roman Mazurkiewicz, wydawnictwo Biblos, Tarnów 1994, s.35-36, ISBN ... (autor wiersza nieznany)

Na czwartek muszę oddać bibliografie ale jeszcze jutro bym chciał ją pokazać pani w bibliotece.

 

I jeszcze jedno pytanko mam. W książce "Moralność pani Dulskiej" autorstwa Zapolskiej jest wstęp, z którego skorzystam w lit. przedmiotu. Ten wstęp jest autorstwa jakiegoś innego kolesia. W bibliografii mam napisać autora tego Jakubowskiego czy Zapolską??

Proszę o szybką odpowiedz.

Edytowane przez binio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...