Skocz do zawartości
Twój Pan

Dziwny Problem Z Windowsem

Rekomendowane odpowiedzi

Witać witać....

 

Sprawa wygląda tak. Gdy uruchomie windowsa (xp sp2) i probuje uruchomic jakakolwiek aplikacje, program, badza nawet chce wejsc we wlasciwosci pulpitu wyskakuje mi komunikat:

 

Windows nie moze uzyskac dostepu do określonego urzadzenia, sciezki lub pliku. Mozesz nie miec odpowiednich uprawnien aby uzyskac dostep do elementu. .

 

Nie wazne z jakiego konta sie loguje, nie wazne z ktorej partycji chce uruchomic program, problem zawsze wystepuje. W trybie awaryjnym wszystko jest OK. Przeleciałem system ad-aware, spybotem, nod'em, hijackem... chkdsk tez zrobilem :D. W msconfigu nic dziwnego sie nie uruchamia, po wylaczeniu wszystkiego, co mozna wylaczyc nic sie nie zmiania. Dziwna sprawa jest natomiast z elementami autostartu - te uruchamiaja sie i dzialaja bez najmniejszych problemów.

 

Najsmieszniejszy jest fakt, ze format c: oraz reinstal, czy nawet instalka innej wersji XP również nie pomaga. Dobrze jest tylko przez krótką chwile po swiezym zainstalowaniu windy.

 

Po walce z tym problemem od piatku doszedłem do wniasku, ze sam sobie nie poradze ;)

 

Sensowne pomysły/sugestie?

 

Edit

Podpialem pendrive i jest tak samo gdy probuje z niego uruchomic jakis program, czyli wina lezy ewidentnie w oprogramowaniu, a nie hardware.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/UnHookExec.inf

 

Plik zapisz jako (zapisz sobie najlepiej na pulpicie) a następnie kliknij na to prawym przyciskiem i wybierz "zainstaluj".

Powinno pomóc.

 

A jeśli nie pomoże to ściągnij to http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/xp_exe_fix.zip następnie rozpakuj, potem dwuklik i potwierdź tak (zostanie dodany wpis do rejestru).

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/UnHookExec.inf

 

Plik zapisz jako (zapisz sobie najlepiej na pulpicie) a następnie kliknij na to prawym przyciskiem i wybierz "zainstaluj".

Powinno pomóc.

 

A jeśli nie pomoże to ściągnij to http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/xp_exe_fix.zip następnie rozpakuj, potem dwuklik i potwierdź tak (zostanie dodany wpis do rejestru).

 

Po zrobieniu w/w rzeczy, po okolo 30s system zawisł. Po twardym resecie nie dalo juz sie wejsc do windy, nawet w awaryjnym. Żeby było śmieszniej, nie moge zainstalowac teraz windy :| . W trakcie instalacji przy "pozostalo 34minuty" przestaje sie cokolwiek dziac - czekalem godzine i zero postepu. 2k pro sp4 takze nie ma ochoty sie zainstalowac.

 

Dysk jak i reszta sprzetu jest sprawna w 100% jakby kto pytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj pamięć programem memtest86 czy goldmem(w czasie testu kości włożone pojedyńczo).Test dysku prog.HDDRegenerator.

Usuń partycje za pomocą dyskietki startowej 98SE lub ME http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm (komenda fdisk). Wyciągnij jedną kość ramu na czas instalki czy inne zbędniki. I dla pewności CLEAR CMOS bo kto wie co tam namieszane w Biosie.

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu w/w rzeczy, po okolo 30s system zawisł. Po twardym resecie nie dalo juz sie wejsc do windy, nawet w awaryjnym. Żeby było śmieszniej, nie moge zainstalowac teraz windy :| . W trakcie instalacji przy "pozostalo 34minuty" przestaje sie cokolwiek dziac - czekalem godzine i zero postepu. 2k pro sp4 takze nie ma ochoty sie zainstalowac.

 

Dysk jak i reszta sprzetu jest sprawna w 100% jakby kto pytał

Skąd wiesz, że dysk jest sprawny?? Tylko nie mów mi, że sprawdzałeś to programowo?? Bo jeśli tak to zapomnij, że są one miarodajne ;)

 

Kiedyś z ciekawości przeskanowałem różnymi programami dysk z bad sectorami, HDD Regenerator, programem od Symanteca i żaden nie wykrył nieprawidłowości. Jednak na dysku nie dało się zainstalować żadnego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że dysk jest sprawny?? Tylko nie mów mi, że sprawdzałeś to programowo?? Bo jeśli tak to zapomnij, że są one miarodajne ;)

 

Kiedyś z ciekawości przeskanowałem różnymi programami dysk z bad sectorami, HDD Regenerator, programem od Symanteca i żaden nie wykrył nieprawidłowości. Jednak na dysku nie dało się zainstalować żadnego systemu.

Bez przesady, az taka lamka nie jestem ;)

 

Po zmolestowaniu dysku ( :lol: ), czyli kilkuktornym wykonaniu operacji: format -> usuwanie partycji -> stawianie nowej partycji na fat32 -> format -> usuwanie partycji -> stawianie nowej partycji na ntfs -> cały ciag od poczatku kilkukrotnie zaczeło działać normalnie :D

 

Teraz mam inny problem, tym razem napewno jakis syf w systemie. Wyskakuje mi takie oto smieszne okienko. Ponowne zaistalowanie aplikacji rozwiazuje problem na krotki czas. Dzieje sie tak z niektorymi plikami *.exe

 

Dołączona grafika

 

Czym przeleciec system, zeby ten syf wywalic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyab z tego hdd nic juz nie bedzie. ;]

Toc zyje :D

 

formatem...

 

odłacz z sieci

Postaw system z sp2.

Wszystkie aktualizacje

Jakiegos antyvira

 

I dopiero podłącz siec.

Taaa, na jednej partycji mam sporo cennych danych, a nie chcialbym ich wywalic w kosmos [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...